Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST VW T-Roc Cabriolet 1.5 TSI DSG – Kde otevřený Golf a Beetle skončily…

…já začínám, jako by se T-Roc Cabriolet snažil sdělit od první chvíle. Aktuálně je to jediné kabrio od mainstreamové značky, takže si Volkswagen mohl směle diktovat pravidla hry. Jak se mu to povedlo?
Zpět na článek
25. 9. 2020 08:49
Re: ajaj
to je legrační, s tvojim pravopisem mě napadá spousta jiných věcí, za které by se dalo stydět, ale protože jsi moc rozoumku nepobral, samozřejmě řešíš důležitější věci :D
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 08:16
WTF?
Jako jo, nevidím to poprvé, ale může mi někdo vysvětlit, k čemu a komu sakra tohle auto slouží? :D V čem je to lepší, než býval Golf cabrio, který už se nejspíše pro nezájem neprodává? :-[]
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:04
Re: WTF?
Kabelka za 50 tisíc je módní doplněk, ale pořad je to kabelka.... to je spis na srovnání Passat vs Bentley, ta sama věc jen v luxusním provedeni. Ale tohle je jako kdyby si tu kabelku mohl nasadit na hlavu a bude z toho cepice
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:22
Re: WTF?
Dvoudveřové auto bych rozdělil na dvě kategorie:

1. levné malé auto, typicky u VW to byly Fox,Polo, prostě základ, někomu to stačí.

2. sportovně založené auto, ať už vzhledem, nebo i charakterem auta. Prostě auto pro zábavu.

Dvoudveřový kabriolet? Ano, ale dvoudveřové SUV bez střechy? Ok, asi jsem staromilec, ale to auto v sobě skrývá mix toho horšího. Nemá dveře, nemá střechu, není ani do terénu, ani na okresky pro zábavu.. nevím k čemu je, to je celé :D
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:05
Re: Fuj..
Jestli nevidíš rozdíl mezi offroadem a golfem s trochu s trochu vyšší světlou výškou, asi nějak nechápu co tu děláš :D Ale už vidím, jak se v téhle kreatuře prohání někdo po amerických Prériích :*)
25. 9. 2020 08:56
Re: Fuj..
....prosim neporovnavaj Wrangler....s tymto tu...iste uznas ze je to cosi ale uplne ine...
25. 9. 2020 08:52
Re: Fuj..
Nebudu komentovat tohle konkrétní auto. Evoque kabrio je krasavec a bohužel asi dost vyprofilovaný na to, aby si ho někdo koupil jako hlavní auto. Myslím, že plechová skládací střecha by hodně pomohla.
Nač je auto s pohonem čtyř kol bez střechy? U Wrangleru to funguje celá léta a když někoho potkám v létě v liftovaném Wrangleru nahoře bez, jsem nadšený, stylovka jako prase.
25. 9. 2020 08:44
Fuj..
Je to hnusné jak cesta do roboty. Aký zmysel má SUV-kabriolet? Už im načisto vynecháva...
25. 9. 2020 09:07
Re: WTF?
snažil jsem se naznačit, že je to auto hlavně pro ženskou, stejně jako New Beetle, Mini apod prostě auto, po kterém muž obvykle netouží - a říká, že ho nechápe - inu protože to cílí na jinou cílovou skupinu...
25. 9. 2020 08:53
Re: WTF?
K čemu je dobrá kabelka za padesát tisíc? Nechápeš? Protože nejsi ženská...
25. 9. 2020 19:30
Tolik roku evoluce...
A nakonec dopadneme takto. Zvýšenej kabriolet. Irenko, já se ptám proč :no: :no: :no:
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:46
Re: Podoba
Tak, tady se taky testují auta ve Full výbavě, tak jsem musel Karla trochu nalákat :-[]
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:28
Re: WTF?
No, já asi trochu vnímám odlišně zaměření Golfu a Golfu kabrio. Troc je crossover - zákazníci typicky asi mimo pár hipsterů budou ženy a nebo starší lidé, kteří chtějí auto do města z kterého je podle nich lépe vidět a lépe se jim tam nastupuje.

V čem je lepší Troc než Golf ? Podle mne v ničem, je ve všem horší, až na tu světlou výšku pro určitou část kupujících.

Golf kabriolet je ale spíše stylovka, auto na víkendy, někam do tepla...Golfa kabrio si přeci nekupuješ, aby si v tom vozil děti do školy, nebo v důchodu jezdil do nákupáku či na chalupu.
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:07
Re: Ozzy
Hele, už si zkusil kliknout na tlačítko reagovat ?
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 08:44
Re: ajaj
Tak schválně, v čem by ses projel radši po městě, aby tě každý viděl.. v tomto, nebo v Multiple?
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:23
Re: Fuj..
Vzhledově mi tohle připomíná Golfa, jen má trochu jinou světlou výšku. Ale ok.. proti gustu...
25. 9. 2020 09:10
Podoba
Tak nevím, vypadá to skoro jako kýblvágen. Jen škoda, že už to nemá rezervu na přední kapotě, retro pocit by byl ještě dokonalejší.
25. 9. 2020 09:12
Re: WTF?
soudit optikou prodává/neprodává jakože smysl/nesmysl - podle mě je každé SUV nesmysl a jak se prodává...
nejsem si jistý, má vůbec VW např. nějaké dvoudveřové auto? a je to nesmysl?
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:08
Re: WTF?
OK... takže uznávanas, ze je to nesmysl ?:D Ten Evoque už se taky neprodává ne ?
Avatar - _Karel_
25. 9. 2020 09:23
Re: WTF?
Troc kabrio vs. Golf kabrio je přece totéž, jako Troc vs. Golf.
Takze tvoje otázka by stejně mohla znít "v čem je Troc lepší než Golf?"
Avatar - kari.laz
25. 9. 2020 12:41
Re: WTF?
Půl národa i zdejších diskutujících ti bude tvrdit, jak těžce se jim nastupuje a vystupuje z normálního auta. Lidi buď mají 160+ kilo, invaliditu a nebo nevím, jak jinak mohou být ještě zdegenerovaní. Tady si budou mlaskat u Cabria a ještě nebudou muset mačkat pupky, když do toho sedají :D :D :D
To je asi jediný smysl, co vidím a pak pro pár lidí, co se jim to zkrátka líbí, že je to jiné.
Avatar - Blue Sun
25. 9. 2020 10:31
Re: Ozzy
Na jeho obranu si dovolím říci, že v některých mobilních prohlížečích to tlačítko chybí.
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 10:25
Re: WTF?
Tak určitě, ale tak to už je zase i o tom sociálním postavení, buď máš auto pro rodinu a je jedno kdo ho řídí a máš hlavní slovo ty - pak jezdíš v autě pro zábavu ty, pokud žena, tak máš smůlu :D

A taky je tu ta třetí možnost.. že ti chlapi jezdí v autech svých žen :D
Avatar - fOE
25. 9. 2020 10:15
Re: WTF?
To jsou takova kliche, stejnetak muzes rict ze zenske co jezdi v kombicich maj doma chlapa s kabrem. Pointa je ze v me socialni bubline zadni nejsou, jen ty zenske (ciste statisticky by polovina z nich manzela mit ani nemela :D ).
Ale abych jen neplival na to nase muzske pleme, je zase pravda ze dost z tech chlapu co nema koule na kabrio, ma v inventari motorku. :-)
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 10:07
Re: WTF?
Ne :D Tedy 350Z ano, všemi deseti, ale né tuhle verzi :D Mimochodem 350tku jsem taky nedával... do té doby, než jsem si ji vyzkoušel :D Ošklivé vajíčko, ale má něco do sebe.
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 10:01
Re: Podoba
Nebo pak packet pro špatné cesty, jako se to dá koupit ke Škodovkám:
http://www.nevingtonwarmuseum.com/…k-kubelwagen.jpg?…
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:45
Re: Fuj..
No.. dobře, Evoque, dejme tomu, to je taková ta luxusní nepraktická kabelka, ale tohle je Volksvágn... ale brala by neznamená, že by ho koupila :D Já bych taky bral spoustu aut... :D
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:44
Re: WTF?
:D To je zvrácenost ! :D Jdu si vymýt oči svěcenou vodou ! :D
25. 9. 2020 09:40
Re: Podoba
Tohle je hodně vybavený kousek, i s MG34. U základní výbavy vynikne podoba lépe: https://artebellum-v2-mini.s3-eu-west-1.amazonaws.com/…1a-1-780x520.jpg
25. 9. 2020 22:05
Re: Ozzy
Víš čemu se vůbec říká fištrón troubo? Ten nikde netrčí... :-|
Zrovna ten fištrón je to ,co ti schází.
25. 9. 2020 21:42
Re: Tolik roku evoluce...
Tipuju, že budou rádi, když tuto verzi udrží ve výrobě do konce životního cykle této generace. Pak potichu zmizí, resp.u nastupující generace už se pravděpodobně neobjeví... ;-\
25. 9. 2020 18:09
Re: Veľmi pekne auto
Ty nářky o nedostatečné prostornosti současné generace Miaty či 124 Spider se mi zdají přehnané. V druhém z nich jsem jezdil a celkem slušně se tam vešel i při mé výšce 188 cm.... ;-\
Avatar - Emel
25. 9. 2020 16:39
0 kabrioletů
No to nevím... co je třeba Mustang? Nebo MX-5? 370z? Dejme tomu Z a MX-5 jsou možná roadstery, ale Mustang je kabriolet, ne?
Avatar - _Karel_
25. 9. 2020 15:11
Re: brouk na golfu
SUV kombi? SUV pickup??? Nebo to měla být ironie?
Avatar - 3_diamanty
25. 9. 2020 15:08
Re: Sú to blázni!
ono klasicky cross T-roc sa aj predava ako teple rozky... v tomto problem nie je .. vid statistiky predaja aut v eu... akurat uz tento jeho otvoreny derivat nedava zmysel
Avatar - Snooob
25. 9. 2020 10:19
Sú to blázni!
Keby z T Roc-u spravili riadne crossover-kombi (rozumej aspoň 600l + nejaká variabilita) predávalo by sa to ako teplé rožky.
Hmm, ale nie, oni vymyslia takúto chujovinu.
25. 9. 2020 09:38
Re: Fuj..
Nie je do terénu... image ako uličny kocur... fakt neviem pre koho... pre dakeho obojpohlavneho??
25. 9. 2020 09:09
Re: Ozzy
nechceš toho po něm trochu moc? ;-)
Avatar - Blue Sun
25. 9. 2020 10:47
Taky
moc nevidím smysl SUV kabria, ale to už tu bylo řečeno dříve.
Co se mi mnohem více nelíbí je vysoký ponton karoserie a okénka o velikosti průzorů pancéřáku. Nebo bez oken ta horní část auta, prostě malá a nehezká. A pak, když se podívám na kola, tak si říkám, že se nějak vracíme do minulosti před vynálezem pneumatik, kdy auta jezdila na gumových obručích.
25. 9. 2020 09:00
Ozzy
Ta Multipla je taky špatná ale tam uvnitr v tom big akvarku aspon nejsi moc videt :D. Tady trčim jak fištrón z Moravy co si přijel taky trochu zakorzovat do pařížský
25. 9. 2020 17:58
Re: WTF?
Tak tak, jinak ovšem kabria se sportovním talentem existují, jen jsou to ale roadstery - taková MX-5 nebo 124 Spider jsou na okreskách velmi schopné... :-)
Avatar - Frey
25. 9. 2020 15:42
Re: WTF?
ak sa clovek pozrie okolo seba na cestach, tak podla poctu SUV musi mat pocit, ze polovica populacie su invalidi :-!
Avatar - _Karel_
25. 9. 2020 15:18
Re: WTF?
Kabrio má snad bez debat horší jízdní vlastnosti, než výchozí model- tedy i u toho Golfu nebo 3-er. Moje představa využití kabria je buď město, nebo kochačka po letních okreskách. S lítáním si ho tedy moc nespojuju. Pokud ti jde o sportovní jízdu, nepůjdeš si pro SUV. A pokud se shodneme, že cílovka budou nejspíš dámy, pak je to už úplně irelevantní.
Avatar - _Karel_
25. 9. 2020 15:03
Re: WTF?
Pořád nějak nerozumím. "Golf kabriolet je ale spíše stylovka, auto na víkendy, někam do tepla". Souhlasím, ale co z toho nezvládne SUV kabrio? Bez ohledu na líbí-nelíbí, T-Roc je taky stylovka, a pokud se mladým slečnám začala místo hatchbacků líbit SUV...
Přijde mi to podobný jako tvrdit, že panoramatická střecha pro SUV je nesmysl. :-)
25. 9. 2020 12:54
Re: WTF?
Nejde přece jen o ty, kteří si za svou váhu nebo jiný handicap můžou sami. Je poměrně dost lidí, kteří ze zdravotních důvodů radši vybírají vozy s výše umístěnými sedadly. Prostě je to tak, tím neříkám, že jsou jimi řízena či vlastněna všechna SUV a crossovery na trhu.
25. 9. 2020 12:17
Re: brouk na golfu
Posledná neobsadená pozícia? Čo takto verzia kombi alebo pcik-up?
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 10:01
Re: WTF?
" v tomhle (alespon v me socialni bubline) maji zenske vetsi koule nez my"

Nebo mají doma chlapa s normálním autem :-[]
25. 9. 2020 09:50
Re: Podoba
Správná úvaha, ostatně tu MG34 by si dost zákazníků rádo přiobjednalo, mohla by být součástí nějakého cenově zvýhodněného Combat Packu.
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:46
Re: WTF?
Ale já to vím.... to přeci neznamená, že se mi to líbí, nebo to schvaluju :D
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 09:25
Re: Ozzy
:D Já vím... ale tohle tady dělá strašný bordel..
Avatar - CountachSV
25. 9. 2020 08:49
brouk na golfu
... šlo jenom o to, rozšířit nabídku SUV, to je evidentní. Kábro holt byla poslední neobsazená pozice, co jim zůstala.

úplně hnusný to není, jen mi není jasné, pro jaké země je to primárně určené. Na jižní Ameriku je to moc velký, jižní Evropa si asi vybere jinde a pro US to má malý motory. Tipuju si Čínu.
26. 9. 2020 14:00
Re: WTF?
S tímhle nesouhlasím. Já jsem mladý bez nadváhy, ale když jezdím krátké trasy, typicky pracovní dny po Praze ve formálnějším oblečení, tak preferuji SUV posaz a ať už fyzicky je to pohodlnější - lehce naskočit/vyskočit - tak hlavně mi drží košile atd. dobře a v SUV se mi lépe sundavá bunda/sako za volantem. Tzn. je to praktičtější. Na delší trasy už mi nevadí se jednou položit/zalomit/usadit a naopak poloha více do ležata je asi i komfortnější.

Od kolegů co mají děti slýchám další výhody směřující k vození/manipulaci s dětmi. A ani nemluvím o tom, že jsme národ chalupářů a rybářů...

Obojí má výhody i nevýhody. Většina běžných lidí nehledá nejlepší možné jízdní vlastnosti a tak není divu, že výhody SUV převažují, ale něco to stojí samozřejmě.
Avatar - 3_diamanty
25. 9. 2020 14:51
toto kabrio
na mna posobi akosi menej divne ako otvoreny evoque ktory uz vyzera vyvlovene ako prevratena vana alebo nejaky vydlabany kybel ... tak ci onak krasavec to ale ani tu opat nie je a radsej by som videl nove scirocco alebo eos alebo beetle ako tento otvoreny T-roc.. ale chapem... doba si ziada uz len SUVecka a co najviac a v akejkolvek podobe :-|
Avatar - fOE
25. 9. 2020 09:56
Re: WTF?
Vetsinu lidi co potkavam maji cabria (a3 cabrio, 4er cabrio, z4...) na kazdy den, je to o zapalu pro vec. Tem, pokud se jim nekdy zacne libit SUV / crossover, pak podobnej T-Roc cabrio muze imponovat stejne jako dnes golf cabrio. Btw. vse nahore vypsane jsou majitelky, ne majitele. Chlapa v cabriu aby clovek pohledal, v tomhle (alespon v me socialni bubline) maji zenske vetsi koule nez my. ;-)
25. 9. 2020 10:28
otazka na co to je, je zbytocna
v dnesnej dobe luxusu a nadbytku si mnohe veci kupujeme len tak pre radost, pre pocit aj ked casto si to snazime podporit racionalnymi argumentami, aby sme lahsie tahali prachy z kapsy alebo aby sme mali prupovidku pre susedov, ze ako to potrebujeme a ake to ma vyhody.
25. 9. 2020 08:23
ajaj
Myslel sem si ze kdyz bych vystupoval z i8 a otevřeli by se mi dveře nahoru a nekdo me videl, ze bych se styděl. Ale tady je mi stydno jenom to vidim na titulce
25. 9. 2020 10:43
Veľmi pekne auto
Pekné auto. Teší ma, že je dostatočne priestranné, do fiatu spider ani mazdy miata som sa nezmestil.
Konečne auto pre ľudí s bežnou výškou!
Dúfam, že sa bude dobre predávať, o par rokov ako jazdené by sa mohlo dostať do blízkosti mojej finančnej situácie.

Ďakujem VW, že sa do toho pustili! :yes:
25. 9. 2020 09:33
ozzy
To vis ze ju, ale v aplikaci to nefachá. Kabelka za 50 litru? Znám hlásku z rychlí prachy. Ja ti dam na kabelku za 40 papírů 😁
25. 9. 2020 09:28
Re: WTF?
oh jeeez no hlavně jsi chlap, tak to prosím tě neposuzuj chlapským pohledem, ženská nepojede ani do terénu, ani na okresky pro zábavu...
pro mě tohle!!!!!
https://img2.auto.cz/…ull/5505450_.jpg
kdyby se dal aspoň koupit lift-kit na klasickou Carreru :-(
25. 9. 2020 09:29
Re: Fuj..
Vzhledově mi pětka připomíná X5ku:) Já se tě nesnažím přesvědčit, abys to šel koupit, jen říkám, že když jsem se jakékoliv ženské ptal na názor na Evoque cabrio, nikdy jsem neslyšel nic než nadšení a že by ho brala všema deseti...
26. 9. 2020 14:05
Re: Ozzy
Mobilní aplikace na iOS reagovat neumí, resp. vytvoří to nové vlákno :-( :no: :no:
26. 9. 2020 14:03
Re: ajaj
Za co se stydíš když to vidíš na titulce? Že se ti to líbí? :D A co s tou i8, to nechápu?
25. 9. 2020 18:04
Re: Fuj..
Ano, braly by, samozřejmě, pokud by jim ho nějaký zazobaný nabíječ pořídil... :-[] :-[] :-[]
25. 9. 2020 18:00
Re: WTF?
Takže T-Roc se hodí pro bohaté důchodce? :-O :-[]
Avatar - SKAY
25. 9. 2020 15:18
Kabriolet
Dyt kdysi jeste nez byly suv ci tojka ravka taky to byly skoro kabriolety a prodavaloseto takovy Nik Slotr byto možna ocenil....
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 15:06
Re: WTF?
Prostě crossover nebude mít lepší jízdní vlastnosti než klasický kabrio a kabrio by mělo snad i trochu bavit :)
Avatar - wakantanka
25. 9. 2020 14:29
Re: WTF?
Si nepozeral Tour de France? :D Myslím, že tento rok jazdieli takéto biele ako medical car.
Avatar - kari.laz
25. 9. 2020 13:11
Re: WTF?
Ano lidé, kteří kvůli zdravotním důvodům, nebo starší lidé, toto vyhledávají naprosto chápu, ale určitě jich není většina a myslím, že jich není ani čtvrtina uživatelů
25. 9. 2020 12:56
Re: WTF?
Ono má Zetko svá specifika a ne každého baví svými vlastnostmi. mě se tedy dvakrát nelíbí, ale vyjma z mého pohledu zbytečně usekaného podvozku a divného interiéru se mi líbilo.
25. 9. 2020 12:55
Re: WTF?
Já celkem rád jezdím v manželčině autě. Bez skrupulí a pardonu.
Avatar - Blue Sun
25. 9. 2020 12:54
Re: Ozzy
Mně to třeba donedávna nešlo v MS Edge v mobilní verzi (v tabletu už ano), v nativním prohlížeči androidu (dneska už se nepoužívá) taky ne.
Avatar - Ozzman
25. 9. 2020 12:42
Re: WTF?
No tak třeba u starých lidí to chápu...
Avatar - 3_diamanty
25. 9. 2020 18:28
Re: 0 kabrioletů
ak sa nemylim tak na trhu je stale este aj cabrio od znacky mini.... a premia to pritom tiez nie je... nazvime to taka polopremia z nudze ... ale premia urcite nie
25. 9. 2020 09:09
Re: Fuj..
ano, rozdíl mezi SUV a off-roadem je nám asi všem znám. ale nenapadá mě nic bližšího, s čím auto lze porovnávat, zajisté uznáš, že vzhledově to víc připomíná "gazyka" než Golfa...
předchůdce byl Evoque convertible... prostě pseudoterénní auto se stahovací střechou. fakt mi to nepřipomíná Golfa.