Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Safrane (1992-2000): Komfortní francouzský kočár mohl mít i dvě turba

Renault Safrane nabídl spoustu prostoru a pohodlí v hávu praktického pětidveřového liftbacku, ale proti německé konkurenci bohužel neuspěl. Verze Biturbo s pohonem všech kol je dnes ceněná...
Zpět na článek
Avatar - del42sa
26. 4. 2022 10:37
Safrane
Pamatuji si když to auto vyšlo jako novinka, jak hodně lidí kritizovalo příliš usedlý vzhled, ale musím říct, že interiér byl opravdu luxusní, ta palubní deska s "hifi věží", ne sedadla, ale křesla se vzduchovými polštáři, které umožnovaly individuální nastavení jednotlivých segmentů a komfortní podvozek s nastavováním světlé výšky a elektronickým tlumením. To byl pravý luxus po francouzsku :yes:

Bacara to byl zase jiný svět, dělo, které jelo jako nějaký sporťák a díky biturbu, mělo vždy dostatek síly pro zrychlování :yes: staré časy ....
26. 4. 2022 12:16
Hezký článek
Děkuji redaktorovi za pěkný článek připomínající zajímavé auto z automobilové historie. :yes:
Avatar - Emel
26. 4. 2022 08:56
Re: Tak to auto jsem zažil v mládí
V rodině jeden kousek byl... nějak zázračně to nejelo, ale že by v tom něco vrzalo si nepamatuju. Prostě takové obyč auto... konzervativní, pohodlné, prostorné. V klidu si odkroutilo svých 200t a šlo dál.
Avatar - Emel
26. 4. 2022 13:42
Re: Talisman
Formálně to je jiná třída... ale fakticky se dá Talisman brát jako nástupce Safrane.
Renault měl v době Safrane slušnou tradici v té třídě, ve které VW mimochodem žádné auto neměl... R16 -> R20/30 -> R25 byly úspěšné modely... ale ke konci století už main vyšší střední spěla ke svému konci - zespodu kanibalizovaná rostoucí střední, shora prémií.
Spalovací auta jsou mrtvá, tam už se nikdo o nic pokoušet nebude.
Avatar - lordlord
26. 4. 2022 16:00
kup
jako malého mě v tom občas svezli, přechod ze š120 byl úžasný, el. sedačky i vzadu, dofukovací sedačky vpředu, 2DIN rádio na CD, digi klima, výklopné výdechy, V6....
Avatar - lamal
26. 4. 2022 12:50
Talisman
dopadol rovnako, Renault to na nemecku D3 ani na Japoncov stale nedotiahol v tejto triede. Asi by sa nemal pokusat, vzhladom na historiu by to bolo rozumne :D
Avatar - Achernar9
14. 11. 2022 19:12
Safránek
Jezdím v něm dodnes. Safran 2,5 20V. Je to supr auto, pohodlný, prostorný i když R25 kterou jsem měl před tím byla ještě pohodlnější. 👍 Ale design zvenku i zevnitř mě naprosto vyhovuje ! 👌
Avatar - lamal
26. 4. 2022 14:13
Re: Talisman
Ano suhlas clanok tomu odpoveda, najhorsia je ta posledna veta ach jo... :-(
Avatar - KANKUNEN
26. 4. 2022 08:37
Tak to auto jsem zažil v mládí
kolega s tím obchodoval, protože to byly luxusní auta za přijatelnou cenu. No byly to střepy že hrůza, vrzalo tam vždy úplně vše a nikdy vše nefungovalo. Prostě rychlo auto zcvakané plastovými knoflíky. Takový Golf po 100t km byl kvalitou úplně jinde a hlavně Corolla z roku 93. V té byl kravál na dálnici a nevrzalo tam nic.