Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Subaru BRZ má české ceny! Objednávejte ale rychle

Přestože to původně vypadalo, že se druhé generace Subaru BRZ na našem trhu nedočkáme, alespoň pár kousků k nám dorazí. Ceny jsou na dnešní dobu nastaveny vcelku rozumně.
Zpět na článek
Avatar - iudex
2. 2. 2023 09:54
Re: Prekvapenie
Jj, pri tom súčasnom kurze EUR/CZK je to pre Čechov zaujímavé kúpiť si auto v Nemecku.
Inak píšu tam Verfügbarkeit: In 12 Monaten ab Bestellung, takže sa človek načaká.
Avatar - iudex
2. 2. 2023 09:30
Re: Prekvapenie
Inak vraj slovenskí díleri si každý môže objednať jeden kus BRZ (to je 11 ks). Ak teda už nie sú rozchytané (čo je pravdepodobné), tak je teoretická možnosť kúpy aj na Slovensku. Cenu mi ešte oznámia, ale tipujem o nejakú tú stovku viac ako GR86 vo výbave Exclusive.
Avatar - iudex
2. 2. 2023 10:20
Re: Prekvapenie
Díky. Každopádne škoda, že chýba tá základná informácia, koľko kusov bude na predaj. Pretože ich môže byť 200 a je to potom v cajku, alebo ich bude 20 a potom výzva v článku: "neváhajte s objednávkou" je zbytočná. A ja tipujem, že to bude tá druhá možnosť.
2. 2. 2023 09:45
Re: Prekvapenie
Tomu verim.
Ide len o to spytat sa a hned vie clovek nacom je.
Stale sa daju kupit nove GR 86 v Nemecku,takze nie je to este tak zle s tymto malym sportacikom,ked si ho chces naozaj zadovazit.

Co sa tyka motoriek,tak ja si ich zas kupujem v Madarsku.Dost som usetril ako na svojej Ducati ,tak aj 2 Husqvarnach pre staru svoju a dceru.
Avatar - iudex
2. 2. 2023 08:32
Prekvapenie
Tak to je veľké prekvapenie, nerátal som, že BRZ sa vôbec niekde v EU bude predávať. Skvelá správa (teda pre Čechy, u nás som nepočul, že by BRZ malo byť v predaji).
Síce je cena vyššia, ako pri GT86, ale porovnanie výbav hovorí, že je to vlastne na úrovni GR86 vo výbave Executive, ktorá stojí v podstate rovnako (1020000 Kč). A hlavne je jedno, že GR86 je lacnejšia, keďže je vypredaná a nedá sa kúpiť. Takže takto aspoň ďalšia možnosť dostať sa k Toyobaru.
Subaru :yes:
EDIT: Tak asi je po radosti. Kontaktoval som predajcu Subaru a u nás sa BRZ predávať nebude. A vraj podľa jeho informácie od českých kolegov všetky BRZ alokované pre ČR sú už rezervované. :-(
2. 2. 2023 14:55
Re: Prekvapenie
Ev vs ICE...víš velmi dobře, že to je o podmínkách užívání. Já nepotřebovat každý týden delší cestu, tak bych i kvůli nabíjení z FVE do konce roku EV k ICE měl.
2. 2. 2023 10:55
Re: Prekvapenie
To je právě to, co importér neví - kolik aut se mu skutečně do ČR podaří dostat. Aktuálně situace nevypadá příliš optimisticky, ale české zastoupení dělá maximum, aby zajistilo co nejvíce aut. A i kdyby se na trh dostalo "jen" těch 170 kusů, má smysl se o auto zajímat - například pro případ, že by si některý ze stávajících zájemců nákup vozu rozmyslel. Dokud všechny kousky nebudou dovezené do Čech a zákazníci si je neodvezou domů, stále existuje naděje, že bude mít člověk štěstí. A pokud jich importér doveze více než 170, pak se také nevyplatí váhat.
2. 2. 2023 10:09
Re: Prekvapenie
Informace v článku i předchozím příspěvku pochází od českého zastoupení Subaru. Pokud toužíte po přesnějších informacích, tak dealeři evidují přes 170 zájemců a importér výrobce informoval, že by čeští prodejci udali i více. Kolik ale nakonec české zastoupení dostane aut, zatím neví. To znamená, že jich ve výsledku může být méně, tak akorát nebo více, než kolik aktuálně dealeři evidují zájemců.
2. 2. 2023 09:39
Re: Prekvapenie
Ak to bude tak,tak cena podla mna bude vyssia.
Necudoval by som sa,kedy nechali kludne aj ludi licitovat kto da viac.
Vymackat z toho co najviac.

Stale je tu ale druha moznost.
Zbehnut si do Nemecka pre novu GR 86..

https://suchen.mobile.de/…euge/search.html?…
2. 2. 2023 09:29
Re: Prekvapenie
České zastoupení Subaru výrobce informovalo, že by zvládlo prodat víc kusů, než kolik aktuálně dealeři evidují objednávek. Zástupci značky ani zatím dosud přesně neví, kolik vozů vůbec dostanou. BRZ bude bez pochyby nedostatkové zboží, ale o vyprodání se zatím s jistotou hovořit nedá. A naděje umírá poslední.
2. 2. 2023 09:10
Re: Prekvapenie
Typicka informace acz.

Znamej ji ma objednanou uz delsi dobu.
Ted jsou davnou vyprodany..
Avatar - iudex
2. 2. 2023 14:38
Re: Prekvapenie
Tak ja som zistil, že na Slovensko príde cca. 11 kusov. Ale nie oficiálne na voľný predaj, ale iba pre predajcov, každý si vraj mohol objednať (aj objednal) jeden kus. Čo s ním spravia, je na nich, či si ho nechá majiteľ, alebo ho dajú na predaj, ale informácia mám takú, že každé objednané auto je už dávno rezervované. A jeden predajca otvorene povedal, že zrejme budú licitovať a predajú to tomu, kto ponúkne najvyššiu sumu. Teda ak by sa aj náhodou stalo, že nejaký kupujúci rezerváciu zruší a teda auto bude voľne na predaj, za 36t (ako je cenník GR86) to určite nebude. :-(
Avatar - pradeda777
2. 2. 2023 14:12
Re: Prekvapenie
Věřím, že nebude problém si BRZ přes mobile.de/cz objednat z Německa, tak jak tomu už dnes je s GR86... :-!
Avatar - fOE
2. 2. 2023 12:00
Re: Prekvapenie
i4 sla v DE objednat nejpozdeji 11/2021, znamej objednaval na prelomu 11 a 12/2021, dockal se 1/2023 (vyrobeno 12/2022, ale nez se k ni dostal...).

Hned v srpnu urcite nejake kusy k dispozici byly, z toho casu je vetsina prvnich testu i4 M50. Jestli by se k tomu nejak bokovkou dostal i nekdo soukrome bych nevylucoval.
Avatar - fOE
2. 2. 2023 10:18
Re: Prekvapenie
Znamej si minulej mesic prebral i4 M50, cekal na ni 13 mesicu. Privatni kupec si dnes pocka na vse. :-|

Mimochodem menil z 440i, to jen tolik k tomu jak o "zkratovozy" nemuze mit nikdo zajem, a uz vubec by tomu nedal nikdo prednost pred vicevalcem. :-)
Avatar - iudex
2. 2. 2023 09:34
Re: Prekvapenie
Tej prvej vete moc nerozumiem, čo to znamená? Že Subaru vie dodať na trh viac áut, ako je objednaných, alebo že predajcovia dokážu predať viac áut, ako im bude dodaných? Nestojí za to kontaktovať priamo importéra a zistiť si to a následne dať do článku (hoci aj samostatného) exaktné informácie?
2. 2. 2023 09:27
Re: Prekvapenie
Ak sa clovek nespyta,tak sa nedozvie.
Za opytanie nic neda ;-)
2. 2. 2023 09:12
Re: Prekvapenie
Iu,este Rakusko ponuka BRZ-ka.

https://www.subaru.at/modelle/brz/ubersicht

Treba skusit tam sa popytat.

Vdaka silnemu kurzu ceskej koruny ta BRZ vide v Rakusku aj o nieco lacnejsie ako z Ciech,kedze cenovo sice vychadzaju na rovnako,ale v Rakuskej cene je este NoVa dan,ktoru nebudes musiet hradit a o tu dan ta vide auto lacnejsie.
2. 2. 2023 15:01
Re: Prekvapenie
Toto sa bude diať aj s Type R. Dajú na licit.
Avatar - speedfred
2. 2. 2023 11:53
Re: Prekvapenie
Prečo z Rakús? Dodanie, cena, prístup?
Avatar - iudex
2. 2. 2023 15:41
Re: Prekvapenie
Je to možné. Aj keď pri tej už tak prestrelenej cene CtR moc priestoru na rast nevidím, na rozdiel od rozumnej ceny Toyobaru.
Každopádne je to zvláštna doba, mám pocit, že som sa vrátil do socializmu, keď sa niektoré veci oficiálne nedali kúpiť a keď, tak len podpultovo, po známosti alebo za drahšie. :-(
2. 2. 2023 12:42
Re: Prekvapenie
nejpozději ne? vím, že výroba běžela od února (i když už tady byly i takoví, co viděli i4 M50 v prosinci a dokonce za 1,9:)...
2. 2. 2023 11:06
Re: Prekvapenie
kecy. Jyrzy tady psal, že ji mohl mít hned v srpnu :yes:
p.s. na druhou stranu mírně pochybuju, že by se dala objednat v 01/22 ;-) ale zas tak moc mi paměť neslouží
2. 2. 2023 11:04
Re: Prekvapenie
mám to v hledáčku. když se odečte to jejich 27procentní DPH, člověk nestačí zírat, jaké mají ceny...
2. 2. 2023 09:35
Re: Prekvapenie
jen jsem vznesl pochybnost. už jsem se párkrát setkal s tím, že nechtěli nové auto prodat z Německa na export... z Rakouska beru jen motorky a tam problém nebyl.
2. 2. 2023 09:20
Re: Prekvapenie
pro Rakousko 30 kusů. nevím, jestli se budou chtít dělit:)
http://www.gebrauchtwagen.at/fahrzeuge/subaru-brz-2-4-d4-s-final-edition-benzin/4885ac78-03ab-42c3-b230-83717331f5aa?from=angebote&index=1&safemake=subaru&safemodel=brz
Avatar - Dinar
3. 2. 2023 07:50
Re: Prekvapenie
No, jo, to ale nesmíš auta okukovat jen spoza plotu bazaru, chceš-li vidět nová auta, musíš do prodejny nových aut. :D Ale jinak máš samozřejmě pravdu, i4 se vyráběla až od února 22, a to co jsem viděl já, stejně jako ty i4, které testovalo x lidí napříč světem už na podzim 21, byly jenom hologramy, nás oklamaly, ale voni, pane vachmajstr, voni sou hlava, na ně si nikdo nepříde. ;-)
Avatar - twistedTSD
2. 2. 2023 20:40
Re: Prekvapenie
No, takže sice skvělá zpráva, ale jak už je u zajímavých aut zvykem, tak se to auto vlastně neprodává a rozebrali si ho VIP zákazníci a prodejci. Smutná doba.
Avatar - fOE
2. 2. 2023 13:17
Re: Prekvapenie
No nejpozdeji od toho data, neb 11/2021 objednaval (jestli to slo i driv netusim, nepatral jsem po tom).
3. 2. 2023 08:50
Re: Prekvapenie
není. díval jsem se do mobile.de a skutečně jsou tam kusy na prodej od 11/21. dostal jsem mylnou informaci :yes:
nicméně jak vidíš, reálná dostupnost je až teď, po více než roce. takže tehdejší tvrzení, že kdo koupí TM3 místo i4 M50 je blázen... a 400 kg navíc u BMW pro mě jako váhobijce, který řeší každé kilo, značný problém:)
Avatar - Dinar
3. 2. 2023 08:39
Re: Prekvapenie
Tohle už nespravíš ani podobným rádobyvtipným blábolením, tvrdils, že se i4 vyráběla až od února 22, a to prostě není pravda. ;-)
3. 2. 2023 08:28
Re: Prekvapenie
jojo a hned vedle stálo dealerství Bentley, kde se prodávají GT coupé za cenu RS7 :-) :-) :-) holt konexe no...