Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Čipová krize se zřejmě pomalu blíží ke konci, naznačují opatrně výrobci

Noční můra naprosté většiny automobilek by díky narůstající produkci mohla skončit již v příštích měsících.
Zpět na článek
Avatar - Emel
7. 12. 2021 10:53
Re: Jen mám tak trochu obavu,
Zase na druhou stranu je na trhu hlad... vím o pár lidech, co mají auto objednané a čekají na něj, i když už mělo být. I pokud se jen povede dokompletovat a dodat auta na parkovištích, tak to bude docela dobrý boost. Myslím, že 22 bude lepší než 21.
Avatar - KANKUNEN
7. 12. 2021 10:06
Jen mám tak trochu obavu,
že i s dostatkem čipů se prodeje nedostanou na rok 2019. Auta jsou teď přeplněná elektronikou a ořezaná o dobré motory.
Avatar - pradeda777
7. 12. 2021 11:29
Re: Jen mám tak trochu obavu,
Pesimista je dobře informovaný optimista a optimista je naopak špatně informovaný pesimista.... :-!
7. 12. 2021 11:06
Re: Jen mám tak trochu obavu,
Ano. Soudruzi v Bruselu bohužel vidí jako jediný řešení baterkáče za mega plus. To je trošku disbalance s tím co chce trh, ale to tak ve státech kde rozhoduje strana a snaží se řídit trh holt bývá :D
7. 12. 2021 10:22
Re: Jen mám tak trochu obavu,
No tím si sem skoro jistej, že hodnot prodejů 2019 automobilky nedosáhnou. Nicméně není nutný pořád trhat rekordy v prodejích. Pokud bude rok 2022 stejný jako 2021 jen s trochu vyrovnanějšíma prodejema v rámci měsíců, tak bych to viděl jako úspěch. S čipama se bojím, že jestli bude dost čipů, tak se úzký místo projeví někde jinde, ale možná jsem už po těch 2 letech co se automotiv průmysl plácá ode zdi ke zdi jen velkej pesimista.
7. 12. 2021 12:46
Re: Jen mám tak trochu obavu,
Výstižně napsáno :D :yes:
7. 12. 2021 21:42
Re: Jen mám tak trochu obavu,
Spíš bych měl obavu si cokoli vyrobeného 2021 koupit. Už jsem naštěstí z toho byznysu venku, ale když se bavím s bývalými kolegy, jak se kašle na validace a testy jen aby se mohlo vyrábět, tak bych brečel, kam se automotive posunulo. Ne že by to člověka zabilo, ale spolehlivost bude na štíru.
Avatar - KANKUNEN
7. 12. 2021 10:43
Re: Jen mám tak trochu obavu,
Trh jo, ale skopčáci chtějí baterkáče za mega plus.
Avatar - WinDiesel
7. 12. 2021 10:34
Re: Jen mám tak trochu obavu,
Aut je vyrobených dost, stačí se podívat do bazarů.
Trh potřebuje moderní levné vozy k náhradě ojetin v zoufalém stavu.
Místo toho automobilky vyrábějí to dražší z jejich portfolia. :-(
7. 12. 2021 11:06
Re: Jen mám tak trochu obavu,
Snad máš pravdu.