Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel Astra se poprvé představil v tento den před 30 lety. Mrkněte na všechny jeho generace

Model nižší střední třídy Astra představila 1. srpna 1991 německá automobilka Opel s cílem vážně ohrozit dominantní postavení etalonu této třídy, kterým je dlouhodobě Volkswagen Golf.
Zpět na článek
Avatar - 3_diamanty
1. 8. 2021 13:55
Pamatam
To som mal 9 rokov a uz asi druhym rokom som vtedy za vreckove kupoval motoristicky casopis STOP ( vychadza tusim dodnes ) ... ale ten cas leti... no a potom si takuto astru v 5dveraku kupil jeden nas sused v modrej farbe ... vsade same favority a 105Lky .. nejake to daewoo a on mal paradnu astru ...ci pana chlopi jak som ju okukoval vzdy cestou zo skoly ..... ale inak som moc rad ze po tych 30 rokoch sa mi ople naspat a opat pacia ( mokka astra fl crossland ) ... a tu novu astru by som hned bral... je famozna a pre mna momentalne lider segmentu ... uplna pecka.... este z tej bezpohlavnej corsy spravit faceliftom po vzore croslandu opat dalsi skvely opel s novym vizor xichtom a nie je o com... opel je pre mna opat velmi zaujimava a okulahodiaca znacka :yes:
1. 8. 2021 16:30
Re: Pamatam
Astra byla pro mě taková trochu tuctovka, protože ji měla tak polovina reprezentantů farmaceutických firem. O moc víc se mi líbila Vectra B. Měl jsem tehdy Mondeo MkII a jedna z mých tehdejších (dlouhodobějších) přítelkyň měla firemní Vectru 2,0 v liftbacku v bílé barvě (tenkrát vůbec né oblíbené). Oproti Mondeu byla (podle mých vzpomínek) Vectra trochu menší, ale to jsem bral jako rys sportovnosti a s tím dvoulitrem to jelo výborně.
2. 8. 2021 10:35
Re: Stále žije
Tak to klobúk dole. Je to veľmi nevďačná a nie práve jednoduchá robota, keď má dizajnér zviazané ruky už existujúcimi prvkami. Dík za info.
Avatar - m.z.
1. 8. 2021 19:33
Re: Astra GSi
Měl jsem Kadett GSI 16V a jako nástupce jsem moc chtěl tuto Astru, ale nakonec to nedopadlo. Škoda, mohlo to s ní být fajn, líbí se mi dodnes.
Avatar - eLzyx
2. 8. 2021 09:59
Astru jsem měl
a rád na to auto vzpomínám. Měl jsem tedy jen 1.6 8V 55kW. Ale to auto bylo pohodlné, blbuvzdorné, dostatečný výkon (na tu dobu), dobrá spotřeba, celkově dlouhá výdrž. A ani nekvetla. Jen u ní záleželo z jaké fabriky pocházela. Já měl vyrobenou v Německu, tušímže rok 1992. Kamarád měl 2001 vyrobenou v Polsku a ta kvetla už snad v autosalonu.
2. 8. 2021 08:24
Re: Stále žije
Predné sú z Fiatu Ducato druhej generácie (1993-2002), celkový dizajn navrhol architekt Patrik Kotas, naposledy robil SOR radu NS. :)
2. 8. 2021 08:07
Re: Stále žije
Myslíš tieto prestavby starej T3? Rozmýšľal som, z čoho tie svetlá sú...
https://t.aimg.sk/…k-elektri-ka.jpg?…
Odhalíš aj pôvod predných svetiel?
https://upload.wikimedia.org/…vska-Veschel.JPG
1. 8. 2021 22:07
Stále žije
Prvú generáciu Astry si kamarátova mama kúpila ako mierne jazdenú v roku 2000 a auto bolo v takej netypickej kiwi zelenej metalíze, podobnú vtedy dávali na Feliciu Mystery. Už tá Astra X-krát zmenila majiteľa, ale stále ju občas stretnem. Stále vyzerá lepšie ako Feldy z toho obdobia a vždy ma poteší, že má vzadu nálepku, ktorú sme tam s kamošom ešte dávali.

Inak v našom meste majú aj električky zadné svetlá z prvej Astry. :)
1. 8. 2021 21:30
Re: Astra GSi
Jooo, taky jsem chtěl 16ti ventil, ale tehdy byl doooost drahý i jako ojetina. 8ventil byl k mání a ještě nebyl udušený emisními normami, takže frčel pěkně ;-)
1. 8. 2021 16:57
Astra GSi
Otevřu Auto.cz a co nevidím - Opel Astra GSi první generace, moje první ojeté auto (7 leté), co jsem si koupil za své peníze. Jen byla tmavě modrá metalíza s alu koly z Calibry, 2.0l 8V motorem, tedy jen 85kW, ale jezdila naprosto skvěle. Dodneška vzpomínám :yes: