Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Honda Civic Type R si podrží manuální převodovku. S automatem se nepočítá vůbec

Honda chystá ostré provedení Type R i pro nedávno představenou novou generaci modelu Civic. A podle aktuálně dostupných informací by mohlo jít o zajímavé auto.
Zpět na článek
Avatar - hugino
18. 5. 2021 07:11
Re: Super rozhodnutí...
Nie každý žije vo velkomeste ako je napr. Praha takže ja skôr preferujem manuál.
17. 5. 2021 19:23
Vzhled, nevzhled
Ach jo... asi jsem v menšině a proti proudu, ale jakž takž se mi líbila zatím každá generace Civicu, i když desítka byla moc "vytuněná" a devítka tak trochu retard. Všechny měly něco do sebe a pár jsme jich v rodině i měly. Tohle mi ale přijde úplně bez chuti a spíš, než "H" by mi v logu pasovalo Ladovská lodička.
17. 5. 2021 17:57
Super rozhodnutí...
...ovšem normální benzinové motory a manuální převodovky by měly samozřejmě měly být dostupné i pro běžné verze nového Civicu! :-( :no:
Avatar - Ozzman
18. 5. 2021 05:52
Re: Super rozhodnutí...
Vzdycky kdyz tohle ctu, tak si vzpomenu jaka je to řidičska nirvana s manualem v prazske kolone ;)

“Spojka, 1 , plyn , spojka, brzda a tak dale”
Avatar - Ada je zase tady
17. 5. 2021 18:51
Re: Super rozhodnutí...
No, dobrý. Teď ještě aby to neplouhalo pupek po zemi a byl v tom diesel. Manuální převodovka je pro řidiče, automat pro ty, co řídit neumí.
18. 5. 2021 08:00
Re: Super
Ten návrh raz zabudli v šuplíku a po 20 rokoch ho oprášili. Akurát to mala byť pôvodne asi stredná trieda, ale nevadí, autá stále rastú, tak sa to hodí aj na Civica. Však svet je konzervatívny, načo platiť nový dizajn, keď sa dajú použiť staré zásoby... :D
18. 5. 2021 10:14
Re: Re: Cyp er
No napriklad nie kazdemu sa chce platit za nefunkcny a neergonomicky infotaiment. Starostlivost vw o zakaznika tiez nie je bohvieco
Avatar - kari.laz
18. 5. 2021 07:47
Manuál
Manuál je nejlepší volba pro HH :yes:
Avatar - twistedTSD
18. 5. 2021 10:43
Re: Manuál
To není o tom, dokazovat si něco cestou do práce. Určitě ne každý jezdí hot hatchem 50 tisíc km ročně po městě, resp. ne každého řazení obtěžuje natolik, aby se připravil o část zábavy, kvůli které si pořizuje špičkový hot hatch, který má na denní ježdění víc mínusů, než že musíš řadit.
Avatar - pradeda777
18. 5. 2021 08:26
Re: Super
Zajímavá teorie a nemusí být daleko od pravdy. :-!
Avatar - iudex
18. 5. 2021 08:01
Re: Vzhled, nevzhled
A v Albánsku na Mercedesoch chodia len drogoví díleri. To sú mi argumenty, fakt. :-(
18. 5. 2021 07:55
Re: Super rozhodnutí...
V akejkoľvek kolóne, tých máme všade stále viac. Ide leto, hor sa na bicykle! Tak ma napadlo - smie sa do metra s bicyklom?
Avatar - hugino
18. 5. 2021 07:12
Re: Cyp er
Aj Golf VIII GTI ponúka manuál.
17. 5. 2021 23:28
Re: Super rozhodnutí...
Že by potrefená husa? :-[]
Avatar - iudex
18. 5. 2021 10:39
Re: Super rozhodnutí...
Jasné, krajské mestá sú na tom horšie, aj ja som dnes trochu poskakoval na jednotke, ale s ťahom Dunajská Lužná - Bratislava sa to nedá porovnávať, to je iný svet. Inak počas lockdownu to bolo super, to som nestál ani na semaforoch.
Avatar - pradeda777
18. 5. 2021 08:27
Re: Manuál
Tj.... jenže tato "sedan like" věc má k HH poměrně daleko....
18. 5. 2021 08:11
Re: Vzhled, nevzhled
Akože nechcem do Teba za každú cenu rýpať, ale toto mi už ako hatch nepríde ani náhodou. https://www.auto.cz/…e-nepocita-vubec?… Nový Civic by som pasoval skôr k Octavii.
Avatar - iudex
18. 5. 2021 08:03
Re: Super rozhodnutí...
Máme ich v pribratislavských dedinách, keď sa ráno trištvrte dediny pohne do Blavy a poobede zase nespäť. Inde to také zlé nie je.
Avatar - 3_diamanty
18. 5. 2021 06:25
Super
Novy civic vyzera vyborne.... a tah s manualom v pripravovanej sportovej verzii mozem opat len pochvalit... u mna kral segmentu :yes:
17. 5. 2021 21:59
Re: Super rozhodnutí...
Tak urcite, ty sasku starej pocmaranej :-)
19. 5. 2021 14:01
Re: Re: Cyp er
Ten "nefunkční" infotainment v současné podobě znáte osobně?
18. 5. 2021 18:29
Re: Manuál
Pedál a sekvence, to mi přijde nejlepší volba :-) S tím jsem jezdil nejraději...ale to se asi do aut na silnice nikdy nedostane...
Avatar - iudex
18. 5. 2021 16:58
Re: Manuál
V pohode, ja beriem oba pohľady a ako nemám rád vymedzovanie sa, že len majiteľ manuálu je ten pravý petrolhead, tak súčasne vidím príťažlivosť manuálu, ktorý prináša ďalší rozmer, častokrát bez zisku na rýchlosti preradenia či času na okruhu (moderné dvojspojky budú rýchlejšie než akýkoľvek borec s manuálom), len pre ten pocit.
Takže kľudne pripúšťam, že moje ďalšie auto bude s automatom, ak už nebude na výber a len kvôli manuálu nepôjdem do auta, čo sa mi nepáči, ale ak by nový CtR zostal s manuálom a pritom vyzeral podstatne civilnejšie ako doteraz, tak to bude z môjho pohľadu výhoda. Proste ešte pred koncom spaľovákov by som rád ešte jedno ostré auto s manuálom. V EVčkach už bude len automat, do konca života.
Avatar - iudex
18. 5. 2021 16:46
Re: Super rozhodnutí...
Tak most cez Váh, OK, lokálne špecifikum, čakal som, že to niekto vytiahne, ale to nie je obvyklé ani bežné v tak malých mestečkách. Nitra, Trnava, Trenčín, to sú krajské mestá a tak zlé to tam rozhodne nie je.
18. 5. 2021 13:25
Re: Manuál
Vidíš...a 1-1,5 tisíce otáček ti automat nedovolí, takže okruhem dostávám na začátek, že je to lepší volba :-)
Ne omlouvám se, dneska nemám formu ani argumenty :-)
18. 5. 2021 13:15
Re: Manuál
Zakarbónovanie motora, DPF, GPF, zbytočné namáhanie klímy, horšie chladenie.. držať auto 2x denne aj hodinu v cca 1-1,5 tis otáčkach to je pre akékoľvek auto dosť nepríjemné. Samozrejme pre auto typu Type-R kde je motor stavaný na vyššie otáčky je to doslova peklo, najmä ak sa toto deje 5 dní v týždni ráno aj poobede.
18. 5. 2021 13:02
Re: Manuál
Jak mu ubližuje? Zase nesmíme zapomínat, že je to v podstatě obyčejné auto sem tam s nějakým tím vylepšením...
18. 5. 2021 12:45
Re: Manuál
Univerzálnosť HH je len marketingový pojem ktorému podaktorí uverili, žiadnému HH nerobí dobre keď sa má šuchtať v zápchach v metropolách, môže mať akýkoľvek automat a ak to jeho kupca nepochopí tak také auto nemá čo hľadať v jeho rukách, akurát mu ubližuje.
Na takýto účel tu je plno hybridov. Ak si niekto kúpi HH na dennodenné dochádzanie do práce, nebodaj v okolí permanentne zapchatého mesta tak je to jeho chyba a nie chyba auta a už vôbec nie prevodovky.
18. 5. 2021 12:23
Re: Vzhled, nevzhled
Hej, len si písal o očakávaniach od "HH", preto som sa nad tým pozastavil. Nejak mi to nesedelo. ;-)
18. 5. 2021 12:16
Re: Super rozhodnutí...
Skús ísť v špičke cez Hlohovec, resp. z Leopoldova do Hlohovca. Radšej to obídeš dookola 20 km po diaľnici cez Piešťany...
Avatar - iudex
18. 5. 2021 11:00
Re: Manuál
Ako ja už tiež nie som striktne proti automatu v hotheči a viem si predstaviť takú 128ti alebo Clubsport aj s povinným automatom, ale predsalen HH je aj na zábavu a tam ten manuál prináša ďalší rozmer, takže mať manuál je pre HH konkurenčná výhoda.
A ono záleží, kde bývaš a ako HH používaš, ja som ho nemal ako primárne auto v rodine a teda nerobil veľké kilometre a keďže nechodím denne po Blave, ani v mestskej premávke ma manuál neobťažoval. Ako píše twisted, to už skôr môže byť obmedzujúci príliš tvrdý podvozok alebo nízky profil pneu (viď 20ky na CtR, ktoré každý druhý majiteľ rozsekne niekde na výtlku).
Avatar - iudex
18. 5. 2021 10:44
Re: Cyp er
V širšom kontexte áno, ale keď má VW v triede tri modely od 245 po 320k, tak určite konkurentom CtR nebude základný najslabší model, ale výkonovo je identický Golf R, resp. koncepčne (FWD) identický Clubsport. Plus je tam dosť odlišné naladenie, základné GTI je stále zamýšľané ako univerzál, kdežto Clubsport je ostrejšie náradie skôr vhodnejšie aj na okruhy a teda opäť priamejší konkurent CtR.
Avatar - wakantanka
18. 5. 2021 10:06
Re: Super rozhodnutí...
príď v hociktorý pracovný deň a dennú dobu do Prešova :-) odkedy uvoľnili opatrenia, zase sa tu plazíme v kolónach :-)
Avatar - hugino
18. 5. 2021 09:23
Re: Cyp er
Neber konkurenciu len optikou výkonu tj.245k vs 300 k ale ber konkurenciu v rámci HH a a tam GTI určite patrí a takisto Megane RS alebo i 30 N a tie majú ťiež manuály.
Avatar - iudex
18. 5. 2021 08:45
Re: Manuál
Už som to písal vyššie, toto je SEDAN (!), hatch ešte len príde.
18. 5. 2021 08:26
Re: Vzhled, nevzhled
Nejen, tam i když je to totální sra.ka, tak je asi otázka prestiže ho mít.
Avatar - iudex
18. 5. 2021 08:23
Re: Vzhled, nevzhled
No asi preto, že to nie je hatch, ale sedan. ;-) Asi si prehliadol, že najprv predstavili sedan a hatch príde neskôr.
Honda is previewing a first look only at its primary Civic lineup in the sedan body style. Still to be revealed is the new Civic hatchback (expected to debut this summer)
Avatar - pradeda777
18. 5. 2021 08:23
Re: Vzhled, nevzhled
Souhlas. Koncept je spíš Gran Coupé.....
18. 5. 2021 08:09
Re: Cyp er
To nevadí, VW treba pochváliť, nepoznáš hugina? ;-)
Avatar - iudex
18. 5. 2021 08:07
Re: Vzhled, nevzhled
No vidíš a pre mňa by takýto výzor bol konečne dôvodom u CtR uvažovať. Súčasný CtR inak spĺňa všetko, čo od HH očakávam (silný motor, manuál, špičkový podvozok a jazdné vlastnosti, dostatok priestoru a praktickosti), ale cez ten doterajší výzor transformera pre pubertálne deti nejde vlak. Toto by mohlo byť konečne dizajnovo triezvejšie a vhodné aj pre dospelého človeka.
Avatar - iudex
18. 5. 2021 08:00
Re: Cyp er
GTI nie je konkurencia. Tou je až Clubsport a ten už manuál nemá.
18. 5. 2021 11:46
Re: Manuál
Ano, je to jen můj názor...ale já tím prostě jezdím i po Evropě a v nějaké hodinové koloně na dálnici jsem rád. Určitě je dobré, když je možnost volby při nákupu auta, ale odsuzovat to, že jedině manuál patří do HH...vždyť snad poslední roky neexistuje jediné opravdu sportovní / závodní auto, které by manuál mělo, ne? Všichni mají aspoň poloautomat, sekvenci,...a je s nimi menší zábava, je s nimi člověk pomalejší, je menším řidičem? Nemyslím si :-)
Avatar - kari.laz
18. 5. 2021 08:34
Re: Manuál
Asi nemusíme vyloženě zabrušovat do vzhledu a tvaru karoserie. Octa také není HB a dost HH má například kombi variantu, také se o ní nepíše že to je Hot Combi (HC). Bude to mít sílu, bude to zábavné, bude to rychlé a k tomu se manuál perfektně hodí.
18. 5. 2021 10:17
Re: Manuál
Jenže HH má být z podstaty co nejuniverzálnější vozítko...ne, že to je jen pila na okresky. Právě z toho důvodu si myslím, že tam automat patří. Protože k původnímu určení HH, jakožto jediného auta do rodiny, tak nějak patří, že v tom tři čtvrtě času strávíš běžnou jízdou a pak občas někde blbneš...a nevím, od nějakých těch desítek tisíc ročně výš se mi zdá, že je automat fakt lepší volbou. Protože fakt nevím, kdo si musí každý den cestou do práce dokazovat, jak je puristický řidič, že ještě zvládne to neustálé řazení 1-2 a zpátky... Samozřejmě pokud by to měla být víkendovka či okruhovka, tak je manuál větší zábava, i když v dnešní době na okruh pomalejší...ale to už spíše nejsme u HH.
Pardon, ale to neustálé omílání, že by člověk měl pořád jezdit s manuálem a mechanickou ruční brzdou, už mě drobet leze krkem...ona vám to elektroauta zatrhnou :-)
Avatar - twistedTSD
17. 5. 2021 19:07
Cyp er
Konkurence slušně vyklidila pole, takže jako jediná verze nového Civicu by Type R mohl sklidit úspěch.
Avatar - hugino
18. 5. 2021 09:32
Re: Cyp er
Moja preferovaná automobilka je Mrecedes ale bohužial pri cenách MB to ostáva len v rovine snov takže beriem ako slušnú alternatívu k MB VW.Na koncerne je výnimočné že dokážu ti ponúknuť keď sa bavíme trebars o segmente C že môžeš si prakticky neobmedzene vybrať z motorizácii od povedzme 110 k do 320 k a samozrejme aj stupňe a položky výbav ako len chceš a závisí to len od výšky konta čo chceš a hlavne si môžeš dovoliť.Je velmi málo automobiliek ktoré toto ponúkajú.Preto po osobnych skúsenostiach preferujem koncern a špeciálne VW.Prečo by som si mal za cca 25 000 € kúpiť Corollu,Mazdu 3 alebo Civic keď za to môžem mať Golf alebo Leon.Hm
17. 5. 2021 22:00
Re: Vzhled, nevzhled
V US s hondama jezdi jen niggas, fakt :D