Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Renault Arkana 1.3 Tce 140 EDC – Dostupná X4 potěší prostorem, méně už motorem

SUV-kupé se u luxusních značek ukázala jako populární volba, a tak se jej Renault rozhodl nabídnout i v mainstreamové kategorii. Arkana v lecčems nadchne, motor byl ale pro mě zklamáním.
Zpět na článek
11. 6. 2021 08:17
Až na to...
...že tenhle Renda vypadá mnohem lépe než zmiňovaná X4 ;-)
11. 6. 2021 10:35
Re: Špatné to není ani s cenovkou ... ???
No ... to bude asi tým, že ruská Arkana nie je to isté ako Arkana predávaná v EU. Ruská verzia je totiž postavená na Dusteri. Stačí si všimnúť úplne inú prístrojovku.
11. 6. 2021 08:45
Re: Nerozumiem
Dobrý den,

myšleno je to právě tím, že mildhybrid v tomto případě nepřispívá k hladkému chodu start-stopu a elánu v nízkých otáčkách, jak bývá jinde zvykem. A právě to mě přijde škoda.
11. 6. 2021 12:14
Re: Špatné to není ani s cenovkou ... ???
Je to priamo v článku:
"Ta nicméně úplnou novinkou není, prodávat se začala už v roce 2019. Jenže to mluvíme o ruské specifikaci, která má sice totožný vzhled jako verze pro západní Evropu, její útroby jsou ale zcela jiné. Jejím základem je totiž architektura B0 známá třeba z Dacie Duster, zatímco Arkana letos uvedená v Evropě využívá modernější základ v podobě platformy CF-B sdílené s Cliem nebo Capturem. Znatelné je to hlavně uvnitř, díky moderněji koncipovanému interiéru, nebo na nabídce motorů, sázející v Evropě na elektrifikované jednotky. Obě Arkany tak ve výsledku mají shodný jen vnější vzhled."
Avatar - Ozzman
11. 6. 2021 08:48
Re: Nerozumiem
No, co já mám zkušenost s klasickým TCE140 v Megoši, tak se mi právě líbilo, že na to, že je to vlastně turbomotor, tak začíná srdnatě táhnout od středních otáček a hezky graduje. Oproti "simulátoru dieslů" jako jsou 1.0 či 1.5 TSI to bylo příjemné, nicméně Megane bude asi lehčí a nižší, takže na to auto stačil i do cca 150ti na dálnici jako příjemný společník.
11. 6. 2021 11:33
realita
Na obrazkoch pekne, v realite nicim nezaujimave a nudne auto. Praveze hlavne na vonkajsom dizajne je vidiet ako rychlo starne. Vnutorny priestor zodpoveda Captur, je jasne citelne, ze stale ide len o nafuknute Clio. Cenovka je odvazna - na male auto. Predpovedam tomu skor slabsie predaje. Hodnota za peniaze potom ako som to videl nazivo je IMHO dost slaba.
Avatar - Ozzman
11. 6. 2021 08:46
Re: Až na to...
Jo, bohužel jo....

ale ještě lepší by bylo, kdyby byl Renda klasické 4dv coupé
Avatar - Barry Lyndon
11. 6. 2021 18:00
to má nějakou cílovku?
Nechápu, kdo by si to měl koupit. Chlap v tom bude vypadat jako pičus a ani ženská v tom moc parády neudělá, protože Renault... Praktické to taky není, takže k čemu to je sakra dobré? :D
11. 6. 2021 12:01
Re: Re: Nerozumiem
Ja napríklad nesúhlasím s tým, že tu prínos mild-hybridu necítiť. S Arkanou som mal možnosť jazdiť a dostať sa do typickej poobednej kolóny a práveže som si hovoril, ako fajn plynulo sa to vždy rozbehne pri štart/stope. Aj prítomnosť AutoHoldu som ocenil o ktorom sa môže Škode aj Stellantisu pri platforme z malých áut iba snívať. Súhlasím, že ak niekto jazdí štýlom brzda plyn, tak tá prevodovka občas trochu nestíha. Ale tak jazdia len pretekári a novinári. :)
Avatar - WinDiesel
11. 6. 2021 10:09
Špatné to není ani s cenovkou ... ???
Opravdu, když se to v Rusku prodává za polovinu?
Opravdu, když za tuto cenu obdržíte motůrek 1,3?
Nenechte se vysmát, redakce.
11. 6. 2021 20:31
Tomu, kdo po něm touží..
...ho ze srdce přeju, ale pro mě osobně je to zcela nezajímavý model. To už raději běžný Megane, samozřejmě nehybridní!
11. 6. 2021 20:30
Re: Špatné to není ani s cenovkou ... ???
Až na to, že Arkana prodávaná v Rusku je technicky úplně jiné auto na staré platformě Dacie! :-[]
11. 6. 2021 13:13
Re: Nerozumiem
No ja som si to auto už kúpil a jazdím s ním každý deň ale vaše symptómy som nezaznamenal ani nijaké iné problémy. Funguje to skvelo a to som ešte v zábehu. Ten motor si po 2000 km sadne, mám ho v inom aute akurát 155 k variantu. Nerozumiem Vám , však koľko to vaše testovacie auto môže mat nabeháte ? Alebo čo od toho očakávate? Neviem ….. Pre ostatných . Jazdi to super , je to tiché odskúšané na všetkých typoch ciest.
Avatar - hugino
11. 6. 2021 17:56
Arkana
Mne to auto pripadá disproporčne je vidno že má úzky podvozok /Captur,Clio/.Som dosť prekvapený z toho motora lebo väčšinou ho chvália a skôr si myslím že problém bude v automate EDC.Nevyzerá vyslovene zle ale za 800 000 kč / tj cca 31 000 €/ sú v ponuke ďalšie alternatívy ako napr. Cupra Formentor alebo si treba počkať na nový Qashqai samozrejme oba s manuálmi.
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2021 12:37
Voci ropuche X4
Je arkana krasavec.... v bawe ozaj mozu ( maju ) o com premyslat ...

S tymto tce a v cervenej... dokonaly kusok a kupodivu stale da sa povedat aj za ferovu cenu .... arkana :yes:
14. 6. 2021 09:05
Re: Tomu, kdo po něm touží..
Chápem, tiež by som šahol po klasickom kombi, ale mám za to že väčšina kupujúcich to bude vidieť opačne...
Avatar - Ronault.
12. 6. 2021 20:58
Re: Až na to...
Tak jinak, vypadá méně blbě než opravdová X4 :D
11. 6. 2021 17:25
Re: Špatné to není ani s cenovkou ... ???
Tak si poriadne pozri, čo sa predáva v Rusku a zbytočne nerob zo seba osla.
11. 6. 2021 14:38
Re: Špatné to není ani s cenovkou ... ???
Captur pro EU a pro Rusko byla vždycky odlišná auta. Proto se jeden jmenuje Captur (EU) a druhý Kaptur. Předchozí generace měla asi 20cm rozdíl v délce a měl jednodušší techniku.

Na druhou stranu taky si myslím, že 800k za crossover postavený na Cliu je dost :)
11. 6. 2021 12:44
Re: Špatné to není ani s cenovkou ... ???
Místo hledání dieslu se stačí podívat na podvozek. A světě div se, on už to fakt někdo udělal.
11. 6. 2021 12:04
Re: realita
Súhlas. Toto je v súčasnosti podľa mňa najväčší problém Renaultu. Kupujúci sa pozrie na jeho ponuku, povie si, že Hm, pekné, ale pôjde radšej do Peugeotu. Koniec koncov, štatistiky predajov to potvrdzujú.
Avatar - pradeda777
11. 6. 2021 11:52
autor píše...
...motor byl ale pro mě zklamáním. Víme kdo za to může....a bude hůř.... :-[] :-[] :-[]
Avatar - wakantanka
11. 6. 2021 09:37
Re: Re: Nerozumiem
Ďakujem za reakciu, ale na jednej strane píšete, že pomoc elektromotora hlavne pri rozjazdoch je cítiť a citeľne pomáha preklenúť turbodieru, na druhej strane že to nepoznať. Zladenie keď je kostrbaté beriem ako oprávnenú výčitku. Aj tak si osobne myslím, že u malého benzínu je nástup výkonu od 2 tisíc otáčok úplne v pohode. Si spomeňte kde začali ťahať nepreplnovane atmosféry.
Avatar - wakantanka
11. 6. 2021 08:29
Nerozumiem
tej výčitke voči motoru. Že je tam zabudovaný mikro hybrid si človek nevšimne, spotreba slušná. Nevolá väčšina práve po tom?
11. 6. 2021 19:43
Re: to má nějakou cílovku?
:) mne to tiež ale že vôbec nereže. Väčšina aktuálnych rendíkov sa dá, ale dizajn tohto kúsku vystihuje veta: takto sa to nerobí do psej matere. Nič proti tým čo sa im to páči - mne proste nie.
Avatar - white label
11. 6. 2021 19:29
Re: Až na to...
Co na něm vypadá lépe?
Blbě vypadají obě...
11. 6. 2021 08:47
Re: Nerozumiem
Pan Bureš to píše poměrně jasné - nejede to z nízkých otáček a nejede to ani po dálnici. Jediné, kde je to (tak jak tomu rozumím) v pohodě, je klidná jízda ve středních otáčkách. Asi velké auto pro jízdu "na pohodu". Prostě příprava na EV :-[]
16. 6. 2021 10:33
Re: Tomu, kdo po něm touží..
Nic proti SUV, ale když už, tak tedy s praktickou "kombíkovou" zádí! :-) :yes:
14. 6. 2021 12:47
Re: Tomu, kdo po něm touží..
Prostě vystoupení z suv je jednodušší než z hatchbacku.Trochu vyšší cena a další neduhy jsou na vedlejší koleji.
14. 6. 2021 12:24
Re: Arkana
No 800 ale auto je v palbě.Bez pár příplatků jsi hned o 100 i více dole ale tak je to vždy u novinářský aut.Formentor je s cenou přes 900 asi blíže k milionu při stejné výbavě.
14. 6. 2021 09:03
Re: to má nějakou cílovku?
Jj, časy sa menia :-[] :-[] . Momentálne riešim výmenu auta a zvažujem posledný návrat k manuálu, kým sa ešte dá :-) :-[]
Avatar - white label
13. 6. 2021 02:59
Re: Až na to...
Tak znovu, co na něm vypadá méně blbě, než na opravdové X4?
Logo?
Avatar - Ronault.
12. 6. 2021 21:04
Re: to má nějakou cílovku?
No taky jsem o tom přemýšlel, ale prostě je jiná doba. Moji mladší kolegové ve věku 25 jezdí v hnědých SUV nebo mají SUV s nálepkou I love hybrid a já, kterému táhne na čtyřicet a má doma 4 děti, jezdí v malém Hot Hatchi s poctivým dvoulitrem...
Ale ten nejmladší má Scirocco, což je alespoň nějaký pozitivní výhled do budoucna
11. 6. 2021 12:46
Re: realita
Mně se na živo líbí docela dost. Ale ten interiér.... Stačilo by nešetřit na několika kravinách a hned by to vypadalo jinak.
11. 6. 2021 12:43
Re: Nerozumiem
Od toho Rencek ten systém nikdy nezaváděl. Jeho implementace byla nezbytná kvůli emisím. Minimálně papírově to asi hodí úsporu a nějakých těch gramů CO2, jinak by to tam nedávali. Škoda to je i není. Takový 48V systém je dražší, těžší a komplikovanější. A Arkana je levné auto na to jakou má v základu výbavu.
Osobně jsem v tom autě jel a ty trhavé rozjezdy dělá ta dvojspojka zcela jistě stejně jako tomu bylo v Meganu před faceliftem.
Zase platí jako vždy u Rencka "Kupuj až po faceliftu".
Avatar - xxc
11. 6. 2021 15:05
Re: Re: Nerozumiem
Nedávno som sa pýtal, či ten motor je zábavný a vraj áno :-)
Avatar - xxc
11. 6. 2021 15:01
Re: Re: Nerozumiem
Áno, každý sa sťažuje na hlučnosť a auto je tiché :-)
Avatar - TheBill
11. 6. 2021 10:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - WinDiesel
11. 6. 2021 11:19
Re: Špatné to není ani s cenovkou ... ???
třeba je evropská Arkana taky postavená na Dusteru, kde bereš jistotu že ne?