Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Roste počet prodaných ojetin, za které platí pokuty původní majitel

V Česku roste počet ojetých vozů, u kterých nový majitel nezajistil v technickém průkazu vlastnický převod.
Zpět na článek
6. 4. 2021 10:02
6. 4. 2021 11:49
6. 4. 2021 12:39
6. 4. 2021 09:03
Bazarnici si stezuji?
Tedy pardon veksláci si stěžují? Tvl slusny 😂
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Roland Von Wagen
6. 4. 2021 09:11
Tak já momentálně řeším přesně opačný problém.
Koupil jsem auto, mám ho u sebe, mám doklady, klíče, kupní smlouvu a evidenčku a původní majitel mi stále ne a ne poslat plnou moc, abych to mohl přepsat na sebe. Takže čekám ještě tento týden a pak půjdu asi na PČR podat TO, protože fakt nevím, jak tohle rychle a elegantně vyřešit.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ozzman
6. 4. 2021 10:24
Re: Tak já momentálně řeším přesně opačný problém.
Když máš kupní smlouvu, tak snad dnes už můžeš auto na sebe nechat napsat i když jedna strana nereaguje, ale nevím jak přesně to funguje.
Avatar - Roland Von Wagen
6. 4. 2021 10:36
Re: Tak já momentálně řeším přesně opačný problém.
Tak to je pro mě nové. Měl jsem za to, že bez ověřené plné moci to nepůjde.
6. 4. 2021 12:04
Re: Tak já momentálně řeším přesně opačný problém.
Ne, to opravdu nejde. Při přihlášení ještě neodhlášeného auta musí být i původní majitel osobně nebo zastupen někým, komu dá k "úřednímu úkonu" ověřenou plnou moc.
6. 4. 2021 10:02
Bílý kůň
Jestli chápu pointu dokonalého systému majitel-provozovatel správně, ideální je zapsat jako provozovatele nějakého bílého koně a pokuty budou chodit na Ukrajinu ? :-)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Roman Horký
6. 4. 2021 11:35
Re: Bílý kůň
Proč Češi neustále vymýšlejí jak všechno osrat namísto udělat pořádně a dobře?
6. 4. 2021 14:04
Re: Bílý kůň
Protože i samotné zákony jsou většinou paskvil
Avatar - Roman Horký
6. 4. 2021 14:46
Re: Bílý kůň
Jo aha vlastně, to mě nenapadlo. Tak to je zamotaný kruh, v tom případě budou Češi i po dalších 5 generacích jen chudí exoti.
6. 4. 2021 11:49
Češi
Tys neviděl Švejka? Máme to v sobě, viz aaa a autoesa a pod. Videl si nekdy u nas neco poradne? 😂 Hlavne nepiste ze mame skveli doktory. A kde nemaji?
Rozbalit vlákno
0
6. 4. 2021 12:08
Nářek autobazarů
Myslím, že zákony jsou v tomhle jasné. Pokud se jim autobazary nepodřídili, tak ať si teď nestěžují. Tím neříkám, že ty zákony jsou napsané dobře. To ani náhodou. Aktuální systém je dost na hlavu.

Když jsem prodával motorku, tak asi 3 lidi mi volali z druhý strany republiky, že si přijedou o víkendu a že přijedou vlakem. Rovnou jsem jim řekl, že plnou moc nedostanou a že prostě to spolu přepíšeme na úřadě. Bohužel, když je takhle nastavený systém, tak nehodlám riskovat problémy.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - lyon667
6. 4. 2021 17:25
Re: Nářek autobazarů
Tohle se přece týká soukromých osob úplně stejně.
Avatar - lordlord
6. 4. 2021 12:39
kup
koupil jsem auto z bazaru a za úkol jsem měl udělat evidenčku a poslat zpět + ověřenou moc k přepisu
Rozbalit vlákno
0
6. 4. 2021 17:38
Dát klíčky bez přepisu? To může udělat jen naivní blázen...
Nikdy jsem neprodal auto/moto na základě plné moci. Majitel se přijel podívat a já mu dal z ceny 1000kč slevu na to, aby si vše připravil a přijel podruhé pro věc a rovnou se přepsala. Pokud někdo má problém s tímhle, ani bych mu auto nevnucoval, protože půjde zjevně o vyčůránka... Prostě klíčky předám po přepisu, nehodlám někde řešit pokuty, nedej bože aby někoho cestou ode mě zabil apod.!!!
Rozbalit vlákno
0