Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojetý Ford S-Max II (2015 až současnost): Vyhledávaný, ale stále drahý

Současný s-max se letos vyrábí pátým rokem. Coby ojetina je pro typické české kupující stále drahý, navíc auta prodaná nová v ČR aby jeden pohledal. V brzké době lze ovšem očekávat, že kariéra tohoto vozu coby ojetiny bude strmě růst.
Zpět na článek
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 18:27
Re: Máme objednáno
Tvl, ty začínáš počtem aut atakovat Beckhama. :D Hatch nebo kombajn ?
PS: Mám sice Mondeo, ale pro jistotu jsem si pořídil dva Renaulty. Vlaky maj pořád nějakou výluku, you know. :D :D :D
26. 11. 2020 14:25
fajne auto
Smax 2017, dizl AWD se vsim co slo objednat mame a auto jakoze fajne. Vyhodou proti vetsine "MPV" a SUV jsou tri full sedadla vzadu, takze zadne dve po stranach a jedno mensi mezi apod. Neni to zase takova vylozena krabice, prostoru dost, kufr fajny.
Delat z toho jizdni unikat opravdu nema smysl. Vse je maximalne utlumene jak se k takovemu autu hodi. Ridicsky zazitek je blizky nule a ano dodavky jsou na tom asi jeste hure. Je to funkcni, komfortni auto, ale predstava, jak s tim nekdo reze zatacky s rohlikem na tvari asi opravdu ne.

Bohuzel moc alternativ na trhu vuci tomu neni. Jednotlivy vyrobci orezali MPV a dnes tu mame vetsinou SUV, ktere proste maji spoustu nevyhod aby byly full rodinymi auty. VW a jeho dvojice MPV jsou za mne moc konzervativni a nevim jak dnes, ale v dobe objednani neumeli treba rezervu, coz je vyhoda u SMAXe, ze i pres ten mega kufr a AWD ma porad rezervu, byt pod autem, ale na delsich dovolenych je to lepsi reseni, nez lepici sady.

Za ty 3,5 roku moc nenajeto cca 25tkm, je to vice mene jako auto na sem tam jezdeni s rodinkou nekam po okoli, ale jo, prijemne a muzu doporucit.
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 11:36
Re: Úžasný nadpis!
Z pozice někoho, kdo rád řídí, je S-Max pořád jinej level než osobní dodávky. Nicméně já proti těmhle autům vůbec nic nemám. Sám jsem před ne tak dlouhým časem měl v garáži 200k Mondeo a Hyundai H1...a z H1 jsem rodinu prakticky nemohl dostat. Prostor, prostor, prostor, hodíš tam cokoliv od pračky přes koloběžky až ke tchýni (samozřejmě že v nákladovém prostoru), celkem si to i vykračovalo - 2.5 CRDI 125kW a navíc ZADOKOLKA. :-[] A to ani nemluvím o POCTIVÉ ruční brzdě. :D A moje názory stejně nikoho nezajímaly.
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 10:44
Re: Úžasný nadpis!
Švagr ho koupil v roce 2007, kdy měl dvě docela malé děti a jednoho docela velkého psa. Po deseti letech a 280t kilometrech se děti osamostatnily, pes zemřel a švagr vybíral znovu. V této situaci by to moje volba určitě nebyla, ale švagr si zašel pro nového S-Maxe a pořídil si nového (výhledově docela velkého) psa. Nové děti už ne. :-[] S-Max je proč milovat....a když ho miluješ, není co řešit. ;-)
26. 11. 2020 09:39
Re: obludný
nevieš čo píšeš...lepšia je plechová rakva na veľkých kolesách s minioknami na tri dlane?
26. 11. 2020 22:10
Re: Máme objednáno
Jenze 5008 je vyrazne mensi. Hlavne v sirce ma o 11 cm mene a to je fest rozdil. Pokud nekdo chce vozit 3 lidi/decka vzadu tak smax v pohode a p5008 ma proste problem.
Avatar - Emel
26. 11. 2020 20:07
Re: fajne auto
Koncepčně přes 10 let starý Sharan, hm, ano ano...
Kontrolní otázka - jaký posun v koncepci podvozku MPV se udál za posledních 10-15 let?

Já to nechci nějak hrotit, ale Sharan s víceprvkem, možností DCC a 4x4 koncepčně nijak neztrácí... třeba na kolegou s ohořelým nárazníkem zmiňované vozy spoléhající na sofistikovaná řešení poplatná trhu a době :-D
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 19:29
Re: Máme objednáno
Jaká náhoda...mně dneska drahá polovička velice nenápadně naznačila, že manuál pro ni není to pravé. Vypadalo to asi takhle. Stáli jsme na semaforu u frézování a popojížděli po centimetrech cca 20 minut. Načež žena zařvala (a pozor, to neřídila) "Já už to nevydržím. Já chci auto s automatem. A chci a chci a chci."

Takže, Clio si nech. :D
A přitom já si tady prohlížím Vánoční nabídku Remusu a snad poprvé v životě zvažuju tuning. :-[]
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 18:00
Re: Máme objednáno
To nevím, to by byl extraveletoč. :D
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 15:43
Re: Máme objednáno
Mně tedy ne, a na poslední výtvory Peugeotu jsem vyloženě alergickej. Možná za to můžou ta "sofistikovaná řešení poplatná době a trhu" zahalená pláštíkem líbivého zevnějšku. ;-)
Avatar - _Karel_
26. 11. 2020 15:38
Re: Máme objednáno
Tak nějak to bude :D
Moc to tu nepamatuji, říkat někomu debyl za to, že se mu nelíbí auto. A o to víc mě to udivuje u někoho, kdo sám o jiných automobilkách píše, že ani neumí tvarovat plechy. Asi dvojí metr.
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 15:13
Re: Máme objednáno
Tak nějak cítím kostech, ze miromen objednal či objedná Pumu a bude to zas nejlepší auto v historii :-[]
Avatar - _Karel_
26. 11. 2020 15:01
Re: Máme objednáno
Můžeš to rozvést? Debyl, protože se mu nelíbí Puma?
26. 11. 2020 14:55
Re: Máme objednáno
No ten nájezd bude opravdu nízký (auto pro manželku) a závodit se s ním taky nebude (auto pro manželku), takže mít ten výběr, asi bych vzal benzín 118 kw, ale takhle nebylo o čem.. ;-)
Avatar - KANKUNEN
26. 11. 2020 12:20
Re: Máme objednáno
:D Pleteš to, dotaci dostaneš na barel. Z barelu je nafty méně než benzínu a z čeho naftu neuděláš, tak se leje do kanálu.
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 12:06
Re: Máme objednáno
Velké Fordy už v Evropě čisté benzínový motor nabízet nebudou, jen hybrid nebo nafta, nekoupís už ani mondeo s 1.5 EB. Nicméně nafta je super, dostaneš dotaci a jezdíš levně :D
Avatar - Emel
26. 11. 2020 11:11
Re: Úžasný nadpis!
Brácha má S-Max taky... a víceméně váhá mezi dalším SMaxem a Multivanem (případně apod., různé ty osobní Tranzity atd.).
26. 11. 2020 11:07
Re: Úžasný nadpis!
:D :yes: tak to pak chápu, jakmile si zvykneš. Předpokládám, že první otázka něžnější polovičky byla, jestli má milenku a plánuje s ní novou rodinu. ;-)
Avatar - Emel
26. 11. 2020 11:05
Re: Máme objednáno
Jo, tu absenci benzínu jsem zaznamenal a asi by mě to docela mrzelo... ale spíš tak ze zvyku, vlastně na té naftě asi nic špatného není.
Avatar - KANKUNEN
26. 11. 2020 10:59
Re: Máme objednáno
Tak velké auto není přece jen na poskakování do města a na delší trasu oceníš silný diesel. Stačí to sem tam protáhnou a není se třeba bát rekuperací filtru.
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 10:52
Re: Úžasný nadpis!
Smax je takové to, když chceš Mondeo , ale žena řekla ne.. :D Já tyhle mpv nemusím, ale kdybych musel a dostal zakaz, tak je to asi první MPV volba
26. 11. 2020 10:48
Re: Úžasný nadpis!
Při příchodu na trh o něm kolovalo v testech, že je to jediné MPV, které si koupíte ne proto že ho potřebujete ale proto že ho chcete :) Švagr do toho evidentně zapadá :-).
26. 11. 2020 10:20
Re: Máme objednáno
Vzhledem k nižšímu předpokládanému nájezdu jsem chtěl benzín, ale ten bohužel objednat nelze, takže se nakonec objednal 2.0 TDCi 140 kw v kombinaci s automatem. 110 kw už mi na to auto přišlo málo..
26. 11. 2020 10:00
Máme objednáno
Nedávno jsem řešil potřebu rodinného auta za rozumné peníze a S-Max manželce ihned padl do oka. Několik měsíců jsme sháněli nějakou slušnou ojetinu, ale článek má naprostou pravdu v tom, že ty ojetiny (asi i kvůli COVIDu) prostě stojí nesmysl. Vzhledem k probíhající slevové akci jsme zjistili, že se jednoduše vyplatí si připlatit za nový vůz. Investice to nakonec byla vyšší než jsme původně plánovali, ale stejně jako autor článku i já předpokládám, že si vůz dobře podrží cenu a za pár let se dobře prodá, protože MPV budou ohroženým druhem a početné rodiny se do SUV prostě nevejdou, takže jim nezbyde než se prát o ojeté MPV..
26. 11. 2020 09:58
Úžasný nadpis!
Pokud by o S-Max nikdo nestál, pak by zřejmě nebyl drahý. A platí to naopak. Nedávno jsem v něm po dlouhé době jel a až na ten infotainment je to pořád skvělé auto. :yes:
Avatar - wakantanka
1. 12. 2020 10:05
Re: Máme objednáno
Vieš, ja mám už dlhší čas určitú dilemu. US Carnival či taká Pacifica by boli fajn, ale na naše mestá mi prídu už dosť dlhé a široké. Teraz mám druhého Carnivala VQ a občas je s tým značný problém niekde zaparkovať. Buď sa tam nevojdem na dĺžku, alebo ak niekam vojdem tak je zase to parkovacie miesto úzke a neviem otvoriť dvere a vystúpiť ako človek. :) Dá sa tak, že preleziem dozadu a vystúpim cez zadné posuvné dvere, ale nie vždy mám na to náladu. :) Stále viac rozmýšľam nad niečím užším a kratším. Predsa len kočík už dávno nevozím, detské bicykle bez sklápania sedadla už do vnútra tiež nedám, stále viac ma láka niečo ako Niro hybrid. Zviezol som sa v tom krátko a vedel by som si predstaviť život s ním. :D
Avatar - wakantanka
1. 12. 2020 09:57
Re: Máme objednáno
ahhaaaa, tak to je iné :D :yes: Do Alfy sa neposkladáte? :D
27. 11. 2020 13:15
Re: Máme objednáno
Otazka je co ti sadne. Ale ja by som si vedle predstavit nahradit svoju 5008 novym carnivalom. Mne pridu tie US MPV take, ze to su MPV. V europe sa na ne len hrame a riesime tu rozdiel10 cm na rozdiele triedy. Kolega ma noveho Smaxa, podvozok lepsi nez moje, ale za svoje by som ho nemenil. Znamy si teraz kupil freemont v 7 meistnej verzii a vnutri citit znacne menej miesta nez v 5008, takze len potvrdzujem.
Avatar - speedfred
27. 11. 2020 12:59
Re: Máme objednáno
Ja chcem ale s rodinou aj driftovať🤭
Avatar - wakantanka
27. 11. 2020 11:03
Re: Máme objednáno
No keď sa nemýlim, tak do prvého S-Maxa dávali tú R5 2,5 čo bola aj v súdobom Focuse RS.
27. 11. 2020 10:31
Re: Úžasný nadpis!
Jojo, nakonec taky asi půjdu do Vita Ten prostor a pohodlí je super.Ten Snad jsme na začátku uvažoval, ale vzhledem k tomu, že v práci jsou s nima celkem trable a navíc ten automat zase tak dobrý není, uvažoval jsem spíš o Travelleru či Vitu.
27. 11. 2020 09:55
Re: Přifouklé Mondeo
ja bych si treba Mondeo nikdy nekoupil a ani zadny kombik, protoze se mi vylozene nelibi. Galaxy a jeho pridana proti Smaxu je blizka nule.

Galaxy je o 5 cm delsi, stejne siroky, vyssi o 10 cm, ma stejny rozvor... to je zvenku

Uvnitr jsou rozdily pro posadku v podstate nulove. Smax je o 1 cm uzsi vpredu, ale zase o 1 cm je sirsi vzadu. Podelny prostor je u obou stejny. Rozdil je v podstate jen v tom, ze kabina Galaxy je vyrazne vyssi a ma nepatrne jine rozmery kufru. Jinak nema Galaxy zadnou vyhodu proti Smaxu. Pokud nekdo potrebuje + 10 cm nad hlavou vice, tak ano, Galaxy ma vyhodu. Pokud resi prostor pro posadku, tak obe auta jsou naprosto totozna.

A motory maji oba stejne...
27. 11. 2020 09:05
Přifouklé Mondeo
Vždycky mi přišlo, že S-Max je hlavně pro ty, co se nemohli rozhodnout mezi Mondeem a Galaxy. To nemyslím ve zlém, je dobře, že je tu takové auto. Ale pokud chce člověk opravdové MPV, měl by koukat hlavně po Galaxy s větším motorem.
Avatar - Emel
27. 11. 2020 08:59
Re: fajne auto
Já ale netvrdím, že Sharan jezdí nějak skvěle. Jen říkám, že to možná nesouvisí s věkem, protože v konstrukci podvozků se (v dané třídě... ale nakonec ani obecně) nic podstatného nevymyslelo.
27. 11. 2020 08:10
Re: fajne auto
To sa nehadam, MPV ma splnat iste zakladne parametre a ze niektory vyrobca uleti urcitym smerom, je skor o image znacky, respektive dlhodobych preferenciach podla znaku na kapote. Konkretne z toho Sharana by som ale do mdlob nepadal :) V mojom pripade teda slo o Alhambru a nemalo to nastavitelny podvozok, ale presadol som do nejprave zo starsieho S-Maxu a teda sorry, ale prijemne mi velmi neprislo. Zase take supacie dvere by som vzadu celkom privital.
Avatar - speedfred
27. 11. 2020 07:03
Re: Re: Máme objednáno
Mne to je jedno, ja tom mám v registrované v CZ.
26. 11. 2020 23:29
Re: Re: Máme objednáno
No hej, ale v sk je za ten pohonny retazec fico dan 2300€
26. 11. 2020 22:59
Re: Re: Máme objednáno
Ani cennik focusu st na slovensku nie je k mani
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 21:04
Re: Máme objednáno
No já pak hledal toho swiste co jsme si tu posílali a už byl pryč, ale megane taky dobrý :)
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 21:03
Re: Máme objednáno
No, tak já ho budu muset udat nějaké cizí manželce :D A mezitím si po emericku valím *** a tocim volantem, že ženu pozdravuji a že automat je super :D
26. 11. 2020 20:23
Re: fajne auto
Taky bych rekl ze rozdily nejake moc nebudou a vice bude delat finalni naladeni k nejakemu charakteru nez nejake technologicke rozdily.
26. 11. 2020 20:21
Re: fajne auto
Pokazit se muze cokoli. Otazkou je kolik smaxu s loupajicim se volantem je. Zda je to spise nahoda nebo ne...
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 19:45
Re: Máme objednáno
Hm, nejsem Thomasino :D , já jsem aktuálně nějak spokojenej se stavem svý garáže, takže ani kombajn ani prcek z domu hned tak nepůjde.
Avatar - Emel
26. 11. 2020 19:37
Re: Máme objednáno
Jo takhle kdybys chtěl pustit do světa Swifta, to by mi doma prošlo, že bude novější Svišť. Ale Clio taky nežeru :-)

https://www.sauto.cz/…ta/gt86/18922673?… tohle je sice nějakej bastl, Scion se znakem Toyoty... no ale je to modrý :-D
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 19:05
Re: Máme objednáno
Tak Clio už máme dlouho a teď jsme místo něj pořídili megana 2 s automatem, protože draha paní nechce řadit 😂a jelikož výběr je omezený, je to plnotucne kombi s motorem o velikosti dvou Fabii Tsi :D takze dvoulitrovou atmosférou :D Hele a smutný je, že mi přijde, že jezdí líp, než ten nový megos :D Minimálně je líp odhlučněny. Clio je na prodej, kdyby si chtěl :D
26. 11. 2020 18:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 18:30
Re: Máme objednáno
Jj, já spíš myslel ty jejich 008ky.
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 18:22
Re: Máme objednáno
Na Slovensku do Focusu jenom litrový benzíny a nafta jenom jedna 1.5. :-(
https://fordcms.blob.core.windows.net/media/Slovakia/Pricelist/2020/Focus%2020.04%20STD.pdf
Avatar - speedfred
26. 11. 2020 18:19
Re: fajne auto
Ešte máš malo km, mne sa to zacalo lupat pri cca 95t km.
26. 11. 2020 18:07
Re: fajne auto
Predni sedacky jsou pro mne ok. Maji sice trochu divnejsi prohnuti operadla ale ty sportovni v alcantare (resp zde pod nazvem velur) asi okej. Nesedim v tom kazdy den abych to uplne vyhodnotil ale kazdy ma rad neco.

Co se tyka loupajiciho volantu vyhodnotit neumim. Mi to nedela a pokud nekomu jo tak holt smula.
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 18:00
Re: Máme objednáno
To ne, Aktuálně mám dva kusy a to bych do nej nemohl ryt.. ji když měl Golfa , to byly časy :D
Avatar - Blue Sun
26. 11. 2020 18:00
Re: Máme objednáno
Ty jsi na tu obludu tedy extra vztahovačný, jak koukám... :-D
Avatar - speedfred
26. 11. 2020 17:49
Re: fajne auto
Mne trocha vadia predné sedačky, také vcelku o ničom a prídu mi mäkké.
No a šupajuci sa volant sme tu už myslím riešili.
Avatar - Emel
26. 11. 2020 17:46
Re: Máme objednáno
508 a 208 se mi líbí (zvenku). 2008 není moje číše vína, ale je třeba uznat, že to auto udělalo velkej pokrok.
Avatar - Emel
26. 11. 2020 17:44
Re: Máme objednáno
Mohl by zase objednat něco jiného... aby byl pro změnu klenotem všehomíra třeba každý vůz s kosočtvercem :-)
Avatar - speedfred
26. 11. 2020 17:41
Re: Máme objednáno
Ja mám brášku SMaxa práve s motorom 1.5EB. Po 5 rokoch služby zatiaľ veľká spokojnost a sám neviem či ho predať alebo nechať doma.
Ktovie co by som za to dostal pretože tu v CZ sú na predaj snáď 1-2 benzíny.
Keby robili Gal/Max s pohoným reťazcom z Focusu RS to by sa mi páčilo.
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 17:09
Re: Baterky
Fakt? Nám vyměnili jen baterky :D ale slyšel jsem, že se tohle týká i VW a dalších značek...
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 15:35
Re: Máme objednáno
Za mě z toho zmíněného nejlepší volba :yes: Osobně bych dnes už netvrdil, že francouzská auta jsou OBECNĚ moc měkká. Jenom z toho, co jsem tak v posledních pár letech projel, mi na nich vadí, že tam pocitově pořád buď něco chybí, nebo naopak přebývá. :D A Ford, ať je jakej je (třeba ten chybějící benzín u Maxe, na Slovensku Focus už nemá ani 1.5EB atd. atd.) pořád dokáže vyladit auto tak, že je ho radost řídit, i když nemáš v plánu stírat obličeje posádky o boční okna. ;-)
Avatar - miromen
26. 11. 2020 15:28
Re: Máme objednáno
Evidentně chtěl prodat, ale třeba se někdo našel. Ale je fakt, že ceny aut prostě lezou nahoru a to včetně ojetin.
26. 11. 2020 15:19
Re: Baterky
Byly na to servisni akce, kde to nejak tunili to jejich "inteligentni ne/dobijeni" ale tezko rici, jaky to bude mit dlouhodoby vysledek.
Avatar - miromen
26. 11. 2020 15:19
Re: Máme objednáno
Tak to je jasne. No ja znam jednoho co si pořidil diesel ač jeho ročni najezd nikdy nepřesahne 10tkm. Vicemeně se pohybuje někde kolem těch 7tkm. Jizdy vlastně jen město po nakupech a parkrat do roka chalupa cca 60km od bydliště.
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 15:16
Baterky
Ještě jednu věc , kterou bych uvedl a není v recenzi - bacha na baterky, občas to dejte dobít , protože mají tendenci po 3-4 letech umírat, jelikož inteligentní dobíjení ... platí to pro Mondea, Kugy (vlastní zkusenost u obou aut a hodně se o tom píše i na klubových diskuzi) , takže Smax nebude jiný
26. 11. 2020 14:59
Re: Máme objednáno
Na jedno rok a půl staré Vignale jsme se jeli podívat, ale pán měl trochu naivní představu o ceně.. v podstatě otevřeně přiznal, že to auto chce po roce užívání prodat o 30 tis, levněji, než to koupil. To by se mi taky líbilo provozovat auto v ceně milionu za 2500 kč měsíčně..
26. 11. 2020 14:57
Re: Máme objednáno
No já mám pro sebe taky Passata, ale je pravdou, že dát tam děti, psa, kočárek a kufry, tak to bylo jen tak tak.. už to chtělo něco většího.

Když byl problém sehnat MPV, tak jsem i chvíli po combi koukal, ale když jsem viděl, že za cenu S-Maxe by vlastně i ten Superb vyšel podstatně hůř vybavený, tak nebylo o čem.. bohužel u Škody na rozumné slevy nedosáhnu, u Fordu je to jednodušší..
Avatar - Emel
26. 11. 2020 14:48
Re: Máme objednáno
Jo, takhle od monitoru bych u toho SMaxe asi skončil taky.
Alternativou je nějaké větší SUVko, Sorento apod.
No a nebo pro mě prostě kombík typu Superb... ale beru že to prostorově zdaleka není totéž.
26. 11. 2020 14:28
Re: Máme objednáno
No zvažovalo se skoro všechno, co má 5 sedadel :-) Ale ty dodávky jsme brzy vyřadili, manželce se prostě nelíbí.. Grand C4 mi přijde vyloženě odpudivý, takže z té francouzské produkce připadal v úvahu jen Peugeot 5008, ale upřímně jsme se na něj ani nejeli podívat, za ty samé peníze nám prostě S-Max sedl víc a manželka se rozhodla, že chce S-Maxe. Bude to její auto, takže jsem neměl potřebu jí to rozmlouvat, sám mám s Fordy dobré zkušenosti a jízdě mi velice sedí, takže se jí vůbec nedivím.. francouzská auta jsou na mě obecně moc měkká, což mi moc nevyhovuje, takže se jim spíš vyhýbám :-!
Avatar - miromen
26. 11. 2020 12:54
Re: Máme objednáno
Tak to ja když viděl s maxe prvně tak jsem si řekl wau. A to krabice vubec nemusim.
Kousek od mista kde bydlim stoji v provedeni Vignale, ale ani zaklad neni vubec marny, stejna barva a kola jak na foto. Na to, že je to, už velka rodina krabice, tak to vubec nevypada jak nějaky hranaty užitkač. Pěkne dynamicke proporce.

https://cdn.motor1.com/…-und-plastik.jpg
Avatar - miromen
26. 11. 2020 12:41
Re: Máme objednáno
Nevim sice jaky je ten předpokladany najezd, ale do takoveho typu aut bych řekl, že diesel je vhodnějši volba a to rozhodně nejsem přiznivcem nafty. Navic ani těch 140kw neni buh vi co a pokud se nepletu tak posledni benzin, ktery byl v nabidce měl 118kw.
Avatar - wakantanka
26. 11. 2020 12:33
Re: Máme objednáno
Na Freemonta som pozeral pred niekoľkými rokmi keď som sa zamýšľal nad nahradením Carnivalu GQ. Akože auto za tie prachy to imho nie je zlé, ale u neho zvlášť platí veľké zvonku, malé zvnútra a v tomto smere pre mňa veľké sklamanie. Proste MPV takýmito crossovermi plnohodnotne nenahradíš.
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 12:04
Re: Máme objednáno
Mně je tedy mpv typu 5008 nějak milejší, myslím tedy pojetím pseudo suv, vlastně kdyby to bylo suv s 4x4 je to ještě lepší. Stejně tak je zajímavý Freemont.
Avatar - woody-alien
26. 11. 2020 11:41
Re: Máme objednáno
Co od Peugeotu jako MPV ? U Citroenu zřejmě Grand C4, to je jasné, ale od Peugeotu 5008 ? Hmm, to už je taky taková snaha o pseudo SUV.

edit: Teprve jsem si všiml, že kolega s plamennými výfuky (míněn Emel) už se ptal.
Avatar - Emel
26. 11. 2020 11:09
Re: Máme objednáno
Minulý S-Max se mi líbil trošku víc, byl takový přirozenější... u toho nového mi přijde, že se z toho snažili moc na sílu udělat to sportovní MPV, ale nějak to proporčně nefunguje. Na druhou stranu, Sharan je až moc užitková krabice, to je ten S-Max mnohem lepší.

Citroen a Peugeot - to myslíš ty osobní dodávky? To je trošku jinak zaměřené... je v tom víc místa, ale prostě je to dodávka. Nebo myslíš Picasso a 5008?
26. 11. 2020 10:57
Re: Máme objednáno
No S-Max taky dost těží z nedostatku konkurence :-) Upřímně designově si mě úplně nezískal, i když ošklivý rozhodně není. Ale když člověk hledá MPV s 5 samostastnými sedadly, moc na výběr nemá. Sharan je už velice zastaralý a přesto podstatně dražší a francouzská produkce nám moc nesedí. Espace jsme jeli projet, ale jízdně to je prostě o parník horší auto. Citroen a jeho centrálně orientovaný panel řidiče prostě nezkousnu. Peugeot není špatný, ale Ford nám prostě sedl nejvíc. Espacem jsem jel delší trasu a nebylo to ono, prostě jsem se s tím autem nedokázal "propojit". V S-Maxu jsem ujel kilometr a připadalo mi, jako bych v tom autě už měl najeto několik tisíc km..
Avatar - KANKUNEN
26. 11. 2020 10:32
Re: Máme objednáno
Je to opravdu skvělé auto, v prostorném autě se skvěle cestuje. Navíc příď nemá ještě vykulenost Pumy. Maska je dole širší a nekulatá světla umístěna v rovině s maskou. Detaily a obrovská změna.
26. 11. 2020 19:55
Re: fajne auto
Uplne suhlasim s tymi jazdnymi prejavmi. Neznasam reci od niektorych testerov/redaktorov o dobre ze nie vodicskej nirvane. Je to stale 5 metrov dlha, znacne vysoka a vyse dvoch ton vaziaca krabica. Ano, jazdi to lepsie, nez vacsina sucasnych MPV, ale to je panecku vizitka, ked konkurencia su dodavky, z ktorych niektore maju vzadu listove pera, francuzske minivany a koncepne snad vyse 10 rokov stary Sharan/Alhambra...

Sam mam S-Max predoslej generacie a jazdi urcite dobre, ale to uz vacsi jazdny pozitok mam aj z manzelkinej litrovej desatrocnej Fiesty.
Avatar - miromen
26. 11. 2020 16:03
Re: Máme objednáno
Je fajn vědět co si pořidim.
A dvojmetru je tu opravdu povicero včetně toho debYla.
On je velky rozdil zda se k něčemu vyjadřim u daneho vytvoru či modelu a nebo jestli o dane věci budu mlit jak kolovratek "všude" kde se podivaš.
Avatar - miromen
26. 11. 2020 15:23
Re: Máme objednáno
Ja mam něco rozvadět ? No nespočet přispěvku kde zmiňuje pumu, už ani nemuže byt o ničem jinem.
A navic nevim o tom, že by se měl chystat novy s max, spiš bych to viděl na jeho konec, ale možna nemam přehled. Ale ma mit přeci kulate světla což by vlastně byla u fordu novinka tedy mlhovky nepočitam.
Avatar - miromen
26. 11. 2020 12:47
Re: Máme objednáno
Za neskryvanou debYlitu. :yes: