Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Konec biopaliv v Česku se zatím nekoná: Přešlap jako vrata

Přestože vláda už v březnu oznámila, že zruší přidávání biosložek do paliv, nestalo se tak. Kvůli chybám v novelizovaném zákoně totiž hrozí, že biopaliva přežijí a úspora u čerpací stanice vyčíslená až na dvě koruny za litr nebude dříve než na konci roku 2023.
Zpět na článek
14. 5. 2022 09:21
co tim chce premium clanek naznacit ??
z nekolika prvnich vet, ktere nejsou premium mi vyplyva, ze za pokracovani primichavani bioslozek muze ODS.
ani slovo o tom, ze prodlouzeni primichavani (ktere EU od 2010 nepozaduje) prohlasoval babis v 2015 a znova v 2019 a vloni chtel navic prosadit zdvojnasobeni podilu bioslozek, v cemz mu zabranili pirati

pripomina mi to tunel FVE, ktery v 2005 prosadili sosani, kdyz zakon o podpore byl potreba v 2009 zmenit, tak sosani s komousema v breznu 2009 shodili topolankovu vladu, tehdejsi urednickej premier fischer se na vse vykaslal, takze se v 2010 nainstalovalo 3x tolik FVE nez do ty doby stalo, coz nas jen ten za rok 2010 prijde celkem na 3/4 bln korun na dotacich, ale za vse muze taky ODS ??

a sosani s babisem se jen tlemej jak svoje minely hodili na toho kdo prisel po nich
Rozbalit vlákno
1
Avatar - WinDiesel
15. 5. 2022 10:21
Re: co tim chce premium clanek naznacit ??
100% souhlas !!!!!!!!!!!
Avatar - Mokrous
14. 5. 2022 11:02
Fraška jako vždy
Slíbíme, že snížíme spotřební daň na 4 měsíce o 1,50 Kč, ale mezi tím budeme dvojnásobnou dobu vybírat na DPH a dalších složených daních dvojnásobnou částku. Tzn, že do podzimku vláda vydělá cca 3x tolik, než uvolní. Pěkné.
Mezi tím se napakují spekulanti díky burze, dále rafinérie a distributoři, protože cena suroviny tak vysoko zdaleka není.
Vláda mezi tím slíbí, že se podívá na marže benzinek, do kterých jim ale nic není.
A na závěr jakože zrušíme povinnost biosložek i když se přimíchávat budou dál, protože bez nich neumí výrobci splnit emisní normy. A i kdyby to udělali, tak se neušetří nic, vzhledem k tomu, kolik stojí biosložky vs čisté palivo.
"Miluju" fialové signály pro ovce.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - WinDiesel
15. 5. 2022 10:22
Re: Fraška jako vždy
Do této situace nás dostal Babiš, tehdy jsi měl taky řeči jako máš teď?
Avatar - Mokrous
15. 5. 2022 13:48
Re: Fraška jako vždy
Babiše nesnáším a varoval jsem před ním, ještě než se dostal k veslu.

Paliva bez biosložek bych uvítal. ALE!

Co má kuwa Babiš společnýho s extrémní cenou paliv, s technologií jejich výroby a emisními limity? On řídí burzu? On šéfuje OMW, Orlenu atd?

Závisí snad na něm, zda se velké zahraniční rafinérky pokusí splnit limity bez biosložek, když odborníci tvrdí, že to nepůjde? Takže naše nová zákonná úprava znamená, že nemusí, ale mohou. A když to potřebují, no tak to tam budou dávat dál. Leda by někdo upravil legislativu pořádně, aby to k něčemu bylo a nebyla to tahle fraška.

Zbytek té komedie už vysvětlovat nebudu. To zvládne každej, kdo má první stupeň ZŠ a umí sčítat, odečítat a násobit.
15. 5. 2022 15:43
Re: Fraška jako vždy
tak jen pro predstavu, kolik stat mel/ma/bude mit z litru nafty:
2020 - cena 30kc/litr, spotrebni dan 10.95, DPH 5.21, celkem 16.16
dnes - cena 45kc/ litr, spotrebni dan 9.95, DPH 7.81, celkem 17.76
od 1.6. - cena 43kc/litr, spotrebni dan 8.45, DPH 7.46, celkem 15.91

takze neplkej kraviny, ze stat na drahych palivech vydelava 3x tolik, za StBaka do 2020 mel stat vic nez bude mit od cervna.
navic polovina nafty je bez DPH, takze i dnes ma stat na nafte celkove cca stejne jako za StBaka, od cervna tak o kacku min

v dobe, kdy nam hrozi, ze bude malo ropy a tedy nafty a benzinu vidim jen 2 reseni aby nas to uplne nepolozilo:
- paliva na pridel, coz povede k tomu, ze ti co musi jezdit hodne budou mit velky problem a povede to k ruznym podvodum a podvudkum, a budou kupovat pridely od tech, co jezdit nemusej, samozrejme s patricnym priplatkem a stat ve finale prodela a zaplati to vetsim schodnem.
- zdrazit paliva tak, aby ti co nemusi jezdit a nejsou ochotni plati vyssi cenu, volili jiny zpusob dopravy. stat ve finale vydela a schodek bude mensi

ja sem pro druhy reseni a snizeni spotrebni dane od cervna mi neprijde jako dobry krok, spis bych sel opacnym smerem
ale samozrejme zalezi na tom, jak si vlada veri, ze sezene dost ropy ...

ovce je oznaceni pro StBakovi koblihare, kam te radim mokrous
Avatar - Mokrous
15. 5. 2022 23:00
Re: Fraška jako vždy
Kobliháře si nech, jasně jsem psal, že AB nesnáším a nesnášel jsem mnohem dřív, než se dostal k veslu. Neschopní a všehoschopní tam byli, jsou a budou vždy.

Jinak hezky demagogicky si to zkrášluješ.

Na benzín radši rovnou kašleš, u nafty vytáhneš situaci před 2020 a poté už to radši nepočítáš. Místo 1,50 Kč odečítáš rovnou 2,- Kč atd... Hlavně aby to vyšlo hezky.
Za 30 - 33 jsem tankoval poslední roky i prémiovou naftu, která byla od konce února na stojanech i dost přes 50 a stále tak stojí.
Takže to bejvalo cca 15,20 až 15,60 vs nových 18,60.
A jejich slib je jen na 4 měsíce! A co dál?
Málo ropy není, je jí jako sratchek. Jen se hrají politické tance skrz konflikt.
Mnohem větší průšvih je plyn. Ropu sem dostaneš jakkoli v případě průšvihu, ale plyn ani náhodou a 98% je z Ruska a technické řešení neexistuje.

A plyn je pro lidi i průmysl mnohem horší problém, než paliva. Místo kontraktu to jako frajeři kupujeme za 5 násobek reálné ceny a lidi a firmy se pokládají.

Elektřinu taky umíme vyrobit za 0,15-0,25 Kč za 1kWh, a jsme čistým vývozcem, ale opět jako frajeři ji prodáme na burzu, tam se napakujou zm.dečci a přidáme předražené povolenky (jejich ceny jsou jaké jsou opět díky spekulantům a politickým sviním, který to dovolily) a odtud zpět nakupujeme jako hauři za totální nesmysl. A firmy a lidi opět krvácí.

A co hůř, nic z toho nemusíme.

Prostě roky děláme vše jen proto, abychom se sami zničili a mohli čumět, jak si s náma asiati vytřou anál.
Články odjinud