Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ukrajinci nahánějí ruské tanky v upravených buggynách

Na Ukrajině probíhá novodobý souboj Davida s Goliášem, ve kterém ukrajinská armáda přišla hned s několika vlastními „praky“.
Zpět na článek
1. 5. 2022 13:02
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Ukrajinci jsou úplně slušní??? Slušnost se rozděluje podle národnosti? Já myslel že podle toho jak se člověk chová.
1. 5. 2022 11:24
je smutny radovat se z neci smrti
ale cim driv ukrajinci pozabiji co nejvic ruskych nacistu, tim driv bude klid, a tim min jich nakonec zemre.
preju presnou musku
1. 5. 2022 17:49
Re: To jsou válečné informace
Západné krajiny budú podporovať Ukrajinu, kým bude existovať, pretože dovtedy sa im to vyplatí. Krajine ako je Ukrajina, sa dá predať veľa veľa zbraní - a o to práve ide. nebyť tohto aspektu, Zelenský by to už dávno vzdal a emigroval.
1. 5. 2022 21:27
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Že sa s takými retardami vôbec bavíš... Máš výdrž.
1. 5. 2022 21:31
Re: To jsou válečné informace
Však jasne, ale na emigrácii by toľko nezarobil jak na zbraniach. Čo na tom, že Rusi zrovnávajú Ukrajinu so zemou. Treba bojovať a na to treba zbrane, a tie sú výnosné.
Ty radšej začni používať mozog ak nejaký máš. Ale podľa toho, čo píšeš, tak nemáš.
1. 5. 2022 19:11
Re: je smutny radovat se z neci smrti
U tebe asi klasika, žiješ si ve svém světě
1. 5. 2022 17:31
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Mluvíš o něčem jiném než já. Tlačíš mě do něčeho, co jsem neřekl.
1. 5. 2022 17:33
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Ti co chtějí někoho likvidovat často dopadnou velmi špatně, už jen proto že na to sami nemají.
1. 5. 2022 18:37
Re: To jsou válečné informace
V USA musejí zírat a pařit od rána do večera. Tuhle příležitost udělat z RuSSka bezvýznamného trpaslíka globální politiky nepustí. Navíc to bude ve srovnání se studenou válkou doslova za pakatel.

Amíci si to už pohlídají. Nakonec překvapivě se Biden zaradi někam vedle Reagana. A to byl Pan Prezident, který rozbil CCCP a osvobodil spoustu lidí, včetně nás.
1. 5. 2022 17:10
Re: To jsou válečné informace
fandeni samozrejme nestaci, proto jim posilame zbrane a konecne i tezky a verim, ze dojde i na ty letadla

mrknete jak rusti nackove-komousi v cele se stalinem vitaji svy kamose nemecky nacky na vojensky prehlidce na rudym namesti presne pred 81 lety.
https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - pradeda777
1. 5. 2022 14:49
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Chtělo by to zlikvidovat i tady ty místní fašisty....vidím, že jich tam máš momentálně 11..... :-[]
Avatar - petr petrumr
1. 5. 2022 11:49
Re: je smutny radovat se z neci smrti
taky tak, smrti se nemá přikazovat, ale tady je něco jiného a ukrajinci jsou uplně slušní, narozdíl od rusáků, tak karma je zdarma. Každý má jiný myšlení, třeba já jak poslali zabijáky na prezidenta a jeho rodinu, jsem nepochopil, proč putinka s děckama je v zahraničí a nikdo ji neznásilní, nemučí atd. Ta rodina Zelenských taky za to nemůže, že Putin je komouš, násilník, vrah.
To video jak raketa za pár hřiven zničí kamova za miliony dolarů si asi Putin nikdy nepustil. Jen tak dále a hlavně přejít na neruský plyn a ropu. Slovákům stačí teoreticky 6lodí zkapalněnýho plynu.
Avatar - twistedTSD
1. 5. 2022 14:20
Re: To jsou válečné informace
Já myslím, že ano. Vylodění v Oděse jaksi nejde podle plánu.
Avatar - WinDiesel
1. 5. 2022 14:39
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Jak chceš být "slušný" když musíš čelit vrahounským ruským fašistům?
Ano, Rusové jsou takoví haj_lové, že je kdokoli proti nim "úplně slušný".
1. 5. 2022 20:15
Re: je smutny radovat se z neci smrti
to presne sedi na rusky nacisty
Avatar - WinDiesel
1. 5. 2022 14:42
Re: To jsou válečné informace
Pravda je někde uprostřed, ale realistické odhady říkají že Rusové maní 3x vyšší ztráty.

Přečti si komentáže jednoho rusa z LNR, bývalého generála.
Igor Vsevolodovič Girkin, známý také pod pseudonymem Igor Ivanovič Strelkov, je veteránem sovětské a ruské armády, do března 2013 sloužil v ruské tajné službě FSB. Do 14. dubna 2014 byl vojenským velitelem samozvané Doněcké lidové republiky a Novoruska. Právě Girkin je podezřelý z toho, že tehdy vydal rozkaz k sestřelení letu Malajsijských aerolinií MH17, kdy se zničením letadla ještě stihl pochlubit na sociální síti VKontakte, záhy však došlo k odhalení, že se jednalo o civilní let. Následně byl v srpnu 2014 zbaven všech funkcí, spekuluje se, že se tak stalo na nátlak Kremlu. Girkin je znám svou ostrou kritikou vedení bojů na Ukrajině v posledních několika letech a často si nebere žádné servítky ani ohledně hodnocení vlastních lidí. Níže tedy
Z naší strany:
Po úspěšném ukončení první fáze operace, která skončila rozsáhlým zničením území Kyjevské, Černihivské a Sumské oblasti, se síly přesouvají a soustřeďují na doněckém úseku fronty. Podle všeho (a podle prohlášení politického vedení Ruské Federace) se zde plánuje uskutečnit „druhá etapa" a úkol úplného vyčištění území Luhanské a Doněcké Lidové Republiky od nepřátelských uskupení. Zřejmě se počítá s vytvořením dvou nebo tří dostatečně velkých úderných skupin, které za soustředěné podpory všech leteckých sil a většiny dělostřelectva „semelou" ukrajinské síly (které jsou z nějakého důvodu stále podceňovány) a porazí je v jedné velké bitvě.
Ze strany Ozbrojených sil Ukrajiny:
Plány Ozbrojených sil RF jsou nepříteli dobře známy a nepřítel vůbec nepovažuje porážku svého uskupení za nevyhnutelnou. Naopak, Ozbrojené síly Ukrajiny se hodlají bránit na svých silně opevněných pozicích s oporou o dříve i nově vytvořené (velení ruských ozbrojených sil jim poskytlo dostatek času) opevněné body na předpokládaném směru útoku ruských vojsk (a ty jsou zřejmé - stačí se podívat na mapu).
Položme si otázku: zaručí převaha ruských ozbrojených sil v letectvu a těžkých zbraních vítězství nad nepřítelem (jemuž jsou plány ofenzívy zřejmé), který je připraven se bránit a má vysokou morálku? Moje odpověď' zní NE, není.
Proč? Odpověď:
„Převaha" ozbrojených sil RF v letectvu a dělostřelectvu je velmi relativní, protože Ukrajina disponuje dobře vybavenou a početnou vojenskou protivzdušnou obranou, která vážně omezuje činnost taktického letectva podporujícího ruské jednotky na bojišti a také má výhodu v polních a dělostřeleckých průzkumných prostředcích (drony různých tříd jsou již používané prakticky na úrovni čety). Ukrajinské dělostřelectvo má dobře vybavený a vycvičený personál, a proti početné ruské obrněné technice jsou Ozbrojené síly Ukrajiny (z hlediska obrany) nebezpečné díky opravdu velkému množství protitankových zbraní v rukou pěchoty (ATGM). V podmínkách, kdy ruská vojska budou muset útočit na jednu městskou aglomeraci za druhou, vystupuje do popředí množství živé síly. V tomto ohledu bohužel nemají ruské síly a síly LLR výhodu.
Například po překonání první obranné linie Ozbrojených sil Ukrajiny jižně od Izjumu a u Huljajpole začínají naše jednotky postupovat ve sbližujících se směrech. Mohou se rychle spojit hluboko za ukrajinským uskupením a vytvořit („klasické") dva kruhy obklíčení (vnější a vnitřní) se zárukou, že je nepřítel okamžitě neprorazí a nevytvoří pro postupující vojska vlastní „kotle", jako to opakovaně udělali Němci v roce 1942 s našimi Sovětskými vojáky? Vyjadřuji své pochybnosti. Proč? Protože to vyžaduje hodně jednotek a formací, a to nejen pro průlom, ale i pro pevné zajištění území. A také velké množství zásobovacích jednotek.
Pokud měl nepřítel málo sil, bylo možné částečně ignorovat ochranu komunikačních uzlů. Ozbrojené síly Ukrajiny ale díky mobilizaci už mají dostatek sil srovnatelný s počtem našich vojáků na scéně. Kromě toho má nepřítel možnost zkrátit frontovou linii a přesunout uvolněné síly do ohrožených oblastí, vzhledem k tomu, že Ruská federace jednoduše nemá úplnou vzdušnou nadvládu kvůli nedostatečnému počtu úderných letounů a zanedbatelnému počtu útočných bezpilotních letounů. Současně může nepřítel držet hlavní linii fronty u Doněcka s relativně malými silami díky vynikajícím ženijním překážkám a opevněním, které se budovaly mnoho let, zatímco naši geniální politici dělali h*vno.
V této souvislosti předpokládám, že všeobecný nedostatek sil neumožní ruskému velení provést hluboké krytí v oblasti Dněpru. Proto bude ofenzíva vedena po nejkratších možných liniích - ze severu na Slavjansk-Kramatorsk (maximálně na Barvinkové), z jihu na linii Uhledar-Kurachovo. Obě tyto operační linie nevyhnutelně vedou naše vojáky k brutálním bojům proti opevněným a předem k obraně připraveným posádkám v městských aglomeracích. Navíc má nepřítel mezi nimi poměrně dost silnic, po kterých může své jednotky zásobovat. V těchto oblastech se tak po nějaké době zopakuje situace, která již nastala v oblast
1. 5. 2022 13:43
To jsou válečné informace
My tvrdíme, že umírají pouze Russáci.
Russáci zase tvrdí, že likvidují Ukrajince jako mouchy.

My tvrdíme, že Putin nemá kde brát vojáky, Russové zase, že dochází vojáci Ukrajině.

Samozřejmě, že fandíme UA, ale nejsem si jist, zda to fandění bude stačit, zda UA udrží Černé moře.
2. 5. 2022 09:23
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Asi by nebyl žádný rozdíl, nikoho proruskýho tu není vidět.
1. 5. 2022 23:56
Re: To jsou válečné informace
Ty si taký absolútny somár, že na to ani neexistuje výraz. A čo myslíš, že sa iné stane? Samozrejme, keď Rusi obsadia Ukrajinu, budú sa pozerať ďalej na východ. Lebo tam všade sú ich nepriatelia, čo Ukrajine dodávajú zbrane. A trpieť budú všetci, nie iba retardi ako ty a tebe podobní.Humanitárna pomoc je jedna vec, priama vojenská podpora druhá. Jak Rusa naserieš, je to v riti. A presne to naše dementné vlády vlezené v západných ritiach robia. Američanom je fuk, či žijeme alebo umrieme. Majú vlastné záujmy. Len niektoré vylízané hlavy to nie sú schopné pochopiť.
1. 5. 2022 23:57
Re: To jsou válečné informace
Teš sa, retard, je to veselá téma, že?
1. 5. 2022 18:26
Re: To jsou válečné informace
Zelenskymu emigraci Zapad nabizel
pamatujes na jeho odpoved na nabidku evakuace jeho a jeho rodiny kratce pote, co rusti nacisti napadli Ukrajinu? - potrebuju munici, ne odvoz
to je jedna z okolnosti, ktera rozhodla

bez radsi past ovecky
to ti pujde lip
2. 5. 2022 11:21
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Tak nekličkuj, neumíš jendat narovinu?
Avatar - kari.laz
2. 5. 2022 07:54
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Přesně na této diskuzi se ukazuje. že +/- by nemělo bý anonymní.
Nějaký proruský prasátko si to tu naklikává. Ostatně jako v každé diskuzi na toto téma.
1. 5. 2022 22:49
Re: To jsou válečné informace
kdyby sme Ukrajincum nedodavali zbrane, tak jsou rusti nacisti uz na slovenskych hranicich
a za dalsich 8 roku by rusti nacisti zrovnavali so zemou slovensko a byli na ceskych hranicich.

bez past ty ovecky
to zvladnes i se svoji odkrvenou hlavou
Avatar - wakantanka
1. 5. 2022 20:40
Re: Re: To jsou válečné informace
Jedine že by premena Moskvy na umelý útes bolo súčasťou plánu. :)
Avatar - Mikesus
1. 5. 2022 14:59
Re: To jsou válečné informace
myslím si, že i kdyby Ukrajina neudržela Černé moře, nebude nikdo s to, uznat dané uzemí za ruské. A západní země budou UA podporovat do té doby než ztracené uzemí získá zpět.
2. 5. 2022 18:13
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Jsi schopen odpovědět na jednoduchou otázku? Nebo budeš jen věčně kroužit kolem.
2. 5. 2022 13:12
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Jak to poznáš? Třeba tady nikoho takového nevidím.
2. 5. 2022 08:55
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Je to jen takovej pokus naučit je přemýšlet, ale zjevně nechtějí vystoupit ze světa údernických hesel a naučených frází.
2. 5. 2022 05:57
Re: To jsou válečné informace
mrkni na globus
dalej na vychod ruska je Japonsko, USA a Kanada
jen tyhle 3 zeme maj 20x vetsi HDP nez nacisticky rusko

pripominam ty ovecky
1. 5. 2022 23:43
Re: To jsou válečné informace
Ta sedla! :-[] :yes:
Avatar - petr petrumr
1. 5. 2022 19:04
Re: je smutny radovat se z neci smrti
ukrajinci jsou až moc slušní nato co jim ti bolševici provádí.
2. 5. 2022 18:15
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Pak je s podivem, že jsi převzal jejich hesla a jejich způsob myšlení
2. 5. 2022 19:07
Re: Stačí si vzpomenout na Chorvatsko a Vietnamskou válku pr
Zas pletieš hrušky s kolečkami.
Avatar - petr petrumr
1. 5. 2022 19:13
Re: To jsou válečné informace
i angličani chcou aby putin neměl co do huby. Doufám, že se předhání v nápadu jakou zbraní zničí krymský dva mosty, musí se to pěkně promyslet, aby do moře spadl vojenský vlak s municí a na silničním kolona tanků 90.
A zastřelit na ukrajině každýho, kdo se pyšní nějakýma těma metálama, ale na tohle nemusím upozornovat, ukrajinci jsou v tomhle jednička.
2. 5. 2022 19:16
Re: To jsou válečné informace
Chápem. S tvojim jednoduchým myslením sa na na viac ako takýto primitivizmus nezmôžeš. Nevadí, hlavne že si inak zdravý.
Avatar - kari.laz
3. 5. 2022 06:34
Re: propagace strojů, určených k zabíjení
Tak to doufám nechodíš na vojenské přehlídky (například Bahna, dny NATO a pod) a nebo nechodíš nikam na "armyweby" , nedej bože videa na YouTube :D

Edit: nemluvě třeba o časopisu "zbraně & náboje"
Avatar - twistedTSD
2. 5. 2022 10:08
Re: To jsou válečné informace
Zelenský doslova zůstal v zemi v momentě, když v Kyjevě přistáli výsadkáři a šli rovnou na prezidentský palác.
Avatar - KANKUNEN
2. 5. 2022 07:12
Re: To jsou válečné informace
Toptene, jak může někdo pást ovce, když by chtěl vlka zatáhnout až do stáje. ;-) Travelele, díky tobě jsem pochopil tu pohádku o Myším Kožíšku, válku chtěl rozpoutat Zima, protože nechtěl dát princeznu Růžkovi.
Avatar - kari.laz
2. 5. 2022 11:36
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Přijde ti, že tu je proruských švábů málo?
3. 5. 2022 12:30
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Ano dočkal jsi se, ale čeho zopakování? A to že někdo dá minus neznamaená že je proruskej, ale třeba to že nesouhlasí s konkrétním termínem nebo hodnocení. Jenom v bolševické ideologii platí, kdo není s námi, je proti nám. Tak mě dost podivuje, že to máš jako bernou minci. Ale život je plnej překvapení a šváby kolikrát řvou nejvíc že nejsou sváby a ukazují všude kolem.
3. 5. 2022 11:56
Re: To jsou válečné informace
A kdy to ty tvé západní země řeknou lidem? Jak dlouho dle tebe budou chtít tito lidé dávat Ukrajině peníze? Ukrajina chce 5 mld USD měsíčně. Kolik let to lidé na západě vydrží?
3. 5. 2022 07:45
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Moje rozlišovací schopnosti? Tak jinak , když je položene otázka, je na konci věty otazník, tudíž ještě jednou, jak poznáš, kdo je proruskej šváb (tvoje slova), já říkam že tu žádného nevidím, ty tvrdíš že jeich je tu spousta. Tak jednoduchá otázka kdo to je a na jakém základě to poznáš? Předpokládám že neodpovíš.
Avatar - Ada je zase tady
2. 5. 2022 21:50
propagace strojů, určených k zabíjení
je v rozporu s trestním zákoníkem. :no:
Avatar - kari.laz
2. 5. 2022 15:34
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Putin taky tvrdí, že nikoho nenapadli a že žádná válka není. Prorusští švábi mají překrucování reality a šíření lží tak nějak v krvi.
2. 5. 2022 07:43
Re: To jsou válečné informace
jo, to ma logiku
pak ale nevim kam s nim
mozna jako potrava pro dela ...
Avatar - kari.laz
3. 5. 2022 06:31
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Možná je to nad tvé rozlišovací schopnosti, ale pokud má člověk odpovědět na nějakou otázku, musí ta otázka být nejprve položena :D :D :D
Avatar - WinDiesel
2. 5. 2022 10:27
Re: To jsou válečné informace
Že seš blbej to už vím, ale nevěděl jsem že seš ruskej šváb, ale to jste vy slováci skoro všichni, že? A náckové ... ví každej, a ještě se tím chlubíte a máte náckovskou polovinu parlamentu. Odkydej se na východ, hnuse.
Avatar - kari.laz
2. 5. 2022 09:32
Re: je smutny radovat se z neci smrti
:D :D :D
Pobavils takhle při pondělku
8. 5. 2022 00:16
Re: To jsou válečné informace
A co tedy navrhuješ? Epissement, jako to Západ nejdřív zkoušel s Hitlerem?! Snad víš, k čemu pak taková připosraná politika vedla?!! :-O
Avatar - kari.laz
3. 5. 2022 15:35
Re: je smutny radovat se z neci smrti
Můžeš se to snažit přektoutit a okecat jak je libo, ale pravdu nezměníš. A ti "normální" vědí, jak jsou mé příspěvky myšlené ;-)
Avatar - kari.laz
3. 5. 2022 09:04
Re: je smutny radovat se z neci smrti
No vidíš, že jsem se dočkal. Ale jak asi čekáš, neodpovím ti napřímo. Nebudu prstem ukazovat. Obrázek si každý udělá svůj. Ale díky jejich celkem primitivnímu ovlivňování mínění naklikáváním mínusů oponentům a plusům příznivcům víš, že je najdeš mezi těmi takto označenými (samozřejmě ne všichni) .
Avatar - petr petrumr
2. 5. 2022 15:11
Re: je smutny radovat se z neci smrti
ano, je to jiný svět, držím se dále od komunistů a bolševiků a rád vzpomínám na vojnu, obzvlášt na pšm, ten sešit mám schovaný, je nepopsán.
Avatar - WinDiesel
2. 5. 2022 10:32
Stačí si vzpomenout na Chorvatsko a Vietnamskou válku proti
Srbové nastoupuli a udělali si na chorvatském území samozvanou DNR a LNR.
Poté, co byli Chorvati vycvičeni a dostali zbraně ze západu, vytlačili Srby během několika týdnů.
To samé se stalo v 70-tých letech ve Vietnamu, kde Vietnamcům proti Číně paradoxně zbraně dodávali Rusové. Rusové by se měli poučit z vlastní historie, čehož nejsou schopni.

Jo a v 70-tých letech taky nikdo ze Slovenska nevyřvával aby rusáci nedodávali zbraně Vietnamu. Že bude ještě víc obětí a nějakej báťuška ___tler se nasere.