Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: 20 nejhezčích automobilů očima americké poroty. Souhlasíte s výběrem?

V rámci unifikace prodávaných automobilů někteří designéři dokázali prosadit originální tvary z papíru až do sériové výroby. Tolerantní schvalovací procesy umožnily vývoj a konečný prodej nejméně dvaceti modelů, které Američané považují za hezké.
Zpět na článek
11. 5. 2020 10:21
Lexus
:D :D :D :D :D :D 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ fuj
Avatar - Emel
11. 5. 2020 16:47
Re: Hmm,...
No ona je lídr toliko dle abecedy... ;-)
Avatar - Warrual
11. 5. 2020 12:56
Re: Lexus
Kdysi jsem viděl LC na parokovišti brněnské Vaňkovky v té nádherné žlůté barvě. Jenže ani ta nevylepšila to neuvěřitelně ošklivé auto. Jinak sto lidí, sto názorů. ;-)
Avatar - Emel
11. 5. 2020 10:59
Re: Celkem
Ale jo, ty tři co jsem vytáhl se mi líbí (LC, S60 a F-Type)... jen asi ne na top 20. Ale tam budiž. Když teda vypichuješ to Volvo - v absolutním pojetí se mi víc líbí S90.
11. 5. 2020 16:15
Hmm,...
Giulia jako lídr samozřejmě ano, ale v tom řebříčku těžce chybí současná generace Mustangu, která je opravdu skvostná! :-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - palix
11. 5. 2020 20:38
Re: jaguar
S novou Mazdou 3 súhlasím, ale len s hatchbackom. Sedan je nádherné auto. A tiež je pravdou, že aj mňa predošlá generácia 3-ky dostala. Novú by som už za dané peniaze nekúpil. Za 20 000€ je na trhu kopec iných áut... Pritom som aj namiesto mojej 3-ky mohol mať výhodnejšie auto (Hyundai i30 1,4 TGDI)... V podstate bolo vo všetkom lepšie, ale keď tá Mazda jazdila tak famózne, že sa jej nedalo odolať ;).
Avatar - 3_diamanty
11. 5. 2020 20:08
Re: jaguar
ja som z celkoveho ponatia mazdy 3 sklamany.. praktickostou asi neohuri to mi je jasne... ciel tu bol jasny.. uputat uz inde... akurat ze ani ten dizajn uz nevysiel... takze u mna pruser dvojnasobny ( patkrat nie ... nepostupuje :D ) :-( .. ani pekne ani prakticke auto.. cele zle.. ale komu sa paci ok ... v pohode :yes:

za 20 tisic kupit 3ku v zaklade s priemernou atmo .. tak to chce fakt gule ... a mat aj silnu naklonnost k znacke.. lebo iny dovod tu nie je ziaden preco zrovna toto auto .. ani praktickost ani vykon ani spotreba ani dynamika ci kufor.. nic podstatne tu nie je lepsie ako u drvivej vacsiny konkurencie .. a vizaz ta uz vobec... aj ked chapem ze prave ta chce dnes uz najviac nalakat zakaznika ... akurat mna by dokonale odradila ( aj ked nikdy nebudem cielovka takejto uz nepraktickej mazdy ) ... a pritom predosla 3ka je famozna... dokonala... co sa to uz ale porobilo s novou 3kou je fakt sklamanie :'-( .... aj vizazou aj cenou aj praktickostou... uplne tu vidim odklon od predoslych hodnot ... za 20 litrov pritom moze mat clovek uz takeho paradneho noveho leona ze tato mazda bude vedla neho uplny lekvar
11. 5. 2020 19:38
Re: jaguar
Každému se líbí něco jiného. Mě osobně se nová Mazda 3 líbí více než stará i něž všechny generace předtím. Jasně, na té fotce co jsi dal vypadá blbě, ale najdeš spoustu jiných fotek na kterých jí to sluší. Osobně bych bral sedan stejně jako v minulé generaci.
11. 5. 2020 19:13
Alfa, Volvo, Kia a?
Osobně nechápu, kdo může upřednostnit Charger před Challengerem. Giulia je skvost, Volvo má také dost do sebe, Kia Telluride jakoby od Volva opisovala, ale kreativně, takže na velký SUV vypadá skvěle (oproti ní je Lincoln Aviator podivné stvoření). Kdybych měl vysvělovat zásady designu a stylingu, tak na to nestačí článek. Jinak už jen Jaguar, Aston tápe a neprosperuje.
Avatar - Dinar
11. 5. 2020 09:39
Re: Celkem
Každý to máme nějak, třeba S60 považuju za opravdu nejlepší design sedanu ve střední třídě, v tom kontextu naprosto nechápu, proč je ve výběru sonata. :-O
Určitě žádný klenot není ani G80, čisté generikum.
Ale celkově, giulia není nehezké auto, ale designová jednička? Ve verzi QV je dokonce pěkná, ale obyč verze jsou designová šeď, podobně RS6, paráda, A6 krabice. A tomu chargeru nepomůže ani verze SRT, je to disproporční, rozhodně nijak kvalitní design.
11. 5. 2020 08:35
Celkem
slušný výběr, zajímavé je, že domácích aut si v USA moc nepovažují, Charger, GT, Aviator, Ram a jinak 16 "cizinců".
Avatar - 3_diamanty
11. 5. 2020 18:03
jaguar
v danom rebricku ok jaguar berem.... F-type ano

ale preboha toto fakt ne https://img2.auto.cz/…ull/5668145_.jpg ... najpodivnejsie vyzerajuca 3-ka za poslednych 20 rokov ... jak predok tak C stlpik a cely bok auta.... a pritom este predosla 3-ka bola tak krasna.... kde sa stala chyba netusim ale je fakt ze to kodo nejde zvejkat donekonecna...a prave este predosla 3-ka bola vrcholom kodo dizajnu... ale tato nova uz fakt ne... to uz je len prezvejakana zuvacka... a dnes uz aj znacne predrazena....

PS: a kde je "novy" outlander sport? ( ASX ) :-[] :-( .. mozno na neho len zabudli... mohlo sa stat no
Avatar - Barrichello
11. 5. 2020 11:28
Charger pořád boduje
aneb osvědčená technika a design který moc nestárne , navíc za dobré prachy :yes:
Avatar - Emel
11. 5. 2020 09:14
Re: Celkem
Mně se to teda do vkusu moc netrefuje. Aston a Ford GT jasně, ale ten zbytek pro mě žádné klenoty nejsou - S60, LC, F-Type jsou hezký auta, ale zase ne úplně top.
Bentley se mi vyloženě nelíbí... Infinity Q60 je dost tuctovka...
Když už tam jsou McLareny, tak bych tam spíš viděl nějaké Ferrari (Tributo nebo SF90).
Avatar - Blue Sun
11. 5. 2020 09:53
Re: Celkem
Giulia rozhodně není "designová jednička". Na prvním místě je jen kvůli abecednímu řazení. Rozhodně bych ji mezi dvacítku nejhezčích zařadil. Sonata mě taky zarazila, to auto je designově tak pět let zastaralé.
Může nás potěšit, že deset z vybraných vozů je evropského původu (pokud budeme brát Polestar jako odnož Volva).
11. 5. 2020 11:09
Nesouhlasím!
Výběr vypadá, jako kdyby v některých případech měly jízdní vlastnosti větší vliv, než design auta. Podle mého názoru by byla volba následující:
1. Alfa Romeo Giulia ano
2. Aston Martin DBS Superleggera ne DB 11 je mnohem hezčí
3. Audi RS6 Avant ne Audi 6 sedan je pohlednější
4. Bentley Continental GT ano
5. Dodge Charger Widebody ne vůbec nepatří mezi 20 top
6. Ford GT Liquid Carbon ne vůbec nepatří mezi 20 top
7. Genesis G80 Ano!
8. Hyundai Sonata ne vůbec nepatří mezi 20 top
9. Infiniti Q60 Ne! vůbec nepatří mezi 20 top
10. Jaguar F-Type ano
11. Kia Telluride ne Hyundai Pallisade je hezčí
12. Lexus LC Ano!
13. Lincoln Aviator ano
14. Mazda 3 ano
15. McLaren 765LT an
16. McLaren Elva
17. Polestar 1 ne nuda, nuda, nuda
18. Porsche Taycan ano
19. Ram 1500 ano… …ale F150 je stejně hezká
20. Volvo S60 Ano!
Doplnit:
5. Porsche 911
6. Maserati Quattroporte
8. Range Rover Velar
9. Jaguar XE
17. Jaguar XJ