Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Martin Vaculík vs. ojetý VW Golf VII: Co se kazí, když mu skončí záruka? A co ty tlumiče?

Sedmičkový golf je populární mladou ojetinou a často po něm sáhnou i ti, kterým nasměrování osmé generace vstříc digitalizaci příliš nevyhovuje. Na co si dát při výběru takového auta pozor?
Zpět na článek
22. 5. 2023 14:45
LED
U popisu LED svetlometu mate chybu: Testovany voz ma tie jednoduhsie LED svetlomety, bez DLA (Dynamic Light Assist), a je to mozne poznat z podpisu denneho svietenia, t.j. iba vonkajsi LED pas je osvetleny. Narozdiel od IQ.Light s DLA ktore maju osvetlene obidva LED pasy. To automaticke nastavovanie sklonu svetlometu (podla zataze zadnej napravy) je dostupne uz aj u nizsej, testovanej verzii LED.
Avatar - KANKUNEN
15. 5. 2023 20:01
Premium za 200
k tomu multinick, mínusář a ta šaškárna s příspěvky, které se započítavají, i když nejsou vidět.
Avatar - KANKUNEN
15. 5. 2023 18:55
Chceš test Golfa na úrovni,
pusť si Muldixe.
19. 5. 2023 13:12
moja skusenost
Len pre zaujimavost moja skusenost s Golfom VII s 1.2TSI 81kw DSG ( 7 stupnova sucha ) - kupil som novy v 2016. Prvych 110tis km som najazdil ja, hlavne dlhsie trasy, teraz ma auto 160tis km a jazdi na nom zena do prace a neda na nho dopustit. Planujeme si ho nechat este minimalne par rokov pokial sa neznacne nejak katastroficky kazit.

Predne silentblocky zacali vrzat okolo 90tis km, servis to vyriesil ich namaznim ako je spominane vo videu, zacinaju sa ozyvat znova teraz pri 160tis km tak ma caka asi ich vymena. Okrem toho sa v zaruke este riesil kontakt v predodovej pake kde na 1s raz za cas po starte prebliklo varovanie, opravene to bolo na pockanie. To boli za cely cas jedine 2 zavady na tom aute, nic ine sa nepokazilo, interier je skoro ako novy.

Kombinacia s 1.2 s DSG je super, niekedy moze vykonat chybat, obzvlast ked je nalozene do plna, ale na bezne cestovanie to postacuje 99% ludom. Na dialnici 160kmh tempomat, na 7cku to toci potichu 3tisic, kabina je odhlucnena a spotreba pri tej rychlosti 6L. Po meste je to tiez super ale ako sa spomina vo videu pri 1.2TSI je to horsie suche DSG a ked clovek dlho poskakuje v kolone zacne sa prevodovka nahrievat je to potom aj citit a pocut co jej zivotnosti neprospieva. Pri beznom jazdeni ale je to ale ok.
16. 5. 2023 10:36
Presne tie isté poruchy ako v mojom Golf VI
Golf sedem ma presnie tie isté závady ako GOLF VI tlmiče, brzdy, pružiny.
15. 5. 2023 19:27
tlumiče
Jsou v octavii 3 stejné přední tlumiče nebo do golfu 7 dávali jiné ??