Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nové Hyundaie i20 N a i30 N přijíždějí na český trh. Ceny mile překvapí

Nový Hyundai i20 N a omlazený Hyundai i30 N už mají české ceny. A minimálně v případě "třicítky" můžeme mluvit o milém překvapení.
Zpět na článek
29. 4. 2021 14:11
...
Kdo by to byl před pár lety řekl - bravo, Hyundai!

Bravo a díky, že (relativně dostupná) auta pro milovníky aut ještě nevymřela!
Avatar - iudex
29. 4. 2021 14:12
Výborná cena
Tak tá cena i30N ma pozitívne prekvapila, základ 700t, Performance za 770t, očakával som zdraženie. U nás totiž Nko zdražilo, predáva sa iba silnejšia verzia a tá je za 32390 €, čo je 840t, teda o značných 70t (2700 €) viac ako v Čechách. Javí sa mi ale, že tá sériová výbava u nás je bohatšia (bolo by treba bližšie porovnať cenníky).
Každopádne stále zostáva i30N najlacnejším kompaktným hothečom. A keď sa konkurencia (napr. GTI, ktoré je dosť holé) dovybaví na úroveň Nka, rozdiel ešte vzrastie.
Kupovať dnes hotheč, Nko by bolo vo finále, proste 280k s manuálom (!), samosvorom, kompletnou výbavou, výbornými jazdnými vlastnosťami, poriadnym zvukom a výfukom a normálnym interiérom za také peniaze je skvelá ponuka.
29. 4. 2021 16:39
Budu se opakovat
ale na H se v poslední době opravdu špatně hledají chyby.
29. 4. 2021 15:20
Re: Výborná cena
Ale Fiesta ST je tříválec, navíc jeden válec má ještě vypínací! To hovoří za vše, něco takového u hot-hatche je prostě ostudné, a tedy zcela nepřijatelné! :-( :no: :no: :no:
Avatar - WinDiesel
29. 4. 2021 15:03
Re: ...
porovnejme to se zoufalstvím panujícím v Renaultu, Renaultu hanba !!!
Avatar - CHerokee
29. 4. 2021 20:00
Klobouk dolů
Před pár lety vysmívaná značka, dnes jedna z mála, která staví benzínová sportovní auta.
29. 4. 2021 17:42
Re: Budu se opakovat
Zato Renault v poslední době rozpoutal úplnou chybovou lavinu! :-O :-( :no: :no: :no:
Avatar - woody-alien
29. 4. 2021 14:49
Re: Výborná cena
Cena i30N je příjemné překvapení, i když Performance Pack podražil. Auto už ověřený, motor dvoulitr....v rámci kompaktních H-H bych to měl stejně. Finále jisté.

Co se týká i20N, ne že by to bylo špatné, ale FieSTa je hodně silný protikandidát. 637 za pětidvířko (nemluvě o možnosti 3-dvířka) plus 26 samosvor, připlácí se za světla a ještě pár věcí....osobně takhle od stolu bych inklinoval spíš k tomu Fordu. Ale každopádně už to, že je vůbec Hyundai ve hře, je na pochvalu.
Avatar - WinDiesel
29. 4. 2021 18:09
Re: Budu se opakovat
Přečti si dnešní článek o policii v Portlandu, USA.
Policisté odcházejí ze služby po stovkách, už hodně přes tisíc.
Důvodem je: ve městské radě je banda běsnících progresivistů a neomarxistů. Podpora z radnice a z vedení policie je nula.

Přenes si to do Francie - běsnící ekomarxisté ve vedení Renaultu, stát reprezentovaný skútrem Macronem, za vyjádření názoru Tě zavřou ale do nougou zón se nikdo nenamáhá páchnout, protože je nekorektní proti těm živlům co tam žijí jakkoli zasahovat a vždycky stojí proti přesile ...
29. 4. 2021 15:58
Re: Výborná cena
Hyundai je ve hře silně, evropská konkurence ho pozvala ke stolu a postupně mu nabídla místo v jeho čele.
Hyundai na nic nečekal a místo obsadil. Rychlost s jakou dohnal a v mnoha případech předehnal svoje soupeře je obdivuhodná.
29. 4. 2021 15:19
Re: ...
Redakce, když už tohoto diskusního psychopata konečně vybanujete? :-O
29. 4. 2021 15:53
Re: ...
No to je tedy značný rozdíl, ani nesrovnávej.
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2021 23:02
Re: Výborná cena
Vies kolko stoji gr yaris v 4kolke ? Je to uplne o niecom inom ako nejaka i20N
29. 4. 2021 18:14
Re: Budu se opakovat
Naprostý souhlas, je to opravdové levičácké peklo! :-O :-( :no: :no: :no:
Avatar - WinDiesel
29. 4. 2021 18:04
Re: Výborná cena
Oni tlačí na pilu mocně a sympaticky se nevzdávají žádných spalováků a přitom stačí přidávat MHEV, PHEV a EV, prostě kompletní nabídka.
Jsou skutečně obdivuhodní.
Avatar - iudex
29. 4. 2021 15:38
Re: Výborná cena
GR Yaris, absolútny hit a miláčik všetkých testérov, by k tomu mal čo povedať. ;-)
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2021 23:25
Re: Klobouk dolů
Z momentalnej ponuky sa mi od nich najviac paci nove santa fe ( zatial tu stale marne cakam na testik )... a velmi podarene na mna posobi uz aj i30 po facelifte s tym novym 1,5tgdi... najlepsie rovno fastback... akurat zrovna novy tucson sa mi uz nelubi aj ked technicky aj ten bude na spici segmentu... ale hej... da sa tam vybrat od nich nejedna super kara .. si napr zober kde je dnes hyundai a kde nejaky citroen.... bravo hyundai :yes:
29. 4. 2021 23:04
Re: Klobouk dolů
Ty ale zapomínáš, že velmi špatnou image značky Hyundai na českém trhu měl na triku hlavně jejich debilní agresivní marketing a arogantní chování jejich psychopatického šéfa... To už je ale u Hyundai ČR naštěstí jen hrůzná minulost. :-)
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2021 22:36
Hyundai jede
Mne sa mensia i20N paci viac z tejto dvojice hothatchov... ale inak obe kusky su vyborne posadene.... kto by to pritom este pred 10 rokmi povedal ze hyundai raz pride s takymito supami zatial co nejedna stalica na poli hothachov dnes uz nadobro skoncila... hyundai :yes:
Avatar - iudex
29. 4. 2021 15:42
Re: Výborná cena
Jj, pri i20N už nie som tak jednoznačne presvedčený. Základná cena je super, rovnako nemá konkurenciu, ale kto chce samosvor, musí priplatiť značných 80t (s nutnými blbosťami v balíku) a to je už príliš blízko základnej i30N (ono FieSTa to má podobne, tiež vyžaduje príplatky a cena ide strmo hore, blízko Focusu).
A kým voči dizajnu i30N nemám žiadne výhrady, s i20kou si nie som tak istý, tam je to už trošku "tajpárovské", aj keď zase stále akceptovateľné.
Ale stále je to jeden z dvoch béčkových hothečov, takže už len za to, že existuje a oživuje umierajúcu triedu, si zaslúži veľkú pochvalu.
29. 4. 2021 15:22
Re: Nfamily
Souhlas, ten zadek se jim moc nepovedl, ale vše ostatní je top! :-) :yes:
30. 4. 2021 15:15
Re: Budu se opakovat
Žádný inteligentí člověk s rozhledem Piráty nemůže volit! :-O
Avatar - Mikesus
29. 4. 2021 15:46
Re: ...
za stejně dlouhou dobu jako WinDiesela nebo Adu. Píše naprosto stejné nesmysly.
29. 4. 2021 22:43
Re: Budu se opakovat
... obávám se, že nejenom Francie, ale celá Evropa ... u nás Piráti plánují zavést daň z rezidenčních nemovitostí, ve výši 1% jejich ceny. Jsem zvědavý jak se budou tvářit lidé co splácí hypotéku, když k hypotéce budou platit ještě 5000,-Kč měsíčně daň z nemovitosti.

Ale lidé asi ten návrat bolševiků chtějí ... tak budeme mít Piráty.
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2021 22:38
Re: Klobouk dolů
Presne tak... mohol by som pritom aj menovat kto sa jej tu este nedavno posmieval a dnes uz je tu ticho ale ja nie som svina a tak v tomto radsej pomlcime ze jo .. ved oni nakoniec vedia sami ktori to su... dnes su uz ale ticho zalezeni a supu nohami pri clankoch o korejcoch... tak im treba ....kazdopadne bravo hyundai ... a to este ma tato znacka stale velke moznosti a este nepovedala posledne slovo :yes:
29. 4. 2021 22:10
Re: Budu se opakovat
Už se na to nemohou dívat ani jejich zasložilí generálové a důstojníci, kteří poslali otevřený dopis vládě. Její reakce? Naprosté odmítnutí a hon na čarodějnice, aniž by se k jednotlivým (zcela pravdivým) faktům jakkoliv vyjádřila. Přesně jako běsnění KSČ po vzniku Charty 77... :-O :-( :no:
29. 4. 2021 20:32
Re: Budu se opakovat
Vypadá to že je ve Francii je hodně věcí špatně a jde o to jestli vůbec vydrží. Já myslím že je v pr.....
29. 4. 2021 17:09
Re: Díky Hyu
Ano, to je jednoznačně chyba. Samosvor měly nabídnout zvlášť! :-(
Avatar - iudex
29. 4. 2021 15:55
Re: Díky Hyu
Ja by som z toho balíka chcel len samosvor, ostatné sú zbytočnosti, najmä tie asistenčné systémy. Žiaľ človek ich musí priplatiť kvôli jedinej užitočnej veci a 80t pri malom aute je dosť.
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2021 15:47
Díky Hyu
Bezpochyby skvělá auta, ale u i20N bych měl velké dilema, jestli vzít N Premium. Příplatek vysoký, ale samosvor a akustické sklo by lákaly.
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2021 15:42
Re: Výborná cena
Nko je prostě poměrem cena/výkon naprosto špičkové.
Avatar - CHerokee
29. 4. 2021 20:11
Re: Výborná cena
To ještě vůbec nic neznamená. Navíc je to jiná i cenová kategorie.
Avatar - lamal
29. 4. 2021 18:23
Re: ...
ked tak si vybijes mindrak na cudzincoch, kt. nadavas do kktov, doma si este drzis formu :-!
Avatar - WinDiesel
29. 4. 2021 18:00
Re: ...
To mne těší, snažím se být opruzem ještě jakžtakž snesitelným :-)
Avatar - speedfred
29. 4. 2021 18:08
Re: Díky Hyu
Možno sa na príplatky vykašľať a dať tam nejakého Drexlera či Quaife ak ho už majú v ponuke. Do 30t by sa človek mohol vojsť.
Avatar - iHoven
29. 4. 2021 17:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - white label
30. 4. 2021 20:50
Re: Budu se opakovat
A máme vůbec někde skladem větší množinu voličů s rozhledem?
Třeba takovou, co dvakrát! po sobě zvolila Bureše a Zemana...?
29. 4. 2021 17:08
Re: Výborná cena
Žije, ale už jen s DSG! :-O Takže vlastně nežije. :-( :no: :no: :no:
Avatar - white label
29. 4. 2021 22:41
Re: Výborná cena
Přesně, na tu jejich "modrofialkovou" už jsem alergický. A v jiné barvě i30N nepotkáš jak je rok dlouhý.
Podobně Fo3RS, ten má zase 99% majitelů v bílé. Tady jezdí aktuálně tři kousky a taky všechny v bílé.
Avatar - lamal
29. 4. 2021 16:19
Re: Výborná cena
Asi aj cierna by bola OK, akurat v lete je to problem, pre niekoho vyznamny nedostatok... cervena OK, nevadila by mi, ci by to pomohlo tomu dizajnu neviem... Fiesta je tiez kompromis, je taka moc MPV, ale celkovo je o moc krajsia nez i20 pre mna.
Avatar - lamal
29. 4. 2021 15:46
Re: Výborná cena
No nevis, z hladiska dizajnu by mne vadila i20N viac nez 3valec vo Fieste. Rozhodlo by trebars odskusanie a mozno ina farba pre i20N by tiez pomohla... jednoznacne to nemam.
Avatar - lamal
29. 4. 2021 15:10
Nfamily
sa rozrasta, nemozem si vsak pomoct ta i20N nevyzera mojmu oku lahodiaco... nevyvazene, zlozite a prekombinovane... na druhej strane po technickej stranke to vyzera vyborne, skoda tychto nesurodosti, mohla to byt dokonalost... i30N ujde, ale tie vybratia prednej masky su tiez nie moc podarene, ako celok vsak v pohode... aj s tou žiabrou na zadnom blatniku... (why?!)

Ceny su skvele, za to dík...

i20N:
https://img.cncenter.cz/…pbWc/6615871.jpg?…

i30N:
https://img.cncenter.cz/…pbWc/6569252.jpg?…

https://img.cncenter.cz/…pbWc/6569254.jpg?…
1. 5. 2021 14:51
Re: Budu se opakovat
V to doufám také. Ale myslím, že je chtějí volit frustráti co zasmrádali na náměstích, taková ta verbež z Letné, stejný typ lidí co kdysi zvolil Hitlera a potom Gottwalda. Nuly s pocitem nedoceněnosti, kteří doufají, že přijde Vůdce a dá jim víc. + Všichni co nenávidí pana premiéra a pana prezidenta + pohrobci TOP09 s.r.o. + študentíci, za které platí všechno rodiče a které ti novodobí bolševici přitahují.

Za mě, jestli se jim podaří odstranit Babiše, tak přišel čas emigrovat ...
Avatar - white label
1. 5. 2021 00:50
Re: Výborná cena
Ale woody na žádné eNko od Háčka nenarážel...
A i30N už má v nabídce i dvoj spojku (mokrou-8st.), takže je z čeho vybírat, což je ideální stav, dnes poměrně dost vzácný, včetně prémiových hh.
30. 4. 2021 21:15
Re: Výborná cena
Ale vždyť všechny tyto prvky i20 N i i30N mají! :-)
Avatar - Markus1
30. 4. 2021 15:48
Re: Klobouk dolů
To treba ale na druhej strane povedat aj to ze tu bol a stale je niekto kto h/k glorifikoval a zatracoval vw a nakoniec ked mal realne kupit tak siel predsa len do toho zleho vw.... a to nevravim ze h/k su zle prave naopak to co dosiahli oni za poslednych 20 rokov je hodne poklony....
30. 4. 2021 09:32
Re: Klobouk dolů
Tak mě jednoznačně nejvíc zaujaly i20 N a i30 N! :-) :yes: :yes: :yes:
30. 4. 2021 09:28
Re: Výborná cena
Přesně, ta "modrofialková" je fakt příšerná, určitě bych jsem si eNko kopil v nějakém jiném odstínu! :-)
30. 4. 2021 09:26
Re: ...
Pro tebe to díky určitě určeno nebylo! :-[]
Avatar - iudex
30. 4. 2021 08:40
Re: Výborná cena
Dôvod som uvádzal vyššie. Modrá performance je pre Nko typická a jedinečná, rovnako ako lapiz blau pre Rkové Volkswageny, žltá Megane RS či oranžová pre Focus ST. Tiež práve na nej najlepšie vyniknú červené akcenty karosérie. A ako bonus je lacnejšia ako metalízy (na rozdiel od FST či MRS, kde tá extra farba je podstatne drahšia ako bežná metla).
Ako ale píšeš, 90% i30N je práve v tejto farbe a je trochu opozeraná. Lenže akú inú farbu vybrať? Bielu a čiernu nie, rovnako ani obe červené, engine red je obyč pastelová, sunset red je veľmi pekná, avšak strácajú sa v nej červené prvky a naviac má ju každá druhá i30 po facelifte. Zostávajú dve šedé, dark knight je ale príliš tmavá, takmer čierna, zostáva jedine shadow grey. Trochu základná plotová, ale inak asi jediná prijateľná alternatíva k bledomodrej.
https://www.topspeed.sk/…opspeed.sk.4.jpg
Avatar - iudex
29. 4. 2021 15:51
Re: Výborná cena
U nás nie. U vás sa ešte dá objednať? Aj keď v článku o facelifte Pola sa spomína aj GTI, tak snáď bude pokračovať a ide iba problém s produkciou a nedostatočnými kapacitami.
Avatar - iudex
29. 4. 2021 15:50
Re: Výborná cena
Ad farby: pozeral som konfigurátor a viem si predstaviť inú, menej nápadnú farbu ako pre i20, tak i pre i30. Napr. tá pekná červená metalíza. Len zase tú má každá druhá bežná i30ka po facelifte, Nko by v nej úplne zapadlo, plus zanikli by červené prvky. A práve tá performance blue robí Nko charakteristickým a spoznateľným, podobne ako lapiz blue pre Rkové Volkswageny. Asi by som musel dlhšie rozmýšľať.
Avatar - Emel
29. 4. 2021 15:48
Re: Výborná cena
Polo GTI ještě žije, ne?
Avatar - Petr_Cizek
29. 4. 2021 15:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - white label
30. 4. 2021 20:34
Re: Výborná cena
Vidíš k jaké perfektní alternativě si poměrně snadno dospěl. :yes:
A proč jsem ho v téhle barvě naživo nikdy neviděl, na rozdíl od těch všech "fialek", které poměrně často potkávám?
Nejhorší je na tom odstínu ten nádech do "fialkova", evokující kytičky, lak na nehty a kabelky. Bazénová modř na Fo3RS je proti tomu královna světlejších modrých odstínů, a tu jsem naopak naživo viděl jen jednou (jinak samé bílé).
Avatar - white label
30. 4. 2021 20:28
Re: Výborná cena
Ale nezapomeň, že podle Areseho, jak to nemá kvedlačku/fofr klacek a klasický rukáv, tak je to stejně všechno "o ničem". : :-O :D
Avatar - white label
30. 4. 2021 19:26
Re: Výborná cena
Ano, a třetí Yaris (no GR) autoškoly, taky bílý a zdálky si je člověk klidně splete. :-[]
Avatar - iudex
30. 4. 2021 08:44
Re: Výborná cena
Dark knight grey nie je úplne márna, ale je až príliš tmavá, takmer čierna: https://begam.sk/…f8833e370f3f.jpg
Keby bola o odtieň bledšia, tak by sa to dalo. Takto skôr shadow grey: https://www.autozeitung.de/…n-fastback-1.jpg
Avatar - iudex
30. 4. 2021 07:55
Re: Výborná cena
Viem, a dokonca nielen cenníkovo, ale aj za koľko sa dá kúpiť reálne. ;-)
30. 4. 2021 06:50
Re: Výborná cena
A dva Yarisy GR taky v bílé ;-)
Avatar - woody-alien
30. 4. 2021 06:19
Re: Hyundai jede
ad první věta: A víš, že mě to ani nepřekvapuje... ;-)
Avatar - woody-alien
30. 4. 2021 06:17
Re: Výborná cena
A nejlepší na tom je, že tohle mu radí někdo, kdo by vzhledem k tomu, co má v garáži, právě mohl shlížet zvrchu na všechny ty us.rané čtyř a méně válce. ;-) :yes:
Avatar - white label
29. 4. 2021 22:32
Re: Výborná cena
A co tak někdy odhodit tvé omezující konzervativní předsudky a jít se reálně svézt...
Avatar - woody-alien
29. 4. 2021 19:25
Re: Výborná cena
Nejsem z toho extra nadšenej ale u mě rozhoduje jízda a fungování auta. Kdybych měl tak striktní požadavky na auta jako ty, dopadl bych nejspíš jako vechtr Kamil ve Švestce se svým ženěním. ;-)
29. 4. 2021 15:58
Re: Výborná cena
Mělo by přijít v létě. ;-)
Avatar - woody-alien
29. 4. 2021 18:48
Re: Výborná cena
Ono takhle, i20N se mi zrovna moc nelíbí, tady s lamalem zcela souhlasím. Zrovna dnes se můj modrásek potkal s aktuální FieSTou a ta prostě vypadá o dost líp. Ačkoliv třeba Ronault na její vzhled dštil síru. ;-)

Ani k i30N nejsem bez výhrad a konkrétně ta propagační světle modrá mě dráždí, ale viděl jsem ji v takové tmavší šedé (něco jako CSG na GTI7), možná je to ta Dark Knight Grey Pearl, a vypadala o hodně líp.

PS: A už jsme zase u barviček. :-[] :-[] :-[]
Avatar - _EQS_
29. 4. 2021 17:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.