Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prodej aut v Německu v květnu meziročně klesl o polovinu

Prodej nových osobních automobilů v Německu se v květnu kvůli koronavirové krizi meziročně snížil o 49,5 procenta na 168.148 vozů.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
8. 6. 2020 09:50
To není jen korona
V Americe jezdí na nákup náklaďákem s V8 a u nás nesplní emise ani tříválec, pokud tam nenacpeš za čtvrt milionu baterek a elektroniky. Kdo chtěl nové , tak má auto rok výroby 2019
8. 6. 2020 13:06
Pravda od ajatolláha
Lidi v SRN čekali, jak dopadne jednání o šrotovném.
Teď je hotovo, prodeje v červnu budou ještě nižší, z priváti nekoupí nikdo, max. zazálohuje.
Smlouvu uzavřou až v červenci... jinak pukne 2.52% z ceny, ať je jakákoliv.
Nediskutovat.
Děkovat.
Rozumné doplňující otázky povolené.
Vyhrazuje se právo neodpovídat blbcům.
Avatar - lyon667
8. 6. 2020 10:32
Re: Situaci rozhodně zachrání elektromobily.
Zas na druhou stranu, co se neprožere za EV, prožere se na nějaké jiné ekoblbosti. Třeba v rámci akce Čínské soláry na každé pole. :-!
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 10:18
Re: To není jen korona
S tou Vaší daní za výkon, nevím nevím ……….. To člověka moc pozitivně nenaladí.
Jinak Ti gratuluji za Matoviče, to je ještě větší wůl než Babiš.
Náš Jára Cimrman by se smíchy potrhal. Bojíte se šlápnout Maďarům na kuří oko, ale od nás jste se statečně odtrhli. A potom jste na českých webech častěji než na slovenských. :D
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 10:14
Situaci rozhodně zachrání elektromobily.
Nu, máme u Helmutů v Germanistánu 50%, to je fajn.
A teď do roka a do dne bude dalších 50 EV ha ha ha ha ha. Prodělečné EV zachrání automobilky, a schází už tak málo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anděla hodí do placu pár set miliard Euro a bude to. :-O :-O :-O
8. 6. 2020 17:21
Re: Pravda od ajatolláha
No každopádně příliv peněz do ekonomiky vyřešili 1000x líp než ta sprostá prasnice Schillerová.
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 16:02
Re: Pravda od ajatolláha
No ale Helmuti to umí tlačit, mají plnou prrddeel Eur které vydřeli z ostatních zemí EU a teď nám zase budou "určovat trendy" a ukazovat jak oni, WESSIS jsou nadřazeni nám, OSSIS.
Budou nám ukazovat morální "převahu" :no:
Dřív jsem vítal vstup do EU a chtěl jsem se stát WESSIS.
Nyní už jsem pyšný na to že jsem zaostalý OSSIS.

A NEJSEM SÁM.
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 16:00
Re: Situaci rozhodně zachrání elektromobily.
vidíš to moc černě ….
pojďme se zasmát a pošleme Zemana, Babiše, Matoviče a Čaputovou do piiččii. :yes:
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 15:57
Re: To není jen korona
Myslíš ty miliony co stojí na letištích?
První obrovská krize vznikla z nadvýroby a ………… nikdo se nepoučil.
8. 6. 2020 13:19
Re: Situaci rozhodně zachrání elektromobily.
No jo, my jsme byli vždycky pozadu.
Už od dob, co jsme byli průmyslové srcde mocnářství. A vy jste tam v Severních Uhrách prcali ovce a žrali bahno. :-[]
...fór...musl jsem 8-s
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 12:49
Re: To není jen korona
Uznávám že aut bylo vyráběno příliš mnoho.
Ale zasahovat do všeho je nesmysl, trh by si to zreguloval sám, a mnohem levněji.
Avatar - abacus
8. 6. 2020 11:01
Re: Situaci rozhodně zachrání elektromobily.
Soláry na pole? Zase ste v Čechách pozadu. Na SK to už máme zakázené ochranou prírody a pôdneho bohatstva.
Na pole predsa patrí repka!
A ak tam nie je repka, tak sa to využije na dotáciu. Niektorí boli tak dôslední, že kosili i betónové letiská po komančoch. S heslom, čo lúka to jedno dotované Ferrari.
Avatar - abacus
8. 6. 2020 10:57
Re: To není jen korona
Korana zľavy? Ja vidím, len "korona príplatky". Presnejšie pokuty za emisie, ktoré zhodíme na koronu. V januári som objednal Tigoša. Tuším, že v apríli, keď bol ešte v konfigurátore zdražel cca o 1200,- eur.

30% zľavy? Zase nejaký "novinárik" objavil skladovky? Každú jar-leto predajcovia vytiahnu minuloročné skladovky so zľavou 22 -30%. Bulvárny nadpis pritiahne pozornosť.
A reálne zľavy, tie budú veľmi ťažko. Zľavňovať budú len tí, čo už teraz predávali pod cenu, len aby niečo predali. Auto oholia na kosť.... a zľava je na svete. Začíname na cene od...
Avatar - KANKUNEN
8. 6. 2020 10:38
Re: To není jen korona
Řídil jsem a to auto nemá chybu. Snad automat by mohl mít dva stupně navíc. Však CX5 je na cestách plno.
Avatar - abacus
8. 6. 2020 15:45
Re: Situaci rozhodně zachrání elektromobily.
Aký fór? My v tej realite naďalej žijeme:-(
Tetky čo dojili kravy tu montujú plechovky a "národ" sa usmieva ako sa máme dobre.
Vždy, keď sa po nejakej ceste vraciam tak si vravím, že tie hranice mohli opäť oplotiť a vyberať vstupné ako do rezervácie.
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 12:54
Re: Situaci rozhodně zachrání elektromobily.
On to tam u Vás taky řídí Babiš?
Na milion obyvatel produkujete mnohem wíc wolů než my. Produkujete jich tolik že jich nemalý počet exportujete do ČR.
Babiš, Matovič, Fico, Čaputová a víceméně všichni ostatní jsou jako sršně mandarínské, množí se rychle a posouvají se do okolních zemí. Pozná se to jak země žloutne, stačí na to i průměrná družice. Podobně jako u sršní čínských a mandarinských je velmi složité se jich zbavit, a je to velmi nákladné.
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 12:48
Re: To není jen korona
Patrik Tkáš je Slovák tak asi ne. :-!
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 12:46
Re: To není jen korona
Naštěstí je motor velice točivý a to mne baví !!!!!!!!!!!!!!!!!!
V dnešní době s automatem motor nevytočíš, tady ano !!! Mám GLK, ten tam nasází 7 a ani o tom nevíš, ale je to takové sterilní, až moc dokonalé. Někomu to vyhovuje, já chválím Mazdu !!!
Avatar - xxc
8. 6. 2020 10:54
Re: To není jen korona
ja som velmi zvedavy na to dovolenkove obdobie, kto si zoberie dovolenku, ked teraz dovolenkoval 2 mesiace doma :-) ani sa velmi nevyrabalo, cize nie je az taky problem, ze sa predava menej, je to ekologicke
Avatar - 3_diamanty
8. 6. 2020 10:13
Re: To není jen korona
mnohi urcite s kupou aj vyckavaju .... automobilky aj u nas ponukaju po opatovnom otvoreni predajni v maji tu a tam uz aj nejake tie ( korona ) zlavy a tak podla mna vacsina s kupou noveho auta nadalej vyckava ak moze a to aj v nemecku ( a ak im samozrejme to nesuri ) v ocakavani co najlepsej konecnej ceny ... https://www.startitup.sk/…uka-az-30-zlavy/ ... podla mna jun uz bude lepsi .... maj ale ozaj este len mnohi predajcovia sotva otvoroli v eu showroomy takze tazko cakat hned nejaky naval zakaznikov... uz ale jun jul august sa to postupne verim predajne opat rozhybe aj ked obecne letne mesiace su vzdy predajne docela slabe ( dovolenkove obdobie ... )
Avatar - WinDiesel
8. 6. 2020 10:12
Re: To není jen korona
Já mám novou Mazdu v dieselu bez elektrických srágor, 2020. Chtěli mi vnutit 2019 ale nedal jsem se. Jezdí skvěle, motor skvělý, všechno skvělé.
Na druhou stranu se Mazdy díky SDA-CIA dostaly na špičku v hybridech. :-[] :-[] :-[] To že je to mild, spíše micro-hybrid je každému jedno. :-[] :-[] :-[]