Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Elektrické Porsche Taycan slaví úspěch, v prodejích letos dotahuje 911

Výsledky za první čtvrtletí roku 2021 ukazují podstatný růst prodejů nejen u elektrického sedanu.
Zpět na článek
22. 4. 2021 13:08
Re: Congrat
Souhlasim s tebou, ale na ten zvuk, kterej vydává GT3 při 9000rpm stejně vzpomínat budu, ne že ne...
22. 4. 2021 14:41
Re: Congrat
Já nesouhlasím. A elektrická 911 nebude.
22. 4. 2021 12:22
Výborný výsledek
Ani se nedivím, taycan je fakt dobrý.

Podle mě to potvrzuje, že elektrika fakt přichází. Taycan se nekupuje proto, že dostanete sto tisíc dotaci... ale proto, že chcete. Pro dost lidí už je to prostě zajímavá volba, která jim dává smysl. Samozřejmě řeknete, že je to jednodušší, když je to drahé auto a prodává se bohatým. Ale to je celkem normální, že nová technologie se šíří shora. První auta si taky nekupovaly služtičky, ale lidi jako hrabě Kolowrat...

Za mě dobrý.
22. 4. 2021 11:40
Congrat
Taycan ukazuje smer.

Az prijde elektricka 911, ta spalovaci prestane dynamicky davat smysl. :yes:

Jj vim, ze na cestu do Chorvatska je lepsi nafta a na zavody porad jeste benzin.
:D

Zajimavy, od nastupu elektromobility se dynamika dostala do pozadi.
Zrychleni (z 0-100 napr.) je pomalu sproste slovo...
23. 4. 2021 08:48
Re: Congrat
Já ti rozumím.

Jenže kdyby nebyla v kontextu elektromobilita, tak bys nikdy nenapsal, že u 911 nejde o dynamiku.
;-)

Jinak 911 asi fakt nebyl správný příklad, už kvůli tý zádi (a motoru na nesprávném místě...), to jako EV nedává smysl.
Měl jsem prostě napsat elektrické sportovní kupé.

PS V Porsche se snaží o něco jiného než píšeš, je to ukázka perfekcionismu.

PPS Ten motor je na správném místě co se týče aerodynamiky a trakce. Ledwinka věděl, co dělá...
Avatar - Barry Lyndon
23. 4. 2021 00:32
Re: Congrat
Jako jsem pro elektrifikaci takřka všeho, ale zrovna u 911 to nějak nedává smysl. U 911 nejde o dynamiku, ale je to prostě mechanická hračka svého druhu (která je kouzelná ve své nedokonalosti, dokonce i motor má na špatném místě) podobně jako mechanické hodinky nebo vinylová deska...
22. 4. 2021 17:31
Taycan
Ono totiž už dost majetnějších lidí pochopilo, že jim vlastně to elektro stačí (zvlaste pokud mají doma jako rezervu i klasické auto). Proč jezdit Ostrava Praha po tom hnusu když můžu jet vlakem a na regionální pojizdeni stačí to elektro...to stejne zahranici vs. Letadlo...ps: nejsem elektro fanatik :-!
22. 4. 2021 15:07
Re: Congrat
Tak se bude jmenovat jinak...
Mohl jsem napsat elektricky Cayman.
;-)
22. 4. 2021 20:23
Re: Taycan
Stejně jako predtim Cayenne, i Taycan ukazuje, ze spousta lidí chce jezdit v Porsche, přitom Porsche nechce. Ale díky takovým se může pořád ještě Porsche prodavat:)