Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v listopadu 2020: Pád o 13 %, Golf však opět mezi nejlepšími

Letošní rok je z hlediska registrací nových aut na českém trhu turbulentní. I v listopadu se však našly značky, kterým se dařilo. Třeba Volkswagenu, Fordu nebo Toyotě.
Zpět na článek
7. 12. 2020 09:13
Re: Seat
Bohužel jsi to vystihl naprosto přesně. Coby majitel velmi povedené minulé generace nemám absolutně žádný důvod toužit po generační obměně. :-(
Avatar - KANKUNEN
7. 12. 2020 09:20
Mazda je tragická
Jsem velký fanda značky, ale předtím lidi čekali na sky X a teď se ukázalo, že není o co stát, dynamika je do 4t ot stejná jako nejslabší dvoulitr.
7. 12. 2020 08:14
Seat
Leon skaredsi, drahsi s horsim ovladanim, bude to mat seat tazke. Inac ja som zatial tohto roku videl iba jeden novy golf mimo dilera niekde pri dortmunde na dialnici.
7. 12. 2020 09:10
Re: minulý měsíc
No vzhledem k nehorázným cenám nové Octavie (která je navíc zprzněná nebezpečným a poruchovým dotykovým ovládáním) se ani není čemu divit. A Scala a Karoq jsou taky dost předražené...
7. 12. 2020 10:53
Re: minulý měsíc
Přesně tak. Emise současných aut jsou na naprosto uspokojivý úrovni a netřeba je dál násilně omezovat. Zaměřil bych se teď na něco jiného co způsobuje znečištění ovzduší. Auta už fakt problém nejsou. Bože úplně vidím jak zase přileze ten ču-rák hamunů a začne blábolit o tom jak popíráme celý vědní obory.
Avatar - KANKUNEN
7. 12. 2020 09:28
Re: minulý měsíc
Mé proroctví je ještě horší, v autě budeš muset mít baterku nebo platit pokutu, cena stoupne a tím se sníží ještě více poptávka. Na nových autech se viditelně šetří, takže máš horší auto nacpané elektronikou, kterou nechceš, to ještě více sníží poptávku a lidi si podrží starší auta. To co teď leze z výfuku nových aut bych už tak nechal na deset let a mohli bychom se zaměřit na něco důležitého.
7. 12. 2020 08:53
minulý měsíc
Jsem to hodnotil a myslím, že naprosto přesně.

Nějak sem to nečetl, ale v rádiu to komentovali (tak nevím jestli je to v článku), ale soukromé prodeje škodovky padly na nějakých 700! ks a jsou na úrovni Hyundai. To je totální kolaps té značky na českém trhu a drží to jen fleetové prodeje. A ty jak se to jeví padnou od ledna na nulu (protože teď dojíždí firemní nákupy). Prodejní výsledky jednotlivých modelů jsou totálka a jede to níž a níž.

No takže krize tu je v plné parádě a už teď je horší než ta předešlá (i s ohledem na okolnosti).

;-)

A nebudu psát... Já Vám to říkal.
Avatar - Ham.
7. 12. 2020 10:35
Re: minulý měsíc
Zbožné přání otcem mělké myšlenky. Totální kolaps Škodovky, která proti minulému roku zvýšila tržní podíl z 34,5% na 37,5%, tak takové kolapsy bych chtěl ve firmě zažívat pořád. A to, že její prodeje drží fleetové prodeje je naopak dobře, soukromé prodeje totiž letos zkolabovaly více než ty firemní a protože firemní jsou čtyřkrát vyšší než ty soukromé a navíc do fleetu se prodávají dražší auta, tak se Škodovka obchodně drží té "správné" části trhu. A říkat, že je zde krize je asi stejně objevné jako že zítra vyjde slunce.
7. 12. 2020 10:42
Re: minulý měsíc
Ne neříkej to. Protože jsi to řekl rok po fostekovi.
Jinak: jj škodovka narazila na cenový strop. Už přetáhla strunu.
Je to vysokou kvalitou aut proti mainstreamové konkurenci (nekvičte - to je objektivní fakt (Opel, Seat)) a dále ekopokutami a ekoserepetičkami.
7. 12. 2020 11:11
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Nech si říjnový čísla pro kočku.
Měsíce bejvaj vytržený z kontextu.
Mnohem objektivnější jsou delší období. Třeba teda 1-10.
7. 12. 2020 10:42
Re: minulý měsíc
Ano máš pravdu. Bude hůř.
Avatar - WinDiesel
7. 12. 2020 11:18
Re: minulý měsíc
Tak dlouho vyhrožovali zvýšením cen, až to zkusili a tady v ČR to tedy opravdu nefunguje.
Zase budou plné televize reklam s akčním i slevami "až 150 000".
Jejich politika "zdražíme fosily ať se vydělá na ztrátové elektromobily" nebude fungovat a nefunguje.
V zahraničí si toho také všimli a začínají zvažovat jiné vozy ke koupi než Škody.
A pokud jde spolu se zdražováním pokles kvality, šetření na nesprávných místech .... tak ať s těmi minus 30% počítají natrvalo.
7. 12. 2020 13:22
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
veru, velke prekvapenia sa nekonaju:
DACIA - ma najchudobnejsich zakaznikov a navyse cakaju na generacnu obmenu sandera, loganu...
NISSAN - okrem SUV nic nema, za tie roky je u SUV uplne ina konkurencia ako kedysi, pomaly padal uz dlhsie, plus ta afera okolo zatykania vlastneho sefa a s tym spojeny chaos, riadia to od piatich k deviatim
MAZDA - dvojku prakticky zlikvidovala zdrazenim o 100000, trojka detto, sestka je v slabom segmente, ako-tak ju drzia iba SUV, pricom cx3 uz nie je velmi zaujimava pri porovnani s lacnejsou konkurenciou, v podstate to stoji na CX30 a CX50. Z fleetu sa stiahli sami, lebo nizke marze, sukromnici nechcu, resp. chcu, ale nekupuju, bud na to nemaju alebo neakceptuju cenu - ako je pisane vyssie so skodou, tiez "pretiahli" strunu a struna praskla...
7. 12. 2020 11:18
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Ježiš děkuju za laskavou pomoc, ty analytiku.
Já ale teď nic neinterpretuju a neanalyzuju.
Já se o to ani nepokoušel. Já napsal čísla.
A podle těch čísel jsou na tom tyto značky nejhůře.
Až budu chtít napsat proč, dovedu to sám.
Ale to je JEDNO. Stejně jako ty kecy výše o prodeji škodovky soukromníkům - to je JEDNO. Radši prodáš 5 superbů na fleet než 5 uprdědejch Fábek active starejm dědkům.
Věř mi, že když ti to chcípá, je ti jedno, komu (ne)prodáváš.
Je to jen neschoplnost těch importů reagovat na situaci a prodávat firmám.
Naivní představa, že soukromá osoba je lepší zákazník než velká firma mě dost zaráží.
Avatar - KANKUNEN
7. 12. 2020 10:33
Re: minulý měsíc
Běduje se 20 let, ale teď je to realita.
Avatar - Ozzman
7. 12. 2020 10:52
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Statistika je dobrá věc, ale k interpretaci dat musíš být i tak trochu analytik a to ti moc nejde :)

Zkusíme to dát do souvislostí jo?

Rok 2020 - Corona - lidi přichází o práci, takže nekupují auta - značky co padají jsou většinou auta, která kupují soukromníci daleko více, než firmy.
Avatar - iudex
7. 12. 2020 13:27
Re: Mazda je tragická
Nemyslím že by to robil iba motor SkyX. 6ka ho nemá, CX5 ho nemá a to sú ťahúne značky. Problém bude skôr v tom, čo sa spomína vyššie pri Škode, teda že na krízu a obmedzenia citlivejšie reagujú súkromní zákazníci, ktorí obmedzujú spotrebu, resp. viac zvažujú drahé nákupy. No a Mazda je známa tým, že má vysoký podiel súkromných kupujúcich a naopak slabé predaje do fleetov.
7. 12. 2020 12:41
Re: minulý měsíc
Čekací doba...
Čekací doba na auto do výroby.

Ale když budeš chtít skladový Kodiaq a nebo Octavii, tak ji máš okamžitě.

To jsou dobré kouřové signály. Aut je plno a nikdo je nechce.

Když si zadáš do výroby cokoliv, tak to bude trvat plus minus stejně.
Avatar - _Karel_
7. 12. 2020 12:28
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
My si byli v pátek taky pro jednu "soukromou". Ale jedna vlaštovka jaro nedělá.
Avatar - Emel
7. 12. 2020 11:00
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Až takové překvapení to není. Už loni se říkalo, že díky korekci emisního limitu na normovanou váhu mohou mít právě levná malá auta největší problém, což se přesně týká Dacie a Suzuki, které navíc nemají žádné PHEV a EV, které by jim s tím pomohly.

Krom toho tu může být efekt lockdownů dopadající víc na privát (a tedy opět Dacia a Suzuki, ale třebas i Mazda, která loni měla 51,44% soukromých kupců a teď má jen 32,41%, tj. ten propad Mazdy se týká mnohem víc soukromých kupců než firemních).
7. 12. 2020 10:50
Re: minulý měsíc
V tom případě by ovšem prodeje nových aut měly být v meziročním srovnání v posledních 4 měsících o nějakých 25 vyšší než v roce 2019. Kde se ta auta prodávají, když byly pozavírané autosalony? Celý to nedává smysl. Oficiální čísla dle ACEA udávají propady prodejů automobilek v řádek 20-40% a dílů do aut se vyrábí o 20-30% víc než minulý rok. To je rozdíl mezi výrobou a prodejem 40-50%. Ta auta se musí někde hromadit. Výroba jede skutečně naplno.
Avatar - Ozzman
7. 12. 2020 11:26
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Ale ano, vysmíval si se japoncům, takže to jsi analyzoval a špatně :)

Já nikde netvrdím, že je soukromý kupec lepší, než firma, pro automobilku je lepší ta firma, koupí si toho pravděpodobněji více a častěji, ale nemusí to být měřítko kvality auta. Taky je očividné, že když soukromníci vypadnou z trhu, očividně se to projeví na výrobcích, které preferovali. Smát se není komu ani čemu, je smutné ,že se toto děje a prodeje padají.
Avatar - WinDiesel
7. 12. 2020 11:24
Re: Mazda je tragická
Z řadu modelů vyškrtli diesely, třeba z fleetových Mazd6, a lidem jen benzíny prostě nestačí.
Ale není toi jen dieselem, Sky-X není přesvědčivý a je stejně drahý jako diesel v nejvyšší výbavě, tedy pokud šel ještě koupit.
Mazda rozjela velkou kampaň o Sky-X ale realita je prostě jiná.
CX-30 má slabý diesel, slaboučký
CX-5 snad bude mít lepší diesel od února
Mazda6 se dieselů vzdala což znamená konec modelu. Možná model uživí při životě sdílení exportu s USA ...
Avatar - Emel
7. 12. 2020 09:10
Re: minulý měsíc
Neboj, až budou v lednu fleetové prodeje na nule, vzpomeneme si na tvá prorocká slova :-)

Škodovka je ze svých nadstandardních 38% trhu zpátky na dříve běžných 32%, výsledkem je 37%+ za celý rok... uvidíme, je to jen jeden měsíc, z toho asi nemá smysl dělat nějaké závěry.

PS: celý trh se v listopadu přehoupl přes 80% firemních provozovatelů... možná se tu už promítá lockdown z listopadu, který možná dopadá víc na privátní kupce.

Hu... dal jsem reagovat, ale je to mimo strom... už jsem vocas jak Prochy :-O
Avatar - Ozzman
7. 12. 2020 10:39
Re: Seat
Tak to máš asi nějakého zázračného Leona
7. 12. 2020 10:34
Re: Seat
Já tedy s hlučností svého auta nemám žádný problém, při dálničním limitu 130 km/h na šestku je v autě příjemné ticho a při konverzaci nemusíme nijak zvedat hlas.
7. 12. 2020 10:23
Re: minulý měsíc
Žádné auta na sklad pro Škodovku neexistují. Vyrábí pouze to, co si objedná dealer/ importér, takže asi stále mají ty auta komu prodat, když výroba jede naplno.
Avatar - speedfred
7. 12. 2020 16:52
Re: ŠKODA a dodání z výroby
Celkom masaker, keby som bol aj neviem aký fanusik tak necakam a beriem skladovku (ak sú) alebo idem inde.
Ako sa písalo vyššie, ktovie ci za tým nie sú tie emisné pokuty.
Avatar - kosmonaut
7. 12. 2020 16:52
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Taky jsem teď na podzim neodolal a rychle koupil nového 2,5 Sky-G kombíka, než se sem ten motor kvůli emisím přestane vozit.
Avatar - Emel
7. 12. 2020 16:39
Re: ŠKODA a dodání z výroby
To jsou zajímavá čísla... vesměs dost vysoká, hlavně třeba u takové Scaly, kde se traduje, že to není úplně prodejní trhák, bych čekal kratší dobu.
7. 12. 2020 16:31
ŠKODA a dodání z výroby
Kdyby nebylo dodání na drtivou většunu modelů tak dlouhé, byly by čísla výrazně lepší. Drtivá většina klientských objednávek ze srpna a dále se ukáže až v příštím roce... To co bylo registrováno v listopadu se objednávalo na konci jara...

Ostatně doby dodání při objednání dnes:
Fabie - za 7 měsíců
Fabie Combi - za 8,5 měsíců
Scala - za 5,5 měsíců
Kamiq - za 7,5 měsíců
Octavia - za 4 měsíce (liftback 3 měsíce)
Karoq - za 6,5 měsíců (Sportline 12 (!) měsíců)
Kodiaq - za 6,5 měsíců
Superb - za 5 měsíců (liftback za 3 měsíce)
Avatar - twistedTSD
7. 12. 2020 13:52
Re: minulý měsíc
Ekofašisté neznají nic jako "uspokojivá úroveň".
Avatar - WinDiesel
7. 12. 2020 11:25
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Já Mazdu6 koupil a dalo mi hodně práce než jsem nalezl poslední diesel k mání .... přes několik dealerů.
7. 12. 2020 11:00
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
říjnový čísla propadu prodejů v meziročním srovnání proti stejnému období 2019.

VW -27%
PSA -36,8%
Renault_Nissan -30%
Hyundai -24%
BMW -22%
Daimler -27%
Toyota -18%
FCA -34%
Ford -34,5%
7. 12. 2020 10:47
Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Hustý jsou čísla 1-11/2020
Dvě značky jsou na odstřel:
Mazda -56% meziročně
Nissan -62%
Japano-Bykupci opět zklamali.
Z dalších větších značek hóóódně padla na hubu překvapivě Dacia. A taky Suzuki.
Avatar - Ozzman
7. 12. 2020 10:01
Re: minulý měsíc
Že se šetří se tu běduje už 20 let a pořád se prodává...
7. 12. 2020 12:39
Re: minulý měsíc
No asi takto ti to řeknu.
Nejsem zaměstnanec.

Takže nějaké povědomí mám a zatím sem se vždy trefil (ač někdy nerad). To, že to fleet drží dýl nad vodou než soukromá klientela je dáno něčím úplně jiným (rozhodně to není tím, že by se firmy měly povšechně líp než lidi)...

V Lednu... V Lednu si to povíme..., ale tak nějak tuším, kde ty fleetové nákupy budou. Ale proč bych to psal. Už za dva měsíce to i ty uvidíš.

A poslední poznámka... Právě na tom sešupu těch dražší aut je vidět, jak už teď se ten fleet začal chovat ;-) Není náhoda, že škdoovka poslala zpátky do hry Fabii kombi.
7. 12. 2020 19:30
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Z toho výčtu "propadlíků" jde vidět, že se propadají ty značky, které prodávají především jednotlivá auta soukromým osobám. Lidi prostě přestali kupovat a spoustu měsíců vlastně ani nic koupit nemohli. Škodovka a spol. mají jistotu fleetových prodejů, kde ani není potřeba mít otevřené showroomy. Je docela možné, že leasingovky mají nasmlouvaná kvanta aut dopředu.
7. 12. 2020 19:25
Re: ŠKODA a dodání z výroby
Asi na výrobních linkách upřednosťnují modely s větší marží.
7. 12. 2020 19:17
Re: Seat
Možná měl na mysli jiné hluky ... aerodynamický, od pneumatik, z podběhů při dešti. V tom má Leon jisté rezervy. Když jsem s ním jel poprvé v dešti, tak jsem myslel, že mám někde pootevřené dveře :D
7. 12. 2020 14:52
Emise
Zajímalo by mě, jak se teď pohybují celkové emise škodovky. Prodej některých aut je pozdržen až na příští rok. To vypadá, že to pod pokutu nedají.
Avatar - _Karel_
7. 12. 2020 13:52
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Blízko, CX-5 s "tvým" motorem. Já bych raději CX-30, ale je moc nízká, prý :-)
Avatar - twistedTSD
7. 12. 2020 13:50
Re: minulý měsíc
Tak to bych úplně neřekl. Radikálnější vlna šetření přišla po roce 2008 spolu s velmi výrazným zlevněním. Dnes se šetří, ale ceny jdou nahoru.
Avatar - iudex
7. 12. 2020 13:30
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Hlásim sa k japanoBYkupcom reálnym príspevkom tento rok. :-)
Avatar - iudex
7. 12. 2020 13:28
Re: Mazda je tragická
Ad Ma6: predaje benzínu vždy drvivo prevažovali, vidieť naftovú 6ku je skoro zázrak.
Avatar - WinDiesel
7. 12. 2020 11:14
Re: minulý měsíc
Já tedy nevím, ale onehdá jsme skočili na houby někde kolem Máchova jezera a co jsme nenašli?
Vysokou zeď s výstražnými nápisy a za ní ............... obrovská betonová plocha obsazená novými fkodofkami.
V tom rozsáhlém borovém lese je to dobře schováno.
Avatar - Ham.
7. 12. 2020 15:10
Re: minulý měsíc
No s tím totálním kolapsem Škody na českém trhu jsi netrefil ani vrata od stodoly, čísla neokecáš. A ano, v lednu si povíme, že Škoda skončí letošní rok s nejvyšším tržním podílem za posledních několik let. Jestli má někdo kolaps prodejů v letošním roce, tak je to Dacia, Mazda, Opel, Honda, Nissan a další. Naopak Škodovka, D3, Hyundai, Kia, Toyota nebo Volvo na českém trhu jdou nahoru.
7. 12. 2020 12:47
Re: Seat
Nevím, jestli zázračného, ale naše verze 1.4 TSI rozhodně netrpí vysokou hlučností. Naopak nám dělá radost skvělou spotřebou a tím, že zatím neměla sebemenší závadu (nyní máme najeto 60 000 km).
7. 12. 2020 10:12
Re: minulý měsíc
Z pohledu TIER1 dodavatele do Škodovky to tak úplně nevypadá, že jde produkce dolů. Zřejmě bouchají auta na sklad.
Avatar - Ozzman
7. 12. 2020 10:00
Re: Seat
Tak minimálně to v ní nemusí hučet jak ve staré Feldě, už jsem viděl pár kusů na živo a za mne tedy nejhezčí z trojčat.
Avatar - Ozzman
7. 12. 2020 10:39
Re: minulý měsíc
To se tenkrát taky říkalo :)
Avatar - Barrichello
8. 12. 2020 15:34
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Lada v listopadu 49 ks :-) :-) :-)
Ne každej se propadá :-)
Avatar - Barrichello
8. 12. 2020 15:31
Ruské stroje 11/2020
Lada - 49 ks
GAZ - 4 ks
Ural moto - 3 ks
Avatar - Barrichello
8. 12. 2020 15:30
Ameriky 11/2020
Cadillac - 1
Dodge - 5
Chevrolet - 1
RAM - 8
Tesla - 7
Mustang - 9 ks
Renegade - 9 ks (7x benzín)
Compass - 20 ks (16x benzín)
Cherokee - 1 ks
Wrangler - 16 ks (4x benzín)
Avatar - Mikesus
8. 12. 2020 13:16
Re: minulý měsíc
Opravdu ani hybridy nedokážou plnit, co rika napr. Euro6 nebo Euro5?
Prekracovani emisi NOx třeba? I desetinasobne? Ukaz mi který motor to prekracuje v reálu, aby to nebyl diesel.
Ale jo, určitě se najdou i benziny, které třeba překračují CO. Coz je stejný problém jako u dieselů s NOx a pristupovla bych k nim stejne nekompromisně.
8. 12. 2020 13:08
Re: minulý měsíc
To co na papíře ovšem nedokážou v reálu plnit pořádně ani hybridy. Jediný co je lokálně jakože bez emisní je EV. Ovšem s důrazem na slovo lokálně.
Avatar - Mikesus
8. 12. 2020 11:38
Re: minulý měsíc
Take si myslim, ze dnešní emise jsou ok, bohužel to samé se tvrdilo u euro5 a výsledek byl takovej, ze ty emise po par letech, u některých uz z výroby, byly/jsou řádově někde jinde. Pokud dokaze daný motor plnit v reálu, nejen na papíře, i po par letech, je to naprosto v pořádku a nikam bych to dal nehnal.
Avatar - Mikesus
8. 12. 2020 11:29
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
A Toyota těží, ze k ni firemní klientela pomalu od škodovky přechází. Několik našich zákazníků vyměňuje prave škodovky za Toyoty.
Avatar - Mikesus
8. 12. 2020 11:27
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Ne :D
To by muselo být aspoň tuna.
Taky se hlásím k bykupcům s reálným příspěvkem. Ovsem bude zapocitan až v prosinci.
7. 12. 2020 20:12
Re: Seat
Zimánky, které jsem si koupil sám,mírně hučí na hrubozrném asfaltu, zatímco leťnáky, které tam namontoval výrobce, mírně hučí na hladkém dálničním betonu.
7. 12. 2020 19:36
Re: Seat
Jo, za mokrá je to asi horší než u Golfa, to samozřejmě uznávám. A hlavně je taky třeba pořídit kvalitní, tiché zimáky!
7. 12. 2020 19:33
Re: Mazda je tragická
Přesně tak. Soukromí kupující omezí nákupy velmi rychle. Fleet a leasingovky mají často předem nastavenou obměnu aut, ale pokud by krize trvala méně, možná se prodlouží cyklus výměny i ve fleetu a pak půjdou strmě dolů i prodeje Škodovek a spol. Jistotu, že se krizi vyhnou, mají jen Ferrari a podobné značky.
Avatar - wakantanka
7. 12. 2020 18:25
Re: Re: minulý měsíc
V lednu jsou fleetové prodeje nizké každej rok krize nekrize.
Avatar - Ozzman
7. 12. 2020 17:29
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Já si dal minulý týden sushi, můžu do klubu? :D
Avatar - _Karel_
7. 12. 2020 17:08
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Jo,za něj musí být slušná pokuta. Jinak - :yes:
7. 12. 2020 14:15
Re: minulý měsíc
Zkusili to, prvni nedockavci se nachytali a ted udelaji velke akce.
Avatar - Emel
7. 12. 2020 13:55
Re: Mazda je tragická
Jo, nafta byla minoritní a dál klesala... z nějaké 1/3 v roce 2016 na nějakých 11% za 2019... tu třetinu by ještě byla škoda zahodit, těch 10% už je asi nakonec zbytných.
Avatar - iudex
7. 12. 2020 13:31
Re: Ke statistice - Fostekova analýza mrtvejch lišek
Ale čo, čo ste kúpili? Keďže Ty máš čerstvo nakúpené, tipujem to na manželku, no a tam by som si tipol na CX-3/CX-30. Som blízko?
7. 12. 2020 11:39
Re: minulý měsíc
Problém je, že výroba jede naplno, ale nejsou lidi a díly, takže na plno= reálně na 90% maximální kapacity.
Zadruhé většina automobilek se předzásobuje díly, které je možné snadno skladovat, kdyby přišel další lockdown.
Auta se nikde nehromadí, maximálně jsou zaparkované z důvodu čekání na uvolnění softwaru, což se teď děje, protože nabíhají nové varianty motorů a převodovek, ale Škodovka opravdu nikde nemá desetitisíce aut schovaných v lese, pro které nemá odbyt.
Čekací doby na Karoq, Kodiaq, Kamiq, Fabia Combi, Octavia RS jsou pořád hodně dlouhé, takže by to ani nedávalo smysl. Jak jsem psal, žádné auto na sklad bez účelu nebo zákazníka Škodovka nevyrábí.
7. 12. 2020 14:25
Re: minulý měsíc
Ano, gratuluju k procitnutí z doby minulé. Dneska opravdu můžeš mít skladové auto hned, proto taky na trhu existují. Copak před coronou byl počet skladovek 0?
Zkus si poptat Kamiqa (7-8měsíců) do výroby, a pak to zkus se Superbem
(2-3měsíce). Ty doby se diametrálně liší.
Avatar - Blue Sun
7. 12. 2020 10:39
Re: minulý měsíc
A opět to bude jinak, než tvrdíš.