Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zemřela Sabine Schmitzová. Královna Nürburgringu podlehla rakovině

Sabine Schmitzová, známá závodnice, která si vysloužila přezdívku královna Nürburgringu, v 51 letech podlehla rakovině.
Zpět na článek
Avatar - speedfred
17. 3. 2021 10:55
Celkom
šok, to som veru nečakal.
Pár krát sme u nich boli v reštaurácií, ale to asi každý kto tam bol pozrieť.
Odpočívaj v pokoji.🥺
Avatar - Roland Von Wagen
17. 3. 2021 15:12
V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Nehodu a nebo tuhle zku*venou nemoc. Jeden by si řekl, že stačí "žít zdravě", ale jí je úplně jedno, jestli chlastáte a kouříte, nebo jíte klíčky a cvičíte jógu.
Avatar - white label
17. 3. 2021 11:26
Re: Celkom
Škoda jí, tak mladá...
Švagrová umřela letos (na stejnou nemoc), a to měla ještě o dva roky méně, než Sabine.
Je to peklo v pekle.
Život krátký, ale krásný...
17. 3. 2021 10:50
Re: To ne
Jo, musim priznat, ze me to dojalo.

Cely zivot se pohybuje na nebezpecnem okruhu a pak ji dostane rakovina.

RIP
17. 3. 2021 12:02
To je život
Jen se chci připojit. Paní Schmitzová byla/je a bude velmi sympatická dáma, která umí něco z čeho se normálním lidem minimálně ježí chlupy (na zádech i jinde). Tohle je bohužel život a každý by si měl být vědom, že smrt je ta jediná jistota, kterou každý z nás má.
17. 3. 2021 11:35
Velmi smutná zpráva...
...na to se toho moc napsat nedá. Jen RIP.
17. 3. 2021 10:56
tak tak
...smutna sprava.....skoda jej.......
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 14:06
Re: To ne
Roman dnes a denně ukazuje absenci vychování, velkou míru hlouposti a v nemalé míře i jistou dávku buranstvi.. Bohužel i pod takovým článkem, taky to nechápu :/
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 13:16
Re: To ne
Naposledy, dávám palec nahoru Kankunenovu příspěvku, ano, pro hlupáky jako jsi ty by se diskuze měla zavřít, všichni ostatní to chápou, ty musíš být zase za hlupáka, tvá volba.
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 13:07
Re: To ne
Já se někomu smál?! Kde ??

Já dal palec nahoru (souhlas) komentáři, který se pozitivně vyjadřoval o umění zesnulé, jedinou trapárnu a ještě naprosto nevhodnou tady předvádíš pouze ty, zamysli se nad sebou a svým chováním. I pod článkem o takové smutné zprávě dokážeš zaprasit diskuzi svou hloupostí, nechápavostí a absencí vychování..... styď se Romane...
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 12:57
Re: To ne
Kdyby si nebyl naprostý i.d.i.ot, tak vidíš, že reaguji na příspěvek Kankunena, který vyzdvihoval její umění s Fordem Tranzit a tomu samozřejmě patří palec nahoru ! Já vím, že máš někdy delší vedení, ale zde se to fakt nehodí....
17. 3. 2021 15:11
Romane Horký
Přešlápni si. Takhle neslušně a arogantně dehonestovat pod úmrtím. Stydim se za tebe, je to nechutný co jsi tady teď předvedl, kdy si na úkor neštěstí jiného honíš ego. Tohle je nejhorší co si tu zatím předvedl.
PS: v aplikaci nefunguje z iPhone xr reagovat. Píšu to abych předešel nekonečně trapnému komentu po stopadesáté.
Avatar - white label
18. 3. 2021 11:41
Re: To ne
Tady už je vážně na facku.
Dal bych mu BAN za zaplevelení pietní diskuse k vůli jeho "mentálnímu komplexu".
Avatar - _Karel_
18. 3. 2021 10:28
Re: To ne
Ty seš fakt hroznej, nebetyčnej k0k0t, neustále se snažící tvářit se jako inteligent.
17. 3. 2021 13:57
Re: To ne
Vidím tam RIP a souhlas s příspěvkem KANKUNENa. Fakt tenhle nesmyslný rozbroj nechápu. Ozzy dobře...
Avatar - Jaros71
18. 3. 2021 00:45
Re: tak tak
R.I.P. tomu snad ani nejde uvěřit... :-(
Avatar - Ronault.
17. 3. 2021 22:02
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Rozhodně v dnešní době už by se nemuselo a asi by se měla udělat osvěta v používání slova "rakovina", je to takové široké spektrum onemocnění, průběhů, terapií, že jedno zastřešující pojmenování není úplně vhodné.
Každopádně doba přežití se u většiny zhoubných onkologických onemocnění prodloužila a terapie se značně lepší. Tvrzení, že kdysi se na "rakovinu" neumíralo je dost naivní přístup. Před 100 lety by se jí spousta lidí ani nestačila dožít (nejen infekční onemocnění, ale kam se posunula kardiologie nebo i prevence chorob...), nebo se v 70 umíralo "na stáří" nebo se to vůbec neumělo diagnostikovat.

Tím nezpochybňuji, že se neumírá nebo je to v pohodě, ale je to lepší než bylo.
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 20:11
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Přesně tak, říká se tomu epidemiologicka revoluce, ona tu rakovina byla už kdysi, popsali ji i ve starém Řecku, jen dříve lidi nedoziky do věku, kdy by se bývala projevila. Ale ještě větší strašák jsoi nemoci oběhové soustavy, ty zabíji statistiky ještě víc.
Avatar - palix
17. 3. 2021 19:44
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Kedysi ľudia zomierali na choroby, ktoré dnes liečime antibiotikami. *Zomieralo sa aj na slepé črevo... Možno raz príde doba, keď budeme vedieť liečiť jednoduchým a účinným spôsobom aj dnešné problematické choroby. Pre mňa osobne to bude najväčší pokrok vedy v budúcnosti.
Avatar - Roland Von Wagen
17. 3. 2021 19:41
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Hlavně, ať je to co nejpozději.
17. 3. 2021 16:45
Smutná zpráva
Tohle mě vždycky spolehlivě vrátí ze snů do reality.
17. 3. 2021 16:43
Re: Celkom
Bohužel, tohle je věk, kdy už rakovina začíná často úřadovat. Mě takhle nedávno umřela taky o dva roky mladší sestřenice. :-( Člověk má v tomhle věku ještě spoustu plánů, myslí si, že je teprve těsně za poločasem a pak takovýhle direkt. :-(
Avatar - KANKUNEN
17. 3. 2021 14:37
Re: To ne
Všichni mohou projevit úctu, proto ta diskuze.
Avatar - Roman Horký
17. 3. 2021 13:13
Re: To ne
Nemyslím si. Kvůli těmto excesům bývá dobrým zvykem pod některými články diskusi vůbec neotevřít.
Avatar - Roman Horký
17. 3. 2021 13:12
Re: To ne
Ty se styď, je mi zle z lidí, kteří dávají "To se mi líbí" pod článek o úmrtí. To sem nepatří, sorry jako. A protože musíš mít vždy poslední slovo, pojďme si zde dopisovat donekonečna.
Avatar - Roman Horký
17. 3. 2021 12:40
Re: To ne
Ten palec nahoru je v tomto kontextu extrémně trapný. Mohl jsi to myslet jako ocenění toho, co uměla. Ale působí to velice blbě. Jako bys měl snad radost. Holt to jsou ty faceboové děti. Zemřel. To se mi líbí. Zvracecí smajlík by nebyl?
18. 3. 2021 12:24
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Jestli to není tak, že těch onemocnění je víc, takže ačkoliv se úspěšnost léčby zlepšila, úmrtí je přesto víc.
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 08:14
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
No... zase mladší člověk má větší šanci nějak tuhle potvoru porazit (aspoň u těch druhů, které jsou nějak zastavitelné). V sedmdesáti letech je rakovina prakticky stoprocentní zabiják.
Avatar - Ozzman
18. 3. 2021 07:18
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Je to tak, ČSÚ pak má metodiku snad u každé nemoci, jak vykazovat úmrtnost. Rakovinu si nepamatují přesně, ale třeba autonehoda je až do 30 dní úmrtí po nehodě na podlehnuti zranění, takže takky může být ta prvotní příčina zástava, nebo něco v tom smyslu. Statistika to pak taky dělí na ty podpriciny a podobně.

Lepší systém lze těžko vymyslet. To by musel každý zemřely být expertne posouzen, co se do statistiky má napsat jako hlavní příčina. Problém vidím u covid, že zatímco když zemře někdo při nehodě s rakovinou, nebude vykazován jako oběť rakoviny, kdežto u covidu jo. Ale to bude problém statistik UZISu, ČSÚ snad jede podle jednotné metodiky. Už jsem dlouho z oboru pryč, tak nevím
Avatar - Ronault.
17. 3. 2021 22:10
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
No ona ts statistika je dost těžce hodnotitelna.
Příklad. Umře mi pacient s zápalem plic na Covid, což je bohužel teď i v mém oboru častá práce... bezprostřední diagnóza smrti je Srdeční zastává většinou. Hlavní diagnoza respirační selhání, pod ní teprve bronchopneumonie a pod ní nakonec Covid.
A podobně je to s onkologickým nemocným, který taky bezprostředně zemřel na srdeční zástavu, protože bezprostředně to ani jinak moc nejde... Je to takový dost nešťastný systém
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 21:37
Re: Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tv
Je to už hoooodne dávno, ale i tak dík:) , proto mne dokáže nějakej Roman vytočit, že neumím vzdát úctu...
Avatar - Roland Von Wagen
17. 3. 2021 21:26
Re: Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tv
Ozzi, to je mi upřímně líto.
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 20:12
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Co vlastně se schumim je? Nějak jsme to přestal sledovat.
17. 3. 2021 20:06
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Tak byt cely zivot v aute mezi splodinama tomu taky klidne mohlo prispet, ale jo, nahodne to neni.
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 20:04
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
A můj bratr v 9ti letech...
Avatar - palix
17. 3. 2021 19:40
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
V každom prípade je to viacmenej neovplyvniteľné. Jeden žije zdravo a dostane ju, iný kašle na nejakú životosprávu a dožije sa v relatívnom zdraví peknej staroby. Asi neexistuje spôsob, ako by sme sa podobnému problému dokázali na 100% vyhnúť. Ideálne je žiť tak, aby sme boli spokojní so svojím životom.
V každom prípade - ak by som si mal vybrať osud pani Sabine a Michaela Schumachera... Asi by som bral prvú možnosť ;-\
Avatar - Roland Von Wagen
17. 3. 2021 19:40
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Přijde mi, že čím víc se vědcům a lékařům daří proti té nemoci bojovat, tím je zákeřnější. Měl jsem možnost číst pár kazuistik na toto téma, doplněné rentgeny a bylo neuvěřitelné z čeho všeho dnes dokáží člověka dostat biologickou léčbou. Na druhou stranu, a je to možná jen můj dojem, je tohle jak epidemie. A v těchto případech jako Sabine v 51 letech nebo moje kolegyně (vždy pozitivně naladěná, sportovní bytost) v 35 letech... to nechápu a je mi z toho smutno.
Avatar - Ozzman
17. 3. 2021 19:14
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Náhodně to není, ale je tolik vlivu, co to mohou ovlivnit a asi 5 % může být i dedicnych, je na to strašně moc studií. Spíš by se dalo říct, že kdyby nás dnes nekosily jiné příčiny úmrtí, tak dříve či později nás všechny dostihne :/. Tuhle nemoc bych nepřál ani nepříteli
Avatar - palix
17. 3. 2021 18:45
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Kedysi sme sa tak bavili s kolegami pri obede o tejto hnusnej chorobe... Vraj je to úplne náhodné, či to niekto dostane...
V každom prípade mal som slzu v oku, keď som videl titulok :'-(. Bola to veľmi sympatická dáma.
Avatar - Blue Sun
17. 3. 2021 17:53
Re: V posledních letech mám dojem, že smrt má jen dvě tváře.
Taky už delší dobu říkám, že není otázkou "zda", ale "kdy" člověk tuhle potvoru dostane. :-(
Avatar - Roman Horký
17. 3. 2021 13:02
Re: To ne
To si piš co chceš, udělal jsi trapárnu a ani to nechápeš. Slušný člověk se na pohřbu nesměje ani netváří radostně. Nikdo krom tebe tady nelikuje.