Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Po Islandu Dacií Duster: 3348 km krajem ledu a gejzírů

Náš čtenář Martin Kokeš nedávno vyrazil na Island. Byla to současně jeho první zkušenost s Dacií Duster 1.3 TCe – typickým tamním autem v půjčovnách. K jeho překvapení přežila i drsný terén, a proto se rozhodl podělit se čtenáři Světa motorů.
Zpět na článek
3. 10. 2020 15:32
Paradny zazitok
Island autom musi byt paradny zazitok. Privital by som trochu podrobnejsiu reportaz ale aj tak :yes:
4. 10. 2020 01:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Loptos
5. 10. 2020 11:00
Re: Paradny zazitok
Ahoj, absoloval som to to so zenou v roku 2017 na jesen. Isli sme autom okolo celeho ostrova, spali v stane.

Zaujimavosti:
- existuje mapa teplych pramenov, kde sa clovek moze okupat zdarma a s vyhladom na ladovec ci fjordy.
- Existuje mapa abrazivneho vetra, ktory dokaze "vysklit" a zodrat lak na aute a toci sa na juhovychode ostrova.
- Potraviny tam stoja rovnako ako u nas, to ze je tam draho je hlupost, drahy je alkohol a jedlo v restauraciah(pre turistov)
- Akureyri ma vybornu domacu zmrzlinu, kvoli krize maju na semaforoch srdiecka miesto cervenej a lyzujes tam s vyhladom na more.
- Fjordy na severozapade su kuzelne ale strasne casovo narocne
- Islandcania miluju lekorici a maju ju vsade. Od zmrzky po cokoladu.
- Cesty su bud krasne asfaltove alebo slusne tankodromy
- 4x4 nie je potreba do "highlands" uplne ist pre zazitok netreba, aj ked samozrejme ma to svoje caro.
- pocasie sa meni kazdych 20min.
- po 8mich dnoch "vodopadov" sme ich uz mali plne zuby :-)
- Pri letisku je vyborna restauracia kde maju "humriu polievku" priamo v dockoch.
- Vietor je tak silny ze prefukne stan aj spacak.

Ako dovolenku a zazitok doporucujem ale po navrate sme leteli na vikend do Rima. Trochu sa zohriat. :-[]
4. 10. 2020 21:24
Re: Ďalšia gen
Hm, je možné, že aj máš pravdu. Rok 2030 a úplný zákaz spalovakov sa blíži :-(
4. 10. 2020 01:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
3. 10. 2020 18:08
Ďalšia gen
Ďalšia generácia dusteru bude vďaka povinnej výbave úplne konkurenciu valcovat.

Lkas, automatické brzdenie a snáď aj adaptívny tempomat.

Zatiaľ je to skôr auto pre staromilcov.
3. 10. 2020 13:28
Nový trend?
Každej napíše, jakou si půjčil plečku na dovolený? a na konec vidláckou radu kalibru "Vylepím to odhlučněním"
Hm...prostě nejlepší jízda na webu.
A jako pecka: Stylová modrá Navy....klasická zadarmošvestková.má jak s zdá svoje koně jistý.