Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: V ČR je na prodej nová Mazda 3, kterou jinde neseženete. Její specialitu poznáte okamžitě

Mazda 3 je sama o sobě atraktivním vozem, komu by ale sériová podoba nestačila, může sáhnout po této specialitce. Slušivou variantu připravil jeden český prodejce.
Zpět na článek
Avatar - CICERO
17. 6. 2020 20:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 6. 2020 07:41
Mazda 3 již atraktivní není
Jezdí hůře než předchozí generace (torzka vzadu). Pro mě osobně je méně atraktivní. A ta gumovost okolo středové polohy volantu - u Mazdy nevídané. Přidali nějakou techniku a spíše to vypadá jako facelift (i když víme, že není), Nabídka motorů také není přesvědčivá. A to rozhodně neříkám proto, že jsem liný řadit u atmosféry. Ale Skyactiv-X není ani jedno. Ani Diesel, ani točivý benzín, ani turbobenzín se silnějším spodkem, co leccos odpustí a dovolí i pohodlnější dálkové cestování.

A cena ? Srovnatelná třeba s Octavií. Octavia sice stále jezdí hůře, ale zase takový rozdíl to není. Pohodlí, hluk a celkový dojem při normální jízdě je v podstatě stejný, ale auta typu Octavia, či nedávno testovaná Kia Ceed jsou praktičtější.

Na Mazdu zbyly zejména ženy-zákaznice, které technika nezajímá, stejně tak nedokáží od sebe auto rozpoznat kvalitou jízdy a záleží jim především na stylu.
Avatar - _Karel_
17. 6. 2020 21:46
Re: Lak
Dneska mají bohužel vodovkový šméčka skoro všichni. :'-(
17. 6. 2020 23:15
ACZ
Premenujte to tu na ABCZ (auto-burza.cz). Však v jednom kuse len inzerujete, kde je čo na predaj. Máte z toho provízie alebo čo?
18. 6. 2020 16:54
Re: ACZ
Jasne, lebo tie reklamy, ktoré mi zaberajú 3/4 displeja sú tu zadarmo... Takéto "články" sú pre servery nevyhnutné, lebo bez nich by neprežili. Nabudúce, kámo, napíš niečo, čo má aspoň hlavu a pätu.
Avatar - CICERO
18. 6. 2020 14:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
18. 6. 2020 00:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Machýrek
17. 6. 2020 23:55
Re: Lak
Mazdy reznou, ale tahle bude držák :yes:
Avatar - SKAY
17. 6. 2020 21:59
Pekna modrá
To ano ,ale někteří tam maji alespoň nějake mikmrony a připlatkové
vzorniky. Nabítka zajimavých barev je skoro nic. Jak u forda u T.
18. 6. 2020 13:11
Re: ACZ
Máte snad představu, že to dělají zcela zdarma jen díky lásce k autům a pro oběd si chodí naproti k panelákům do kontejneru ? I redakce musí něco jíst. Máte možnost chodit na placené servery.
Avatar - palix
20. 6. 2020 20:40
Re: Mazda 3 již atraktivní není
To musí byť celkom rozdiel. Neľutoval ste, že ste si nepriplatil vtedy za motor 2,0 ?
Predošlý sedan mal jednu nevýhodu - neboli na ňom viditeľné tie 2 nádherné výfuky :). Nový sedan je viacmenej dokonalý :)
20. 6. 2020 15:25
Re: Mazda 3 již atraktivní není
Měl jsem sedana 1,5, teď mám opět sedana se Sky-X ;-)
Avatar - palix
19. 6. 2020 21:32
Re: Mazda 3 již atraktivní není
Aká stará bola predošlá Mazda? Čo som ja skúšal novú 3-ku, tak je to super auto a celkom by sa mi páčilo. Hlavne oproti predošlej generácii je oveľa krajšie v interiéri a vyzerá luxusne. Teraz mám hatchback, ale novú by som bral iba sedan.
Otázkou je, či by som bol ochotný zaplatiť cez 20 000€. To je taká moja "psychologická hranica". Trochu vyššie by som šiel len u hybridnej Toyoty. Moja Mazda nestála ani 18 000€ a má všetko, čo som chcel. Platiť viac za výbavu, ktorú ani nevyžadujem? To sa mi nejako nepáči (dnes už nie je na výber). Hlavne keď iné autá sú hlboko pod cenou Mazdy 3 :(. Možno si raz kúpim ďalšiu úplne novú generáciu 3-ky (niekedy v roku 2028)... Na druhej strane človek nikdy nevie, čo sa vtedy bude vyrábať, či to vôbec bude zaujímavé...
Avatar - palix
19. 6. 2020 21:25
Re: Mazda 3 již atraktivní není
Mne predošlý motor G120 celkom sadol. Nie je to práve nejaká raketa, ale na bežné jazdenie je veľmi príjemný. Akákoľvek dobrá by bola, tak tú moju by som za ňu nevymenil.
Súčasná Corolla je nádherné auto. Keby som sa vzdal manuálnej prevodovky, tak slabší hybrid v sedane by bol ideál. Oproti Mazde 3 v základe je to pár peňazí naviac.
19. 6. 2020 10:04
Re: Mazda 3 již atraktivní není
Já jsem měl předchozí generaci a mám i stávající. Výměny rozhodně nelituju :-!
19. 6. 2020 00:02
Re: Mazda 3 již atraktivní není
tak ak ma clovek minulu, tak ist do novej sa fakt neoplati. Nova je v niecom lepsia - odhlucnenie, bezpecnostna vybava, interier, ale zase v niecom horsia - priestor, vyhlad, dizajn exterieru hlavne u hatcha, otazny podvozok a cena.

Ten podvozok je napr. na corolle pohodlnejsi a subjektivne tichsi. Je to tazko povedat na zaklade jednej jazdy, novinári o novej trojke tvrdia, ze na zlom povrchu pri snahe o sportovejsiu jazdu jednoduchsi podvozok poznat, inak chvalia.

Motorovo je to obmedzene - ak ti nesadne zaklad, nemas co vybrat, lebo SkyX nie a G150 je s extra výbavou a velmi drahy.
Avatar - _Karel_
18. 6. 2020 19:00
Re: Lak
Můžu tě ujistit, že např. u Škodovky taky. Kamarád lakýrník mi říkal, že v takových vrstvách nejsou schopni ručně lakovat.
Avatar - palix
18. 6. 2020 15:21
Re: Mazda 3 již atraktivní není
"Ernesto01" - ste si úplne istý, že nová 3-ka jazdí horšie ako predošlá? Síce mám predošlú generáciu, ktorá jazdi perfektne, ale vo všetkých testoch som sa dozvedel, že nová 3-ka má tuhšiu karosériu a zadná náprava je naladená perfektne. V podstate nikto nekonštatoval, že jazdí horšie. Čo som doteraz čítal a videl, tak bol každý redaktor prekvapený z toho, ako sa podarilo to auto podvozkovo vyladiť aj napriek absencii viacprvkovej nápravy.

Skúšal som novú 3-ku sedan so Sky-X a to auto mi prišlo tichšie, v interiéri o dosť luxusnejšie ako predošlý model. Jazda bola pohodlná.
Cena? To je asi jediná vec, ktorá by ma od novej 3-ky odradila. Za tie peniaze je už na trhu dosť dobrých áut, ktoré si človek môže vybrať. Síce si myslím, že Mazda má niečo, čo iným autám chýba, ale dať za auto o 3000€ viac - to je už veľa.

Osobne si myslím, že súčasná 3-ka nie je až takou revolúciou ako bola tá predošlá. Keď došla v roku 2014 na trh Mazda 3 BM, tak som na ňu "čumel" s otvorenými ústami. Po facelifte ju ešte vylepšili (a potom som ju kúpil - 2017). Súčasná 3-ka je pekná, vo veľa veciach lepšia ako predošlá... ale nie je o taký kusisko lepšia, aby som predal tú moju a bežal kúpiť novú :). Keby som kedysi kúpil model BLpredchodcu modelu BM, tak to spravím, aj za cenu finančnej straty - taký to bol vtedy z môjho pohľadu pokrok + TOP dizajn.
Kto nechcel malé turbo, kombík, prípadne extrémne úžitkové auto / na druhej strane chcel atmosféru, dobre jazdiace auto... - Mazda bola pre neho ako robená :).
Avatar - twistedTSD
18. 6. 2020 13:53
Re: Lak
Spíš jde o to, že jde u Mazdy nanesen ve velmi tenké vrstvě.
Avatar - CICERO
18. 6. 2020 00:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.