Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Honda HR-V přichází do Evropy. Dostupná bude jen jako hybrid e:HEV

Honda HR-V bude na evropských trzích dostupná jen jako hybrid. Sdílí ústrojí s tím v aktuálním Jazzu.
Zpět na článek
Avatar - sorpersa
22. 4. 2021 14:32
Hrozne
Dongfeng je kráľ krásy proti tomuto... :no:
22. 4. 2021 14:18
Tedy...
k očekávám k tomu designu pořádnou dávku diskuze, za mne je to dost nuda!
Avatar - 3_diamanty
22. 4. 2021 15:00
Pekne
Tento novy hondacky styl fakt mozem... a novy civic bude zda sa este fajnovejsi... inak pochvala za zvysenie svetlej vysky... z hrv sa stava nakoniec celkom cool vozitko... uvidime ako ho nacenia voci zvysenemu jazzu crosstar... ktory fakt nie je lacny napriek tomu jeden susedko u nas vyssie ho uz ma a ... a len slintam... uplne by stacilo na vsetko .... honda :yes:
Avatar - 3_diamanty
22. 4. 2021 16:55
Re: Pekne
Len ta cenovka panecku.... v cene crosstaru sa da kupit uz defakto sportage alebo nejaka vitara turbo v 4kolke v plnej vybave... uvidime ako nacenia hrv.... aby nakoniec nebolo v cene mensieho jazzu crosstar... ako kedysi civic 1,4 ktory sa dal kupit v cene jazzu... a potom ze preco u nas jazz nikde nevidno ked je tak divne cenovo posadeny ... auto pritom fakt paradne aj prakticke... ale inak klasicky novy jazz sa mi paci viac ako zdvihnuty crosstar... aj maskou aj tym ze nie je tak nechutne oplastovany... kazdopadne ale vyssia svetlost crosstaru ma svoje vyhody hoc to uz nie je taky elegan ako bezny neoplastovany novy jazz :-|
22. 4. 2021 15:44
Beriem
Až na tú prednú masku celkom fajn. Pozeral som pár videí a na danom pôdoryse to bude priestorovo trhák. Useknutie benzínu v tomto segmente považujem za skvelý krok, práve tu bude ich vycibrený pohon najlepšie využitý + mať už v základe "automat" so solídnym motorom je za mňa férovejšie ako mať v ponuke tucet zbytočných motorov kvôli "cene od". Možno na to teraz pár ľudí konečne príde..

Čo ma trošku mrzí, že sa budeme musieť rozlúčiť s Hondou ako kráľom manuálnych prevodoviek :-)
22. 4. 2021 15:49
Re: Pekne
Akurát som pár dní dozadu sedel v Crosstar-i a bol som veľmi milo prekvapený. Vo vnútri som mal až prémiový dojem, bez srandy. Škoda tohto zovňajšku, to v našich končinách jednoducho nemá šancu a môže to byť akokoľvek dobré auto..
Avatar - 3_diamanty
22. 4. 2021 15:05
Re: Líbí
Suhlas... velmi pekne auto... pacia sa mi tie jednoduche linie a velke rovne plochy... k tomu ziadne kly ani tigrie zuby a podobne podivnosti ale normalne paradne kukadla... mne to cele dokonca pride ako take moderne retro... fakt pekny dizajn...
22. 4. 2021 14:19
Re: Hondai generic
skoro bych napsal, že VW je designový žralok, když vidím tu nudu tady....
22. 4. 2021 20:59
Re: Pakety
Juj, ale s tým turbom a skvelým manuálom to bolo asi najlepšie jazdiace menšie suv.
Avatar - 3_diamanty
22. 4. 2021 18:14
Re: Hondai generic
Tento novy cisty dizajn hondy je za mna praveze lepsi ako mal predchodca... recyklat je o niecom uplne inom a v pripade hondy tu nie je co riesit ... je tu posun vpred... ciste linie ... elegantnejsie tvary...
Avatar - lamal
22. 4. 2021 13:21
Hondai generic
pekný Hondai, ten ich novy Civic mi pride skludneny unosne aj ked vyrazne, ale toto mi moc nejde... tuctovy vygenerovany dizajn z priemeru.
Avatar - lamal
22. 4. 2021 14:51
Re: Hondai generic
to su len proporcie, ale aj stvarnenie predku, zadku je nie moc originalne
Avatar - lamal
22. 4. 2021 14:49
Re: Hondai generic
bohuzial zatial co nejake ID4 je dizajnovy pokrok, toto je dizajnova spatecka... nevravim, ze to je vyslovene tragicke, ale clovek ma od znacky Honda trochu ine ocakavania ako recyklaciu silne pouziteho..
22. 4. 2021 14:50
Re: Líbí
Mne se libil predchozi model a libi se mi i tenhle. :yes:

Nechapu co vsichni vidi na Kamiku nebo Karoku..

Kdyby takto vypadalo treba iX (jen s rozumnym BMW predkem), nemelo by zadny problem.
22. 4. 2021 13:36
Líbí
Tohle se mi líbí o dost více než stávající (dosluhující) model. Pěkné :-!
Avatar - Jopino
23. 4. 2021 15:16
Re: Pakety
Jazz Dynamic je zábavná krabička, souhlasím. Škoda, že se nestačil na EU trhu pořádně ani ohřát a zabil jej hon za emisemi.
Avatar - legnaw (novy)
23. 4. 2021 11:49
infotainment v konciacej generacii je smrt
sam pokukujem po predchadzajucej generacii (tato nova sa cenovo jednoducho nefiremnemu zakaznikovi vzdaluje)...ale tak zastaraly infotainment ma zabija... radio na androide 4 je ozaj smrt..a nenasiel som ziadnu modernu OEM nahradu
Avatar - Jopino
23. 4. 2021 09:05
Líbí
Měli jsme doma předchozí generaci 4 roky. Po celou dobu jsem si moc nezvykl na podivnou zadní část auta, působila na mě až moc asijsky. Ale chápu, hlavní odbytiště HR-V/Vezelu nebyla Evropa.
Tohle je docela koukatelné ze všech stran. Doufám, že se do Evropy dostanou i pakety Urban a Casual, které změní na přídi to, s čím mám asi největší problém, masku.
Jinak, interiér se povedl, prostorově to bude opět premiant třídy. Infotainment konečně bude odpovídat 21. století, ne jak ta hrůza, která byla v druhé generaci.
Jsem opravdu zvědavý, jak to bude jezdit. Kilovatty jsou shodné s předchozí atmo verzí, přibylo 100Nm navíc a v nižších otáčkách, to by nemuselo být úplně marné. V Jazzu se mi na předváděčce jezdilo s e:hev nad očekávání dobře, snad to bude podobné, mohlo by.
Nárůst váhy by totiž měl být (dle JPN stránek), oproti současné generaci, pouze o 50kg.
Teď už jen cena. Ta ale nebude zřejmě podbízivá.
22. 4. 2021 20:57
Re: Pekne
Kašlať na dizajn, nový Jazz sa im podaril, spravil som s ním 1000 km a veľmi príjemné a dobre vybavené auto.
22. 4. 2021 18:33
Re: Pekne
Cena pôsobí odstrašujúco, len je to defacto full-ka, hybrid, automat. Akékoľvek B-čko v hybride s porovnateľnou výbavou by na tom nebolo o moc lepšie (mild-hybridy nepočítam) a priestorovo by na tom zaručene nebolo lepšie. Len ten design.. :-) aj keď ako píšeš, v skutočnosti vyzerá naozaj lepšie ako na fotkách, hlavne ten klasický..

Inak súhlasím, Jazz je do detailu premyslené auto. Sám vlastním predchádzajúcu generáciu a to auto v segmente jednoducho nemá konkurenciu. Dá sa v ňom spať, sťahovať, 4 osoby na dlhé cesty absolútne bez problémov. S 1.5 to už dokonca aj ide.. veľmi ťažko by som ho teraz niečím nahradil keby som ho mal vymeniť a chcel by som zachovať podobné rozmery auta..
Avatar - Jopino
23. 4. 2021 15:14
Re: Pakety
Stále platí, kde nic není, nemůže se pokazit, souhlas.
Jj, marné. Někomu "stačí" pro vytvoření názoru jen test od novináře, někdo si radši vytvoří vlastní názor, osobní zkušenost. Těch v první skupině, je bohužel většina.
Avatar - lamal
23. 4. 2021 14:09
Re: Pakety
odpanenie turbo zvyklosti je sranda, nutit ich jebnut podlahu a vyhnat to nad 4000 :D
23. 4. 2021 12:41
Re: Pakety
Neoturbená 1.5 je náhodou veľmi solídny motor. Menšieho Jazza dokáže rozhýbať z 0-100 za 8.6 sek. Je veľmi točivý, pokiaľ sa človek nebojí radiť a vyženie otáčky do výšin tak vie aj celkom zabaviť. Problém je len pri CVT, s tou mu to príliš nepasuje.. A potom je tu problém 2, ľudia ktorí jazdia dízle a turbá už zabudli ako funguje atmosféra. Keď som tento motor dával testovať známym tak sa vyslovene báli ísť nad 3,5 tis, otáčok.. musel som ich doslova vyhecovať aby na to dupli a to im potom skoro oči vypadli keď zistili čo sa stalo nad 4tis :-)
Avatar - lamal
23. 4. 2021 11:53
Re: Pakety
Kazdy si hlavne moze vybrat, kto chce pruznost v nizkych otackach a komplikovanu techniku, moze si to kupit. Ale systemovo tvrdit, ze to nejelo moze len teoretik ako topper, ktory sa riadi len svojimi periodami.
Avatar - Jopino
23. 4. 2021 10:36
Re: Pakety
Každý druhý hájí to své, čil klasický syndrom "vlastní garáže" ;-)
Já si na dynamiku Háerva stěžovat nemohu. Proto mě napadlo natočit i nějaká akcelerační videa, menší osvěta neškodí. A soudě podle ohlasů, not bad. Pod 10s (0-100 km/h), je v pohodě.
Jasně, turbomotor to nikdy nebude, pružnost motoru byla slabá, ale když se člověk nebál používat řadící páku...
Na (pří)městský crossover, tedy auto, kde se naše auto nejčastěji používalo, jak píšu výše, jsem si co se dynamiky týče, nemohl stěžovat.
Avatar - lamal
23. 4. 2021 10:07
Re: Hondai generic
co je pre teba posun, pre ineho moze byt spatecka...
Avatar - lamal
23. 4. 2021 10:06
Re: Pakety
chapem, pokial ide o vykon a zrychlenie tak to zadupe topperove polo do zeme, ale hlavne ze tvrdi ako to nejelo...
Avatar - Jopino
23. 4. 2021 08:52
Re: Pakety
Tohle video jsem natáčel já.
Auto, aby fakt slušně jelo, potřebovalo logicky vyšší otáčky. Jenže tam už dosahoval hluk od motoru docela nepříjemné úrovně.
Takže jsem dodatečně vytlumil interiér.
Po tomle "úkonu" se s tím už dalo jezdit svižně, aniž by to trhalo uši.
I v tomto videu (dal jsem na YT celkem 3) už je auto částečně vytlumené a akcelerační "testy" nebyly zkouškou na ušní bubínky :)
23. 4. 2021 08:27
Re: Pakety
Myslím že nelakovaná maska tomu dost pomůže, takhle jak je to všechno v jedný barvě to vypadá divně. A chválím , že na rozdíl od Jazzu nezprznili interiér dvouramenným volantem.
Avatar - SKAY
22. 4. 2021 17:04
Re: Pakety
V Dyzajnu . Ale tohle je hold vývoj . Byly i jiné motory a i 4x4 ale ne v eu :-(
Avatar - 3_diamanty
22. 4. 2021 17:02
Re: Pakety
V com bol predchodca lepsi... 1,5ka atmo tam moc nesla... a to naslapane vytunene turbo bola zase draha kusovka...
Avatar - SKAY
22. 4. 2021 15:52
Pakety
Mají být ,tři barevné pakety a aji nelakovaná maska .Otázka je jak to budeneb pújde nakombinovat.
Zamě celkem nuda.Předchozí agresivní generace byla lepší. Cena bude ze startu raketa jak je u H zvykem a díky emisím ,asi moc akční ceníky nebudou .
Avatar - WinDiesel
22. 4. 2021 16:57
Re: Beriem
Ubohé prodeje Hondy to nezlepší, diesel v SUV bude chybět.
Nakonec se bude Honda muset z Evropy stáhnout.
Avatar - 3_diamanty
22. 4. 2021 18:01
Re: Pakety
Moc neslo... moc... turbo u vitary je inde ze jo...
Avatar - .StenLi.
22. 4. 2021 15:06
Re: Hondai generic
Suhlasim s predkom, je to kopia Tucsonu, ale bol to uspesny dizajn a Hyundai od neho pri novej generacii upustila, tak to vyuzili :) Zadok sa mi zda celkkom originalny a Hondacky.
Avatar - .StenLi.
22. 4. 2021 14:43
Re: Hondai generic
Ten dlhy predok ktory vznikol uplne nepochopitelnym pouzitim dlhej (akoze sportovej) kapoty je uplne zbytocny pri pouziti priecne ulozeneho motora a motor/generatora :no: Dlhy predny previs vyzera na kazdom crossoveri smiesne, ako by sa isiel prekotit do predu, skoda, vkladal som do novej HRV velke nadeje kvoli super pohonu. :-(