Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojetý Opel Astra K (od 2015): Jaký je život ve stínu

Aktuální astra sice před třemi lety získala evropský titul Auto roku, prodejně ovšem na svého největšího rivala v podobě Volkswagenu Golf ztrácí. Čím to?
Zpět na článek
Avatar - kari.laz
3. 12. 2020 15:15
Re: 1.4
Na druhou stranu si vem, že 38000 je pomalu slušně zajeté auto. Bylo by špatné, pokud by se sypalo po tak malém nájezdu.
3. 12. 2020 12:55
Re: Re: 1.4
Tak já bych si naopak dovolil tvrdit že jízdní vlastnosti astry K jsou velice dobré.
Avatar - Papír1
3. 12. 2020 12:50
Re: 1.4
Když jsem vybíral auto pro manželku, byli jasné priority:
ojeté auto max 1 rok staré s nájezdem do 30tis., benzín, 4 válec, min 80 kw, vyhřívané sedadla, automatická klima, ovládání rádia na volantu a tempomat. Cena max 330tis.
Do výberu CEED II, I30II, 307, Leon a ASTRA. Máme Astru 1,4T 92 kw 2017, a žádné problémy zatím namáme. Olej měním po roce. Nyní je najet cca 38 tis km.
3. 12. 2020 13:08
Když jsem si vybíral své rodinné kombi...
...ten příšerný kočárovitý sloupek D ještě zdůrazněný tou tlustou nevkusnou lištou mě úplně stačil k tomu, abych Astru vyřadil z užšího výběru. A nyní svojí nekoupitelnost ještě dorazila výhradně tříválcovými motory.... :-O :-( :no: :no: :no:
3. 12. 2020 13:20
Re: Re: 1.4
Skús pozdĺžne nerovnosti pri 130 km/h na diaľnici (koľaje), alebo trochu ostrejšiu jazdu zákrutami - rozdiel voči iným určite zistíš.
3. 12. 2020 12:30
Re: 1.4
S Oplami jazdíme v práci, máme Corsy, Astry aj Insignie, a dohromady je to fakt veľká bieda. Insignie sa ešte držia najlepšie, ale už majú za sebou cez 150 tis. km a je nutné dodať, sú to tiež sypáky. Na ich obranu ale treba poznamenať, že máme aj Octavie s podobným nájazdom, a je to dosť podobné.
Astry sú kombíky, pod kapotou diesle 1.6. Okrem toho, že sa chalani sťažujú na slabý výkon, že to skrátka veľmi nejde, tak najväčšie výtky smerujú k podvozku - obchoďák na takomto aute je chudák. Plus každodenne otravujú život rôzne drobnosti, ako neustále chybové hlášky od snímačov tlaku v pneumatikách, zasekávajúca sa zámka piatych dverí, občas nefungujúce el. spúšťanie okien, nevypínajúce sa smerovky, a tak podobne.
No pre seba by som to rozhodne nekúpil. A je to škoda, veď Opel vyrábal dobré a kvalitné autá... Neviem, kam to speje.
Avatar - Stejsn
3. 12. 2020 14:46
Re: 1.4
Astra F a G měly moc pěkné verze kabrio.
Avatar - wakantanka
3. 12. 2020 14:28
Re: 1.4
No počkaj, generácie F a G mali nejaké luxusné verzie? OPC bolo tiež až od H alebo I nie? Dovtedy sa to volalo tuším GSi ako kedysi Kadett a vyberať v tej dobe HH, tak skončím radšej u Forda alebo u VW. Inak v zásade súhlas, aj keď podľa mňa Opel vedomý si svojich slabín sa to snažil vyvážiť poväčšinou zaujímavou cenou a aj s tým súvisí výsledná cena jazdeniek.
3. 12. 2020 13:17
Re: 1.4
Tomu celkom verím, je rozdiel používať auto doma a používať ho vo firme ako služobné. Tiež autu, ktoré si človek sám vyberie, nedostatky skôr odpustíš alebo ich nevnímaš ako nedostatky. Každopádne Astry sú u nás vo firme najproblémovejšie autá, spolu s Corsami. Ešte servisáci použíbajú VW Caddy, s nimi vozenie veľmi príjemné nie je, ale tie sa kupodivu celkom držia.
3. 12. 2020 11:18
1.4
Astra ma dlhodobo vyssi pokles hodnoty ako ine auta (s vynimkou Focusu) - kde ju v stabilite prekonavaju aj korejci.
Ako sa hovori - z kazdeho auta raz bude Opel.

Fakticky krach Opla je len dosledkom toho, ze miliony ludi rozhodli, ze toto jednoducho nie je dobre auto - uz len tym, ze kupili inu znacku vozidla.

A to je fakt.

Opel si poskodil aj podivnym dizajnom (toto fakt nie je pekne auto), zarukou len 2 roky (tp predlzenie za priplatok je len poistka, nie plnohodnotna zaruka) a napokon aj ako som zaregistroval ignoranciou problemov s motorom 1.4 - ktory bol najrozsirenejsim.

Suctom vsetkych tychto veci vychadza jediny vysledok - NEBRAT.
Avatar - iudex
3. 12. 2020 12:04
Re: 1.4
Jo, vidím to podobne. Za mňa sú príčiny neúspechu tieto:
1. ústup z pozície plnoformátového modelu. V minulosti bola Astra plnoformátovým kompaktom, od lacných verzií cez tie luxusné až po športové. Pamätám si biturbodízel s (na tú dobu) vysokým výkonom 143 kW, ktorý prekonával Golf GTD a pritom to Opel ani neoznačoval ako športový model. Športový model OPC mal v dobe svojho príchodu jeden z najvýkonnejších motorov v triede (280k je dnes stále konkurencieschopné číslo) a bol dosť populárny a rozšírený. Lenže súčasná generácia najprv zahodila OPC a neskôr aj ostatné výkonnejšie a luxusnejšie verzie.
2. Motorická bieda. Jednak je to vyššie uvedené orezávanie výkonnejších verzií, dvojlitrové turbo nebolo od začiatku a neskôr skončil aj jediný nadpriemerne výkonný motor 1,6T, takže aktuálne je top benzínom... trojvalec 1,4 :-( Obľúbená dvojlitrová nafta už tiež je minulosťou. Motoricky teda zostala Astra čistým lowcostom s výlučne trojvalcami (benzín).
3. A s motormi súvisí aj ďalší problém Astry, a to ich kazovosť. Problémov s 1,4T bol plný internet, nepravidelný chod po štarte, strata výkonu, chybové hlášky, proste nevydarený motor. Prús_r to bol preto, že 1,4T bol základnou voľbou pre väčšinu kupujúcich, zlatý stred a tak sa vady postihli veľký počet majiteľov.
4. Dizajn. Astra je zvonku i zvnútra taká nemastná-neslaná, neurazí, ale ani ničím nenadchne a kvôli dizajnu si ju asi nikto nekupoval. Pritom na tom základe sa dalo podľa mňa pracovať, ak už nie ostrá OPC, tak aspoň nejaká vizuálne priostrená OPC-line mohla pomôcť, tak ako i30ke výrazne pomáha N-line. Kombi potom trpí na tú nevzhľadnú linku nad oknami vzadu, ktorú mnohí neskúsli.
5. jazdné vlastnosti. Astra nikdy nebola voľbou nadšených vodičov, teda nemohla ani presvedčiť po tejto stránke ako to robí Focus, ktorý si na tom založil povesť.
6. A napokon image. Oplu vždy chýbal image v porovnaní s VW. A môže si za to sám, viď bod 1, keď sa sám úmyselne rozhodol zostúpiť do lowcostových vôd a vypratať pole vo vyšších sférach. Tie totiž robia image, ktorý sa spätne premieta do žiadanosti aj obyčajných verzií.
Ono objektívne Astra nie je zlé auto, ako sa píše v článku, nič extra jej nechýba a pri dobrej cene to môže byť fajn kúpa, videl som skladové kombi s 1,4T 92 kW za 16500 eur, tam Octavia kombi ani nezačína. Ale ani nič extra neponúka, ani image a renomé Golfu, ani praktickosť Octavie, ani jazdné vlastnosti Focusu. A kupovať auto čisto z pohľadu peňaženky, teda že nie je to nič extra, ale je to lacné, to nie je udržateľná cesta pre výrobcu. Napokon aj z pohľadu ceny stále vedia lepšiu ponuku spraviť Kórejci (napr. za cenu Astry 107 kW s biednou CVT je i30 so 118 kW a dvojspojkou).
31. 1. 2022 23:57
opel astra
Taky mám doma Astru a nemůžu si to auto vynachválit, motorizaci mám benzinovou osmnáctistovkou a překvapivě to ani moc nežere. Na https://kralmotoru.cz/…astra-jaky-motor doporučují volit spíše diesel, ale já jsem spokojený s benzníňákem.
5. 12. 2020 15:58
Re: 1.4
Géčko mělo verzie Coupé a Cabrio, které se vyráběly u Bertoneho. Právě Géčko bylo první, které místo GSi dostalo verze OPC. A vrcholem nabídky běžných verzí byl motor 2.2 16V s výbavou Elegance, což byl na tu dobu taky nadstandard.
Avatar - Otrava
4. 12. 2020 01:56
Re: 1.4
A měli jste tam i předchozí generaci (J)? Zajímalo by mě jak drží. Přemýšlel jsem nad pohodlnou levnější ojetinou i na delší cesty. S kdysi novou 1.6 CDTI v kombíku jsem měl krátké, ale dobré zkušenosti. Hatchback se mi fakt líbí, ale člověk se jen trochu začte a nakonec vidí, jak se každý druhý pere s nějakými drobnostmi... + pověstné problémy s manuálem (kdo ví, jestli úprava po roce 2012 znamená bezproblémový provoz). Škoda. Asi bude lepší skončit u Forda :-|
Avatar - wakantanka
3. 12. 2020 21:45
Re: Re: 1.4
To hej, ale aby boli na svoju dobu nejak luxusné? Mne tak nepripadali ani vtedy a tobôž nie teraz.
3. 12. 2020 21:20
Re: 1.4
mám tu predošlú ma 10r 170tisic motor vynikajúci ale ľúto mi je to predať za pár supov. reťazové rozvody pôvodné , pôvodný podvozok okrem predných bŕzd. žiadna hrdza. ta novšia už môže byť horšia. lebo aj co mam koncern nový, tak už to nie nič extra trvalé a napr poloos pri 30tis prasknuta manžeta a výmena kĺbu.
3. 12. 2020 21:14
Re: 1.4
Proč to musel být 4valec a ještě pro manželku? protože ten korejský bral7.5 a oplacky měl nakonec lspi co se tedy na začátku nevědělo ale vědělo se že 3valce jsou ok, třeba ty fordi. jedine koncerni druhá generace už byla ok ale stala moc
3. 12. 2020 20:59
Re: Když jsem si vybíral své rodinné kombi...
Souhlas ta typická linka, kterou má naštěstí jen Opel taky nelahodí mému oku.
Avatar - Emel
3. 12. 2020 14:59
Re: 1.4
Jen pro dokreslení obrázku...
Astra si po svém nástupu na trh (2015) vedla celkem dobře. Za 2016 i 2017 měla hezká čísla, dle carsalesbase byla dokonce #2 ve třídě za 2016, před Octavií i Focusem.
https://carsalesbase.com/…act-car-segment/

Opel měl ale problémy se ziskovostí, přišlo převzetí PSA... omezení motorizací, možná i omezení pobídek... a propad o 27% za 2018.