Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lamborghini Miura SV slaví 50 let. Víte, proč přišla o osobité řasy?

Miura SV se podle původních plánů měla stát jen doplněním nabídky. Byl ale o ni takový zájem, že nakonec nahradila předcházející Miuru S.
Zpět na článek
Avatar - honzaHK
19. 4. 2021 09:31
Nejlepší jízda na webu pokračuje
"Ze sedmipalcových kol se vzadu nově staly devítipalcové."

Za tohle mě jednou paní učitelka nenechala jít domů, nakonec jsem odcházel s brekem. Vždy, když to vidím, jde to na mě znova. :-[]
20. 4. 2021 17:07
Re: Kola
Bezpecnost vzdy na prvnim miste. Porad lepsi zimni 205-ky nez galusky na invalidnim voziku. Na druhou stranu, ve starych filmech kazdou automobilovou honicku provazelo kvileni pneumatik v zatackach, kdyz uz ne rovnou smyk. To uz dnes na sirokych kolech moc nezname, takze to opravdu neni jen o vzhledu.
19. 4. 2021 21:20
krasne auto
a ta radost kdyz jsem ho nasel pod stromeckem... no jako anglicak, samozrejme 😀. Hned bych ho vymenil za sveho Golfa, sice ma mensi kufr i kola, ale na to bych si rad zvykl 😀
19. 4. 2021 18:57
Re: Kola
Jj, to je dlouhodobý trend. Je třeba však připomenout, že příliš široká pneumatika nemá jen pozitiva. A konkrétně otázku vzhledu bych dal až na poslední místo, co do důležitosti.
19. 4. 2021 17:23
Re: Kola
A stejne je to sranda, 205-ky gumy na Lambu. Ja mam dneska 205-ky na zimu a brecim jak to auto vypada :D
19. 4. 2021 10:24
Re: Kola
Díky za upozornění. Bohužel jsem zjistil, že při editaci článku před jeho vydáním se neuložily provedené změny, takže tam zůstal mimo jiné i tento nesmysl. Už je to v pořádku opraveno.
19. 4. 2021 09:03
Re: Kola
Než si to opraví - P400 gumy 205VR15
P400SV gumy přední 215/70R15 CN12
gumy zadní 255/60R15 CN12

Autor pomotal šířku ráfku s jeho průměrem. Šířka ráfku vzadu byla u P400 zvětšena ze 7 na 9 palců, což je jaksi již zřejmé i z rozměrů použitých pneu.
Edit, než jsem to dosmolil, tak už jste to uvedli na pravou míru také a dřív. :-) A chyby autorů zde mě už delší dobu nedokážou překvapit.
Avatar - Dinar
19. 4. 2021 08:41
Re: Kola
Samozřejmě.
Jen kroutím hlavou nad tím, že automobilový novinář si plete šířku ráfku s průměrem.
Ale možná ho zmátlo, že jde o lambo, sedmipalcové ráfky jsou třeba na zahradním traktoru bežný rozměr. :-)
19. 4. 2021 08:37
Re: Kola
Těch devět palců byla asi šířka disků a ne jejich průměr.
Avatar - Dinar
19. 4. 2021 08:22
Kola
"Ze sedmipalcových kol se vzadu nově staly devítipalcové. Jaká změna proti dnešním, obřím kolům. Třeba dnešní Aventador má vpředu dvacítky a vzadu dokonce 21palcová kola..."

Pane Bureši, ta věta má být nějaký vtip? :-O :D