Novinky
Citace z článku: " Zatímco v Norsku a Nizozemsku připadá na 1000 automobilů sedm až devět veřejných dobíjecích stanic, v Itálii je to pouze 0,4 dobíječky. " Zaostalé Česko, podporující přes AdBlue a řepku a kdovíco dotované dýzele, má podle hybridu (článek s názvem V ČR jezdí 8500 elektromobilů, využívají už 1400 dobíjecích míst) tedy má průměrně 6,07 dobíječky na 1000 elektromobilů.
Amaterasu
Jj PŘESNĚ TAK = musíš jít (totiž) o level DÁL 😉
V zemi kde se prodává už VĚTŠINA https😐/www.novinky.cz/…ich-aut-40346892 je pak těch dobíjecích míst třeba podobně jako u nás = ale když se tady (téměř) neprodávaj VYPADÁ to že...
Jasno? (díky andrejovi a jeho soukromému zájmu) ZAOSTALÉ česko podporující JEHO byznys adBlue a řepku a nevím co s tím má dotování nafty snad jen že ON ho ještě navýšil = tak na tom je jak je. a PROTO teď https😐/www.auto.cz/…4-miliard-141561
Protože když (kdyby) se prodá příští rok v ČR stejně elektromobilů jak v Norsku = asi 80 tisíc za rok = bude náš poměr dobíjecích míst.... jak finance po Schillerový 😲 :😉
to ZPOŽDĚNÍ a ZAOSTÁNÍ má jedno plus = zatímco jinde aktuálně vyměňují původní dobíjení (třeba 50kW) my můžeme rovnou stavět 250-350kW 😁 :-!
V zemi kde se prodává už VĚTŠINA https😐/www.novinky.cz/…ich-aut-40346892 je pak těch dobíjecích míst třeba podobně jako u nás = ale když se tady (téměř) neprodávaj VYPADÁ to že...
Jasno? (díky andrejovi a jeho soukromému zájmu) ZAOSTALÉ česko podporující JEHO byznys adBlue a řepku a nevím co s tím má dotování nafty snad jen že ON ho ještě navýšil = tak na tom je jak je. a PROTO teď https😐/www.auto.cz/…4-miliard-141561
Protože když (kdyby) se prodá příští rok v ČR stejně elektromobilů jak v Norsku = asi 80 tisíc za rok = bude náš poměr dobíjecích míst.... jak finance po Schillerový 😲 :😉
to ZPOŽDĚNÍ a ZAOSTÁNÍ má jedno plus = zatímco jinde aktuálně vyměňují původní dobíjení (třeba 50kW) my můžeme rovnou stavět 250-350kW 😁 :-!
Retrowave
To Xylo & Amaterasu :yes: 😄 :yes:
při dnešním zdražování bude cena normálních aut větší než akuaut
Middlefinger
taxi to kup
některá auta zdražila o 200 tisíc a to určitě není konec
Pri cene okolo 100$ za kWh to dela uz asi jen 110.000Kc v nakladech auta!
A nejvetsi dnesni 100kWh EV baterky 220.000Kc. 😲
To uz neni uplne zavratna suma u Mercedesu EQS nebo Tesla MS... :yes:
Btw. cena Lithia od zacatku roku vzrostla vice nez ctyrnasobne.
Ale prodeje (zatím) furt jen zlomku BEV z těch (předpandemických normálních) 100 milionů aut ročně = přece NEzařídí propad z těch asi 1250 na součsných asi 100 a za pár let odhadovaných třeba 50 USD/kWh
Ono představa, že se podaří vybudovat dodavatelský řetězec v jednotkách let je dost.. no jak to nazvat.. hloupá.
Jinak zájem o lithium netáhne ani tak elektromobilita, ale hlavně nářadí a elektronika atd. ta dělá více jak polovinu spotřeby a nárůstu spotřeby lithia.
Lithium není žádný extra zvláštní prvek a ve finále ho do baterky není potřeba nijak velké množství.
Problém lithia je, obrovský nárůst poptávky na který musí zareagovat těžební společnosti. A reakce samozřejmě chvilku trvá.
A to se bavíme o lithium. Baterie samotné mají ještě větší prostor k poklesu ceny vzhledem k tomu, že výroba se stále spíš rozjíždí.
Zdroje: https😐/dfmotor.sk/s50ev/ a https😐/www.alibaba.com/…62243690971.html?…
Tak to sorry, tohle je parketa vás trollu a zůstaň si u ní beze mne.
Ano, v současnosti je velká poptávka a právě proto vznakaji nové další a další kapacity pro těžbu a výrobu baterií.
Citace😒br /> Pokles ceny baterií v roce 2019 je způsoben rostoucím objemem 😉 objednávek, rostoucími prodeji elektromobilů a pokračujícím pronikáním katod s vysokou energetickou hustotou. Zavádění nových designů balení a klesající výrobní náklady v krátkodobém horizontu povedou k dalšímu poklesu nákladů.
:-!
Článek je však o malém počtu veřejných nabíjecích míst v některých zemích Evropy, jestli se nepletu. Když už tak napiš tedy něco smysluplného k tématu.
Jaká bude cena baterek za 5 let někdy příště.
Tak snad alespoň teď kdy svět přechází na výkonnější = my půjdeme rovnou touhle cestou = a generaci slabších tak nějak přeskočíme
Andrej to úmyslně NEdělal = byznys co "zdědil" po Mrázkovi je o naftě adBlue benzínu
jinak 98% = to máš odkud? s trochou nadsázky 98% mých kolegů známých atd. s BEV do budoucna počítá (a nemalá část lidí z oboru už má hybridy v druhý někdo 3. generaci)
Co k tomu dodavat?
https😐/youtu.be/8qacVvm-8ao
Ze ma nekdo dlouhy vedeni? 😁
To, že někdo považuje auto za něco víc je jen umění reklamních agentur.
Opravdových aut pro zábavnou jízdu je jen pár, kupodivu jejich prodeje jsou velece slabé...
Mluvit řízení SUV jako o motoristickém zábavném zážitku je dost zvláštní.
Je to naprosto průměrné auto s nejlevnější koncepcí co může být. Takže jak to je se skutečným zájmem o auta? Rozhoduje cena a cena provozu. Vše ostatní je jen lhaní sám sobě.
PS:Jinak k recenzi, jestli chceš měřítko ticha, pružnosti a pohodlí v autě zkus nejake slušne EV.
😁 😁 😁
Určitě jsi na sebe hrdý 😁
Já psal jen o tom, že host pravidelně konzumujici pět piv předhazuje hostinskemu, že nemá na baru VSOP koňak a že ve vedlejší hospodě ho mají 😉
Čím jezdím schválně nepíšu - když to napisu, vrátí se to jako bumerang 😉
To ale neznamená, že nebudu vidět chyb levnějších aut. Karoqu prostě ticho a pohodlí není a technicky je to to nejlevnější co jde. Motor napříč + Macpherson..
Ale jak sam píšeš ev bude tišší. Hlavně v přechodových provozních režimech.
A že takový ryzí řidič s velkým “Ř” píše recenze na svoje nudné každodenní auta a to, které má údajně na zábavu, před světem tají, to je taky vypovídající o tvém farizejství😊
proč vlastně někdo jako ty řve, jak je mu špatně? oturbené polomotory tady budou ještě dlouho...
Časy i názory se mění.
Ps: osobně mi turbomotory nepřijdou nijak zábavné, turbodira tam prostě stále je. Asi proto je reakce na plyn u EV tak příjemná.
ale z atmosférického motoru dosáhneš jen limitovaný výkon a každé navyšování výkonu je dáno větším objemem a tudíž větší hmotností. když ten motor je za tebou a zadníma sedačkama, tolik to vadit nemusí, vepředu před tebou už je obrovská V8 znát.
a upřímně doznávám, že jsem tady řval jako jeden z nich, že turbo nikdy😊
A žádnou "hubu" ti zavírat nechci, to rozhodně není můj styl!
@Hendly: e-Nijaqem? Ne nejel, škodovky posledních generací mě nějak neberou celkově, natož jako elektrospotřebič.
že doma před bytovkou nemáš benzínku tě taky netrápí, ne?
popírám, že bych byl nějaký fanatický petrolhead, jenom se mi prostě líbí benzínový motor víc, než dieselový, ale elektřina je hned za ním, po benzínu😊
Ad petrolhead vs elektřina - ten Mlaskův elektrický svatý grál byl pro mě vyloženě zklamáním, tak bezpohlavní a bezemoční spotřebič jsem nečekal. Zlatej dýzl...
A jak to bude v našem džalalabádu s nabíječkama já vůbec nedokážu ani odhadnout. Dnes stavíme, zítra bouráme, pozítří stavíme, popozítří konzervujeme, ....ale hlavně to neřeší komplexně celkový problém nedostatku veřejných nabíjecích bodů v jiných zemích Evropy. A to je hlavní moto článku.
Stejně je nejlepší nabíjet doma když auto stojí v garáži = to nejde u vodíku tam musíme konečně postavit čerpačky = vedle v Německu nebo v Japonsku už maj 3ciferný číslo vodíkovejch čerpacích stanic. Za ANO neKÁMEME sme ve všem hrozně zaostali
Ale o tom já vůbec nehovořím a hovořit ani nechci. Já se bavím o článku. Já z vyjádření BMW cítím, že se opatrně snaží sdělit, že přechod je z jejich pohledu příliš rychlý, ultimativní a infrastruktura není zdaleka připravena na tempo, které slepě hlásají nejen zainteresované zájmové skupiny, ale i některé automobilky.
Babiš = bejvá to že se dohání 2násobek doby = jen aby věděl kdo neví 😉
Vodík = jo KONEČNĚ se začnou stavět i u nás = a (menší) ČÁST aut na něj bude asi v budoucnu jezdit (část jako vodík nositel energie ale část MOŽNÁ i ho přímo spalovat)
Dobíjet doma = může ca polovina lidí = a je to TO NEJLEPŠÍ (na veřejných rychlo nabíjecích stanicích jen... jak říká rakouský známý majitel Tesly S = já nabíjím JEN tam PROTOŽE to mám doživotně zadarmo 😁 :-!
BMW říká jen to co Toyota = přechod je CELKOVĚ CELO PLANETÁRNĚ na strašně let. A proto ve VYSPĚLÝCH částech světa (kde to MUSÍ BÝT a BUDE rychlejší) se nevím třeba jak navrhuje Rakousko za 19 let od 2040 nebude vůbec smět jezdit (ropný) spalováky. Pro chudý ale přece jen vyspělý Česko sme to tu už před nějakým rokem spočítali na 40 let
a sou státy kde to bude asi trvat dýl
Navíc japonci docela makají na spalování vodíku = ve víceméně běžných dnešních motorech
Takže BMW Toyota i další můžou a asi i budou dál vyrábět SPALOVACÍ motory = a jak říká BMW jen je nedodávat do některých států. Až pak jednou bude poslední... Severní Korea? 😁 :-!
CO kdybys TAK AKTIVNĚ jako se snažíš zoufale hledat chyby u mě = začal makat na těch svejch?
Jo JÁ si to pamatuju = ty SCHVÁLNĚ LŽEŠ nebo..? 😄
škoda že TAK aktivně jako se zoufale snažíš najít nějakou mou chybu NEMAKÁŠ NA SVÝCH = je fakt že tam to je NEKONEČNÁ NEKONČÍCÍ práce :-!
Takže PAMATUJEŠ si to = co SI tehdy napsal? (a KDO tě opravil?)
Auta na vodík Mirai = BEZemisní (spalující vodík žádný koupit NEJDE sice daleko daleko lepší než ropa ale... nula to není = ale žádný takový NENÍ 😉
Téma přechod NA CELÝ LIDSKÝ ŽIVOT = co ti DLOOOOOUHO nešel = to už si pobral?
Téma dotování nafty = co ti SAKRA DLOOOUHO nešlo = to už si pobral?
DŮLEŽITÝ EDIT tvůj příspěvek je ve 21:21 znáš VÝZNAM ČÍSEL na hodinách? Tak poslouchej: ZPYTUJTE SVĚDOMÍ NAD SVÝMI SKUTKY DOJDE K ZÚČTOVÁNÍ. JE TO VAROVÁNÍ
JEŠTĚ JE ČAS ZASTAVIT ZPYTOVAT SVĚDOMÍ A ZMĚNIT SMĚR SVÉ DRÁHY
Ty nemáš žádný soukromý život že tady stále musíš exhibovat s elektroblbostmi?
si TAK STARŠNĚ TOTÁLNĚ MIMO = že ani po těch léééétech nechápeš že auta na ropu pomalu končí? 😲
ani že BEV sedan si dá k svačině i spoustu sporťáků? 😉
seš tu furt jak to že dodnes nevíš že maličkej elektromotor v blbým hybridním hatchbacku brutal potrápil všechny na letišti https😐/www.auto.cz/…y-edition-128296 ?
teda V6 od Ferrari v Alfě ne = nikdo není dokonalý :-!
Myslíš pouliční závod k nejbližší nabíječce? 😁
Takže jo dneska sou sedany co to dají supersportům a nejostřejším verzím spalováků = a i proto a protože 3x lepší efektivita a na škole tě učili že ropa dojde a co všechno se z ní dělá atd. tak PROTO všechno svět přejde jednou na auta NE na ropu. Bude to trvat a ty do důchodu budeš asi jezdit na co chceš = jen nově včetně vodíku a elektřiny
Jen malou nadsázku a smutnou pravdu že auto jede
1. buď jen na elektřinu NEBO
2. na stejnou elektřinu PLUS ropu a co všechno to od těžby přes přepravu a zpracování a denní přepravu tisíci kamiony cisternami až po tankování do auta ZASE jen ELEKTŘINOU znamená
Vo tom si už slyšel? a promyslel?
Nehledě na skutečnost, že jsi, nevím proč, primárně reagoval na můj koment k příspěvku Nlaudy.