Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Ford Explorer oficiálně: Už jsme v něm seděli, hranaté SUV má simply clever kabinu

Na přes pět metrů dlouhé SUV s plug-in hybridním pohonem, šestiválcem a označením Explorer můžeme zapomenout. Toto jméno totiž v Evropě dostává model zbrusu nový. A zcela jiný.
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
22. 3. 2023 09:48
Re: Opel
Ty si trapnej komediant vid utopisto. To jmené je legenda v USA a i tady se jich prodalo v 90. letech a v současnosti dost + další dovezly přes šedý dovoz.
22. 3. 2023 07:25
Re: Opel
Jako vždy si nezklamal, blábolíš ;-)
21. 3. 2023 15:37
Re: Opel
Opel to není, ale pod kastlí najdeš MEB platformu, takže VW iD4… a to si Ford ještě dovolil sprznit zavedené jméno Explorer :no:
22. 3. 2023 10:01
Re: Ford
Hugino má pravdu, nic zajímavého Ford aktuálně nemá, pokud chceš spalovák, tak všude jen litrové 3hrnky, HEV jen Kuga s divným designem, EV zprasený mustang Mach-e a americké modely, ač všechny parádní, to nespasí ;-)
Avatar - hugino
22. 3. 2023 08:33
Ford
Od roku 2030 chce Ford v Európe predávať len BEV ? Tak už teraz okrem Kugy nepredávajú prakticky nič a za 7 rokov chcú čo predávať ? Je neuveriteľné ako môže dopadnúť takáto ikonická značka. Myslím si že Ford v Europe za pár rokov definitívne skončí. Za mňa tento Explorer vyzerá o dosť lepšie ako rada ID.
22. 3. 2023 20:29
Re: Ford
Tomu Focusu by slušela i 4válcová 1.5EB 110/134kW :yes:
Avatar - Ozzman
22. 3. 2023 11:37
Re: Ford
Má, já s ním souhlasím a proto ho pobízím, aby si to koupil teď, dokud je ještě ta Kuga...
Nejvíce mne mrzí současný Fokus, po faceliftu mu to sluší a s 2.3EB by to byla skvělá volba, ale je to okrajová motorizace a zbytek jen litry, nebo 1,5diesel s 88kw, což za ty peníze není moc, navíc diesel v době, kdy s z takových aut stává veřejný nepřítel bych asi taky nevybral...
21. 3. 2023 18:58
WTF??
To se ve Fordu zase zbláznili? Není 1.4.? Jen co se trochu etabluje Explorer - klasické americké mid-size SUV (pro nás velké) s plnotučnou technikou, vydají zde rebrandovaný o dvě kategorie menší VW se stejným názvem?
21. 3. 2023 15:11
Opel
Opel jako vyšitý, snad neopsal Ford i pověstnou spolehlivost General motors
Avatar - Ozzman
22. 3. 2023 08:53
Re: Ford
Je to osklivy stejne jako ID… Pokud se ti ta Kuga libi, kup si ji ted, uz nikdy dalsi nebude…
12. 4. 2024 11:04
Ford Explorer EV se povedl
Mě se ten Explorer EV líbí. Elektromobilitě fandím. Sice zatím nedokáže nahradit fosilní technologii, a to možná nikdy, ale životaschopná je, minimálně v oblasti osobní dopravy. Fordu se Explorer EV povedl. Design exteriéru i uspořádání interiéru se mi jeví velmi dobře. Sdílet platformu MEB byla rozumná volba. O elektromobily se potenciálně dost zajímám, nicméně nabídku zatím považuji za řídkou. Rozhodně v segmentu kam Explorer EV míří. Těším se na recenze prvních, produkčních kusů. Škoda, že jsou Fordi tak skoupí na technické informace, ale to se během pár měsíců vyřeší samo.
Avatar - Ozzman
22. 3. 2023 11:39
Re: Ford
Chápu, osobně občas taky pokukuji po nástupci, ale pořád mám málo najeto a kupuju to soukromě, takže ani ekonomicky nedává výměna zatím smysl, horší je, že nemám už na co šetřit, protože auto, jaké bych chtěl, už nikdo nevyrobí :D
Avatar - hugino
22. 3. 2023 10:07
Re: Ford
Kuga ma milo prekvapila aj cenou ale nie je čas ani peniaze na nové auto :-) . Tento Explorer aspoň podľa obrázkov vyzerá o dosť lepšie ako ID. Aj Enyag je krajší ako ID ale všetko sú to BEV takže pre mňa nezaujímavé. Počkáme či si to nerozmyslia s tým turbobenzínovým novým Mondeom ponúkaný v Číne že by ho ponúkli aj v Európe.
Avatar - kuk
22. 3. 2023 02:41
VW MEB platforma =
= žádnej frunk a vzadu bubny :)))
Aneb dinosaurská futureproof platforma.
Avatar - kuk
22. 3. 2023 02:51
Re: Opel
Prej zavedené jméno Explorer. Lol taková šunka. ... :D :D :D