Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4 – Vzhůru do vyšší kasty

Hyundai Tucson čtvrté generace je naprosto nepřehlédnutelným vozem, který má co nabídnout nejen po stránce designu, ale také technologií a jízdních vlastností.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
22. 2. 2021 14:27
Re: Přestává se mi líbit
Ta vředovitá světla navíc jsou ten hnus, s těmi svítícími segmenty si mohli pohrát a nedávat tam ty hrůzy.
Avatar - Dinar
22. 2. 2021 13:54
Re: Proč?
Je to pořád ten samý, jen mění nicky, otravná filcka...
Avatar - Ozzman
22. 2. 2021 13:10
Přestává se mi líbit
Na začátku to vypadalo slibně, po živém setkání spíše ne, vypadá to prapodivně, neříkám ,že se mi uplně hnusí, ale asi bych ho domu nechtěl, interiér vypadá ale dobře, jen s tou vyšší kastou, kdo se tu tu minule rozčiloval u testu turbobenzinového Tucsonu? :D :D To ho klepne.


A dynamické parametry auta za milion.. taky nic moc. To radši Ravku, které vykrádá zadní blatník tento Tucson, Kodiaqa, nebo i žábu Kugu

p.s. opravdu má auto 136kw jak je v tabulce? Není to 100kw = 136 koní ?
Avatar - woody-alien
22. 2. 2021 14:06
Re: Proč?
Tak nestává se to často....ale právě jsi dokázal urazit filcky. :-[] :-[] :yes:
Avatar - Ozzman
22. 2. 2021 14:01
Re: Přestává se mi líbit
Tvuj komentář se nelíbí 10ti z 10ti Miromenů :D
Avatar - woody-alien
22. 2. 2021 13:48
Re: Přestává se mi líbit
Za prvé - žába Kuga vypadá stokrát líp než žába Puma. Tvl, to je věta, :-[] A za druhé souhlas s Tucsonem. To co na fotkách vypadalo když ne dobře, tak aspoň zajímavě, tak v reálu vypadá dost pitomě.
Avatar - Ozzman
22. 2. 2021 14:06
Re: Přestává se mi líbit
Na obranu Hyundaie faceliftu i30 je slušný a nová i20 zajímavější, než toto. Na Butovocich stojí Tucson v šedé a ten je totální nuda i stoi LED čelní plochou..
Avatar - woody-alien
22. 2. 2021 13:46
Re: Proč?
Buď opatrný. Tahle primitivní antikorejská agitka + zřejmě nový nick....Další příchozí z autorevue ?
Avatar - Dinar
22. 2. 2021 13:52
Re: Přestává se mi líbit
Zmuchlanej papír s brečícím xichtem, jelo to nedávno za mnou, dívám se do zrcátka a říkám si, proč to auto roní slzy?
23. 2. 2021 09:53
Re: Nevím no
Je a ještě k tomu je to cena s manuálem. Automat a holátko bez žádného příplatku = 983 814 Kč. K tomu samozřejmě vyšší servisní náklady. Porovnávat prémii a mainstream je postavený na hlavu. Tucson za 927 890 nabídne úplně všechno včetně metalízy a bez nesmyslného střešní okna.
22. 2. 2021 22:40
V každom prípade
Je to zaujímavé auto.
Cena je veľmi sebavedomá, výkony skôr slabšie.
2.0 diesel tomu veľmi chýba.
Chcelo by to tabuľku reálnej dynamiky 60-100.

Interier je o dosť lepší ako exteriér.

Záver - tešíme sa na nový sportage. :yes:
22. 2. 2021 19:44
Mě se naopak líbí
U nás již měsíc pravidelně parkuje a - zjevně narozdíl od většiny zde - mě se to auto strašně líbí, hlavně v tmavších barvách (červenou jsem viděl za jízdy, s rozsvicenými světly a fakt ne.)
Za mě druhé nejhezčí SUV C segmentu.

Ceny ve vyšších výbavách šílené, neco mezi 500-600 je ale víc než fajn. Je to novinka, uvidíme jak akce - to H umí.
Avatar - idam.i
22. 2. 2021 15:14
Re: Není všechno zlato, ....
Fakt blbý článok.Ja osobne by som nechcel búrať s ničím.
No keď už tak mám auto poistené. :-!
Avatar - Ozzman
22. 2. 2021 14:32
Re: Přestává se mi líbit
Já pořád přemýšlel, co mi to připomíná, mladší ročníky asi pamatují jednu sérii Lega, kde byly kosmické lodi stylizované do brouků , myslím, že se to jmenovalo space insectoids :D Když vidím Tucson, vzpomenu si na ten Lego katalog :D
Avatar - Ozzman
22. 2. 2021 14:28
Re: Proč?
Nebo 10 ran torzní tyčí, koncernista jeden ! :D
Avatar - KANKUNEN
22. 2. 2021 14:25
Re: Proč?
:-) Já jsem Vám to říkal, že je třeba zavézt nějaké tresty . V tomto případě je to 25 ran homokineťákem do hlavy.
Avatar - Mikesus
22. 2. 2021 14:02
Re: Přestává se mi líbit
11z10, máš to špatně :D
22. 2. 2021 13:35
Re: Proč?
jojo, a proto si inženýr milionář jako ty, koupí oktávku.
25. 2. 2021 20:40
Re: Nevím no
To hej, ale ten Hyundai bude 5-6 rokov bez investície. U karoq budeš rád ak ti napr nezatecu svetlá.
Proste v kvalite je signifikantný rozdiel.
23. 2. 2021 09:38
Re: Nevím no
To ses zbláznil ne? Karoq je v porovnání s Tucsonem mnohem menší auto s mnohem menším kufrem. Karoq se dá porovnat s malým Eclipsem Cross a i ten má větší rozvor a délku a o krapet větší kufr. Prostorem je konkurencí Kuga, Aircross a Tiguan. A když někdo chce hybrid, tak u Škodárny ostrouhá.
Avatar - 3_diamanty
24. 2. 2021 11:32
Re: Přestává se mi líbit
Ved to hovorim ozzy... ten radiatorovy face je gyc jak remen... svetla ploche skryte nizko posadene... neladi mi to vobec s inak nadhernym zadkom.... neviem co je na tom predku take uzasne ale ja som sa v reale hodne sklamal... samozrejme technika ok.... motory a tak vsetko super ... celkovo mi ale pride novy tucson uz teda nie moc zaujimavy .... pritom santa fe je za mna dokonale a velmi sa mi pozdava...

PS: snad aspon sportage nedodrbu dizajnom aby ho odlisili za kazdu cenu od okolia
24. 2. 2021 10:48
Re: Nevím no
Verí technike BMW? ;-)

Skutocne si myslis, ze rozdiel medzi Kia a BMW je v tom, ze BMW ma spolahlivejsiu techniku?

Ked si prosim ta zil poslednych 30 rokov?
(Pre nechapajucich - je to samozrejme nezmysel. Vyssia cena, luxusnejsie auto neznamena vyssiu spolahlivost - dokonca to skor by presne opacne.)

Ad dozivotna zaruka u FinalCD.
Ked som kupoval auto, tak som sa o tuto ponuku zaujimal. Je to ojeb.
Ponuknu ti takuto "zaruku" - v skutocnosti nejde o zaruku vyrobcu - za podmienky, ze vozidlo u nich kupis vylucne na lizing.
Ponuknuty lizing ma tak vysoke RPMN preplatenie, ze tuto akozevyhodu v skutocnosti pekne mastne zaplatis.

V skratke - je to ojeb na zakaznika, ktory nevie pocitat.
23. 2. 2021 10:47
Re: Nevím no
Je to holátko, které si běžný zákazník nekoupí. Teda možná pár jo, aby "Haló já mám na BMW".
V základu nejsou prvky jako automatická klimatizace, alespoň základní parkovací asistent (natož pak kamera), vyhřívané sedadla, lepší světla (ani basic LED), atd. Kdo chce BMW xDrive 18d, tak by si měl nachystat 1,2 mega
23. 2. 2021 10:02
Re: Suhlas
Nie som.

Mam Sportage.

A tesim sa novy. Ak bude taky ako tento Tuscon, budem rad.
Avatar - Mikesus
23. 2. 2021 09:25
Re: Nevím no
Ja ti nevím, ale x1 je o dost mensi ne?
Avatar - Mikesus
22. 2. 2021 15:10
Re: Přestává se mi líbit
I30 i i20 se docela povedlo, mne se líbí. Tohle na obrázku vypadalo zajímavě, v reálu vůbec
Avatar - Mikesus
22. 2. 2021 14:02
Re: Přestává se mi líbit
Ja konečně viděl jinej než černej, na kterém to vypadá divně. No a an tom bílým s černou střechou to vypadalo uplne stejne. Na fotkách to vypadalo zajímavé, v reálu mne to nenadchlo vůbec.
Avatar - hugino
23. 2. 2021 11:16
Re: Nevím no
Nemusí to byť len tým že " Haló ja mám na BMW" ale môže to byť aj tým že niekto jednoducho viac verí technike BMW,Mercedes alebo Volvo aj za cenu nižšiej výbavy +tieto automobilky dávaju napr.ako bonus servis grátis Volvo dokonca doživotne /Final CD/ a to je potom na zváženie.Naštastie vždy je alternatíva aj keď musím uznať že kórejci za posledných 10 rokov urobili riadny skok dopredu .
23. 2. 2021 07:35
špatné auto
Tento Tucson má vynimočne čínsky dizajn...je to také kolotočárske auto....starši vyzerá dospelejšie :no:
23. 2. 2021 07:01
Nevím no
Za milion mám Karoqa 140kW v plný výbavě kterej aspoň trochu jede. Hyundai mi dává rozum u i30 za 450t, ale ne u tohoto.
22. 2. 2021 19:33
Re: Přestává se mi líbit
Zrovna dneska jsem měl možnost si jej prohlédnout právě v téhle barvě, občaš vídávám ještě jeden bílý. Ne prostě to nefunguje, design předku se mi nelíbil už na fotkách a na živo se to jen potvrdilo, ze zadu to není zlý ale nějak mi to neladí s tím zbytkem. A až při bližším pohledu jsem zaregistroval to vlnobití na boku a to je asi poslední kapka. V interiéru dojem moc nevylepšil, volant je dost zvláštní, já nejsem fanda dvouramenných a tohle se mu docela blíží, spousta dotykových lesklých ploch a místo voliče automatu ovládání jak na pračce. Před řidičem jen malý tablet, tohle se mi nelíbí ani v Mercedesu, mně prostě za volantem chybí klasická kaplička, ať už je uvnitř cokoliv. Novou i20 jsem naživo ještě neviděl, u i30 záleží na verzi, ta co má denní svícení řešené včelími plástvemi v nárazníku na mě působí tak nějak kolotočářsky, jinak je to docela pěkný auto.
Avatar - Mikesus
22. 2. 2021 15:08
Re: Není všechno zlato, ....
Mohli aspoň napsat kolik. Takhle to je článek o ničem.
Avatar - Anonym
26. 2. 2021 22:50
Re: Xceed
ano, dost vysoka cena za hlucny interier.
25. 2. 2021 08:33
Xceed
Ked uz tak xceed. Je velky a pohodlny. Len ta cena...
Avatar - Anonym
24. 2. 2021 18:26
kutlura jazdy
mne na tychto azijskych projektoch chyba to, ze nie su dotiahnute do konca. Europske auta maju vyssiu uroven odhlucnenia hluku, menej trasie, napravy su viac vyvazene. Sam som majitelom Kia Ceed 2020, ale rovnako sa stazuju aj ostatny majitelia H/K koncernu.
24. 2. 2021 13:10
tohle se nepovedlo
předchozí generace je o mnoho hezčí, ale zákazníky si to asi najde...
Avatar - 3_diamanty
24. 2. 2021 12:36
Re: špatné auto
Suhlas... navyse tento plochy face bude starnut velmi rychlo... uz teraz vyzera horsie ako predchodca a to sa sorva zacal predavat... kusok sa bojim aj o novy sportage.. aby aj tam ho nejakou nezmyselnou ficurou by reno tiez nedodrbali
23. 2. 2021 20:57
Re: Přestává se mi líbit
Souhlas, na fotkách vypadal Tucson docela pěkně, ale naživo nic moc. Myslel jsem, že by mohl vyniknout v té červené barvě, ale to bylo snad ještě horší. V interiéru se mi nelíbí ten středový panel, takový bez nápadu.
Třeba Kuga a mnohem víc Puma vypadají v reálu pro mě mnohem lépe, než na fotkách. Resp. i když se ti nemusí třeba Puma líbit, tak se prostě koukneš, co to vlastně jede. :D
Ještě k tomu Tucsonu, jak je tam záplava všech možných světel, tak směrovky vzadu jsou umístěné nízko a za mě i docela slabé, kor když je auto jen trochu špinavé. No a vepředu jsou zase integrované do denního svícení a je vidět spíš velké bílé světlo, než abych věděl, kam auto zrovna odbočuje. :-)
23. 2. 2021 16:03
Re: Nevím no
Také dramatické rozdiely v rozmeroch tam nevidím. Plus BMW má teraz nejaké limitované edície od 629 tis. Kč (bez DPH) už aj s predĺženou zárukou.

X1: Exteriér - rozměry
Délka: 4447 mm
Rozvor: 2670 mm
Šířka: 1821 mm
Výška max.: 1582 mm

Nový Tucson: Exteriér - rozměry
Délka: 4500 mm
Rozvor: 2680 mm
Šířka: 1865 mm
Výška max.: 1653 mm

Kufor X1 505l, Tucson údajne 616l. Ale reálne neviem, dosť klamú výrobcovia v tomto údaji.
23. 2. 2021 10:49
Re: Suhlas
Pockam si na vysledok.... dufam, ze to este nejak zachrania.
Avatar - hugino
23. 2. 2021 10:24
Re: Nevím no
Posledná x1 je o dosť väčšia ako predchádzajúca /bol som znova na Vybermiauto.cz/ je tam síce pár mm rozdiel ale ako sme sa už o tom bavili vždy ten vnútorný priestor treba fyzicky pozrieť.
23. 2. 2021 10:23
Re: Suhlas
KIA ma iny drive. Auta su akoby sportovejsie, zabavnejsie a celkovo posobia "mladsie". Obavam sa prednej masky - predne stvetla budu akoby v rohoch karoserie roztiahnute vo vstekych smeroch. Dufam, ze to nebude "cudo"
23. 2. 2021 10:07
Re: Suhlas
Mna desi komplexnost tej technogie vs cena a este ta spotreba... nevidim tak nejak dovod na kupu takej technologie, ked spotreba neklesne pod 8 L benzinu a mozete robit co chcete. Mozno este PHEV.

Kazdpoadne - neda sa to porovnat zo starym tucsonom.
23. 2. 2021 10:06
Re: Není všechno zlato, ....
Originálni za každú cenu?

Ako keby vymysleli nejakú somarinu (neviditeľné svetlá), silou mocou sa snažili ten nápad dostať do reality a prispôsobili tomu dizajn, ...
23. 2. 2021 09:18
Re: Suhlas
Zajímalo by mě, jak by dopadlo porovnání s Kugou. Ta má ve verzi Vignale kromě odhlučněného předního okna, odhlučněné i boční skla a dle Fordu je to nejtišší SUV na trhu. Cena je teď velkorysá - 2.0 EcoBlue AWD 190 k, výbava Vignale + dokoupení všech další příplatku výbavy stojí 990 000 Kč (plošná sleva přes 200 000 Kč).
23. 2. 2021 09:07
Servis
Problém pro mě - dostupnost servisu. V blízkém poměrně velkém městě není Hyundai vůbec, pak má další v různých ***ovicích ve vzdálenosti 50 km+ a ještě k tomu kdesi na kraji města mimo civilizaci. Představa, že bych tam musel čekat je děsivá. Nebýt tohoto zásadního problému, tak je objednávka hotová. Nečekal jsem, že místní prodejce (Samohýl) skončil s Hyundaiem...
Avatar - JirkaVejrazka
23. 2. 2021 08:45
Re: Přestává se mi líbit
Dnes rano jel za mnou v mlze. V prvni chvili jsem mel dojem, ze se za mnou nejak ocitla vlakova lokomotiva, nevim proc. Az pak jsem si vsiml, ze to je Tucson. Nevidel jsem ho dost na to, abych si udelal nazor (bylo to prvni realne "setkani"), ale jedno je jiste - rozhodne jsem si ho vsimnul :)
23. 2. 2021 08:13
Suhlas
Jazdil som novy Tucson s adapt.podvozkom a vo verzii hybrid + 1.6 benzin.Toto je uplne nieco ine ako predosly model... hlavne, ked sa preveziete.
Neprehanam - je to uzasne tiche a komfortne auto. Velmi rychlo si zvyknete na pohodlie a tichu jazdu. Interier je naozaj krasny, velkorysy a moderny.
Tie svetla su funkcne, ale v zimnej clapkanici sa rychlo zanesu a ak ich casto necistite, tak je to citelne horsie. Lebo tie elementy su skor ozdobne a hlavnu funkciu zabezpecuju svetla umiestnene dole a v rohoch auta... ale aspon dobre prisvecovali do zakrut.

Realna spotreba je cca 8.5 L - aj vdaka 4x4. Auto vie slusne vystrelit - nabita baterka pomaha citelne. Ak chcete viac, tak pod volantom su packy radenia...ale nejak som to nepouzival. Sportovy rezim je citelny - auto reaguje rychlejsie na plyn a drzi otacky viac hore. Nabijanie je sikovne - napr., brzdenie motorom z kopca logika ihned rozpoznava a auto nabija.

Inak - ludia si to auto obzerali dost... myslim, ze design je osobity. Kazdopadne - skoda stareho R-ka - 2.0 CRDi. Klasicky automat s 4x4 by bol super.

Nekukajte obrazky a videa. Treba sa ist previest. Je to uplne iny voz ako predosly model. Podvozok je plavy, auto neposkakuje a aj rozbite cesty su uplne v pohode. Velmi rychlo si zvyknete na to pohodlie a klud. Moje dieta to konstatovalo po par minutach. A to je co povedat.

Ano - 8.5L spotreba vs hybridna technologia - je to na zamyslenie.
Avatar - Ozzman
22. 2. 2021 20:09
Re: Přestává se mi líbit
No, ten interiér je zvláštní, ale pořád pro mne zkousnutelný a když se odprostím od toho volantu a kapličky přístrojů formou tabletu (holt pokrok), tak je valstně i docela slušný.

I30 N line vypadá fakt dobře tu i20 jsem viděl párkrát, jezdím z práce kolem velkého dealerství hyundaie a občas to tam prohání na blízké dálnici :D
22. 2. 2021 17:47
Design a parametry
Několikrát jsem ho v poslední době potkal. Z prvních fotek se mi celkem líbil, naživo mi ovšem ten design přijde složitý, přeplávaný a především cheesy. To samé to LED svícení, osobně nemyslím, že to auto bude stárnout se ctí.

Z dynamických parametrů je mi pak u SUV za milion ouvej, o krapánek lépe je na tom ve zrychlení i můj Renault Trafic, od kterého ani žádnou dynamiku nepožaduju...

Z pozitiv - interiér mi přijde fajn, až tedy na tu extrémně širokoúhlou obrazovku - obzvláště u navigace mi to nedává žádný smysl.
22. 2. 2021 17:39
Re: Přestává se mi líbit
No vidíš, a nová i20 vyzerá smutne pre zmenu zozadu. :-(
22. 2. 2021 17:20
HTRAC
.....A když už jsme několikrát zmínili pohon všech kol, měl bych mu také věnovat pár řádků. ....řidič má možnost si manuálně „uzamknout“ rozdělení točivého momentu mezi nápravami 50:50 .....

Když už se redaktor tomuhle tématu výslovně věnuje, měl by psát pravdu. Řidič asi může "uzamknout" zadní pohon, ale určitě nedělí moment 50:50
Avatar - Verny_2013
22. 2. 2021 17:09
Re: Přestává se mi líbit
Vidím to podobně, ta v základu oblá kompozice je přehnaně doplněná spoustou ostrých prolisů. Prostě mi to celkově neladí a vizuálně mě rozhodně nenadchlo. A ta přední světla - takové trochu samoúčelné. Vnímáš jen masku a hlavní vizuální prvek - světla se v ní ztrácí. Doma by mě to spíš dráždilo.
Avatar - lamal
22. 2. 2021 16:42
Tucsík
oproti diskutovanemu Outbacku za tu cenu tiez mnoho dynamiky nepriniesol...
Tym nechcem ociernovat Tucson, skor ponuknut dalsi priklad k diskusii o ´´slabom´´ Outbacku.
Avatar - kari.laz
22. 2. 2021 15:13
Re: Přestává se mi líbit
Tak jsi našel jedinou pasáž, kde to je špatně :D
Avatar - Mikesus
22. 2. 2021 15:06
Re: Proč?
Oni ti vysvětlí, že tam tyč není, ze to je vlečka. A to je rozdil oproti tyci :D.
Avatar - kari.laz
22. 2. 2021 13:39
Re: Přestává se mi líbit
Všude v testu i v tabulce vidím 1,6 100KW
Avatar - Ozzman
22. 2. 2021 13:21
Re: Proč?
Proč podprůměrné? Myslím, že K/H je to naprosto typický mainstream s pár modely, co přesahují - Genesis, Kia Stinger.
23. 2. 2021 21:59
interiér
takto hnusný interiér a aj volant som už dlho nevidel. Na toto by som sa denne pozerať nechcel. :no:
Nie že by exteriér bol krásny, ale je aspoň inovatívny a niečim zaujímavý... i keď niekedy je menej kriviek viac ;-)
Avatar - Emel
23. 2. 2021 11:54
Re: Suhlas
Za mě Kia ten drive trošku ztratila. Nový Ceed... jo, není špatný, ale je to spíš krok zpět.
Avatar - hugino
23. 2. 2021 10:42
Re: Suhlas
Teraz som bol na Autobild.sk a je tam fotka tak ten predok je dosť čudný.Do vyhľadania si daj Kia Sportage
Avatar - hugino
23. 2. 2021 10:28
Re: Nevím no
Pardon zle som to pozrel ano s automatom stojí 983 814 Kč ale zas holátko to určite nebude stále je tam priestor na nejaký paket ale jednoznačne jazdne a aj dynamikou bude to BMW na tom lepšie.
Avatar - hugino
23. 2. 2021 10:18
Re: Suhlas
Už boli prvé foto myslím v Autobilde.Niečo podobné ako Tucson.
Avatar - hugino
23. 2. 2021 09:19
Re: Suhlas
Priznajte sa však ste predajca HYUNDAI !
Avatar - hugino
23. 2. 2021 08:45
Re: Nevím no
Alebo Ateca 2.0 TDI 4WD DSG 150 k FR /889 900 kč/ alebo Mercedes GLB 200 d 4 MATIC /1 038 180 Kč/ alebo BMW xDrive 18d /926 900 kč/ :yes:
Avatar - Ada je zase tady
22. 2. 2021 16:15
Re: Není všechno zlato, ....
Jelo to za mnou v podvečer s rozsvícenými světly... brrr... fuj.
22. 2. 2021 14:30
Není všechno zlato, ....
Ten design přídě je jistě originální, člověku se ale na mysl vkrádají i nepříjemné myšlenky...
https://www.autoforum.cz/…it-asi-nebudete/
Avatar - Ozzman
22. 2. 2021 13:41
Re: Přestává se mi líbit
závěr:

Testovaný vůz s výbavou 1.006.890 Kč (Style 1.6 CRDi MHEV, 136 kW, 7st. DCT, 4x4
22. 2. 2021 13:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.