Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Opel Mokka 1.2 Turbo – Zcela jiný, ale opravdu lepší?

Opel Mokka se v první generaci stal jedním z průkopníků segmentu malých SUV. V druhé generaci se ale i přes prodejní úspěchy zásadně změnil. K lepšímu?
Zpět na článek
Avatar - wakantanka
14. 4. 2021 13:22
Priznám sa,
že po prevatí OPELu koncernom PSA som mal obavy o identitu značky ako takej. Najpravdepodobnejším scenárom sa javilo byť prelepovanie znakov. Musím ale pochváliť, že aj napriek rovnakému základu, darí sa jednotlivé značky dobre zacieliť a odlíšiť. Aj OPEL má zrazu svoj štýl, ktorý mu sedí, je jasne identifikovateľný a doteraz sa vyvaroval nejakých veľkých extempore. :yes:
Avatar - 3_diamanty
14. 4. 2021 13:45
Re: Priznám sa,
Suhlas so vsetkym... a paradoxne prave az pod psa sa opel konecne nasiel ( uz som nad nim lamal palicu po prechode pod psa ) a je sam sebou a ma aj gule.. sranda... mokka nazivo vyzera paradne ... je fakt cool :yes:
Avatar - Ozzman
14. 4. 2021 13:42
Re: Priznám sa,
Bylo by fajn, kdyby tento dizajnový jazyk dobře přenesli na větší auta, hrany teď letí.
Avatar - pradeda777
14. 4. 2021 15:12
Re: Priznám sa,
My jsme tu se PSEM taky neměli moc dobré zkušenosti. Dobře že chcípl.... ;-)
Avatar - Plautus
14. 4. 2021 14:24
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Puma je za mňa naživo žaba a cenovo zatiaľ úplne mimo svoje určenie. Zase to nenarobí toľko parády, koľko za ňu pýtajú. Ale tak je to teraz vo všetkom. “Kríza” prinášajúca rast cien...
Avatar - 3_diamanty
14. 4. 2021 13:53
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Samozrejme chce to klasicku masku aj klasicke kola... cierne kola obecne nepasuju nikde... rovnako v tmavej maske sa skryva aj samotne logo ktore takto ani nie je vidiet ... uz ale cervena mokka s normalnou chromovanou maskou aj normalnymi elektronmi bude vizualne dokonala... tejto farebnej kombinacii v teste tiez neholdujem... ale tak taka doba... inak ale mokka v nejakej rozumnej kombinacii vyzera fakt vyborne :yes:

PS: velmi som zvedavy aj na novy yaris cross... spolu s mokkou to mozu byt 2 top kusky segmentu.. jak vizualne tak aj takou tou svojou "neviditelnou" vyzarovanou charizmou :yes:
Avatar - Plautus
14. 4. 2021 13:46
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Za mňa tomu v tejto kombinácii chýba akákoľvek elegancia a serióznosť. Tá červená linka tiahnuca sa od A stĺpika to podčiarkuje a čierny znak na čiernej maske tomu nevkusu nasadzuje korunu.
15. 4. 2021 23:42
Chýba štvorvalec
Proti tejto 1,2-ke PureTech v zásade nič nemám, až na to ako sa pri státi nervózne trasie, ale chýba im nejaký slušný benzínový štvorvalec ako má koncern 1,5 TSI Evo. Tuto ešte budiž, ale prichádza nová 308, onedlho aj Astra a tam je dnes jediná štvorvalcová možnosť plugin. Nie je to tak dávno, čo som bol nadšený z benzínovej 1,6-ky turbo v Grandlande. To bol myslím ešte prekopaný motor, čo robili Francúzi s BMW. S osemstupňovým automatom to bolo veľmi fajn vozenie.
15. 4. 2021 23:29
Re: pri tejto cenovke
Arkana je napriek podobne tvarovanej karosérii C4 o celkom slušný kus väčšie auto.
14. 4. 2021 15:48
Re: Nikdy jsem nepochopil...
Tiež by sa mali konečne zbaviť tých hnusných C-stĺpikov, špatí to celé auto a k ostro rezanému predku sa to už vôbec nehodí.
Avatar - Plautus
14. 4. 2021 15:35
Re: Nikdy jsem nepochopil...
To je tiež “dizajnová” čerešňa na torte, prevzatá z Insignie Country Tourer. Grand- a Crossland to nemajú.
Avatar - 3_diamanty
14. 4. 2021 14:15
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Ano aj puma je vyborna suhlas.... a paci sa mi tiez .... bude to este kruty suboj o to kto je tu naj... mne sa lubi tato trojica zatial asi najviac: mokka, yaris cross a hadam aj prave puma ktora na rozdiel od mokky vyzera byt aj hodne prakticka okrem toho ze je aj podvozkovo zabavna... ale ta mokka ma fakt tvarovo uplne dostala... aj bocny profil ma proste genialny... ma charizmu to sa musi nechat
Avatar - 3_diamanty
14. 4. 2021 14:11
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Cele to zaklincovalo to nevididelne tmave logo na tmavej maske a ta cervena linka ktorej neviem o co ide ... videl som uz ale nazivo klasicku jednofarebnu mokku s normalnou maskou a normalnymi elektronmi a je to fakt krasne auto
.... ma vyborne tvary.... krasny face aj zadok... fakt vie vyzerat brutslne dobre... ono v takejto kolotocarskej kombinacii by nevyzeral dobre nikto.. bez ohladu na znacku auta
Avatar - Plautus
14. 4. 2021 14:02
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Áno, chce to normálne auto a nie tento kolotočársky hnus/kus daný do testu. Tiež by to chcelo s (čiernou) kapotou vymeniť aj motor pod ňou :D ;-)
15. 4. 2021 12:15
Jdu to toho
608 000 CZK za 4,15 m neprémiové značky... Neodolatelná nabídka...
14. 4. 2021 15:24
Nikdy jsem nepochopil...
...proč některé automobilky dělají na těch plastových krytech lemů blatníků v jejich nejvyšších partiích tyto hnusné výstupky... :-O :-( :-( :no: :no: :no:
P.S. Jinak celkově je to auto velmi pohledné, ale ta barevná kombinace na tomto testovacím voze je naprosto příšerná! :-O :-O :-O :no:
16. 4. 2021 19:04
Re: Priznám sa,
A podľa mňa urobia origo dizajn aj pre Fiat :-)
16. 4. 2021 19:02
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Tak si pozri napr. Lexus RX ako to ostria a zliepajú ten C stĺpik ;-)
15. 4. 2021 10:05
Re: pri tejto cenovke
TEraz to pozeram a mas pravdu :yes:
14. 4. 2021 23:39
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Kona, CX-3, T-Cross, T-Roc, Kamiq, Arona, Stonic, čtyřválců je v nabídce i u těchto pidi autíček pořád dost.
Avatar - xxc
14. 4. 2021 20:13
Re: pri tejto cenovke
Opel neviem, ale Arkana 29 900 a C4 25 500 € v porovnatelnej vybave. Arkana je ten hybrid. Za 36 000 je Mokka E, porovnatelny eC4 stoji 34 800 €.
14. 4. 2021 17:27
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Přesně tuhle Mokku jsem dneska očumoval v práci, někdo si u nás koupil tohle barevné provedení. Naživo je to dost hrozný, černý logo na černý masce jsem nepochopil ani vedle u Audi, černá kapota je úlet a ta červená linka je tam prostě navíc. Jako jednobarevné auto to nemusí vypadat zle.
Avatar - kaa
14. 4. 2021 16:26
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Přesně tak segment nabitý k prasknutí ale nabídka motorů žalostná - tříválec kam se podíváš a jiná možnost defacto neexistuje. lLbí se mi jak Nissan Juke, tak Ford Puma i Peugeot 2008, ale v životě bych si ani jedno nekoupil protože nechci tříválec. Lidé co to koupí si říkají, ale vždyť mě tříválec stačí. No mě teda ne.
14. 4. 2021 16:07
pri tejto cenovke
bude daleko lepsia volba Arkana.
(porovnajme si ceny sOplu s automatom a Arkany) :yes:
Avatar - pradeda777
14. 4. 2021 15:20
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Tož k ničemu určitě není. Zdá se, že zákazníků je v této kategorii docela dost.... ;-)
Avatar - pradeda777
14. 4. 2021 15:17
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Tak tak...a brzy se tam objeví ještě Yaris Cross a segment bude nabitý k prasknutí..... ;-)
Avatar - Ozzman
14. 4. 2021 14:58
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Spíše válcuje jízdními vlastnostmi, tedy dle testů, já to jeste nezkoušel. A jestli se mi líbí? No tak jde to, obecně tahle kategorie je podle mne k ničemu :D
Avatar - wakantanka
14. 4. 2021 14:23
Re: Priznám sa,
mno, to aké budú ďalšie ich autá bude závisieť od platformy ktorú dostanú od PSA :-) myslím, že nebudem ďaleko od pravdy ak poviem, že ďalšia Insignia bude P508 alá OPEL so všetkými plusmi aj mínusmi.
Avatar - Plautus
14. 4. 2021 14:20
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
A práve preto nechápem snahu tvorcov dizajnu, zabíjať svoju prácu takýmito kombináciami. Ale doba je divná a ľudia si žiadajú divné výtvory. Pokým je na výber, tak sa to ešte dá. Osobne ma tie tvary neunášajú v žiadnej verzii natoľko, aby som sa na to išiel pozrieť bližšie, necháva ma to chladným :D
Avatar - Ozzman
14. 4. 2021 14:11
Re: To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Budou to mít tyto tvé TOP kousky těžké, protože jsou v segmentu Pumy, kterou chválí snad ve všech testech.... osobně této kategorii nefandím, je to menší a ve všem horší auto, než klasicky kompakt, se kterými sdílí ceny.
Avatar - KANKUNEN
14. 4. 2021 13:23
To auto vypadá docela elegantně a seriózně
Bez hmyzích očí, bez obráceného interiéru, ale ta kombinace černá maska a kapota to celé bez znaku nefunguje.