Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz představuje třídu T, prémiovou kompaktní dodávku pro rodiny

Mercedes-Benz třídy T se představuje jako luxusnější a stylovější sourozenec užitkového Citanu Tourer.
Zpět na článek
26. 4. 2022 18:35
Slabota
Jako auto vypadá na přebouchané Kangoo dobře, ale ty motory jsou dost slabe, stejně jako u Caddy. Jako maximum 96kW u benzinu a hlavně jen 85kW u nafty je dost málo. Elektrika na rodinné cestovaní nemá smysl… to ať si nechají. Stačí se kouknout na aktuální prodeje elektrik dua Berlingo/Rifter :-[] :-[] :-[]

1-3/2022
e-Berlingo 4ks
e-Rifter 5ks :yes:
26. 4. 2022 22:00
Sklamanie
Nový Citan sa mi páči, nejak mi pri ňom už tak nevadí, že si pýtajú viac za prezlečené Kangoo. Ale od triedy T som toho čakal viac. Samozrejme súdim zatiaľ iba z fotiek, ale ozaj som si myslel že to bude mať inú prístrojovku než Citan. Rozdiely aspoň ako Vito a trieda V. Včera som akurát videl nový Citan asi v plnej výbave a teda nevidím rozdiel.
Inak čo ma na deriváte od Mercedesu najviac zaujalo, je volant. Ak sa na ňom dá preklikávať cez centrálnu obrazovku, tak super. :yes:
Avatar - VDC
27. 4. 2022 05:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
26. 4. 2022 19:02
Pekne
Vyzera to uz podstatne dostojnejsie ako jeho "premiovy" predchodca.... tu uz aj zacinam verit v istu premiovost... chvalim interier .. paradne budiky... je to kukatelne a prakticke riesenie .. tie 3 masivne otocne ovladace klimy zase akoby lanceru z palubovky vypadli... ale opat ide o velmi prakticke a funkce resenie ( rokmi overene aj u inych japoncov ) mozem potvtdit aj z praxe... takze interier za mna velmi sympaticky ... funkcny... bytelny... hlavne ze tu nie su 3 megadispleje cez pol kabiny ako v inych medvedoch... aspon tu konecne vyhral zdravy rozum... mne sa dokonca toto Tecko paci aj viac ako nejaky bananovy predisplejovany C klasse a kludne si ho viem predstavit ako normalne rodinne auto na kazdy den ... po Gecku druhy pekny prakticky a hodnotny medved pre mna ..skutocne vyzera prakticky ... pouzitelne ... nasilu nepretechnizovane ( na ukor praktickosti a funkcnosti ) a..... a dokonca aj kupitelne ... zozadu mi jeho kasna pripomina akoby nejaku daciu ... co je ale dobre... lebo tie maju dnes jeden z najsympatickejsich dizajnov... celkovo nove Tecko vyzera byt prijemne prekvapko ... a nakoniec ci uz bude skutocne aj premiove alebo nie je stejne asi jedno ... hlavne ze to bude podarene a prakticke auto... predpoklady na to ma... mne sa rozhodne paci :yes:
27. 4. 2022 10:17
Re: Sklamanie
Tiež ma to napadlo - interiér proste sklamal. A čakal som viac aj zvonka, ale zdá sa, že najväčším rozdielom bude rozdiel v pomenovaní modelu...
Inak nevieš, čo je s Renaultom? Kangoo bude vraj najskôr v lete, a to tu malo byť už koncom minulého roka. Bude aj predĺžená verzia?
26. 4. 2022 21:45
Re: Slabota
Stačilo by 110Kw, jak z benzínu, tak nafty jako TOP motorizace a Caddy by se mohl jít klouzat, takhle je to stejná jebka :no:
Avatar - twistedTSD
26. 4. 2022 21:42
Re: Slabota
Yep, 140kW naftu by to klidně taky sneslo.
28. 4. 2022 07:17
Re: Sklamanie
Jenže s N1 je problém ten, že mají ořezanou výbavu a uvnitř ti to dávají hned vědět a platí pro ně předpisy jako pro náklďáky, tj když Policie bude chtí, dá ti to sežrat ;-) Prodeje Berlinga a Rifteru jsou na cca 10-15% loňského roku. Hlavně e-verze jsou v jednotkach kusů 4/5ks za 1-3/2022. Takový “šmejd” co nikam nedojede a stojí 2x tolik. Kdo by to asi chtěl? :-(
27. 4. 2022 23:38
Re: Sklamanie
Primárne mám pocit, že ťahajú všetkých za nos. Rozprávkam o škrtaní výroby kvôoli rentabilite, ktorými sa nás snažia kŕmiť, neverím ani slovo. Pritom ideme dolu vodou. Smrdí mi to. Nie len automobilový priemysel. Celý svet smrdí.
27. 4. 2022 22:47
Re: Sklamanie
Nekončia. Prečo by končili? V elektrike sú len osobné modely, ako N1 fungujú spaľováky ďalej. Alebo sa mýlim? Síce nechápem, ako môžu zarezaním osobnej verzie a menšími predajmi zarobiť, ale asi to ide. Aj keď všetci kričia ako sú v kríze, tak zisky rastú.
Avatar - twistedTSD
27. 4. 2022 21:06
Re: Sklamanie
Berlingo a Rifter tímto končí.
27. 4. 2022 15:40
Re: Sklamanie
Primárne to vraj súvisí s nárastom cien. Aby bola osobná verzia Kanga rentabilná, či už z dôvodu výrobných nákladov alebo plnenia emisií, tak musí byť drahšie. No a nakopili sa im objednávky na Van, keďže predošlá generácia dosť presluhovala. Podľa mňa Kangoo skôr či neskôr postihne rovnaký osud ako Berlingo a Rifter, takže bude len elektrické. Kým sa tak stane, prídu v základe dobre vybavené verzie so spaľovacím motorom ale cenovo už skoro na úrovni Caddy. Čiastočne to aspoň Expres zachraňuje pri dodávkach. Taká je doba. Osobná verzia Kangoo má mať u nás uvedenie o mesiac, či bude aj dlhá verzia, to neviem. Zatiaľ sa ani pri Vane neponúka.