Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tohle je nejčernější Porsche na světě. Vypadá jako z jiného světa

Máte na autech rádi temné barvy? Pak se by se vám mohl líbit lak pojmenovaný Musou Black.
Zpět na článek
13. 7. 2022 02:28
Vyhody
Na takovém povrchu asi báječně vynikne každá špína a taky bude v takovém autě pěkně teploučko. Klima se slušně zapotí
13. 7. 2022 09:38
Re: Redakce je už celá zruštělá,
Ty obrázky ruský Octavie jsou od Škodovky a jsou tam bůhvíproč, kdybysme nevěděli, jak vypadá OIV, každopádně k tématu (k tomu faceliftu) patří jenom první dva obrázky
13. 7. 2022 08:14
Re: Redakce je už celá zruštělá,
Ruská čmáranice Octavie? Nevěděl jsem, že náš grafik Honza Lušovský je Rus...
Avatar - Dinar
13. 7. 2022 12:35
A k čemu je to dobré?
Ta barva neudělá auto ani hezčí ani praktičtější (že by na ní byla např. méně vidět špína). Moc nechápu smysl nastříkání takového typu barvy zrovna na auto.
Avatar - Ham.
13. 7. 2022 08:53
Re: Vyhody
Rozdíl mezi černým a bílým autem je, ale je pravda, že není nějak dramatický. Mám černé auto, manželka bílé a orientačně jsem si naměřil, že na přímém slunci přes poledne když v černém autě dosáhla teplota asi po 3 hodinách 55 st., tak v bílém bylo 52 st. Pocitově ty tři stupně při takto vysokých teplotách už člověk ani nerozezná, jestli lezeš do sauny kde je 80 nebo 83 st. je celkem jedno, daleko víc záleží na vlhkosti vzduchu. A je klidně možné, že ten rozdíl neudělala barva, ale tvar karoserie, tedy hlavně čelního skla, černé auto je sedan s velkým a hodně položeným předním sklem, manželka má SUV, kde je sice také velké čelní sklo, ale přesto o něco menší a méně položené.
13. 7. 2022 07:06
Re: Vyhody
Je pořádný rozdíl jak se na slunku ohřívá černé nebo bílé auto. Tmavá karoserie se vždy rozpálí daleko víc. Pokud nevěříš, porovnej si to v praxi sam
Avatar - KANKUNEN
13. 7. 2022 06:46
Re: Vyhody
Othello, barva nemá moc vliv na teplo interiéru, vlnová délka záření slunce proniká přes sklo a nahřeje interiér, ale vlnovou délku kterou vyzařují materiály už sklo nepustí ven.
Avatar - KANKUNEN
13. 7. 2022 07:48
Re: Vyhody
Tak si dnes dej ruku na slunko pod přední sklo a pak pod střechu auta a kdy to bude více pálit. Přes sklo jde záření, střecha jen sálá přes polstr.
Avatar - VDC
12. 7. 2022 21:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ji/Ri
13. 7. 2022 13:26
Re: Redakce je už celá zruštělá,
Přesně tak.
13. 7. 2022 10:42
Re: Redakce je už celá zruštělá,
Sorry ale mně ta odpověď arogantní nepřijde
Avatar - KANKUNEN
13. 7. 2022 06:50
Redakce je už celá zruštělá,
lžou už i při počtu příspěvků, možná už počítali , že budu reagovat. K tomu ruská čmáranice Octávky a příspěvky pěkně omínusované komplet všechny.
Avatar - KANKUNEN
13. 7. 2022 10:24
Re: Redakce je už celá zruštělá,
Pane Machalo, mohl byste namísto arogantních odpovědí vysvětlit proč máte v galerii Octavii s azbukou. Já vím, přehlédli jste to jak 20 let Civica. A to se tu opakuje pořád dokola a v každé tabulce údajů je vždy aspoň jeden nesmysl. To je jak by si spletl kuchař osm krát z deseti cukr a sůl.
Avatar - KANKUNEN
13. 7. 2022 11:07
Re: Redakce je už celá zruštělá,
Mi už jo, pan M. se na ty fotky azbukové Octavie ani nepodíval a jen mi rychle odstřelil odpověď.
Avatar - Ji/Ri
13. 7. 2022 09:23
Re: Redakce je už celá zruštělá,
...tak se podívejte.