Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lidé mohou policii pomoci vybrat místa pro měření rychlosti aut

Lidé se mohou zapojit do výběru rizikových míst na českých silnicích, kde řidiči překračují povolenou rychlost jízdy.
Zpět na článek
2. 2. 2021 12:26
2. 2. 2021 13:34
2. 2. 2021 11:59
dokonalý obrázek
Titulní foto je dokonalé. Levo a středopruhaři, ale hluchavka na mostě měří rychlost...... :D :D :D
Rozbalit vlákno
9
2. 2. 2021 12:09
Re: dokonalý obrázek
Je to ve městě... ;-)
2. 2. 2021 12:54
Re: dokonalý obrázek
i tak by nemuseli blokovat levou část silnice ...
Avatar - white label
2. 2. 2021 13:37
Re: dokonalý obrázek
Může tam být zrovna nějaký sjezd, tak proč by tam (v obci!) museli jet v pravém?
2. 2. 2021 13:45
Re: dokonalý obrázek
neříkám že musí ale že by mohli. Nebo myslíš že takhle se jezdí jen v obci a mimo už všichni jedou předpisově vpravo ?
Avatar - white label
2. 2. 2021 15:01
Re: dokonalý obrázek
Jezdí se všelijak, ale v obci to nelze (podle jedné fotky) kritizovat, třeba se to kousek za tím nadjezdem rozděluje do více směrů.
2. 2. 2021 17:08
Re: dokonalý obrázek
ok, v obci se takhle může

a máš pravdu, za tím mostem se to rozdvojuje
2. 2. 2021 14:46
Re: dokonalý obrázek
Je tam sjezd i nájezd. Je to fotka nuselského mostu. Ale jak píšu níže, o 5min jízdy dál je z toho D1 a tam jedou stále všichni takhle! :(
Avatar - white label
2. 2. 2021 15:04
Re: dokonalý obrázek
Vidíš, tak jsem měl pravdu.
Všichni (a pořád) určitě ne..., toho bych si všiml. :-)
2. 2. 2021 13:07
Re: dokonalý obrázek
Bohužel i po těch pár km, kdy se z té silnice stává D1, je to úplně stejné :(
2. 2. 2021 12:08
možnost pro veřejnost
Pojďme tuhle strategii využít a hromadně nahlašovat třeba ul. Sněmovní a podobné cíle :) Stačí pár tisíc lidí...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Stejsn
2. 2. 2021 12:09
Udávat, bonzovat, hlásit.
Však to tu má tradici.
Rozbalit vlákno
0
2. 2. 2021 12:20
me se vyplaci odpustky za rychlost hazet do kose
v soucasny dobe se mnou urady vedou 4 rizeni za prekroceni rychlosti (mimo obec), zatim ve fazi pozadavku na zaplaceni odpustku 500-1000kc, ani v jednom zatim nedoslo ani na spravni rizeni.
u jednoho prestupku mesic do prekluze, u dalsich dvou do pul roku, to posledni je pul roky stary.
ten prvni uz nestihnou, dalsi 2 davam sanci 30% pro ne, a u toho 4. se tesim ze se ozvou a odvolani skonci na ministerstvu dopravy a bude resit osobne tlachal multiministr havlicek, kterej vstava driv nez StBak babis a proto je podle StBaka nejlepsi ministr. kazdopadne verim, ze ma jeste nejaky rezervy ...
Rozbalit vlákno
2
2. 2. 2021 12:28
Re: me se vyplaci odpustky za rychlost hazet do kose
Nevím, ale asi bych se tímto zrovna nechlubil....
2. 2. 2021 13:24
Re: me se vyplaci odpustky za rychlost hazet do kose
statni sprava je za poslednich par let v rozvratu a neschopna cokoliv resit
StBak babis jde az za hranu, jen si z nej beru priklad
2. 2. 2021 12:25
Nikdy jsem řidič ne udavač
Nikdy bych nenapsal místo kde měřit to bych se raději zaměřil na stopky ale proč hlásit stačila by kamera na stopce
Rozbalit vlákno
3
2. 2. 2021 13:02
Re: Nikdy jsem řidič ne udavač
Stopka je dost zbytečná značka. Místo aby se člověk soustředil komu dát přednost tak ještě aby navíc dával bacha jestli opravdu zastavil.
2. 2. 2021 13:31
Re: Nikdy jsem řidič ne udavač
jezdim pres obec, kde na prehlednou krizovatku dali stopku, i kdyz se tam nikdy nic nestalo.
pak tam par mesicu policajti pomahali a chranili nez se to rozkriklo.
ted vetsina kouka jestli tam policajti nesomrujou a stavi jen ti nejvetsi vydesenci ..
Avatar - JohnyRnR
2. 2. 2021 14:23
Re: Nikdy jsem řidič ne udavač
Stopka je z podstaty zbytečná značka.
2. 2. 2021 12:26
lenoši
Jestli mě něco může zvednout, tak je to měření na rovných úsecích, kde hrozí minimum rizik. Třeba takový sjezd z dálnice u Hradce od Prahy. Ti lenoši v Superbu v ceně dvě mega pravidelně posedávají a měří 80ku na krásném a přehledném odbočovacím sjezdu. Místo toho, aby s tím supem jezdili v běžném provozu a pokutovali skutečné šoférské gaunery, kteří nebezpečně předjíždějí, dělají myšky a pod. Tímto způsobem si opravdu dopravka žádnou úctu nevybuduje... :no:
Rozbalit vlákno
2
2. 2. 2021 13:34
Re: lenoši
s tema gaunerama jsou velci kamaradi.
videli jsme to v teplicich, kde se v hospode sesel mafian s policejnim sefem, babisovym poslancem a bejvalym sosanskym premierem a vsem se nam tlemili do voci.
Avatar - Jerry.Gunman
3. 2. 2021 13:22
Re: lenoši
Oni taky naši drazí policisté nejraději měří tam, kde je "jistota výběru" a nikoli tam, kde je nebezpečný úsek. Ve druhé polovině (koncem) 90. let se na Ostravsku místo v policejním autě s radarem údajně přepouštělo za odstupné okolo 250 - 300.000 CZK. Pročpak to asi bylo?

Před časem jsem byl na návštěvě u kamaráda.
Za nedodržení (30) před školou mi tam chlapci policejní vyhrožovali trestnými body a pokutou a co já vím, co ještě.
Pod (30) byla tabulka o platnosti v době školního vyučování
Jel jsem tam v sobotu, okolo osmé hodiny večer
Tak jsem zvědav, kdy mi přijde obsílka z městského úřadu a upřímně se na to těším :D :D
2. 2. 2021 13:00
Měří na rizikových místech ?
Myslím že rychlost se překračuje daleko víc na bezpečných úsecích. Na rizikových místech se jezdí pomalu tak nějak přirozeně.

A zase stejná písnička - nepřiměřená rychlost jízdy je podle policie jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod, ale oni hlídají a pokutujou tu nepovolenou, která je vesměs bezpečná. Fakt nevědí že mezi nepřiměřenou a nepovolenou je rozdíl ?
Rozbalit vlákno
4
Avatar - lyon667
2. 2. 2021 13:37
Re: Měří na rizikových místech ?
Přesně jak píšeš, nepřiměřená a nepovolená jsou dvě naprosto odlišné věci. Jedna má vliv na bezpečnost, druhá se ale snadněji kasíruje, takže to dopadne jako vždycky - kasírka s minimálním přínosem pro kohokoli mimo rozpočet ministerstva vnitra.
Avatar - JohnyRnR
2. 2. 2021 14:26
Re: Měří na rizikových místech ?
To samozřejmě vědí, ale proč nekasírovat? Navíc je ten rozdíl pod rozlišovací schopnosti většiny lidí, takže ti tomu ve finále ještě zatleskají...
3. 2. 2021 10:22
Re: Měří na rizikových místech ?
A kdy se stane z nepovolené rychlosti nepřiměřená? Kdo to určuje, ty?

Svatá prostoto... :-(
Avatar - JohnyRnR
5. 2. 2021 21:32
Re: Měří na rizikových místech ?
Nepřiměřenou rychlost lze hodnotit v podstatě jen podle následků. Rozhodně se ale nedá změřit radarem, protože z principu věci není konstantní...