Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojeté elektromobily jsou dražší než nové

Absurdní situace vznikla na trhu s elektromobily, kde jsou auta z druhé ruky dražší než nové kusy objednané do výroby. Překupníci inzerují i nedodané kusy.
Zpět na článek
23. 4. 2022 14:16
Titulek opravdu přesně vystihuje obsah článku.
Autor může být pyšný. (Mám na mysli užití slova "ojeté".)
Avatar - rohYpnol
24. 4. 2022 09:56
Re: Zatímco experti z diskuzí tvrdí že jsou ojetá EV jsou ne
Asi tak. Ale s ním to nemá cenu. On to stejné nepochopí :D
24. 4. 2022 12:13
Re: chtel jsem vymenit auta ve firme
No, automobilkám zoufale chybí díly a teď už i suroviny, např. různé vzácné kovy a těch zkratomobily potřebují mnohem víc, než normální auta. Co je na tom tak nepochopitelné? :-)
25. 4. 2022 12:37
Re: chtel jsem vymenit auta ve firme
neni to tak cernobile jak si myslis, protoze SantaFecka maj cekacku jen cca 2 mesice, prodejce me proste zdelil, ze Ioniq5 ma az moc objednavek proti vyrobni kapacite (byla i prej nejaka odstavka na 2 tydny ve vyrobe kvuli nejake zmene na podvozku) a je proste vybranej, a ze neni vyjimkou ze u nich brali Ioniq5 lidi co predtim vlastnili mnohem drazsi nemeckou premii typu x3/x5 Q5/Q7 a GLE a podobne
24. 4. 2022 08:11
Re: u nás jinak
Jj, koncern totiž nikdo nechce. Dealeři se s tím ani netají, že je jsou to nejhůře prodatelná auta, lkdyž jsou “skladem” :-[]
24. 4. 2022 13:16
Re: chtel jsem vymenit auta ve firme
Zrovna dnes jsem se dozvedel ze Mustag Mach-E (ktery je podle me lepsi nez korea a nemecko) pry na letosni rok objednat nejde…

Popravka po novych autech (vcetne EV) prevysuje nabidku. Tak jednoduche to je.
24. 4. 2022 12:11
Re: Zatímco experti z diskuzí tvrdí že jsou ojetá EV jsou ne
:-[] :-[] :-[]
24. 4. 2022 11:39
chtel jsem vymenit auta ve firme
a rikam si ze Ioniq5 by mohl celkem fungovat, cca tyden jsem si s nim zkousel co umi a jak jezdi, a v pohode i na delsi cestovani napric republikou, za ten tyden jsem ujel temer 2500km a nejdelsi cesta byla temer 1100km a sla za ten den vpohode ujet, z 90% cesty dalnice a slo to absolvovat se 2 nabijenima po ceste po 15 minuctach a jednim nabijenim v Mnichove kdy se auto nabijelo kdys jsem si vyrizoval kontrakt s jinou firmou, takze vesmes stejne jako to jezdim s Taycanem

ale uoha, pri objednavce na roomu jim vyskocilo, ze na 3 auta budem cekat 9-12 mesicu, jo asi o ne je tak malej zajem ze se na ne musi cekat, vybava Style, jednomotorova a ta vetsi baterka
24. 4. 2022 07:17
Re: Zatímco experti z diskuzí tvrdí že jsou ojetá EV jsou ne
Dej si ten článek ještě jednou a pak ti to dojde o čem autor píše ;-) Jednak popisuje to, co se děje v Australii - přepodávání ještě nedodaných (čili nových, jen přeprodaných aut) a pak o “vyčůraném” chování Tesly… :no: Nic víc, nic míň…
Avatar - eLzyx
25. 4. 2022 08:01
Re: chtel jsem vymenit auta ve firme
podobně dlouhé čekačky má i třeba Tesla, která na dodávkách dílů není závislá, protože si většinu věcí dokáže vyrábět sama, případně pružně reagovat na změny HW.
Avatar - petr petrumr
24. 4. 2022 11:37
Re: u nás jinak
třeba pro ID4 padali v německu hlavy, i majitel si myslel, že se to bude lépe prodávat, největší problém je ten, že to má vysokou spotřebu a jak v norsku testeři čekali až dojede enyaq, tak potom nevěděli co a jak, neboť byl vyštavěn norskou zimou.
Avatar - eLzyx
25. 4. 2022 08:39
Re: u nás jinak
kdybys nekecal. Tesla do Ruska oficiálně nedodávala. Nemá tam dealery, servis, ani Superchargery.
A že by byly Tesly ihned k dodání, toho jsem si taky nevšiml.
Avatar - petr petrumr
24. 4. 2022 08:02
u nás jinak
u nás je to jinak, koncern má nápisy ihned odjedete a tesly jsou též ihned k dodání, protože jim nefunguje ruský odbyt. Jinak k těm lepším elektro je to jiné.
Avatar - kuk
23. 4. 2022 18:55
Zatímco experti z diskuzí tvrdí že jsou ojetá EV jsou nepro-
dejná, tak přesný opak je pravdou. He he. :-!