Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Existuje vědecká strategie pro nalezení dobrého parkovácího místa?

Kroužení kolem plného parkoviště teď není až tak častá kratochvíle, ovšem po znovuotevření všech obchodů lze očekávat hromadné obsazování supermarketů, respektive jejich parkovacích míst. Výběr nejlepšího stání je větší věda, než by se mohlo zdát.
Zpět na článek
16. 1. 2021 10:53
Věda jde udělat ze všeho
zejména pokud je k tomu k dispozici tučný grant. Poslední, kdo se věnoval vědě pro potěšení, byl Jaroslav Cimrman.
16. 1. 2021 10:07
Parkování
Zkoumat se dá ledacos. Osobně volím vždy místo, kde je okolo auta hodně volno, tedy většinou poměrně "daleko" od vchodu do obchodu. Úplně nejlepší je jet na nákup na kole, pak člověk nenakupuje žádné blbiny, protože do batůžku na zádech se toho moc nevejde.
Avatar - 3_diamanty
16. 1. 2021 11:43
Re: Parkování
Ja zvyknem parkovat vzdy pomerne dost daleko od vchodu do obchodaku... tych 30-50m uz radsej prejdem peso ako by som sa mal tam kdesi tlacit az ku vchodu... potom ale zase mas druhu kategoriu a to su taki ktori by najradsej vosli s autom az dnu do obchodu ak by sa dalo..... samozrejme ale ked vidim volne miesto aj blizsie pred vchodom tak je to ine.... ale vyslovene co najblizsie k vchodu sa nikdy netrepem... navyse tam uz je aj dost ludi ktori kusok mozu tiez zavadzat.... uz ale dalej od vchodu je to volnejsie .... a teda nikto mi tam ani nepobehuje popred autom ked parkujem alebo ked naopak chcem z miesta odist... este ma napadla tretia skupinka... to su zase taki ktori najradsej parkuju osamotene kdesi v rohu parkoviska co najdalej od vsetkych.... ale tak kazdy sme nejaky.... nikomu nemam nic za zle len konstatujem ze registrujem zhruba teda 3 rozne skupinky soferov pri parkovani pred OCckami :-!
16. 1. 2021 14:11
Re: Parkování
Uplne nejlepsi je nebydlet v preplneny dire kde je milion lidi na hromade. :D
16. 1. 2021 12:02
Re: Věda jde udělat ze všeho
Pěkně našlápnuto měli i tady, rozpracovat to i na parkování by už byla hračka

https://www.youtube.com/watch?…
16. 1. 2021 19:46
Moje metoda
Parkuju vždycky hned na první volný místo, který vidim, protože mám strach, že pak dál už žádný volný místo nebude.
Avatar - Ozzman
16. 1. 2021 11:11
Re: Parkování
Mám stejnou strategii, akorát s tím kolem to u mě moc nefunguje, jezdím na skutru a z prvních pár housek a salámu jsem se dopracoval na balík mléka, vod, a plnohodnotného nákupu, přičemž ho postrkam všude, kde je místo včetně kapes od bundy :D
16. 1. 2021 11:12
Kvantování
Pomocí kvantové teorie pole lze rozkvantovat parkování pomocí parkonu a jeho průchodu štěrbinou.
Avatar - palix
16. 1. 2021 22:33
Re: Parkování
Tiež parkujem ďaleko od vchodu. Už pri starom aute som sa naučil neparkovať blízko vchodov ak nechcem mať obité auto. Bolo nakoniec celkom pekné. Súčasné auto je tiež OK, aj keď už utŕžilo pár "rán" - nie vždy sa dá vybrať dokonalé parkovacie miesto.
Ak idem do nejakého nie celkom známeho veľkomesta, tak si pre istotu zadám do navigácie nejaké parkovisko (vopred vytipované), z ktorého nie je extrémne ďaleko do cieľa (parkovací dom). Človek občas žasne, aké je u nás doma drahé parkovanie :no:
A samozrejme, ak idem nakupovať len nejakú drobnosť, tak najradšej pešo.

Celkovo mám taký pocit, že čím väčšie mesto, tým väčšia otrava s parkovaním.
16. 1. 2021 20:29
Re: Moje metoda
Hned za závorou, to je moje metoda.
Avatar - Mikesus
16. 1. 2021 19:54
Re: Moje metoda
Takze parkuješ hned u vjezdu? Protože to je vždy první místo, které vidím, i když je polovina parkoviště volná.
Avatar - Mikesus
16. 1. 2021 18:50
Re: Parkování
nejlepší je hospoda na mýtince. Tam moc lidí nepotkáš.
Avatar - xxc
16. 1. 2021 17:33
Re: Věda jde udělat ze všeho
Správne parkovanie dokáže ušetriť milióny kg co2, čo by mohlo pomôcť prírode. Veď niekde stačí optimalizovať donášku, aby kuriéri zatáčali len doprava a úspory sú nezanedbateľné.
16. 1. 2021 14:19
Re: Parkování
To mě ani nenapadlo, že díky novým technologiím si třeba budeme rovnější při nakupování ;-) .
Předpokládám, že takový Zoox prostě vysadí člověka přímo u vchodu. https://www.youtube.com/watch?…
Pokud to půjde zůstanu u svého kola a batůžku, pak je nakupování rychlé a zdravé.