Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Škoda Fabia poprvé nechává nahlédnout do kabiny. Ukáže se už v květnu

Škoda Fabia se již brzy oficiálně představí světu v nové generaci, a tak se postupně odhaluje. Nyní ukázala skicu svého interiéru.
Zpět na článek
29. 4. 2021 12:59
Re: Uff...
Ne. Proč? Představa, že ručku chtějí jen drifteři, je neuvěřitelně naivní. :-)
30. 4. 2021 08:05
Re: Uff...
El. ruční brzda má, podle mě, jen jednu nevýhodu. Při poruše, ke které dojde v zabrzděném stavu (zpravidla), nelze laikem ani poloodborníkem vyřešit na místě "šroubovákem", jen odtahovka a servis.
Z okruhu mých známých jsem zažil 2x, podotýkám ne v zimě, auta obě řádně servisovaná, žádné staré vraky. V servisech na četnost závady řekli, že občas se to stává.....

Asi však by to nebyl u mě zásadní argument proti při výběru auta. Jako třeba přímý vstřik u benzínu, pokud nemá již nepřímé přivstřikování.
29. 4. 2021 13:29
Re: Uff...
Jako vždy si úplně vedle. Žádné vnuky nemám a žiju ve Středočeském kraji. :-[]
29. 4. 2021 10:06
Re: Překvapivě hezké
Aby to ale taky nebylo překvapivě drahé :D :D :D .
Avatar - iHoven
29. 4. 2021 10:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
29. 4. 2021 12:47
Re: Tragédie
No to jsi obr! A ještě k tomu už jsi v tom seděl, protože tohle z malůvky nejde ani indikovat ;-)
29. 4. 2021 22:34
Re: Uff...
To bys nepochopil, je to otázka principu a řidičských emocí a psychologie. :D
P. S. Teď vážně - u mechanické ručky můžu dle vlastních potřeb měnit rychlost a míru jejího zatažení. El. P brzda umí jen tupě měnit krajní polohy zabržděno/zcela uvolněno. A ještě je přitom pomalá a vydává příšerné zvuky a do budoucna je její elektromotor a elektronika zbytečným zdrojem potenciálních drahých závad. Navíc její samočinná aktivace u moderních aut není třeba, při rozjezdu do stoupání totiž auto 2 s přidrží provozní brzdy za pomocí čidel ABS. :-) :yes: Tak už chápeš, proč si poctivé ručky tak cením? :-)
29. 4. 2021 11:31
Uff...
...vypadá to docela dobře, zaplaťbůh tam zůstaly aspoň pořádné ovladače topení (byť jen 2) a normální bezpečná tlačítka. ;-) :yes: :yes: :yes: Na ten podivný dvouramenný volant si holt zákazníci škodovky budou muset zvyknout (příplatkový tříramenný má zase debilně zkosený spodek věnce, což je snad ještě horší). Ale největší pochvalu zasluhuje zachování poctivé mechanické ručky! :D :D :D :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - Emel
29. 4. 2021 10:22
Re: Překvapivě hezké
Nojo, celej Prius...
Ty jsi fakt pacient :-)
Avatar - Roman Horký
29. 4. 2021 11:50
Re: Uff...
Koukám, ta ruční brzda, to je pro tebe víc než orgasmus :-) :-) :-) :-)
Avatar - honzaHK
29. 4. 2021 18:42
Re: Co to vidím?
Má, postavenej na sedačce. Vždy, když áda vystoupí, ukazuje 37,5°.
29. 4. 2021 18:14
Re: Uff...
A k čomu ti potom je, že je mechanická? Na parkovanie máš úplne fuk, či ju zatiahneš rukou alebo sa po zhasnutí motora aktivuje sama. S elektrickou aspoň nezabudneš.
Avatar - iHoven
29. 4. 2021 13:43
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
29. 4. 2021 13:31
Re: Slušný
Ok, máš pravdu, až k Š120 jsem své úvahy nedotáhl :-)
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 13:19
Re: Překvapivě hezké
Tak zrovna tam to chápu... to vypadá podobně.
Avatar - Dinar
29. 4. 2021 13:15
Re: Překvapivě hezké
Voják se stará, voják má. Nesmíš být stydlivý chlapec. ;-)
29. 4. 2021 12:51
Re: Slušný
Ak budú tie okrúhle výduchy plne otočné a plne uzatvárateľnými mriežkami, je to to najlepšie, čo tam môžu dať. V mnohých autách je tento prvok dizajnovo krajší, ale s obmedzenou funkčnosťou, čo sa týka rozsahu nastavenia. Za mňa určite :yes: .
Avatar - Roman Horký
29. 4. 2021 11:52
Re: Překvapivě hezké
Prosím tě, nechtěj nám namluvit, že mžouráním pod volant jedeš bezpečněji, než pohledem rovně přes okno ven.
Avatar - Roman Horký
29. 4. 2021 11:48
Re: Překvapivě hezké
Jasně, dokonce i v bramborové kaši :-)
29. 4. 2021 11:18
Hurá za čudlíky
Je fajn vidět, že alespoň na klimu tam nechají klasické čudlíky. Jen by mě zajímalo, jestli si spočítali, že nějaké dotykové tahové lišty nevyjdou zase o tolik levněji, než pár fyzických kroutítek a čudlíků, nebo někdo rozumně uvažující dokázal přeřvat ořezávače nákladů.
29. 4. 2021 11:14
Re: Překvapivě hezké
To už jsem nedopsal :-[] :yes:
Avatar - Roman Horký
29. 4. 2021 10:23
Re: Překvapivě hezké
Jo, hlavně jde o to chápat rozdíl mezi slovy "celý" a "most" :-) :-) :-) :-)
Avatar - Ada je zase tady
29. 4. 2021 10:20
Co to vidím?
Automatickou převodovku? To asi aby s tím odjel i neřidič... A pod kapotou zase jen bendzínový nemotor? Alespoň, že ta ruční brzda tam zůstala. Zatím...

https://www.idnes.cz/…556_automoto_fdv
Avatar - Roman Horký
29. 4. 2021 10:20
Re: Překvapivě hezké
To chce chápat rozdíl mezi slovy "most" a "budíky".
Avatar - Roman Horký
29. 4. 2021 10:01
Re: Překvapivě hezké
To bude tím mostem mezi řidičem a spolujezdcem ve stylu Toyoty Prius :-). Akorát si říkám, soudruzi, to nestačí.
30. 4. 2021 02:10
Re: Uff...
Pomalá nie je.
Možnosť meniť mieru zatiahnutia parkovačky nemá opodstatnenie
Zvuk elektromotoru príde príšerný asi iba tebe, mňa ničím neirituje. Je tichý a krátky.
Mám druhé auto s týmto systémom, závadu som nezaznamenal.
Aktiváciu si nepochopil, zabrzdí sama po odstavení auta - odbrzdí sa pri rozbehu. Nechcípne to ako tebe, keď zabudneš odbrzdiť. Ani mi auto nezbehne v klesaní, ako tebe, keď ručku zabudneš zatiahnuť.
Asistenta rozbehu do kopca v aute mám a používam ho (je to pohodlné), aj keď ho nepotrebujem. Rozbeh do kopca bez neho by mal poctivý šofér ako si ty vpohode zvládať. Že ti zrovna taká fičúra v aute nevadí, ale elektrická ručka áno...?
Mechanická ručka emá žiadnu pridanú hodnotu. Funguje - ale to aj tá elektrická, a podstatne lepšie. ;-)
P.S: Prečo sa pýtaš, či chápem, prečo si poctivú ručku tak ceníš, keď v úvode tvrdíš, že by som to nepochopil?
Avatar - Petr_Cizek
29. 4. 2021 12:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
29. 4. 2021 12:22
Re: Překvapivě hezké
Ja už ten most taky vidím. Display na středu, kulatej volant, dokonce s náznakem 3.ramene, které má Prius. Má to místo pro spolujezdce, před ním přihrádka. Ty to v tom nevidíš? Most jak vyšitej
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 11:32
Re: Překvapivě hezké
Já vím, když chceš, najdeš si Prius všude... Fabie i Prius jsou... AUTA! To mají společného, mají také volant, pedály a kola...hotová kopie Priusu :D
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 10:18
Re: Překvapivě hezké
Nevšiml jsem si, že tady jsou budíky nebezpečne na středu auta aby řidič musel odhlizet od vozovky
Avatar - Midlosek
29. 4. 2021 09:49
7x mula + Kodiaq
Včera cestou z Krkonoš jsem potkal malou kolonu - 5x Fabii polepenou, 2x zcela bez polepů a na konci F-kovej Kodiaq. Mám záznam z palubní kamery, pokud by někdo stál o to, vidět to bez fólie.
29. 4. 2021 09:43
Překvapivě hezké
Moc hezké, bude to asi nějaká vyšší verze výbavy :D
Avatar - Ja Prvni 123
29. 4. 2021 15:52
Zatím dobrý...
Jen škoda, že není v nabídce atmosférický čtyřválec.
:-(
Třeba se jim povedl ten tříválec, ale nikdy to nebude úplně "ono".

Jako mně nevadí nabídka všech těch přetechnizovaných vymyšleností! Kdo je chce, ať si je koupí a já mu to přeju.
Jen mi vadí, že mizí nabídka toho jednoduššího...
29. 4. 2021 10:40
Za 450 litrů to určitě bude pěkný autíčko,
těch 380 litrů bych ale nevyužil, vodu v kufru nevozím...
Avatar - Ozzman
1. 5. 2021 11:12
Re: Překvapivě hezké
OK tak díky za osvětu, nýbrž když mi něco nevyhovuje nemám potřebu o tom hned načítat články, Yaris není vysviceny, po třetí opakuji ze mi u toho auta nejde o to, ze je digitální, ale o umístění, nerozporuji měřena data, ale jsem na něco zvyklý léta a jak jistě víš , zlozvyk se preucit je někdy těžké a proto preferuji to, na co jsem zvyklý . Osobně i nerad koukám na navigaci, která je umístěna tam, kde má Prius / Yaris a tvá C4 tachometr . A o těch navi u kolen ani nemluvě .

S Led světly souhlasím a posadil bych všechny ty “in” lidi do obyčejného auta, které nemá zatmavovaci zrcátka a podobné vychytávky alespoň na jednu noční jízdu ideálně za deště , kdy se všude vše odráží . Takový světelný smog co je dnes kolem velkých měst už i mne, mladého cucaka (nejsme stejně staří ?:D) dokáže rozhodit a unavit. Jezdím mimo LED s autem s dobrými halogeny a vůbec netrpim na to, ze bych viděl méně .
Avatar - Ronault.
1. 5. 2021 10:52
Re: Překvapivě hezké
Na to nemusíš být doktor, stačí používat google. Jestli jedeš letitým Yarisem s vysvíceným malým displeyem uprostřed, tak se není co divit.
Periferní vidění a celkově vidění má větší rozsah v rovině horizontální než vertikální, protože máme oči vedle sebe a ne nad sebou, proto se ty ukazatele dávají doprostřed (kdyby se dávaly doleva, tak by více omezovaly výhled), stejně tak Head upy jsou bočně a ne dole, mimo těch výsuvných, které taky nejsou ideální.
A dávají se nejblíže ke sklu, protože tím se zmenšuje rozdíl ve změně "tvaru" čočky, kterou musí oko udělat při každém prostření ("zoomu"). Při krátké jízdě mladého (měkkého) oka ten rozdíl nemusí být velký, ale při delší cestě a častému přeostřování bude oko podstatně unavenější a pokud bude řidič nad 40 let a ještě navíc krátkozraký, tak bude dlouho na budíky pod volantem přeostřovat a nebo nepřeostří vůbec!
Takže to není o tom, co tobě vyhovuje, protože si mladý cucák, ale o fyziologii a ergonomii, věcech které ty teď nevnímas a nebo ani nevíš z čeho je oko unavené.
Bohužel takoví to lidé pak deformují prodeje.
To je jako se tu nedávno řešily LED světla, která jsou moc "bílá" a ve skutečnosti více unavují oči, ale lidi tu bílou chtějí, protože je in a přece nebude mít nové auto žluté světla jak nějaká halogenokova stará Oktávka
Avatar - Ozzman
1. 5. 2021 10:33
Re: Překvapivě hezké
Ale ty mi celou dobu říkáš rozdíl mezi digi a analogem. Včera jsem jel zase Yarisem s přístroji uprostřed a proste mi to nesedí a ne neříká, nejsem doktor jako ty a to moc dobře víš, protože mne znáš :D
1. 5. 2021 10:25
Re: Uff...
Súhlas. Popri množstve vecí, ktoré na aute doma už proste neopravíš, mi zrovna toto už nevadí. Tak či tak dnes málokto opravuje auto doma, aj veci, ktoré by šli, nechávame na servis. A pravda tiež je, že autá sú dnes spoľahlivejšie ako kedysi.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2021 07:48
Re: Překvapivě hezké
Ergonomie a fyziologie není názor, ale exaktní věda! Akomodace oka a rozsah periferního vidění ti nic neříká, viď?
Avatar - JirkaVejrazka
30. 4. 2021 10:45
Re: Překvapivě hezké
Tak u HUD je to snad jasne, ne? Kdyz ho muzes mit na skle (nebo v horsim pripade na stitku), tak ho das primo pred ridice. Take jsem si na nej hodne rychle zvykl.

Problem je v okamziku, kdy HUD nemas a ridic musi koukat jinam nez pred sebe skrz sklo. Pak je lepsi (ciste z hlediska bezpecnosti, pomijim zvyky a prani ricidu) mit budiky co nejbliz sklu, klidne i trochu po strane. Periferni videni funguje lepe "bokem" nez "nahoru".
Avatar - Ozzman
30. 4. 2021 10:29
Re: Překvapivě hezké
A proto tam mate headupy před řidičem a ne na středu :D
Avatar - JirkaVejrazka
30. 4. 2021 10:06
Re: Překvapivě hezké
Mozna proto, ze obcas musi i o neco bezpecnejsi reseni ustoupit pranim a zvykum zakazniku?
30. 4. 2021 09:42
Vlastně skutečný jediný nedostatek nové Fabie...
...je velmi smutný fakt, že vrcholný čtyřválec 1.5 TSI nenabídnou s manuální převodovkou. :'-( :'-( :'-( :-O :no: :no: :no: Zatímco v případě Rapidu u vrchoné motorizace 1.4 TSI mohli povinné DSG zdůvodňovat úzkou platformou, u nové Fabie už to nejde. Důvod je totiž jedině marketingový - nahnat alespoň zájemce o tuto motorizaci ke špatně prodejné Scale. Ta se totiž spoustě lidí po designové stránce příliš nelíbí (hlavně předek a zadek) a navíc Čechům připadá předražená. Z téhož důvodu je pravděpodobně uměle opožděna i nová Fabia Combi. Pokud by přišla už nyní, nebo třeba do roka, náklady na vývoj a zavedení výroby Scaly by se škodovce už vůbec nerentovaly....
Avatar - Ozzman
30. 4. 2021 08:03
Re: Překvapivě hezké
Proč mi vnucujes svůj názor jediný správný a ještě jsi si to špatně přečetl :D ? Ja psal, ze se mi s tím jezdí hůře, než najdu display na středové konzoli (neřeším digi Vs analog, ale umístění, cti rone :D ) a ano, jasné ze poznám 50tku plus minus , na tachometr koukám akorat když si chci hlídat přesnou rychlost a head up display přeci bývá před řidičem , třeba zrovna u Toyoty (Yaris, Corolla).
Avatar - Ronault.
30. 4. 2021 05:08
Re: Překvapivě hezké
Kvůli tomu, že poslouchají remcani těch, co ta auta kupují a řídí se svým subjektivním pocitem, že to tak vždycky bylo a ne reálnými výsledky měření.
A už vůbec tu netvrď, že rychleji oko odečte přesný údaj z ručičky než z digitálního ukazatele. A jestli se ty díváš na tachometr jestli jedeš padesát nebo sto, tak za volant nepatříš, to snad poznáš bez pohledu na tachometr, na tachometr se díváš proto, jestli ještě jedeš v předepsaném limitu nebo jsi ho překročil, tam už musíš přeostřovat a hledat ručičku déle než na digitálním ukazateli.
Ať je Roman cvok, tak tady jsi úplně vedle.
To rovnou popři head up display :no:

Pak vidíš, jak tihle zarytí konzervativci, co musí mít budíky, protože display je hrozná věc, jezdí pořád s maxidotem nastavenym na ukazatel rychlosti a nebo se dívají místo na tachometr na navigaci přilepenou na okně, protože pro jejich oko a mozek to je méně unavující a evidentně jejich podvědomí je chytřejší než vědomí...

Tak mě s tím prosím tě ty ne.ser, s takovým nesmyslem 8-s
30. 4. 2021 02:13
Re: Tragédie
Keby Fabiu vyrábal Foxconn, bola by určite tip-top.
29. 4. 2021 16:59
Re: Co to vidím?
Ty mas v tom svym starym krapu snad i rtutovy teplomer, ne? :D
Avatar - Ja Prvni 123
29. 4. 2021 15:49
Re: Hurá za čudlíky
No, není... především proto ne, že to dotykové je tam jednou, ale těch čudlíků musíš mít víc - pro každou funkci jeden.

Přesto jsou čudlíky praktičtější a bezpečnější řešení.
Avatar - Roman Horký
29. 4. 2021 14:10
Re: Překvapivě hezké
Taky v pěně na holení, ale asi jsi ten kultovní film neviděl.
Avatar - Emel
29. 4. 2021 13:25
Re: Slušný
Nadšení to není, spíš spokojenost. Teplota mi stačí, taky teď ty rychlosti foukání a tak na čudlík nemám... a nechávám to na automatice.
Vypadá to, že tam budou klasicky čudlíky pro výhřev sedaček, zadního okna, pak odmlžování předního...
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 13:21
Re: Překvapivě hezké
Jen to ne, už takhle to smrdí tím, že Roman je placený nějakým prodejcem ojetých Priusů :D
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 13:20
Re: Překvapivě hezké
Mám oči v pořádku, takže jen během okamžiku vidím kde mam ručičku tachometru a jelikož nejsem senilní, poznám hned, jestli je na 50tce či stovce... Proč od tohoto ty značky opustily, když je to tak skvěle bezpečné ?
29. 4. 2021 13:01
Re: Slušný
Malůvka je pěkná, výrazně lepší, než skutečnost, zatím sice trochu zalepená a zřejmě předprodukční. Na malůvce jsou ty kulaté výdechy dokonce šik, protože jsou jakoby promyšlenou náhodou opticky propojeny středem probíhajícím leskem, bleskem, odleskem korespondujícím i barevně s tóny celé malůvky. To se však v reálu jaksi nekoná a mám vážné obavy, že se ani v produkční verzi konat nebude.
A tak to asi zůstane jen nehezké.
Avatar - Roman Horký
29. 4. 2021 12:46
Re: Překvapivě hezké
Člověče to je dobrý nápad. Nechceš tam zavolat a domluvit to pro nás?
Avatar - Dinar
29. 4. 2021 12:41
Re: Slušný
Mně se to taky líbí, jen je otázka, jak dopadne reál, tyhle malůvky jsou vždycky fajn, ale ve 3D vyrobeno z konkrétních materiálů to pak může vyznít třeba docela nevýrazně.
Jinak ty kulaté výdechy můžou být brány jako retro s odvoláním se na stodvacítku. ;-)
Avatar - Dinar
29. 4. 2021 12:35
Re: Překvapivě hezké
Fakt myslím, že už byste si s Romčou od té toyoty zasloužili i nějakou odměnu. Takové zaujetí se hned tak nevidí, prius inspirací všehomíra. :D :D
Avatar - miromen
29. 4. 2021 12:17
Re: 7x mula + Kodiaq
Vidět kolonu škodovek ? A nějaka auta by si tam neměl ?
Avatar - miromen
29. 4. 2021 12:16
Re: Hurá za čudlíky
Ono to spiš bude tak, že ty dotykove lišty, plochy atd budou spiš dražši řešeni než nějake čudliky.
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2021 11:52
Re: Slušný
Trochu bych mírnil nadšení z klimy, protože se zřejmě jedná o řešení ze Scaly, kde je nutné pro rychlost ventilátoru nebo směr foukání do infotainmentu, který ovšem zamrzá. Ale já tyhle věci moc nenastavuji, takže je to pořád lepší než co je v Octavii a Golfu.
Avatar - JirkaVejrazka
29. 4. 2021 11:27
Re: 7x mula + Kodiaq
Ja jsem dnes rano potkal kolonu 4 EV Skodovek. Nestihl jsem si vsimnout, jestli to byly Eniaqy nebo nejake Kodiaky iV.
Avatar - Emel
29. 4. 2021 10:26
Slušný
Interiér slušný... klima s kolečkama, celkem přijatelný tablet.
Nepřekvapí (a nepotěší) dvouramenný volant... ale takhle na malůvce to vypadá docela ok.
Naopak kulaté výdechy jsou pro Škodovku dost netypické.
Avatar - KANKUNEN
29. 4. 2021 10:21
Oooo, to jde
vytvarovaný tablet není zdaleka tak hnusný jako v jiných autech.
Re: Uff...
Zatím stále daleko nejlepší byla ta Fabia I. 1,9TDI 96kW!
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 11:31
Re: Překvapivě hezké
Najezdil jsem docela dost s Yarisem 2 s tímto bezpečnějším řešením a ne, u mne to funguje naopak :D Asi nebude náhoda, že to v dalších generací Toyota i Renault či PSA (ti to mívali všichni taky jeden čas) už pro velký úspěch neopakovali :D
Avatar - JirkaVejrazka
29. 4. 2021 11:25
Re: Překvapivě hezké
Neber to ve zlem, ale ty budiky jsou tam prave proto, aby ti vozovka zustala v perifernim zornem poli. Existuji na to studie.
Avatar - Emel
29. 4. 2021 10:31
Re: Překvapivě hezké
Nevím přesně, čemu říkáš most... ale víš co, asi to ani vědět nepotřebuju.
Avatar - Petr_Cizek
29. 4. 2021 13:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
29. 4. 2021 11:12
Tragédie
Jak se dalo čekat, ve srovnání s předchozí verzí tam není místo pro koleno u středového panelu.

Na rozdíl od čtenářů jsem vysoký 182 cm a na tom místu pro koleno si zakládám.
29. 4. 2021 17:00
90's
Interier, loketka a zastarala paka rucni brzdy ve spolecnosti displeju. Omg, to je ulet! :D Kram hnusnej. Ostatne jako kazda skudka krome supa.