Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lucid představuje DreamDrive, vážného konkurenta Tesly Autopilot

Jeden z nejvýraznějších konkurentů Tesly představil vlastní systém autonomního řízení, který slibuje velmi sofistikovanou techniku i funkce.
Zpět na článek
Avatar - Amaterasu
13. 10. 2021 20:58
Re: Čo je to zas za blbosť?
https://fdrive.cz/…t-do-zivota-7836

a tohle snad víš https://zpravy.aktualne.cz/…115ac1f6b220ee8/

stejně jako že je 15.000 objednávek a výroba (po odkladech) už (reálně) běží
Avatar - Amaterasu
14. 10. 2021 10:15
Re: Teď je pravý čas na nákup akcií Lucid Motors
Snad by mě i zajímalo kdo je Retrowave ;-)
Avatar - Amaterasu
14. 10. 2021 10:14
Re: Čo je to zas za blbosť?
To je mi logika :-!
Jj když stejnej člověk před lety postavil Teslu S chtěl udělat lepší tak holt chvíli trvá rozjet novou firmu a vyvinout tu lepší verzi = toho co sám před časem udělal a tak dobrý že dodnes je to velmi slušný auto :-)

No a teď je tu ta lepší verze S = ne pozadu jak si vymyslel ale PŘESNĚ NAOPAK lepší eSko :*)
13. 10. 2021 20:23
Čo je to zas za blbosť?
Lucid bude vážne konkurovať Tesle (a všetkým ostatným) až potom, keď naozaj rozbehne predaje a začne Teslu dobiehať v číslach. Zatiaľ je to len mlátenie prázdnej slamy.
Avatar - Amaterasu
14. 10. 2021 15:08
Re: Teď je pravý čas na nákup akcií Lucid Motors
Rozvedeš PROČ přátelský vstřícný Ozzy TEBE asi nebude vidět rád? :-O :-)
Avatar - Retrowave
14. 10. 2021 12:22
Re: Teď je pravý čas na nákup akcií Lucid Motors
Plánujete podzimní sraz? Rád příjmu pozvání (i když Ozzman mě asi nebude rád vidět) :-)
14. 10. 2021 09:26
Re: Teď je pravý čas na nákup akcií Lucid Motors
Hele jedna vec je mit auto, druha vec je zvladnout produkci a byt konkurencni, treti vec je rozjet velkou produkci ala Tesla Model 3, bez toho zisk nebude.

To je jeste hodne hodne dlouha cesta, konkurence zacina byt a to se jeste muze stat veci … mozna jo, mozna ne. To nikdo nevi. Samotny penize na to muzes hazet, nic jinyho nezbyva, ale jestli to dlouhodobe uspeje? To je uplne jina otazka.
14. 10. 2021 09:13
Re: Čo je to zas za blbosť?
Vzdyt jo, prave zacali vyrabet konkurenta Tesly Model S. Jsou tedy o 9 let pozadu.
Avatar - Retrowave
13. 10. 2021 22:11
Teď je pravý čas na nákup akcií Lucid Motors
1. Proč mají akcie Lucid Motors potenciál?
Analytici trhu se domnívají, že Lucid Motors může být příští Tesla již za několik let, jak je vysvětleno ve zprávě Bank of America, která obsahuje doporučení ke koupi akcie. Pokud Tesla bude nadále ztrácet podíl na trhu u ambiciózních nových konkurentů, Lucid Motors jej pravděpodobně předběhne. I když, nepodceňujte odvahu a nadhled jeho majitele, kterému se vždy podaří vyjít na první příčku. Technologická výhoda Lucid Motors každým dnem roste a plán expanze trhu vypadá, že jde správným směrem. Signál spustil nárůst akcií Lucid Motors a zajímavý nákupní apetit. Jeho největším akcionářem je saúdský arabský státní fond a jeho akcie budou mít brzy hodnotu 11,75 miliardy dolarů. Cena akcií Lucid Motors se pohybuje kolem 20 dolarů. Odhadovaná pomyslná hodnota akcií je tedy více než 35 miliard dolarů (pro srovnání, kapitalizace Tesly je 751 miliard dolarů). Například Tesla má asi 21krát vyšší tržní kapitalizaci než Lucid Motors. V důsledku toho mnozí investoři považují akcie Lucid Motors za velmi atraktivní, protože mají 21násobný potenciál zisku (zisk + 2 000%), aby dohnali Teslu v tržní kapitalizaci.

2. Lucid Motors má mnoho silných stránek, ale mezi nejvýraznější výhody této společnosti patří:
• Je to nejlepší ze společností inspirovaných Teslou a její nejslibnější konkurent, který ji chce překonat talentem, technologiemi a hodnotou značky. Právě tyto tři silné stránky umožnily společnosti Tesla dosud ovládnout trh.
• Potenciál růstu společnosti Lucid Motors jako konkurenta společnosti Tesla je jasný. Potvrzují to její plány na výrobu, prodej a expanzi na globálním trhu.
• Tesla čelí globální konkurenci a bude nucena rozdělit koláč elektrických vozu, který ona monopolizovala. Ve Spojených státech, Asii a Evropě roste konkurence a hrozí její vytlačení.
• Podle společnosti Dan Levy, analytika švýcarské banky Credit Suisse, podíl Tesly na americkém trhu v období od března do dubna klesl z 29% na pouhých 11%. Trh s elektrickými vozidly se diverzifikuje.
• V čele společnosti stojí Peter Rawlinson, tvůrce modelu Tesla S. CEO Lucid je navíc nápomocen týmem bývalých vedoucích pracovníků a talentů společností Tesla, Ford, Audi, GM, Samsung, Apple a Intel.
• Lucid Motors plánuje po rozšíření výroby vyrábět levnější a dostupnější elektromobily. Společnost očekává, že bude vyrábět cenově dostupná elektrická vozidla.
• Cena akcií Lucid Motors je výrazně nižší než u Tesly a dalších automobilek. Lucid Motors má navíc tržní kapitalizaci 35 miliard dolarů, zatímco tržní kapitalizace Tesly je 751 miliard dolarů. Potenciál zisku pro investora Lucid Motors je obrovský.

3.. Lucid Motors vyrábí vozidla, která jsou špičková v technologii:
• Prémiový Lucid Air je schopný konkurovat komukoli na světě, včetně Tesly a jistě bude bezkonkurenčně nejlepším luxusním elektrickým vozidlem na světě, a to nejen v designu, ale také v technologiích.
• Nejvýkonnější verze, Lucid Air Dream Edition, má dojezd přes 800 kilometrů a výkon kolem 1 100 koní. Tyto vlastnosti jsou lepší než jakákoli Tesla na trhu.
• Baterie, vyvinuté ve spolupráci s LG, se úspěšně používají ve Formuli E. Vozidla Lucid Motors budou mít 113 kWh baterie založené na architektuře EHV +900 V. Výrazně vyšší než Tesla, jejíž baterie dosahují nejlepších hodnot 100 kW/h a 450 V. Díky tomu mají dojezd 483 kilometrů s pouhými 20 minutami nabíjení. Kromě toho je vybaven nabíječkami, které využívají výhody špičkového výkonu 350 kW.

BRAVO LUCID :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud