Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz GLB 200 d 4Matic – Poctivé SUV za překvapivou cenu

Víte, že Mercedes-Benz prodává už devět různých esúvéček? Patří mezi ně i nový model GLB, který minimálně na papíře vypadá docela zajímavě.
Zpět na článek
29. 6. 2020 14:28
Re: pohoda
Tankování na druhé straně není špatně, téměř vždy máš u stojanů volno ;-)
29. 6. 2020 21:11
proč děláte fotky v roušce?
.... přijde mi to fakt trapné, nechat se sám fotit v prázdném autě v roušce.... už tak toho má člověk po krk a leze to na něj i z netu.... fakt nerozumím tomu proč tuhle nenormálnost ještě dáváte na odiv....

Jinak kára asi v pohodě, o Kodiaqu bych fakt nepřemýšlel.... pravda, esteticky je to trošku krabice a ten čumák.... ještě čalounění dveří mi přijde takové pochybné.... ale furt lepší než ta Škodovka....
Avatar - Plautus
29. 6. 2020 22:07
Re: velmi sikovne
Ty roky diskutuješ na fóre o autách a za tie roky nie si schopný/ochotný pochopiť výhody a nevýhody koncepcie áut a ich vplyv na cenu a najmä jazdné vlastnosti. Priečne, pozdĺžne uloženie motora, hnaná náprava, typ prevodovky...pre teba všetko jedno... :-)
Avatar - _Karel_
29. 6. 2020 21:11
Re: velmi sikovne
Ne, GLC není předražené. GLC má motory podél, umožňuje šesti a osmiválce, má HDM převodovku, opravdu prémiovou techniku. Tohle je opravdu jen "lepší Kodiaq". Zase plácání, jako bys tu byl poprvé.
29. 6. 2020 20:14
Prémie?
Ač nejsem fanda těchto nepremiovych variant prémiových značek a Mercedes pro mě vždy začínal třídou C, tak tohle je, na danou značku, naprosto luxusní v poměru value/money.
Design trošku diskutabilní, hlavně zboku mi to přijde disproporcni, ale ale za cenu kadaka... Tleskám, MB :yes: :yes: :yes:
Avatar - Ozzman
29. 6. 2020 18:02
Re: pohoda
Teď si mu udělal čáru přes rozpočet :D Z leva a ještě bez tahání hadice kolem auta :D
Avatar - speedfred
29. 6. 2020 17:47
Re: pohoda
Tak napr. ja toto nerobím aby som ťahal pištoľ na druhú stranu auta.
29. 6. 2020 13:35
pohoda
za mě pro rodinu výborná volba, s 2l benzinem to i hezky pojede, co mi nejde do hlavy je opět tankování na levé straně, jdu uvařit rýži ;-)
29. 6. 2020 19:37
Re: VAG killer :-)
Asi tak. Tieto SUV-cka nie su moja parketa a Mercedes ako znacka ma celkove neoslovuje, ale keby som si mohol vybrat ci za milion Kc vezmem Taraco/Kodiak, alebo GLB, nemam o com premyslat a beriem trojcipu hviezdu...
29. 6. 2020 16:31
Re: VAG killer :-)
Tarraco si na chleba nenamazal, ale v mnoha ohledech byl lepší. V Seatu či Škodě bude víc místa a kdo ho dokáže opravdu využít, pak by mohl v GLB strádat, jinak je však obecně lepším autem za srovnatelný peníz.
29. 6. 2020 16:28
Re: pohoda
Heh? Však na většině pump se dá tankovací šlauch v pohodě vytáhnout až na druhou stranu auta.. možná dvakrát se mi v životě stalo, že to nešlo a musel jsem potupně přeparkovat k jinému stojanu :)
29. 6. 2020 16:01
Re: Re: Designově chudý exteriér je asi nutný,
Ja jsem v tom pouze seděl a ze by mi to přišlo premiove to tedy ani nahodou. Vzdyt je to samý tvrdý lesklý plast. Na něco trochu zatlačite a vrze to.
Avatar - CICERO
29. 6. 2020 15:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Alf1k
30. 6. 2020 11:04
Kluci z SK
Buď si přijeďte pro auto k nám nebo už radši tichučko o cenách, než si ti naši “manažéris” najedou na vaše ceníky a budeme mít po p.r.d.e.l.i :D
Avatar - white label
30. 6. 2020 11:00
Re: Cena
Nemusíš mít ani převozky. Poslali mi z D techničák na základě kterého mi tu vystavili český techničák k němu mi dali RZ a s českými RZ jsem si jel do D pro nové auto a z D už rovnou na českých RZ, žádné registr. stk apod.
30. 6. 2020 08:59
Re: Cena
Můžeš také MB koupit v Německu. Např. v Dráždanech s tebou komunikují v češtině. Není to ale tak, že si nakonfiguruješ auto na webu a budeš očekávat, že to v DE bude levnější. Takhle to nefunguje. Díky kupní síle a většímu zastoupení mají autosalony v DE větší možnosti. Tj. občas nabízejí nějaké pakety grátis (klidně i v ceně 5-10 tis eur) a podobně. Takže musíš čekat a vybrat až něco bude. Popř. se dohodnout u prodejce a oni ti cinknou. Jo a ještě k DPH, alespoň jak to funguje v Čechách(pokud jsi soukromá osoba a ne firma jako plátce). Prodejci v DE zaplatíš plnou cenu včetně DPH. Pak musíš DPH
do 10 dnů od koupě nahlásit i v ČR na FI a zaplatíš DPH. Po registraci auta v ČR pošleš doklad o registraci prodejcovi do DE a oni ti vrátí DPH.
Avatar - iudex
30. 6. 2020 08:40
Re: velmi sikovne
Presne. Za tie roky sa tu niečo nalepí aj na úplného analfabeta, proste niečo sa mohol a mal naučiť. Ale nie, on roky točí dokola svoje výlevy náhodných informácií, ktoré pláca dohromady piate cez deviate, miešajúc jablká s hruškami, proste taký automobilový Andrej Danko, náhodný generátor zachytených výrokov o autách.
Avatar - 3_diamanty
29. 6. 2020 21:16
Re: velmi sikovne
kto uz dnes riesi 6 valce v tejto triede ( aj cenovke ) ... nikto ... este aj nejaky sedan C klasse je v drvivej vacsine dnes uz samy 4 valec... to ze GLC moze mat aj 6 valce je fajn uznavam ... ale uz aj kvoli spotrebe by som v 4,6m SUV sestavalec vlastne ani nechcel... ved dnes uz su tak vykonne aj tie 4 valce v GLB ze to musi kazdemu bohate stacit... vid verzia GLB 250 4 matic kde mas 4 valec benzin v 4kolke so 165kw..... co viac tu treba.. ( a dokonca je uz za 1,1 melona ) .. pecka :yes:
Avatar - white label
29. 6. 2020 20:20
Re: pohoda
Jsou i pumpy kde jde (bez problémů) tankovat i z opačného "směru", takže jen kousek zajedu/zacouvám k volné pravé straně stojanu a tankuji do pravé strany auta, bez vytahování hadice z navijáku.
Avatar - Alf1k
29. 6. 2020 16:09
Opravte si v závěru 1. větu
Radost vám udělalo testované GLB 200d ne 220d. Jinák fajn test, je to hodně povedenej mainstream s hvězdou na čele, účelný a praktický. :yes:
Avatar - Alf1k
29. 6. 2020 23:41
Re: velmi sikovne
To je asi marnej boj, vždy takové eseje kdy ne všechno co napíšeš je blbost, ale často to zabiješ totální míchačkou jablek s hruškama. Vždy, když se pustíš do těch svejch porovnávaček tak jdu fakt do kolen. Plácáš suveréně všechno dohromady, ale nejsi schopnej si dát minutu práce a zjistit si například cenu Géčka.
Promiň, ale to je mizerný. “Pre teba všetko jedno” :yes:
Avatar - Blue Sun
29. 6. 2020 17:49
Re: pohoda
Vidíš, já skoro pořád. Přeci nebudu čekat, než se uvolní stojan na pravou stranu...
Avatar - 3_diamanty
29. 6. 2020 20:35
velmi sikovne
prekvapuje ma aky je v podstate maly rozdiel v dlzke ( 24 mm ) aj v razvore ( 44mm ) voci podstatne uz drahsiemu ( aj menej kukatelnemu ) GLCecku ... GLB je v tomto velmi dobre posadene a podla mna uz uplne rozmerovo postacujue aj ako rodinne premiove SUV a defakto hlavne rodinne auto pre solventneho zakaznika ... az mi zrazu pride GLC uplne zbytocne a aj predrazene ... a navyse je GLB aj za za velmi ferovu cenu ( vid podobne velky kodiaq vie koniec koncov tiez stat melon a to je voci mercedesu uz ina palka vzhladom na postavenie skody voci mercedesu )

GLB som uz neraz chvalil aj z hladiska dizajnu... je to take uz zahranatene a s jasnym rovnym predkom a citatelnymi proporciami ... ladi to... ako nejake to rodinne chlapske SUV ktore este nema 5m a nestoji ani 3 melony je to fakt velmi sikovne a bytelne posobiace auto ( s tymto sa clovek nestrati ani na na dlhych rodinnych cestach ale ani v meste to este nebude utrpenie pri nakupoch ) ... fakt velmi dobre rozmerovo zvladnute auto .... a ak sa nemylim vie byt aj 6 miestne ak treba a to ja na danom podryse fakt pecka ... proste toto je dnes jeden z najsikovnejsich medvedov sucasnosti a zaroven aj celkom ferovo naceneny... za melon vynikajuce auto ( a uz rovno aj premiant a v 4kolke ) :yes:

a potom ze preco klesa pocet sedanov aj MPV... no ked vidim ako paradne je posadene GLB tak mi je to hned jasne ... ked medveda na kazdy den tak za mna prave GLB mi dava zmysel ( samozrejme este je tu Gecko ale to uz je kusok o inom ) ...takze GLB :yes:
Avatar - speedfred
29. 6. 2020 17:54
Re: pohoda
Ja viem ty musíš za každých okolnosti byť každému oponentom. Mne to je ale jedno mám na väčšine aút aj tak tankovanie vľavo.
29. 6. 2020 16:02
VAG killer :-)
Tenhle medvěd si už na chleba namazal Seat Terraco ve srovnávacím testu. Teď sice jen naznačili, ale Kodiaq by samozřejmě dopadl úplně stejně. Mít milion na rodinné SUV tak není o čem přemýšlet.
Avatar - CICERO
29. 6. 2020 15:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
29. 6. 2020 14:05
Designově chudý exteriér je asi nutný,
protože to auto se povedlo až moc. Jezdí to prémiově.
29. 6. 2020 14:27
Re: Designově chudý exteriér je asi nutný,
Už jsem vzal v některých specifikacích ten smutně vypadající basetí čumák, objednal jsem do firmy GLA a GLC, až mě mrzí, že jsem nevzal dvě GLB.
Avatar - Beefcake
30. 6. 2020 17:04
Re: Re: VAG killer :-)
5000 by to isto v pripade MB nebolo. A trikrat ?
Avatar - iudex
30. 6. 2020 15:02
Re: Kluci z SK
Ty chodíš do značkového servisu aj mimo toho bezplatného servisu? Your money, your choice, ale zbytočne to preplácaš.
Avatar - speedfred
30. 6. 2020 13:42
Re: Prémie?
Priateľu nereagoval som na teba ale na 3xdiamant ako vysvetlil už Karel.
30. 6. 2020 13:18
Re: Cena
Ta vaše registračná daň to je taky dílo. Jaké průměrné stáří vozového parku máte přesně nevím, ale o moc lepší než u nás to asi nebude. Chtít něco u úplně nového auta mi přijde debilita na ntou. Občas mám dojem, že ti poslanci to v těch makovicích mají pěkně vymetené. Pak nemáme být vrakovištěm EU.
Avatar - Londonbridge
30. 6. 2020 12:56
Re: Kluci z SK
Dame managerom z MB chrobaka do hlavy ...Aspon nalievaju tu hnusnu strojovu kavu zadarmo a usadia ta do kozenych kresiel kym cakas na tucnu fakturu za rocnu prehliadku :-!
30. 6. 2020 12:42
Re: pohoda
Jj, autohofy u sjezdu z dalnic to tak mivaji. Ale jinak jsou v Nemecku a Rakousku hlavne docela bezny takovy ty mensi vesnicky pumpy (prestoze "znackovy", napr. Shell) jen s jednou radou stojanu uprostred, a tam presne se obcas vyplati si dat namahu s povytazenim hadice nez cekat na uvolneni ty "spravny" strany :-)
30. 6. 2020 11:38
Re: pohoda
Je to tahle na Shellce na Freyový, za mě super řešení.
Avatar - speedfred
30. 6. 2020 10:22
Re: Cena
Mám pár známych ktorý to kupovali v PL (som z Oravy) a žiadny zádrhel tam nebol keď kupuješ keš. Tam ti to predajú bez DPH ktorú potom priznáš na SK/CZ.Problém je keď by si to chcel zobrať povezdme na úver.
30. 6. 2020 10:06
Re: Re: VAG killer :-)
To možná ne, ale pokud za každou prohlídku vysolíš dejme tomu 5000 a u Mercedesu budeš ji mít v ceně auta, tak se jedná o úsporu.
Avatar - abacus
30. 6. 2020 09:19
Re: Cena
Nič neplatíš. Musíš akurát vybaviť prevozné značky, poistenie ( čo niekedy býva na prevozné značky problém) prípadne to auto naložiť na náves. Doma spravíš kontrolu originality, čo je len administratívny úkon. Ostatné štandardné prihlásenie. Ak kupuješ na firmu, platca DPH, výhodou je, že už to kupuješ bez DPH.
Problém nerobí ani autorizák v servise. Bez problémov servisuješ dovezené auto. To ale píšem o BMW. Jar 2019 X5 zľava na SK 348 eur ( z ceny 84 348,- eur) - viete pane, to je nový model, na to sa zľavy nedávajú.
Maďarsko - zľava 10% - 27% DPH (platca DPH).

K Motor-Car. Niet čo dodať. Predaj hviezdy a Kia ovládajú na SK "piati chlapci". Zľavy minimálne. Maximálne metla v cene (Kia). U hviezdy horko-ťažko -5%.
V podstate taká skrytá "kartelová dohoda".
Čo sa týka prémioviek netreba sa obávať. Minimálne na postkomunistický trh už dodávajú rovnaké výbavy ( CZ - SK- HU -PL). Konfigurátor rovnaký.
To zas neplatí u iných značiek. Napr. VW má najvybavenejšie modely v základe na SK. (oproti V4 - jeseň2019-jar 2020 Passat, Tiguan)

Tiež som pozeral na tie ceny hviezdy v CZ. Myslel som si, že udávajú cenu bez DPH, alebo to rátajú prapodivným kurzom. V mojej fiktívnej konfigurácii bol rozdiel cca 7500,- eur. 56 600 eur na SK verzus 48 900,- eur CZ. (GLB 250 4Matic).
30. 6. 2020 09:14
Re: Cena
Stejně jako jde koupit v zahraničí ojetina, jde koupit i funglovka. Je s tím ovšem trochu víc práce. Když v roce 2013 oslabili korunu, tak do Zlína jezdili kupovat ze Slovenska třeba Mazdy. V roce 2011, 2012 bylo výhodnější koupit BMW X3 na SK dealer T.O.B. (vím o 3 kusech, které jezdí v okolí). Před 2 lety jsem mluvil se Slovákem, který X5 koupil v Polsku. Vše je o ceně pro daný trh + případný výkyv kurzu (například ted u nás díky koroně). Co jsem četl, ale ověřeno to nemám, že některé značky v minulosti nechtěly prodejcům vydávat cock listy (nebo to měli prodejci zakázané).
29. 6. 2020 23:19
Re: velmi sikovne
Je potřeba porovnávat srovnatelné výbavy podle toho, co by člověk v autě chtěl (a co třeba požaduji já a v autě mám). Pak ta cena ve prospěch CLB už není zase tak lákavá. Nicméně např. motor 165kw je proti Kodiaqu velký plus....
GLB - 1,33 mega
https://www.mercedes-benz.cz/…i/CZ/cs/MZ5NHA8Y

Kodiaq - 1,18 mega
https://cc.skoda-auto.com/…Z/summary-scenic?…
Avatar - _Karel_
29. 6. 2020 21:51
Re: velmi sikovne
Kdo má v této třídě šestiválce - no - všichni.
29. 6. 2020 21:34
Re: Prémie?
Pokial ide o pomer cena/hodnota, nenapada mi momentalne auto ktore by v tomto bolo lepsie...
Avatar - white label
29. 6. 2020 20:22
Re: pohoda
Tohle dělám velmi vzácně, taky to natahování moc nemusím...
Avatar - _Karel_
29. 6. 2020 17:05
Re: VAG killer :-)
Na palubce je blbý, že tablet nemá kapličku jako u dražších modelů. Jinak interiér v lepší specifikaci působí dostatečně luxusně. Líbit se samozřejmě nemusí, ale zrovna proti koncernovým SUV hraje jinou ligu.
Avatar - _Karel_
30. 6. 2020 12:24
Re: Prémie?
Dobrej vtip, s tím čtením a psaním, vzhledem k tomu, že speedfred reagoval na Topera.
A poznat to ve vlákně jde. :D
30. 6. 2020 12:20
Re: Prémie?
A ty umíš i číst, nebo jenom psát,mám to v prvním souvětí :-[]
Avatar - CICERO
29. 6. 2020 19:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - speedfred
29. 6. 2020 17:56
Re: Re: Designově chudý exteriér je asi nutný,
Až myslíš to biele “Áčko” tak v interiéry som nevidel absolútne žiadny problém a aj napriek môjmu odporu voči displejom toto sa mi celkom páčilo a asi by som si zvykol. Do budúcna mi ale ani nič iné neostáva.
29. 6. 2020 16:28
Re: Re: Designově chudý exteriér je asi nutný,
Psal o jízdě. Ale zpátky k tvému příspěvku...mám na firmě druhým rokem nové A-Klasse, tedy stejný interiér, resp materiály a určitě se tomu nedá upřít až na výjimky použití hezkých materiálů a jejich kvalita. Nějaký desetitisíc se už najezdil a že by něco vrzalo z občasných cest, které v tom ujedu to nevím.
29. 6. 2020 15:37
Re: Designově chudý exteriér je asi nutný,
Jezdí premiove?
Avatar - Ada je zase tady
1. 7. 2020 10:05
Re: Prémie?
Jenže nemá manuální převodovku... :no:
Avatar - Ada je zase tady
1. 7. 2020 09:58
Poctivé SUV
Poctivé SUV má manuální převodovku, diesel a poctivou ruční brzdu. Poctivé SUV nemůže nemít čtyřkolku. O jakém poctivém SUV tedy v případě MB mluvíte?
3. 7. 2020 12:48
Re: Re: VAG killer :-)
Tam je 6 rokov alebo 160t. km, takže teoreticky 8x zadara, menili mi aj gumičky stieračov
2. 7. 2020 19:30
Re: velmi sikovne
To 200d 4M v základu je překvapivě slušně vybavené, skoro bych řekl, že je berné i bez příplatků, akorát to chce ten větší displej, to si nejsem jist, jestli v základů má. Ten menší vypadá hrozně.
2. 7. 2020 19:25
Re: Re: Designově chudý exteriér je asi nutný,
Já seděl v tomhle GLB a madlo dveří řidiče vrzalo přímo příšerně. Přesedal jsem do toho ze Superba s podobnou cenovkou a pokud některé z těch aut působilo v interiéru prémiově, tak jednoznačně Superb.

Ale variabilita interiéru je slušná i ten prostor není špatný, zvenku to vypadá malé, uvnitř překvapí, jak je to velké.
Avatar - Londonbridge
1. 7. 2020 09:41
Re: Kluci z SK
Cau

V UK nemas zadarmo garancne servisy na Mercedes mas breakdown cover zadarmo po celej EU,potom neplatis MOT na auta do 3 rokov a niektore znacky ti daju prehliadky zadarmo asi. Ja uz to nemam v zaruke tak by som nemusel do Mercedesu ale niekedy sa neoplati rocne setrit 200 Euri a mat problemy neskor pri predaji... :-!
Avatar - iudex
1. 7. 2020 08:57
Re: Re: VAG killer :-)
Ano, trikrát, vychádzajúc zo servisného intervalu 2 roky, teda za tých 6 rokov záruky máš zdarma len 3 prehliadky. Zvyšok (ak nie si hovädo a nenechávaš v novom motore olej 2 roky) si platíš sám.
Ja mám "servis zdarma" na 5 rokov pri intervale 2 roky, teda zdarma mám len 2 prehliadky. Takže fakt silný argument pre kúpu. :-[]
Avatar - Alf1k
30. 6. 2020 18:50
Re: Kluci z SK
No problém je, že ten bezplatný servis právě nezahrnuje výměnu oleje po zajetí motoru a dál max. po 14-15tis.km jak to třeba dělám já, ale musíš si to extra zaplatit zvlášť, protože “bezplatné” je jen jejich režim 2 let nebo najetých 30tis.km, alespoň takhle je to u nás v ČR myslím. Jinak to bezplatné jsem dal do uvozovek, protože při poslední nabídce na auto od MB (někdy 2 měsíce dozadu) jsem měl sice servis asi na 6 let v nabídce, ale za nějakých cca 60,-tis.kč takže o bezplatné už dávno nejde, bohužel. Osobně jsem to dělával tak, že mezi výměnou oleje atd. u autorizáku si to udělám jednou nebo 2x sám za minimální náklady, protože mám k autu vztah a na 2 roky si ho nekupuju no..
Edit: právě jsem pochopil tvoji myšlenku, že chodit do autorizáku mimo předepsané “zdarma” prohlídky je finančně nesmysl :-)
Avatar - abacus
30. 6. 2020 12:10
Re: Cena
Maďar nakoniec špekuloval. Mali nejaký problém s DPH.
Nakoniec prišli dve autá na vleku. Za 250 euri to bolo za "hubičku".

To horšie je na SK auto prihlásiť. To nie je poplatok, to je výpalné.
Avatar - Alf1k
30. 6. 2020 11:11
Re: Cena
To je velkej styl :yes: že mě tohle nikdy nenapadlo? 🤦🏻‍♂️
Avatar - speedfred
30. 6. 2020 10:15
Re: pohoda
čo sa navážaš stále do mojeho strejdu pána Kočnera :-[]
Avatar - hugino
30. 6. 2020 10:12
Re: Cena
OK.Vďaka za info.Niekedy sa dá lepšie kúpiť v zahraničí.
Avatar - iudex
30. 6. 2020 09:06
Re: velmi sikovne
Ja som si GLB podľa svojich predstáv nakonfiguroval na 53700 eur (GLB220d 4matic), kdežto porovnateľný Kodiaq (TDI 140 kW 4x4 DSG) na rovných 40t. Teda rozdiel 13700 eur. Či to za prémiovú značku stojí, je iná otázka, každopádne faktom je, že (u nás) je GLB výrazne drahší ako kodiaq a teda reálne nie sú konkurentami, nikto neuvažuje štýlom "13 tisíc hore dolu". Ak by uvažoval, tak by naopak neuvažoval o "badžetovom" Mercedesi na báze kompaktu (A a spol.) a pozeral by po plnohodnotnom GLC.
Avatar - iudex
30. 6. 2020 08:48
Re: Re: VAG killer :-)
Ja by som ten "servis zadarmo" nepreceňoval.
Predovšetkým zo začiatku sa ani moc iné ako olej a filtre nemení, čo sú tie najmenšie položky.
Taktiež záleží, aký má daný motor servisný interval, keď je to typický 2 ročný, tak reálne po tú dobu sú to len 3 servisné prehliadky. A každý trochu rozmýšľajúci vodič nenechá v novom aute olej 2 roky, ale vymení najprv po zábehu a potom mení po roku, teda aj tak väčšinu prehliadok si platí sám (za tých 6 rokov sú to 4 zo 7).
Avatar - iudex
30. 6. 2020 08:37
Re: velmi sikovne
Ano, už som to písal pod predošlým testom GLB, ale tá lákavá cena platí iba v ČR a hlavne pre GLB200d. 220d už je drahšia a nie tak atraktívna a tam rastie odstup od Kodiaqu, ktorý má medzi 110 a 140kW dízlom značne menší rozdiel. Potom je tu fakt, že GLB nie je priamym veľkostným konkurentom Kodiaqu, je proste menší. A napokon je tu faktor základnej výbavy a ceny príplatkov, kde trošku vybavenenjšie GLB bude úplne inde, ako porovnateľne vybavený Kodiaq.
Avatar - iudex
30. 6. 2020 08:32
Re: Cena
Predbehol si ma. Všetko to vzdychanie nad super cenou Mercedesu je obmedzené na český trh, u nás je to úplne inde, teda aj porovnanie s konkurenciou je veľmi závislé od trhu, viď môj príspevok 8:27.
Avatar - iudex
30. 6. 2020 08:27
Re: proč děláte fotky v roušce?
Ave, frater Plautus!
Ja už som rúška vytesnil tak, že keď som včera išiel na štátnu inštitúciu, tak som tam suverénne nakráčal bez rúška, až ma musel strážnik zastaviť. :D
Inak k tej výhodnosti Mercedesu, treba si pozrieť aj slovenské ceny a tam človek zistí, že nie je žiadny "Mercedes GLB za cenu Kodiaqu". Kodiaq 2,0TDI 4x4 DSG Ambition je za 34570 eur, kdežto porovnateľné GLB200d 4matic je za 44964 eur. Teda vyše 10.000 eur (!) rozdiel, a to nezohľadňujeme príplatkovú výbavu, za ktorú sa u M-B tvrdo pripláca, takže porovnateľne vybavené autá sa budú líšiť ešte výraznejšie. A to tie reči "radšej Mercedes než podobne drahú Škodovku" strácajú trošku reálny podklad. Proste nie je nič také ako GLB za cenu Kodiaqu, punktum.
Avatar - hugino
30. 6. 2020 08:23
Re: Cena
Dobré vedieť.Teraz som pozeral cenníky v ČR a SR a GLB 180 pri momentálnom kurze 26.80 vychádza o 5500 Eur u nás drahšie.Preto sa pýtam či sa to dá lebo v minulosti som počul že dosť oravákov chodilo kupovať nové autá /Renault/ do Polska. Ja len či pri dovoze sa neplatia volaké dane alebo poplatky ktoré by tu cenu dorovnali.Ináč napr VW alebo Seat je v ČR naopak o cca 3000 Eur drahší ako u nás a rozdiel vo výbavách je minimálny alebo rovnaký samozrejme okrem mimoriadnych výbav ktoré si dovozca určuje sám ako napr. Golf Marathon ktorý sa u nás vôbec nepredával.
30. 6. 2020 07:58
Re: Cena
A preco by sa nedalo? Auto si mozes kupit kde len chces. Akurat pri tej sume je mozne, ze na kurze a poplatkoch sa rozdiel zmensi. A druha vec, treba pozriet vybavu. Casto ma CR nakonfigurovane auta v zaklade inak ako SR. Tam asi hladaj hlavny rozdiel v cene. Nebude to len tak, ze rovnake auto stoji v CR o 7k € menej.
Avatar - _Karel_
30. 6. 2020 07:48
Re: velmi sikovne
Jasně, on tam rozdíl v ceně rozhodně je. Já jsem se s konfiguraci 220d držel při zemi a pod 1,3m jsem se nedostal. Jen příplatek oproti 200d (software) je brutálních 120t. Plus jak tu zaznělo GLB je rozhodně menší. A u nás je cena výhodnější (více výbavy v základu atd.) než jinde.
Avatar - hugino
30. 6. 2020 07:28
Cena
V Čechách má voči konkurencii fakt dobrú cenu ale u nás má dovozca Motor-Car dosť napálené ceny v priemere 7000 Eur na modely viac ako v Čechách takže u nás sa až tak neoplatí.Ale pri približne rovnakej cene ako Tarraco alebo Kodiaq je Medvedík velmi dobrá ponuka. :yes: PS.Myslíte že by sa dal napr.nový Mercedes kúpiť v Čechách a potom ho prihlásiť na Slovensku ? Možno že aj tak by to višlo lacnejšie ako ho kupovať priamo na Slovensku.
Avatar - Ozzman
30. 6. 2020 06:56
Re: pohoda
Takhle to chodí třeba v Irsku, na pumpu si najíždí každý jak chce, docela chaos, někde v ČR jsem to taky viděl (ale už netuším, kde), jen by mne zajímalo, jestli se to tady může ?
Avatar - Plautus
29. 6. 2020 22:09
Re: proč děláte fotky v roušce?
:yes: za názor na rúška
:yes: aj za ostatné
29. 6. 2020 21:49
Re: Re: VAG killer :-)
Pravdepodobne áno, servis 6 rokov v cene vozidla funguje na SK uz min.10rokov. Dalsie 4 roky sa platí len material bez práce.
Avatar - xxc
29. 6. 2020 21:45
Re: Prémie?
Ja vidim v cenniku 45 000 €, neviem aky je kurz a ci je to melon :-) Trosku vybaveny GLB stoji 48 000 € a maximalne vybaveny 5008 stoji 38 000 €. To len na porovnanie.
Avatar - _Karel_
29. 6. 2020 21:08
Re: Prémie?
:D "odhad" je, že něco nevíš přesně a tipuješ. Takže nedávno jsi pochválil nízkou cenu a dnes taky. Žádný odhad tam nebyl a není. ;-)
29. 6. 2020 21:03
Re: Designově chudý exteriér je asi nutný,
Basetí čumák..... :D hele vypadá to že kára je fakt povedená, ale tenhle pohled: https://www.auto.cz/…prekvapivou-cenu?… - to je fakt smutek.... :-)
Avatar - 3_diamanty
29. 6. 2020 20:49
Re: Prémie?
suhlas... velmi sikovne auto a zaroven aj dobre nastavene hladiska ceny/uzitkova hodnota :yes:

ved dnes nie je problem dat aj za mestsky P2008 okolo 600-700 litrov ( vid predosly test ) a tu za melon mas uz premiove rodinne SUV v 4kolke !!!!! od mercedesu s hviezdou na maske ... ziadny modny pestrofarebny pezo reno .. ale uz rodinny a skutocny 4x4 mercedes ... :yes:

uz pri prvych zverejnenych cenovkach GLB som v diskusii pisal ze toto je fakt dobre nacenene auto a .. a ( opat ) mal som tak nejak dobry odhad https://www.auto.cz/diskuse/71185/1 ;-) .. a napisem to opat ... toto je proste hviezdna ponuka.. bravo GLB :yes:
29. 6. 2020 17:46
Re: Re: Re: Designově chudý exteriér je asi nutný,
Ok děkuji
29. 6. 2020 17:27
Re: VAG killer :-)
Podle fotek interiéru (sedadla, výplně dveří) to vypadá líp to zase ano. Ta kůže dělá svoje. Ale to by si prostě chtělo si ty auta osobně osahat. Případně i projet. Design je věc subjektivní. Auta prostě velikostně někdy dost klamou. Nedávno jsem vezl dva sudy v jedničkové fabii (sklopené zadní opěradlo a vyjmutý sedák) a nedal jsem je tam tak šikovně (vedle sebe) jako potom vešly do MB A první generace. Jinak co se týče cen u koncernu, tak tam to někdy až hlava nebere.
29. 6. 2020 16:57
Re: VAG killer :-)
Například mně se nelíbí, ať už palubovka s tabletem nebo celkově od zadních dveří do zadu ( při pohledu z boku). Když jsem to uviděl úplně poprvé připomnělo mi to Renault Koleos. Trápit se tím ovšem nemusím, nemám na něj. Přiznám se že GLK se při uvedení taky nelíbil, ale časem jsem ho vzal na milost. Jinak klame docela tělem, myslel jsem že je o dost menší když tady vypsali ty rozměry ve srovnáním s Tiguanem, Tarracem či Kodiaqem. Co se týká ceny není tam s nimi zase až takový rozdíl. Nemá to auto servisní prohlídky v ceně auta?
Avatar - CICERO
30. 6. 2020 16:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - iudex
30. 6. 2020 10:46
Re: Re: VAG killer :-)
Určite, len to je 3x 5000 Kč = 15000 Kč úspora za 6 rokov. To je v pomere k cene auta (1.115.000 Kč) pomerne zanedbateľná čiastka. Teda ako argument, prečo kúpiť Mercedes, to je pomerne nevýznamné až bezvýznamné.
Avatar - speedfred
29. 6. 2020 22:57
Re: Prémie?
Nepísal si náhodou (pol roka/rok dozadu) že MB začína až C klase?
Avatar - 3_diamanty
29. 6. 2020 21:24
Re: Prémie?
proste uz vtedy som tvrdil ze je GLB dobre nacenene .. a testeri to zda sa tvrdia tiez ... fakt dobra cena ak zvazis ze v pripade potreby je to aj 6 miestny kriznik ... GLB je v tomto fakt nasup.. . neskutocne ze mas medveda v 4kolke za melon a k tomu aj 6 miestneho.... :yes:

ved len ked vidim kolko vie stat kusok naslapanejsi koleos ci P5008 v dvojkolke ... ajaj ... tu nie je o com ... GLB :yes:
30. 6. 2020 11:10
Re: pohoda
Pro rodinu je to malé, bohužel. Jinak parádní auto, ale vnímám ho spíš jako druhé do rodiny pro ženskou.
Avatar - CICERO
29. 6. 2020 19:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
29. 6. 2020 21:37
Re: pohoda
To boli casy, presne tak sa na pumpy cakalo, auta do nich vchadzali ako do protismeru. Potom odkvapkat pistol a ist zaplatit. Ktovie, ci to deti budu pamatat, ako sa niekedy cestovalo :-)