Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW řady 3 jako novodobé retro: Co byste řekli na návrat malých ledvinek?

Ledviny vozů BMW jsou v poslední době obrovským tématem. Jak by to ale vypadalo, kdyby se mnichovští namísto zvětšování vydali opačně?
Zpět na článek
Avatar - _Karel_
9. 2. 2021 10:47
Re: Hoši tak toto nie!
Souhlasím. Nic proti retru, naopak, ale tohle mi přijde strašný a nevidím v tom nic z BMW.
Avatar - speedfred
9. 2. 2021 08:48
Hoši tak toto nie!
A pritom staré BMW sa mi fakt páčia.
Avatar - WinDiesel
9. 2. 2021 09:14
Re: Konečně
hlupák v opozici za každou cenu
Avatar - Dinar
9. 2. 2021 09:19
Osobně
tíhnu spíše k osmdesátkovému hranatému než devadesátkovému oblému design stylu (pozdější design styly jsou už jen variací obojího), proto by mi vůbec návrat (v hlavní design lince) u bmw do osmdesátek nevadil. Negativně lomená přední čela už dnes nejsou z hlediska aerodynamiky problém a dostat zpět bmw žraločí výraz by bylo naprosto super. K tomu opticky lehčí zadky, jinými slovy, za sebe říkám ano, jakkoliv je mi jasné, že na něco takového reálně nedojde.

pozn.Ten konkrétní obrázek trojky se moc nepovedl.
Avatar - Stejsn
9. 2. 2021 08:17
Konečně
někdo namaloval pěkné retro! Ne jako např. ta zrůdná "1203ka" posledně, nebo R4 včera. Bravo!
9. 2. 2021 12:21
Už by ste mohli...
...s tými premaľovanými fotkami skončiť. Jak malé deti, obrázky o ničom, spojitosť s realitou nulová. Na čo je to dobré, okrem toho, že to dotyčného chlapca to maľovanie baví? Keby svoju predstavu pretavil do 3D a zo 2x do roka nejakú pekne spracovanú predstavu ukázal, bolo by to niečo iné. Tieto lacné obrázky má naklikané za chvíľu, je to len lacný materiál na článok.
Avatar - 3_diamanty
9. 2. 2021 10:36
Re: Moc hezký!!!
len poprosim 4 kukadla ... ale inak pecka.. toto by bolo skutocne opat pekne bawo od cias legendarnej 3 E32 ci Baglovej 5tky :yes:
9. 2. 2021 16:16
Ať grafik sbali rysovaci tabuli
Vždyť ty malby (navrhy) zobrazují vozidlo které je vysoké a úzké a vůbec nebudí zajem, nebo nějaké emoce, kola uvnitř blatniku, vůbec ne rozkroceny postoj, není tam dlouhá kapota, vůbec žádné DNA BMW. Spíš v tom vidím rapid :-(
9. 2. 2021 13:06
Myšlenka dobrá
provedení bídné. Vizualizace působí zavalitě a těžkopádně, tedy přesně naopak než opticky "lehkonohé" osmdesátkové BMW.
Avatar - Dinar
9. 2. 2021 10:43
Re: Osobně
Podívej třeba na nový Grand Cherokee, všechno jde, když se chce, bezpečnost chodců není určitě důvod, proč takové bmw v reálu neuvidíme.
Avatar - 3_diamanty
9. 2. 2021 10:27
Re: Hoši tak toto nie!
dal by som tomu na predok 4 kukladla a viditelne smerovky pekne po boku jak u predchodcu.... a bola by to supa... zadok tiez kusok prerobit ale inak ako celok je to parada retro a dalo by sa na nom stavat :yes:

mne sa praveze tieto tvarovo jasne definovane retro kusky pacia ovela viac ako mnohe tie dnesne prerastene rozkysnute buchty a knedle na 4 kolesach .... a navrat takehoto retro bmw by som teda fakt uvital ... aj ladvinky ma paradne... proste toto je skutocne pecka kusok a nie tie dnesne uz nekukatelne zrudy .... ja stale verim v navrat starych dizajnovych zlatych casov a verim ze automobilky budu coraz viac sa obzerat prave po dizajne z minulosti ktory bol dokonaly stihly neprerasteny elegantny.... ono sa vsetko stejne opakuje a tak aj v tomto mame nejaku tu nadej ze to tak bude... vid napr ten renault 4..... uz len to pusit do serie a je zarobene :yes:
Avatar - speedfred
9. 2. 2021 10:04
Re: Osobně
Mám pocit že CX5 tam má taký pekný sekáč vo výške kapoty. No a pick-up ten ťa odvezie rovno na maske.
Mňa osobne aj tak NCAP vôbec nezaujíma.
9. 2. 2021 11:16
Pěkné...
...ale když retro trojku, tak prosím styl E30! :-) :yes: :yes: :yes:
9. 2. 2021 11:32
Retro
Problém s retro vozy je ten, že to výrobci hned na začátku zazdí použitím elektromotoru.. :no:
9. 2. 2021 09:29
Moc hezký!!!
Grafika Honzu jsem několikrát napadl za jeho hnusné výtvory a tak teď musím taky jednou uznat, že tohle se hodně povedlo. Takhle by to šlo! :yes:
9. 2. 2021 08:19
Hodně cool
To, co je na obrázku, je hodně cool. Palec nahoru :yes:
10. 2. 2021 16:26
Tohle ne
Tak nevím, mě to spíš připomíná zepředu E30, která ale měla vždycky 4 světla, ze strany nějakej šedej produkt VW group (na BMW krátká příď a "všechno mezi koly" a místo Hofmeistrova oblouku jsou zadní dveře, jako ze Superba), no a zezadu... No, BMW ne... Sorry jako...
10. 2. 2021 12:35
Re: Osobně
Já tam teda z BMW designu vidím něco obrovskýho. :D
Avatar - Ozzman
10. 2. 2021 07:04
Re: Osobně
To je děs...a přitom nová 5er a 3er vypadá dobře i bez těchto bobřích zubů...
9. 2. 2021 19:33
Re: Myšlenka dobrá
To nemá nič, je to len zlátaný obrázok.
9. 2. 2021 15:55
spirála času
Kdo má rád malé či velké ledviny
ostré hrany či obliny?
Vše je zákon akce a reakce
to ví i tahle redakce ;-)
Avatar - speedfred
9. 2. 2021 13:38
Re: Osobně
Ja ani netuším aké sú požiadavky na bezpečnosť chodcov. Keby bola figurina pri testoch celá červená tak to nemôžu pustiť do výroby,alebo ako to je?
Avatar - Dinar
9. 2. 2021 13:27
Re: Osobně
To bychom mohli skončit debatou o stupních úhlu masky atp., v tom to ale není, jde o výraz toho předku, jen říkám, že by nebyl problém dneska (z hlediska bezpečnostních předpisů) udělat bmw tvarově jako reminiscenci na tvary z omdesátek vč. předku, ale že takové bmw nebude, a ne z důvodu bezp. předpisů. Je to škoda, mně by se to zamlouvalo mnohem víc než tenhle směr https://www.svetmobilne.cz/…zdem-600-km/8289 tam už z bmw designu nevidím nic.
Avatar - Ozzman
9. 2. 2021 10:59
Re: Osobně
Vždyť píšu ,že lehce ano, ale pořád ten "žralok" BMW byl na tom trochu jinak :)
Avatar - Ozzman
9. 2. 2021 10:59
Re: Osobně
Člověče ani ten GC není tak podseknutý, myslím, že na té bezpečnosti něco bude, je jasné, že by se to asi dalo nějak zakomponovat, ale typicky ten vzhled čumáků takové E28 si myslím pro dnešní bezpečnostní testy není ideál :)
Avatar - Ozzman
9. 2. 2021 10:20
Re: Osobně
No, ale BMW to asi zajímat bude :D
Avatar - Ozzman
9. 2. 2021 09:43
Re: Osobně
Moc nechápu? Mazda přeci nemá negativně lomený předek, jako mívla 80s BMW, a jaký pickup ?

edit: koukám na to z profilo a možná lehce jo, ale obávám se, že z důvodu bezpečnosti chodců by s tím BMW muselo dost kouzlit, aby to pročlo NCAP... ale třeba se pletu :) Nicméně dost takových 80s řešení se přestalo používat právě kvůli bezpečnosti chodců, třeba vyklápěcí světla.
Avatar - speedfred
9. 2. 2021 09:37
Re: Osobně
Čo potom taká Mazda CX , pripadne pick-up?
Avatar - Ozzman
9. 2. 2021 09:35
Re: Osobně
Negativně lomená přední čela možná nejsou problém z hlediska aerodynamiky, ale myslím, že euro NCAP by se to moc nelíbilo, to by mohlo rozpárat celou školku na přechodu :D
9. 2. 2021 09:13
Re: Hoši tak toto nie!
Tak můžou do toho strčit elektro, menší baterku a nacenit to kousek nad "krásnou" Renault 4 a bude to trháák.
9. 2. 2021 16:13
Re: Myšlenka dobrá
Srandista. Ak to nieco mat bude, tak elektro. Za dalsie je celkom vtipne citat o BMW s V6, ktore nikdy nemalo.
Avatar - emkejx
9. 2. 2021 15:08
Re: Myšlenka dobrá
ale ak to ma v6 3 liter a vyssie tak ta tazkopadnost sa strati, a este ak je kasna hlinik a lepeny, bez zvarov a pouziju sa dnes uz velmi tenke plechy, teda nazvat to plechom je uz drze... podvozkovo ten model rovnako tak nebude ako ten z 80tich a bude patricne zlozeny a vyladeny... nebal by som sa toho ;-)
Avatar - Blue Sun
9. 2. 2021 11:51
Re: Konečně
Místo zvracení bys mohl napsat něco konkrétního, odpade.