Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes třídy C do zásuvky prozrazuje české ceny. Na elektřinu zvládne přes 100 km

Stříbrné šípy představují českému trhu Mercedes C 300 e, jenž kombinuje zážehový dvoulitr s elektromotorem a bateriemi. Plug-in hybrid je dostupný jako sedan i kombi.
Zpět na článek
Avatar - WinDiesel
28. 10. 2021 11:35
Re: Dobíjení
Ty woe ty nejezdíš, ty pořád jen řešíš nabíjení .... :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
Toť Váš úděl, elektrofans, a každý psychiatr Vám napíše antidepresiva :-[]
Večer vyrážíš a ráno dojíždíš po návštěvě několika nabíječek do práce, to samé zpět.
Máš ten život komplikovaný.
Už musíš mít ty hry v Tesle ohrané, tlačítka omačkaná :-[] :-[] :-[]
Avatar - WinDiesel
28. 10. 2021 09:58
... a oba plug-iny budou zařazeny ...
... mezi hybridy a bude to vypadat že se benzíny a diesely vlastně vůbec neprodávají. Z médií zase začnou vypadávat tabulky s obrovskými prodeji hybridů, zatímco diesel 15% a benzín 25% :-[] :-[] :-[]
Avatar - WinDiesel
28. 10. 2021 11:34
Re: ... a oba plug-iny budou zařazeny ...
Obsažný příspěvek ... něco faktického by nebylo, Fňuku Kuku? :-!
28. 10. 2021 14:31
Re: ... a oba plug-iny budou zařazeny ...
Tento dusevny kripel Kuk-teoretik je zaujimava postavicka :D
Komicke na nom je,ze je to velky bojovnik za ev auta a pritom v ziadnom ani nesedel,nie to este soferoval a sam vlastni olietanu 20 rocnu kraksnu,kedze je socialne slaby odpad zo stoky zijuci na socialnych davkach a na lepsie auto nema a tak si lieci svoje male pero a komplexy na forach :D Vsak uz aj na hybrid fore ho zato vysmiali,ze hra sa na mudreho a pritom z realneho zivota vie *** o ev autach ako funguju :D
Avatar - hugino
28. 10. 2021 14:53
Re: Dobíjení
A keď bývam v paneláku na štvrtom poschodí mám na noc cez vyvŕtanu dieru v paneli spustiť kábel alebo si mám najprv za 250 000 € kúpiť dom a až potom PHEV ?Môžte mi vy elektro eko progresívny poraďiť. :-!
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 11:07
Re: Dobíjení
90km pro PHEV je slušná hodnota. Odhadem 95% jizd to zvladne v EV.
Avatar - Barrichello
28. 10. 2021 16:27
Re: Dobíjení
V době kdy zakážou spalováky bude kilowatka za 18-25 kč a stavební proud tak 36-50 :-) :-) :-)

A rohlík bude za 6 kč v lidlu a super kvalitního pekaře někde mzi 12-19 a chlebík tak za 60 lidl a superpekař 90-160 Kč :-) :-) :-)


A nastane totální rozpad, SEZBR zkrachuje a rozloží se.

Neměcko to čeká již brzy, nstane nukleární tma
https://www.tydenikhrot.cz/…elektro-deficitu
https://www.tydenikhrot.cz/…elektro-deficitu
Avatar - Barrichello
28. 10. 2021 16:24
Doba uhelná se vrací
Lidi se vrací masivně k uhlí.

EU ten tah se snižování emisů nějak nevyšel, naopak začínaj masivně stoupat.

Tak co udělá EU ted? zkáže lidem doma kamna, kotle atd? Chudáci kontroloři co to budou chodit kontrolovat, to bude napadení nožem, sekryou, střelný poranění, umlácení pajcrem apod případy. To aby kontrolor měl tak 200 litrů měsíčně a 10 týdnů dovolený, aby to někdo vůbec dělal

https://echo24.cz/…echazeji-na-uhli
Avatar - hugino
28. 10. 2021 15:00
Re: Dobíjení
Velmi dobre si to napísal.Ľudia si zbytočne komplikujú život s každodenným naťahovaním kábla pritom si stačí kúpiť auto so spalovacím motorom a min týždeň nemusím čerpačku ani vidieť.Všetci tu riešia elektromobilitu osobných áut a buzerujú motoristov na EK ale to že tu jazdia denne tisícky dieslových kamioónov tak to je v poriadku.Veď to je choré.
Avatar - kuk
28. 10. 2021 11:19
Re: ... a oba plug-iny budou zařazeny ...
Fňuky fňuk. :D
Avatar - Barrichello
28. 10. 2021 15:45
Re: Dobíjení
Já vyjíždím taky každý ráno s plnou nádrží, mam totiž dvě :-) :-) :-)
Avatar - Ozzman
28. 10. 2021 15:37
Re: Dobíjení
Spravne by si mel svuj hnusnej spalovak prodat a pouzivat jen EV auto na carsharring :D A zbytek jizd jezdit MHD ci na elektrokolobezce a zasadne po chodniku !;) Tesla pro plebs jako jsme my neni
28. 10. 2021 15:18
Re: Dobíjení
Je třeba, abys nám poradil, jak správně žít. Kdo bydlí v bytě v centru města, nesmí mít tedy auto ?

Dokud nemáš ostrovní dům někde v horoucích peklech s plnou střechou a zahradou solárů a tepelným čerpadlem nemůžeš mít auto. Nebo kde je hranice, kdy smíš mít auto ?
Avatar - eLzyx
28. 10. 2021 14:26
Re: Dobíjení
pak je nutné mít doma 3f zásuvku aspoň s 16A.
28. 10. 2021 12:00
Re: Dobíjení
Ty ses dobre mimo.. je to presne naopak, kazdy rano vyrazis s plnou nadrzi a tankovani 95% casu proste neresis. :-[]

Pro tech par vyjimecnych pripadu v roce mas holt superchargery.
Avatar - eLzyx
28. 10. 2021 10:59
Re: Dobíjení
ze zásuvky 230V/13A nabíjím i Teslu s 85kWh baterkou a jde to. Jak? Vždy ji navečer píchnu do zásuvky, ať je nabitá jakkoliv, jen proto, aby ráno byla baterka natemperovaná, interier ohřátý/vychlazený. Na ty moje denní pojížďky do práce a zpátky, případně pár kilometrů kolem to bohatě stačí. A když jedu delší trip? No tak se před návratem domů zastavím v Lovosicích, Plzni nebo v Praze na Superchargeru, natlačím to na 90% a domů dojedu s více jak 40%. Zase se něco nabije ze zásuvky, takže se do práce dostanu. Co bych dělal, kdybych musel hned druhý den jet další trip? Tak se holt zastavím na 50kW nabíječce, co mám poblíž.
Avatar - Roman Horký
28. 10. 2021 20:25
Re: Dobíjení
Okresky jsou moc fajn ve dne, když uvidíš kus naší krásné země. V noci je to adrenalin. To je sama srna, ozralej důchodce na neosvětleném kole a tak.
Avatar - KANKUNEN
28. 10. 2021 17:12
Svět naruby
Co tak topit elektřinou a jezdit na plyn. Celé ty šaškárny s baterkama by nebylo.
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 17:08
Re: pekny
On nepíše 13.5x, ale 13.5kwh. Což na 600km nevidím jako problém. To i v obyčejným HEV nabiju rekuperaci( po okreskach ) během 100km kolem 10kwh. Na dalnici to ale nesleduji.
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 15:54
Re: pekny
uprimne som nečakal, že nevinná veta . dokážem za 600km dobit celu baterku vyvola tolko ludom červeno pred očami.

prečo som ja osobne šiel do PHEV? chcel som auto nad 300 koní ktoré nebude žrat aj trávu okolo cesty. niesom žiadný fanatický ekolog a nikdy by som neveril, že po roku poviem, že mi je príjemnejšie íst čisto na elektro ako na diesel. spolu je ta kombinácia ale vražebná, mal som už dost aut, ale toto je skrátka pecka. 306 koní/700Nm a po roku mám spotrebu 5,2 litrov na 100km
Avatar - Ozzman
28. 10. 2021 15:39
Re: Dobíjení
Ja mam v garazi elektriku a je i vyhrivana, akorat v ni parkuji nafťáček ;)
Avatar - Ozzman
28. 10. 2021 15:28
Re: Dobíjení
No a kam patrim ja, kdyz bydlim v byte ve meste, a mam tam soukromou garaz ? Jsem aspon poločlověk ?:D

Ale je jasne, ze kazdej slusnej clovek by mel mit rodinnou vilku a Teslu zejo , zbytek jsou lopaty … :-[] :-[]
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 14:05
Re: pekny
Spis to asi dobíjí motor nadbytecnou energií.
29. 10. 2021 13:04
Re: Vždycky když vidím...
To mi řekni proč? Mě třeba pobaví pohled na dobíječku na 90km D1 u Humpolce, kde je vždy nějaká Tesla už nějakou stojí (a ještě dlouho stát bude), já přijedu, dotankuju u služebáku za 5minut CNG a jedu v klidu dál… Pokud jedu soukromým, tak ani zastavovat nemusím, jen se podívám, pousměju se na tím “pokrokem” ;-)
Avatar - Barrichello
28. 10. 2021 22:14
Re: pekny
Řeknu k tomu jen jedno, můj táta jezdil celý život na benzín, přes 30 let....

doba dieslová tu nastala masivně až někdy po roce 2000, to dý doby lidi drandili furt na benzín a prodávali se i velké sedany a suv a offroady s benzínovými V6......pak všichni jak prdlí přešli na naftu.
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 14:31
Re: pekny
papiere potrebujem k práci, takže stále sa snažím ako tak dodržiavat rychlost. ak je na autobahne neobmedzena tak idem až po omezovač pokial to premávka dovolí.
hoši mám z vás pocit, že ste pravdepodobne v podobnom aute nesedeli a nejde vám ani o tak sa podelit o skusenosti ako o obyčajné detské hejtovanie. neviem kolko vám je ale napísat, že pri 200 je odpor menší už hraničí s demenciou , pretože prave ten odpor ktorý dynamo mení na elektriku je to o čom tu celu dobu hovorím
28. 10. 2021 12:48
Re: Dobíjení
je to slusna hodnota aj v elektro autach, pamatam si ako sa v kruhoch elektro nadsencov nedavno ospevovala elektricka honda, ktora mala dojazd okolo 100, alebo prve leafy, ktore su na podobnom dojazde, ako to 99.999 ludom musi stacit, a pritom je to ciste elektro, tu to stale mozes doriesit normalnym palivom a auto plnohodnotne pouzivat
28. 10. 2021 12:45
Re: Dobíjení
a aky problem je pri 12hodinovom nabijani? medzi prichodom z prace a odchodom do prace je to dostatocne dlhy cas asi pre kazdeho, kto nema dve sichty za sebou, a ten kto ma asi nebude snivat o elektro aute
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 12:25
C300de
od vianoc mám predchodcu C300de a baterka mi stačí na cca 40km čo je okolo komína viac než dost. tu je dvojnásobná kapacita bez hrbu v kufru, čo je skrátka paráda, ten vývoj ide nenormálne rýchlo.
síce je nové Céčko o polsekundy pomalšie (ja mám 100km/h za 5,6sek) ale toto ber čert, hned by som menil :)
28. 10. 2021 10:50
Re: Dobíjení
to zalezi, tech 25.4kWh bude pocitam celkova kapacita, a system to nepusti treba na vic nez 22kWh vyuzitelnych, navic pri poklesu do hybridniho rezimu tam bude pocitam spodni rezerva okolo 1-2kWh, v realu tak z bezne zasuvky coz je 3.6kW to bude okolo 10 hodin, na nocni nabijeni vesmes dostacujici, bude proste zalezet na jizdnim profilu daneho auta, ono vesmes kdo si tohle poridi, tak s vyhledem na budouci porizeni BEV si ten wallbox asi stejne rovnou zaridi i pro tohle auto

a ze relany dojezd okolo 90km v elektrickem rezimu je jiz hodne slusna hodnota ktera pocitam 95% majitelu techtoi aut bude stacit na to aby treba 90% rocniho najezdu zvladali na elektrinu
Avatar - eLzyx
28. 10. 2021 16:16
Re: Dobíjení
zcela upřímně, jak to máš ty mne nezajímá. Až ty spalováky zakáží, tak to bude taky jen tvůj problém, ne můj.
Avatar - Coronavirus
28. 10. 2021 12:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Roman Horký
28. 10. 2021 12:00
Re: Dobíjení
Bez se prolitnout dieselem po autobahnu, čau.
28. 10. 2021 21:25
Vždycky když vidím...
...nějaké auto, jak je potupně zapojené do zásuvky, zvedá se mi žaludek. A je při tom jedno, jestli je to dobíjecí hybrid, nebo nedej bože zkratowůz.... :D
Avatar - Roman Horký
28. 10. 2021 11:59
Re: Dobíjení
Je to slušná hodnota mezi PHEV. Je to ubohá hodnota vzhledem k velikosti baterie.
Avatar - Barrichello
28. 10. 2021 22:08
Re: ... a oba plug-iny budou zařazeny ...
Taky už skončili a jdou si koupit povolenky od Tesly :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 21:12
Re: pekny
hybrid, či už s možnostou nabíjania alebo bez je síce slepá, ale nutná cesta k elektrifikácii.
od začiatku som sa na to pozeral skz prsty, ale ked si človek tak vezme vývoj povozov od koní až po teraz, tak elektrika je aspon pre našu generáciu to, čo bolo pre našich rodičov diesel a predtým ešte benzín. (všetko ma svoj začiatok a aj koniec) a u elektriky to bude platit tak isto...

beriem tvoj argument, že neviem či sa niekedy vyrobí zložitejšie auto ako je PHEV :) v čechách v MB servisoch stále pred nimi mechanici utekaju a uprimne neviem si predstavit prípadne nejaká porucha, to auto je prešpikované elektronikou a na moj vkus je jej až prílíš, ale to je v DNA MB.
jazdil som určitu dobu pred FL W205 C300h (2015) ktorý mal baterku niečo cez 7 kWh, teraz mam poFL C300de (2020) ktorý u má 13,5 baterku a čítáme, že už vychádza nové C s 20kWh baterkou. len v mojích očiach je to za nejakých 6 rokov ztrojnásobenie kapacity - ten vývoj ide brutalne rýchlo. začínam si mysliet, že do 10 rokov hybridy už nebudu vobec treba...

neveril som, že to niekedy poviem ale normálne si už dokážem predstavit mat čisté elektro ak bude garantovany dojazd zima nezima 500km. vidím v nom len a len výhody oproti spalovaku.

díky za privítanie ale nebudem vás tu velmi opruzovat, zaujima ma len tato tema (konkretne toto auto čisto osobne :)
28. 10. 2021 19:40
Re: Dobíjení
A nepoškozuje časté nabíjení na Superchargeru akumulátor? Pokud byste chtěl brát ze zásuvky 16 A, musela by to být speciální pro dlouhodobý odběr?
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 17:22
Re: pekny
konečne niekto kto nevidel HEV, alebo PHEV len na obrázku a hejti čo mu klavesnica stačí :yes:
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 17:04
Re: Dobíjení
Dnes ani nevíš, jestli seženeš Adblue, takže to je úplně stejne.
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 17:01
Re: Dobíjení
Ne ty jsi poloviční vidlák. :-[]
Možná bys mel premyslet o LPG do megana :-[]
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 16:46
Re: pekny
nemyslel som teba, sorry ak to tak vyznelo..
nie nie, teraz vobec neber to, že s tým autom idem raz za čas pílu a užívam si to parádne zrychlenie...
rekuperácia za jazdy je len milý bonus, baterku nabíjam zo siete tolko čo to len ide. vo firme zadara a doma za 2,5kč/kw (zatial) . ak niekto má PHEV a nenabíja ho tak ano beriem, to auto nemá pre nho žiadný rozumny argument.
vačšinou denne nenajazdím viac ako 50km take to auto používam ako elektro ale neobmedzuje ma v tom, že ak potrebujem íst služobne aj na druhu stranu europy.
neviem ako to maju iné auta, ale MB ma kombinaciu diesel/elektro zvládnute na jedničku, pri fakt dravej jazde nebyt displaya tak neviem čo kedy tahá, ten lineárny zátah je skrátka pecka.

edit: samozrejme spotreba plus elektrika ktoru ju treba pripočítat ak ju platím z domova. pozrel som teraz do aplikácie tak je to 5,2 plus 4,3kw na 100km. ukaž mi 300 konové auto s podobnými nakladmi na palivo :)
Avatar - eLzyx
28. 10. 2021 16:22
Re: Dobíjení
je to trošku omezující v tom, že musíš plánovat, přiznávám. Obzvláště po naší republice. Stále jsou na mapě taková bílá místa. Paradoxně "extrémní" tripy po Evropě problém nejsou, protože Superchargery jsou umístěny při cestě.

Já auto do garáže strčit musím, protože ... severní Čechy.
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 15:56
Re: Zrychleni
uprimne tiež ma to zaskočilo. predchadzajuca C300de (W205) má 5,6sek a 700Nm. mám dojem, že ho umelo priškrtili kvoli dojazdu a hlavne prevodovke, pretože tych 700Nm bolo max čo 9 stupnova prvodovka zvládne
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 15:50
Re: Dobíjení
ešte minuly rok som uvažoval podobne ako ty. stále som relatívne mladý človek, tak je pre mna výkon celkom doležitá vec pri vybere auto a prave tento PHEV od MB splnuje všetko čo od auta očakávám. nieje mi luto jazdit po meste, "štartovat" elektriku. jazdím za 0,50kč na km, ak potrebujem íst dalej tak sa pridá diesel, tak do 100km to je stále nejakých smiešných 2 litrov nafty a ak idem fakt daleko tak už to neriešim vobec a idem nafta/elektro. ono mat pod zadkom non stop 306 koní a 700Nm je viac než návykové.
blbé je, že u PHEV i ten posledny argument anti-elektro fanatikov - dojazd nezafunguje.
inak ho nabíjam z obyč zásuvky 2,2kw za hodinu a uplne mi to stačí , u tejto novej verzie céčka už by som ten wallbox asi zvažoval
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 15:28
Re: pekny
baterka ma u aktualnej verzii (C300d/e) 13,5 (vlastne 10kWh, pretože pod 10% si už používanie energie manažuje auto samo), to len tak na okraj ak by si aj čítal čo píšem...
Avatar - Ozzman
28. 10. 2021 15:25
Re: Dobíjení
Urcite se s tím dá žít, ale chytnu tě za jedno slovo, tedy větu a to kdyz jedes nekam, kde nabíjení neni a nebo nevis, jak to tam je. Pro mne by toto bylo omezujici a stresujici. Pokud pendlujes jen mezi par misty a nikam jinam se nechystas, pak v poradku, ale ja mimo tyto cesty jezdim i jinde, vylety, popojizdky a ruzne cesty, kde bych nechtel resit nabijeni. V tomhle vidim obrovkskou vyhodu PHEV nad EV.

P.s pro mne by bylo i obtezujici davat auto porad do garaze k nabijecce po prijezdu domu. Casto ho necham jen venku, vynosim veci a uz se mi nechce jeste zajizdet do garaze, ale taky asi zalezi, jak mas uzpusobenou garaz.
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 15:02
Re: Dobíjení
stále by si mal prioritne riešit slušné byvanie a až potom na poriadne auto
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 14:59
Re: pekny
to ma napadlo tiež, ale k čomu potrebuješ ironiu aby si potvrdil slová o tom, že jednoducho nabijem baterku skor ak sa pohybujem vysokými rychlostiami?
ak sa ma snažíš nejako zhodit, tak hladaj rozpory v tom čo hovorím a nie naopak
29. 10. 2021 11:05
Re: Vždycky když vidím...
No, vzhledem k prudce stoupajícím tarifům elektřiny tě ten smích možná brzy přejde! :-[] (ano, vím, že benzín a nafty taky výrazně zdražují, ale i tak.)
28. 10. 2021 21:11
Re: ... a oba plug-iny budou zařazeny ...
:-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :yes:
No, ono s metodou "zatloukat, zatloukat, zatloukat" nelze vydržet do nekonečna! :-)
Avatar - Ozzman
28. 10. 2021 17:55
Re: Dobíjení
Jo :D a proto si jel minulou sobotu s nama po okreskach 3 hodiny a byla to sranda :D
Avatar - Coronavirus
28. 10. 2021 14:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 14:04
Re: pekny
logicky sposobom jazdy... ak jazdíš cca 140km/h tak to "plachtenie" a brzdenie nevyprodukuje tolko energie ktoru dokážeš uložit, ako ked ideš 200. toto su ale zaklady fyziky...
Avatar - Coronavirus
28. 10. 2021 14:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 13:52
Re: pekny
akékolvek pribrzdenie, alebo kedykolvek sa nedotýkam plynu tak to auto jedoducho rekuperuje, to prudke brzdenie bol len príklad.je mi jedno čo si o tom myslíte, hovorím vám ako to je. 900km som dal za necelych 8hod aj s restávkami a fakt tomu autu stačí na autobahne tych cca 600km aby sa plne dobila baterka, samozrejme toto napr nefunguje na naších dialniciach, alebo okreskách
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 13:01
Re: pekny
čo ta ospravedlnuje za pitomost, ktoru si napísal je, že si PHEV asi nikdy v ruke nemal :-D
skus brzdit z 250km/h na 90 ak sa začnu predbiehat 2 nakladaky hned tam máš 2% dobru

v BE ofiko do 48hod návštevy žiadne, na hraniciach nikdy nikto, takže žiadne....
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 12:50
Re: pekny
tak to to presne mám, stane sa aj mesiac, že jazdím len na elektriku, teraz napr som musel dat Brusel v pondelok tam a včera nazad, tak som šiel na diesel, plus rekuperacia. inak na ceste cca 600km som schopny len brzdením nabit plnu kapacitu 13,5 baterky...
28. 10. 2021 12:44
pekny
Tohle se mi libi. Do prace bych jezdil na elektrinu a o vikend protocil motor. Teoreticky by mi to mohlo teda vydrzet do duchodu a muzu jezdit na to co je zrovna pro me lepsi. Pokud bude porad nocni nabijeni vyhodny, tak sosnu doma v garazi a rano kazdej den vyrazim s tim, ze kdyz natahnou elektrinu, tak muzu vzdycky natankovat palivo. Jen je to zkratka porad drahy. Az to bude po prvnim majiteli s 30tis za 750, tak bych to bral 😂
29. 10. 2021 08:15
Re: Vždycky když vidím...
Já se zase směju, když jedu okolo čerpací stanice ;-)
Avatar - Coronavirus
28. 10. 2021 13:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Roman Horký
28. 10. 2021 10:53
Re: Dobíjení
Slušnou hodnotu si představuji jinak.
Avatar - eLzyx
28. 10. 2021 14:31
Re: Dobíjení
právě že nabíjení prakticky neřešíš. Prostě přijedeš domů, vezmeš kabel ze zdi a připojíš k autu. Tohle přeci nikoho nemůže otravovat. Obzvláště když naproti tomu dostaneš komfort v podobě vyhřátého případně vyklimatizovaného auta v době, kdy chceš někam jet. A ten komfort, kdy nemusíš auto prvních 30km šetřit, aby se zahřálo, to taky není k zahození. Tohle je 97% všech jízd.

Řešíš jej až ve chvíli, kdy ti nestačí řekněme 350km dojezd, nebo nemáš možnost v nabíjet v cíli. Musíš tedy nabít po cestě. Ano, to může být opruz. Ale je tu jedno velké ale - nevydělávám tolik, aby mne čas strávený na nabíječce stál více, než rozdíl mezi elektrickými kilometry(pravda, mám je za 0Kč) a benzinovými. (ropáky nejezdím). Takže EV je pro mne i přes to úsporou.
28. 10. 2021 09:59
Dobíjení
Takhle velká baterka už bude chtít v práci/doma nainstalovaný wallbox, protože z 0 do 100 % se bude z normální 230V zásuvky dobíjet přes 12 hodin.
Avatar - JirkaVejrazka
29. 10. 2021 12:19
Re: pekny
Ano, evidentni nesmysl to je. Ale jak vidis, tak to stejne vygenerovalo slusnou diskusi...
Avatar - chmelko
29. 10. 2021 11:37
Re: pekny
"som schopny len brzdením nabit plnu kapacitu 13,5 baterky..."

ale ja tam nikde ani "x, alebo krát" nepíšem takže uprmne nechápem ako mohol niekto vobec k takemu konštatovaniu vobec dojst.... nikdy by ma nenapadlo, že toto niekto takto pochopí.
na druhu stranu beriem, že ludia maju vobec pochopit ako PHEV funguje, ale ak nerozumiem, prečo sa jednoducho nespýtam a robím zo seba doslova pitomce?

ak pominiem to, že ak by som dokázal 13,5x na 600km nabit baterku rekuperaciu tak mam regulerne perpetum mobile, tak ani neviem ako by som to vypočítal...akože som na 600km nabil baterku na 1350%? :D
Avatar - Mikesus
29. 10. 2021 11:08
Re: pekny
Tak chapu, ale 13.5x je evidentně nesmysl. Takze kdyz pominu něco, co je nemožné, vypadne z toho 13.5kwh
Avatar - JirkaVejrazka
29. 10. 2021 10:41
Re: pekny
Asi je drobny problem v tom, zes napsal "plnu kapacitu 13,5 baterky". Kdybys tam nezapomnel napsat "kWh", asi by to bylo jasnejsi ;-)
Avatar - Mikesus
29. 10. 2021 08:25
Re: Dobíjení
Ale tak si to vezmi, máš vlastní garáž, vedle bytu, bydlíš mimo velkou aglomeraci a navíc každou chvíli jezdíš k zemědělcům :-[]
Avatar - Mr-T
28. 10. 2021 21:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - rohYpnol
28. 10. 2021 20:37
Re: pekny
A vlastně se dívám že jsi tu nový, tak vítaj tu mezi námi ;-)
Avatar - rohYpnol
28. 10. 2021 20:33
Re: pekny
Ok, tohle berem.

Čeho bych se ale bál to je dlouhodobá spolehlivost a trvanlivost. Z podstaty věci je to prostě kombinace 2 pohonů, takže se ti může vydrbat 2x tolik věcí.

U Lexusu a Toyoty jsem schopný zkousnout ten hybridní systém, protože jednak Japonci jsou pečliví, jednak ten systém je lety prověřený a cpou ho do všeho možného, takže toho vyrobili fakt dost.

Ale MB... tam bych tomu možná dokázal věřit také. Ale třeba u VAG ani omylem ;-)

Ale jasné, pokud je to čistě služební věc a auto se točí co 3 nebo 5 let, tak tohle je jen plácnutim do vody.

Určitě beru i argument, že moderní diesel už má taky tolik kurvítek, že je lepší mít elektriku a baterii než DPF, EGR, AdBlue, SCR... Hlavně pokud člověk jezdí i kratší trasy.
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 20:00
Re: Dobíjení
:-[] :-[] :-[] :-[]
Náhodou, je to město a ne vesnice. :-[]
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 20:00
Re: Dobíjení
Protože jsme to slíbil, navíc jsem se tesil, jak ti budu svítit do zrcatek :-[]
Avatar - Ozzman
28. 10. 2021 17:55
Re: Dobíjení
Rekl kluk z vesnice z konce sveta :D LPG nikdy ! :-[]
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 17:18
Re: Dobíjení
neviem ako inak som mal reagovat na vetu:
"A keď bývam v paneláku na štvrtom poschodí mám na noc cez vyvŕtanu dieru v paneli spustiť kábel"

potom fakt ano, nech si vyrieši slušné byvanie a potom rieši mercedes na ulici
Avatar - Ozzman
28. 10. 2021 16:59
Re: Dobíjení
Chapu, ja v EV vidim ideal fakt jen jako male mestske auto do prace, ale na tyhle jine cesty mit jeste spalovak.
Avatar - Ozzman
28. 10. 2021 16:57
Re: Dobíjení
No pozor, ja nemam proti hybridum ani popel, ale reagoval sem na tu tvou pitomost o slusnem bydleni…
Avatar - rohYpnol
28. 10. 2021 16:41
Re: pekny
Nemám pocit že bych měl rudo před očima.

Jen jsi mě v podstatě vůbec neodpověděl na co jsem se ptal. Čím více neefektivní způsob jízdy, tím větší přínos má EV ve spalováku. Ale to mi prostě nepřijde jako pecka.

Navíc opět mistrně fabuluješ. Nemáš totiž průměr 5,2 na 100, ale 5,2 + XY kWh na 100. :-! :-!
Avatar - chmelko
28. 10. 2021 15:36
Re: Dobíjení
vidíš už máš aspon garáž, teraz do nej nejako dostat elektriku a už nemusíš vrtat diery do panelu.
28. 10. 2021 14:41
Re: pekny
a ja myslel, ze i tupec pochopi, ze jde o ironii
28. 10. 2021 13:11
Re: Re: Dobíjení
Roman nekritizuje dojazd ako taký, ale dojazd na takú veľkú baterku.
29. 10. 2021 12:34
Co na nás ekofašisti ve vedení EU chystají dále?
Předpokládám, že pokud ti zelenorudí šílenci budou toto skutečně vyžadovat, lidí už vyjdou do ulic!
https://zpravy.magazinplus.cz/…-domu-a-aut.html?…
Avatar - Barrichello
28. 10. 2021 22:10
Re: Dobíjení
slušný bejvání ve větším městě je dneska 6-11 mega :-) :-) :-)

Za to máš na vsi domek a dva ojetý Bentley nebo funglvku Bawo v plný výbavě :-) :-) :-)
Avatar - Mr-T
28. 10. 2021 21:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - fOE
28. 10. 2021 15:48
Zrychleni
Na 310k a 550Nm (predpokladam ze to bude 4x4) je to udavane zrychleni nic moc, dokonce je nachlup stejne jako o 50k slabsi 330e. Tim spis kdyz E 300 e to umi (umelo) o pul vteriny rychleji bych cekal, ze se nove C predvede v trochu lepsim svetle...
28. 10. 2021 13:03
Re: Dobíjení
Soudím z vlastní zkušenosti. Když jsem jezdil Mercedesem, tak jsem měl docela dost zařizování i mimo pracovní dobu a ráno jsem vyrážel okolo šesté ;-)
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 16:59
Re: Dobíjení
Ja tedy radši trávím čas lepe nez nesmyslnym ježděním
Avatar - rohYpnol
28. 10. 2021 15:49
Re: pekny
Jako nechci se vám tu míchat do výživné intelektuální debaty.

Ale fakt máš pocit, že je nějakou extra velkou předností, že tyhle schizofrenický auta co chtějí být spalovakem i elektrikou zároveň, dokážou efektivně zužitkovat naprosto neefektivní jízdu??

Ano, já ti věřím že při tomto způsobu naboucháš i vybitou baterií rekuperací. Ale mě to fakt jako senzace nepřijde.

Když bych to obrátil tak naopak při plynule jízdě bude spotřeba na prd protože spalovák tahá celý EV+baterie nadváhy. Takže za mě mi tahle koncepce příliš nesedí.

Jako rozumný beru těch 50 až 60 elektrických km s tím, že hlavní pohon je spalovák. Tady už mi přijde ta kombinace přes čáru.
28. 10. 2021 14:17
Re: pekny
kdyz jedes 200 a vic, tak mizi aerodynamickej odpor, a naopak jak se ten vzduch za tebou zavira, tak te tlaci dopredu, a muzes vesele rekuperovat :D
to je ta fyzika :D :D :D
... pomocny skoly
28. 10. 2021 14:15
Re: pekny
jestli ma ta baterka 20kWh a na 600km ji nabije 13.5x jak tvrdi, tak na kazdejch 100km ji nabije 45kWh. to je ulet, navic by to nebylo moc efektivni.
asi ta videohra
28. 10. 2021 13:42
Re: pekny
to bys musel na tech 600 kilometrech 675x brzdit z 250 na 90.
to mi neprijde uplne realny
co to hrajes za videohru ??