Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Renault Kangoo 1.5 dCi 115 Techno – Kdo potřebuje SUV?

Do role velkých rodinných aut jsou dnes nejčastěji pasována SUV, Renault Kangoo ale jasně ukazuje, že kompaktní rodinné dodávky budou mít ještě dlouho v některých ohledech navrch.
Zpět na článek
Avatar - WinDiesel
26. 5. 2023 15:46
Re: A lze vlastně objednat?
Ve finále to ale vyjde nastejno.
Avatar - wakantanka
26. 5. 2023 13:25
V kontexte
toho čo si za podobne vybavené Caddy pýta Volkswagen mi príde cena tohto Kangoo viac než dobrá. Kupodivu ale na cestách vidím viac drahších súrodencov s hviezdou na kapote.
26. 5. 2023 13:59
A lze vlastně objednat?
Pokusil jsem se osobní Kangoo objednat ke konci dubna. Dealeři mi naznačovali, že jsou nějaké problémy s objednáním. Na Renault ČR mi na začátku května napsali: "Pro osobní verzi Renault Kangoo je nejbližší možný termín objednávky je 1 čtvrtletí 2024" Grand Scenic zrušen, Kangoo nekoupitelné - tak to pěkně děkuji.
26. 5. 2023 19:34
Tak hlavně Renaultu nahrál na směč PSA...
...když si idiotsky zařízl veleoblíbené spalovací verze osobního dua Partner/Berlingo! :-O :-( :no:
26. 5. 2023 15:05
Re: V kontexte
Všetko chce čas. Mercedes tuším začal predávať tieto autá o niečo skôr. Ale aj ja si všímam, že na cestách je dosť mercedesovských klonov, aj tých v predchádzajúcej generácii.
29. 5. 2023 07:46
Re: Benzinové motory?
To je pravda. Ale tiež je pravda že vysoká rýchlosť je len ďalším možným predpokladom k možnej chybe a vzniku kolízie. Nazvať tempo 150 km/h bezpečným, hlavne na CZ/SK cestách je docela mimo. Ty môžeš zvládať vysoké tempo a svoje auto dobre, niekto ďalší nemusí a určite sa so mnou nebudeš hádať, že tempo 130 km/h je bezpečnejšie ako tých 150. Ale väčším problémom je podľa mňa rozdiel medzi najpomalšími a najrýchlejšími, ako rýchlosť samotná. Keby šli 150 km/h všetci, bolo by to iné. Ale tak to pravdaže nie je. A rýchlostné limity na cestách, by mali byť pokiaľ viem záväzné, nie orientačné. ;-)
28. 5. 2023 22:03
Re: Benzinové motory?
Takže fakt nevieš... Kamarát, ja som videl mŕtve dieťa v detskej sedačke po nehode na diaľnici, a nebolo to vraj ani 130 km/h. Auto rozbité a roztrhané o zvodidlá, a dieťa tiež. A to bol len defekt. Ver mi, že po takom pohľade by si s rodinou už nikdy 150 km/h nešiel. Že normálna cestovná rýchlosť.
28. 5. 2023 21:05
Re: Benzinové motory?
150km/h tolerovana policiou? Realna urcite nie vv cz, at ani SR (mozno tak v PL) a na SR ani tachometrova 150 nie je dobry npad. Aj ked to moze skoncit len dohovorom, tak cas ktory tym stratis je nasobme vacsi ako cas ktory ziskas tym, ze ides 145...
Drzim palce...
29. 5. 2023 06:59
Re: Benzinové motory?
Tahle argumentace úplně neobstojí, nemohl by jsi ani na kolo. Jsou řidiči nebezpeční i v rychlostech pod městským limitem a naopak. Vše závisí od podmínek, schopností, provozu a dalších okolností.
28. 5. 2023 22:54
Re: Benzinové motory?
Skús hádať, možeš aj viackrát.
Avatar - Jenik3
28. 5. 2023 12:37
Re: Benzinové motory?
Pro rodinou jízdu řešit na autě výkon? Co třeba pohodlí, bezpečnost, spolehlivost...jede to 150kmh? Zrychlení za 11-13 vteřin? Není co řešit.
29. 5. 2023 22:24
Re: Re: Benzinové motory?
Mám u riti čím si jazdil a ako to dopadlo. S indivíduom tvojho razenia nemám o čom písať, tak sa nesnaž. Nemám záujem.
29. 5. 2023 13:15
Re: Benzinové motory?
Jednoduchý a prostý záver. Neponúkajú to, lebo si možno v menšine. Alebo sú v tom emisie. Osobne som s nízkym výkonom v aute nikdy zvláštny problém nemal. Proste som tomu prispôsobil štýl jazdy a počítal som iba s tým, s čím sa počítať dalo. Inak to maximum výkonu je vždy neistá záležitosť. Mal som 10 rokov Kangoo s dieslom 78 kW, teraz mám tretí rok Berlingo so 75 kW v nafte. Okrem papierovo slabšieho motora je aj o necelý metrák ťažšie ako Kangoo, ale jazdí svižnejšie, má väčšiu maximálku a o pol litra menšiu spotrebu...
29. 5. 2023 07:40
Re: Benzinové motory?
Nejde o to ako berieš, ale ako to je. Plnohodnotná náhrada to rozhodne nie je. Podobne pasovali SUV ako náhradu za kombík, ale rozhodne tú úlohu tiež nezastane celú. Ak malé užitkáče končia s výkonmi pod 100 kW, asi to má svoj dôvod. Ako som písal vyššie, tých 20 kW navyše by možno nechcel platiť, čím som narážal na to, že aj pri širšej palete motorov sa obvykle predávajú tie nižšie motorizácie, v tejto kategórii, kde sa dosť zohľadňuje cena auta, zvlášť. A tie kolóny - popravde ich zažívam skôr tam, kde je na ceste priveľa áut, nie kde ide pár pomalších. V tom prípade mi je aj výkonné auto vcelku k ničomu, lebo sa ťahám s kolónou či chcem alebo nie.
29. 5. 2023 05:56
Re: Benzinové motory?
Tohle beru jako náhradu za téměř neexistující MPV. Výkon je součást aktivní bezpečnosti a zároveň komfortu. Komfort v tom, že na CZ a SK cestách, které se obecně nevyznačují dostatečnou dálniční sítí se nemusím táhnout za kamiony nebo pomalejšími vozy, které jedou nižší tempo nebo se za nimi tvoří kolony. ;-)
28. 5. 2023 22:48
Re: Re: Benzinové motory?
Počuj, ty jelito, prečo na mňa vôbec reaguješ? Nechvastal si sa tu minule, že ma máš na hateliste? Tak si neser do vačku a nevšímaj si ma. Je tu dosť solídnych ľudí, s ktorými sa dá diskutovať, aj keď majú opačný názor. Tvoj názor mi je úplne ukradnutý debatovať s tebou nemienim. Hľadaj si sebe podobných.
28. 5. 2023 22:24
Re: Benzinové motory?
Možno by to už luxus bol, lebo by si za také auto vypýtali o ranec viac. Okrem toho vyšší výkon môže znamenať (ako sa tu okolo píše) svižnejšiu a rýchlejšiu jazdu, to znamená väčšiu spotrebu, viac emisií...jaj. To sa nesmie.
Ale vážne, treba si uvedomiť, že aj v osobnej verzii je to užitkáč, aj keď si novinári zvykli pasovať tieto autá na MPV. Nemá podvozok, ťažisko ani ambície jazdiť svižne ako osobák aj pod maximánou záťažou. Kto chce byť rýchly, mal by sa poobzerať inde. Ja popravde vystačím aj s menším výkonom, a nemám pocit, že by som jazdil príliš pomaly alebo nebezpečne. Naopak, ako tak sledujem naše cesty, ten výkon naviac by mohol niekomu viac ublížiť ako pomôcť.
28. 5. 2023 22:20
Re: Benzinové motory?
Zas tých 96 kW nie je žiadna tragédia, povedzme si ako to je. Samozrejme, každý kilowatt navyše sa pri veľkej záťaži hodí, ale že by ma ten výkonový strop u užitkáča nejak iritoval, sa povedať nedá. Nie je to tak dávno, čo sme boli vďační aj za poctivých 50 kW.
28. 5. 2023 14:42
Re: Benzinové motory?
Je zbytočné baviť sa s retardom. Všetko si otočí podľa svojich skreslených predstáv.
28. 5. 2023 13:58
Re: A lze vlastně objednat?
Ach môj bože...
28. 5. 2023 09:53
Re: A lze vlastně objednat?
Kolega ma Q7 a fuka mu cez dvere spolujazdca...a vies preco? Mal auto v servise...a vies preco, naburala mu ho jedna pani...na RENAULTE!! Podla mna to je nakazlive!
26. 5. 2023 21:15
Re: A lze vlastně objednat?
za vše mohou emise a polské vedení českého Renaultu. Čekalo se s prodejem na východě 2 roky, v Německu bylo po celou dobu běžně dostupné. A Poláci nám to ještě vylepšují tím, že se k nám nedováží nejnižší výbavové verze všech Renaultů jelikož by je Češi prý nekupovali. Stejná situace je s Traficem, osobní verze je zakázané slovo.
28. 5. 2023 22:17
Re: Benzinové motory?
Maximálny výkon nie je úplne smerodajná hodnota. Dosť možné, že tieto motory majú inú charakteristiku a krivku krútiaceho momentu poladenú trochu nižšie - tým pádom je aj výsledné číslo výkonu nižšie. Auto je možno o niečo menej svižné, ale utiahne rovnako a nevycucne benzín z nádrže tak rýchlo. Predsa len je to vysoké a docela ťažké, takže ten dízel by som zas tak jednoznačne neodignoroval. Pri minuloročnej dovolenke som sa s naloženým autom pri normálnom diaľničnom tempe 130-140 km/h dostal s dieslovým Berlingom (mizerných 75 kW) pod 7 litrov. Švagor mal Quashqaia s benzínovou jednaštvorkou (118 kW), áno, o niečo svižnejší, zase ich bolo v aute o jedného menej, ale spotrba tesne pod 9 litrov. Takže by som taký jednoznačný nebol - ani čo sa týka paliva, ani ohľadne maximálneho výkonu.
28. 5. 2023 15:46
Re: Benzinové motory?
No, ak s rodinou lietaš po českých diaľniciach 150-160 km/h ako si písal, tak asi svoju rodinu nemáš rád - alebo si diletant, ktorý netuší, čo sa pri takej rýchlosti môže stať a želám ti, aby si to v praxi ani nikdy nezistil.

Indivíduum xxc pod tebou žiadny slušný výraz dostatočne necharakterizuje..
27. 5. 2023 16:56
Re: Benzinové motory?
Už od radosti nevieš, koľko výkonu by si chcel...Buď rád, 20 kW naviac by si už nebol ochotný zaplatiť.
28. 5. 2023 17:59
Re: Benzinové motory?
150kmh je normální cestovní rychlost, nic nebezpečného, tak to zas nedramatizuj ;-)
Avatar - mariov8
26. 5. 2023 16:15
Re: A lze vlastně objednat?
Co ten mercedes? Luxusnější Téčko bude asi výrazně dražší, ale Citan by být nemusel. Má 100% lepší telematiku, asistenty a přístrojovou desku. Zrovna oblasti, kde Kangoo pokulhává. Jinak by bylo Kangoo dobrou nabídkou za tu cenu, zvláště dnes, kdyby bylo dostupné.
26. 5. 2023 15:06
Re: A lze vlastně objednat?
To je škoda, ale nie je to problém auta, je to problém dovozcu.
29. 5. 2023 22:21
Re: Benzinové motory?
To sa mi popravde nejak nestáva. Mám späťáky a v prípade potreby dokážem počkať. ;-)
29. 5. 2023 22:20
Re: Re: Benzinové motory?
Tebe nepomôže už nič, ani plač nie.
29. 5. 2023 09:01
Re: Benzinové motory?
Já bych si těch 20-30kW navíc klidně připlatil. Jenže nemůžu, nikdo to nenabízí. Tj budu muset jít do SUV až přijde čas na výměnu Touranu, což je tak za 2 roky až bude 7mi letý… No uvidíme…
29. 5. 2023 07:50
Re: Benzinové motory?
Nikoho neškatuľkujem, to bol príklad, s ktorým sa na cestách stretávam často, skoro denne. A za druhé - jak je sakra možné, že sa v pravom pruhu medzi kamiónmi nezdržujem ani s naloženým Berlingom so 75 dieslovými kilowattmi? Máš pocit, že auto s nižším papierovým výkonom nemá na diaľnici šancu jazdiť dostatočne rýchlo a svižne?
28. 5. 2023 22:41
Re: Tak hlavně Renaultu nahrál na směč PSA...
Prečo kupodivu? VW má stále dobré meno, aj keď zrovna u predchádzajúcej generácie Caddyho som sťažností na jeho adresu zaznamenal toľko, ako chvály, ak nie viac.
Ale áno, tak ako predtým, aj teraz to hlavne firmy nakupujú. Pri odpisoch nie je vyššia cena až takou prekážkou. Živnostník si to už viac rozmyslí a kto chce podobnú dodávočku ako rodinné auto namiesto MPV, tak obvykle siahne po niečom dostupnejšom. Z môjho pohľadu má Caddy viacero nedostakov, ktoré ho z výberu, keď som pred tromi rokmi auto kupoval, vyradili. Cena bola jedným z nich, ale dôvodov nekúpiť bolo viac.
28. 5. 2023 22:35
Re: Benzinové motory?
Som zvedavý, nie? Tiež som za mlada jazdil svižnejšie ako teraz, ale rokmi to prešlo - nič tým človek nezíska, len vypätejšie nervy a väčší vír v nádrži. Holt keď mu chýba výkon, asi Kangoo alebo akákoľvek iná malá dodávka, pretože tá ponuka je u všetkých značiek viac-menej rovnaká, nebude pre neho to správne auto.
Nedočkavý, nervózny vodič, ktorý nie je schopný ubrať plyn, kým sa ten "vinník" s kamiónom zase zaradí, a situácia pred ním upokojí, je možno pre ostatných okolo väčšou hrozbou ako ten kamioňák. jazda po diaľnici chce niekedy aj chladnú hlavu a používať aj rozum, nie iba kone.
Nerzčuľuj sa, každý môže mať nejaký názor. ;-)
28. 5. 2023 14:44
Re: Tak hlavně Renaultu nahrál na směč PSA...
Nahral aj Volkswagenu, ale ten to spálil mizerným autom za nehorázne ceny.
28. 5. 2023 14:29
Re: Benzinové motory?
Často vozíš svoju rodinu po nemeckých diaľniciach?
28. 5. 2023 11:42
Re: Re: Benzinové motory?
No jasně, taky mám vyzkoušených 525k z ML 63 AMG - dalo by se říct svižné rodinné auto, ale používej hlavu :-) Potřebuješ to nutně doma? Ve finále zjistíš, že ne a kdo jezdí většinou s rodinnými auty?…
27. 5. 2023 17:00
Re: A lze vlastně objednat?
Hlavne že ty tú súdnosť máš.
Avatar - Emel
29. 5. 2023 08:36
Re: Benzinové motory?
Záleží na tom, na jaké to je zrovna cestě a jaký je provoz... třeba na dálnicích to je většinou pohodové tempo.
Avatar - xxc
29. 5. 2023 06:48
Re: Re: Benzinové motory?
Co je tam zle? Keby niekto jazdil tym dci, co ma testovane auto, tak rychlo zisti, ze po spomaleni na dialnici sa to pomalsie rozbieha. Cize dalsie auta niekedy aj musia cakat. Keby to niekto riesil, co aj tak nikto neriesi, tak by som dost velky podiel viny za vzniknutu situaciu pripisoval autam, ktore si len tak bez zhodnotenia situacie vybehnu do laveho pruhu a zabrzdia premavku.
Avatar - twistedTSD
28. 5. 2023 22:06
Re: Re: Benzinové motory?
Ty máš fakt argumenty, že by jeden brečel.
28. 5. 2023 20:54
Re: Benzinové motory?
Si mimo, stačí že používať tú dodávku naloženú a hneď je tých 25kWk dobru veľkým plusom. Nie je potrebná svižná jazda, stačí len mať rezervu napríklad pri predbiehaní.
28. 5. 2023 20:53
Re: Benzinové motory?
S týmto tvrdením by som nesúhlasil, keďže tieto motory v týchto výkonových verziach existujú a vysoko pravdepodobne sú mechanicky zhodné. Zároveň týmto krabiciam by sa proste hodili a kľudne by som v nich odignoroval dízel
28. 5. 2023 20:05
Re: Benzinové motory?
Otesánek 1,6 tuny, velká šířka přes 1,9 m, obrovská výška přes 1,8 m ... těch 110 kW by nebyl na dnešní dobu u takového auta žádný velký luxus.
Ano, Avie měly 59 kW a taky jezdily.
28. 5. 2023 16:01
Re: Benzinové motory?
A čo na tom záleží? Musíš byť za každú cenu prvý? Alebo sa bojíš, že za tú stratenú minútu nieo zmeškáš? Upokoj sa.
28. 5. 2023 14:55
Re: Benzinové motory?
Úplně nebude. V plný zátěži to auto bude mít v dlouhém táhlém na dálnici co dělat ;-) Stačí aby ti to tam poslal kamion a uvidíš tu frontu za tebou než se znovu dostaneš na dálniční limit s 100k a skoro 2t autem... Stačilo jak dlouho to trvalo s C4GP 1.6HDI 80kW/240Nm, měl jsem ho 4 roky ;-)
28. 5. 2023 14:36
Re: Benzinové motory?
Bude to úplne vpohode. ;-)
28. 5. 2023 09:58
Re: Benzinové motory?
Ja teda neviem pani ake mate rodiny, ale moja rodina mi sviznejsiu jazdu netoleruje ani v aute na to urcenom ( insignia gs na 20" diskoch)...nie to este v dodavke ktora sposobuje morsku chorobu:). Myslim, ze tu teoretizujete o absolutne trhovo nezaujimavej skupine soferov.
28. 5. 2023 08:33
Re: Re: Benzinové motory?
Pokud se ti 150/180k zdá na rodinné auto málo, běž si zkusit těch 100/115k 😋
28. 5. 2023 06:12
Re: Benzinové motory?
"Hele mám VW Touran Highline 1.4 TSI 110kW jako rodinné auto, tedy podobné velikostí i užitkem. Výkonu má na plné auto tak akorát pro pohodovou jízdu, takže vím o čem mluvím."

Nauč se číst.
Avatar - xxc
28. 5. 2023 15:11
Re: Re: Benzinové motory?
Presne tak, ale veď nech čakajú. To nie je chyba auta, ale kamiónu alebo pomalšieho auta, čo ma spomalilo.
28. 5. 2023 14:49
Re: Benzinové motory?
Proč po německých? 150kmh je normální rychlost na českých dálnicích, dokonce i tolerovaná policií. Pod 150kmh neřeší, nad ano ;-)
28. 5. 2023 12:59
Re: Benzinové motory?
V podstatě souhlasím. Musí mít ale dostatečný výkon, což podle mě 74kW není. Posaď do něj 2 dospělí a 3 děti, napakuj kufr a vyraž na chalupu nebo dovolenou, žádná hitparáda to nebude...
27. 5. 2023 20:50
Re: Benzinové motory?
Hele mám VW Touran Highline 1.4 TSI 110kW jako rodinné auto, tedy podobné velikostí i užitkem. Výkonu má na plné auto tak akorát pro pohodovou jízdu, takže vím o čem mluvím. Proto říkám, že 74/84/96kW výkonu je málo na plně naložené auto …

Původně jsem chtěl 1.8TSI 132kW, ale už nešel objednat. Ani na rok 2018 nebyl Touran levný, dneska je ještě o 250tis Kč výše, ale taková je realita ;-)
27. 5. 2023 11:17
Benzinové motory?
Proč zas jen slabé verze 1.3TCe, 74kW bude jen pro klidné povahy. 96kW dostačuje, ale s plným autem bude mít práci. Kde je 110kW verze? Chybí stejně jako u Caddy, tam je dokonce jen jedna podladěná 1.5TSI 84kW… Nechápu. U rodinných aut nejde o závodění, ale o to aby bylo výkonu dostatek na svižnější jízdu v plné zátěži a ne každý chce klapot dieselu ;-\
26. 5. 2023 13:26
Prostor v kabině při sklopených sedadlech
Trochu se divím, že pan redaktor při svých 183 cm nenarazil na problém, že při sklopených zadních sedadlech sedadlech nejdou poté přední sedadla dostatečně posunout dozadu, což je dosti humorný prvek i Berlinga a jeho variací. Zvláštní, že ve Fordu co s tímto řešením sklápění přišel jako první tento problém nebyl.
29. 5. 2023 06:56
Re: A lze vlastně objednat?
Jen drobná...proč jsi to nereklamoval? Může se to stát, ale pak dávám okamžitě do autorizovaného servisu.

U kolegova BMW zapomněli namontovat jakousi záslepku u tyče řízení mezi motorovým prostorem a kabinou. Auto bylo pod plynem výrazně hlučné, při reklamaci nejdříve chtěli měřit hluk, následně ale technik auto projel a za 2h bylo vyřešeno.
Avatar - xxc
29. 5. 2023 16:22
Re: Re: Benzinové motory?
To sú argumenty na zaplakanie 😁
Avatar - xxc
29. 5. 2023 16:21
Re: Re: Benzinové motory?
Renault je Renault 😉 Tiež som mal na Citroene nižšiu spotrebu a jazdilo to asi svižnejšie.
Avatar - twistedTSD
29. 5. 2023 14:09
Re: Benzinové motory?
Autem s nižším papírovým výkonem jezdím a na D1 se rozhodně občas musím spolehnout na trpělivost těch za mnou.
Avatar - Emel
29. 5. 2023 08:34
Re: Benzinové motory?
No tak to záleží na tom, jak často tě zastaví :-)
Avatar - twistedTSD
29. 5. 2023 06:27
Re: Benzinové motory?
Proč ho hned škatulkuješ jako nervózního řidiče? Prostě nechce zdržovat/muset se řadit v pravo mezi kamiony. Automobilky přestaly dělat MPV, takže jejich majitelé logicky hledají mezi dodávkami. Že ty jsou bez motoru, je druhá věc.
Avatar - twistedTSD
28. 5. 2023 22:03
Re: Tak hlavně Renaultu nahrál na směč PSA...
Kupodivu Caddy vídám, a už i Tourneo, nebo jak se tomu nadává.
Avatar - xxc
28. 5. 2023 15:09
Re: Re: Benzinové motory?
Drží tých 110 kW rýchlosť aj hore kopcom? Tie dci to neudržia, možno to ľuďom vadí a požadujú vyšší výkon. Ja som dnes akurát šiel len so 150 kW motorom a dieťa vracalo, musel som potom spomaliť 😁 chudáci, spali a hlavy im lietali v sedačkách
Avatar - xxc
28. 5. 2023 17:58
Re: Re: Benzinové motory?
Minimálne je slušné nebrániť rýchlejším autám v jazde, ale psychopat nepochopí 😉
28. 5. 2023 12:14
Re: Benzinové motory?
Tak já nemám rodinnou dodávku, ale MPV a Touran se při 150-160kmh chová způsobně a rodince to nijak nevadí. Takže v pohodě ;-)
Avatar - xxc
28. 5. 2023 10:47
Re: A lze vlastně objednat?
Trosku rozdiel, ja som mal Renault neburany. Proste je to tak skonstruovane, aby fukalo :-) Kto nemal, nepochopi. Ale ved v pohode, aspon je to ciastocne zmienene v teste a kazdy nech si kupi, co mu vyhovuje.
Avatar - xxc
28. 5. 2023 10:44
Re: Re: Benzinové motory?
Jazdil som skoro rovnaky dci a nemal som pocit, ze to bolo nejak extra malo. Podla mna sa kazdeho vnimanie vykonu odvija od vlastnej garaze, niekomu staci 110, niekomu 132, ale staci vyskusat 300 kw auto a odvtedy je vsetko s nizsim vykonom slabe :-D
Avatar - xxc
28. 5. 2023 07:50
Re: Re: Benzinové motory?
Tu si prave myslim, ze ani 110 kw ani 132 kw nebude ziadne terno, pre sviznejsiu jazdu je potrebny vacsi vykon. A zase, na jazdenie v ramci limitov budu aj tie slabe motory bohuzial dostaocne.
28. 5. 2023 07:20
Re: Re: Benzinové motory?
Těch 110kW je na rodinné auto tak akorát. Těch 132 kW by bylo už s výkonovou rezervou ;-)

Zvažoval jsem i Zafiru s 1.6T 147kW, která byla i levnější, ale nikde ji neměli s tímto motorem na vyzkoušení a tak nějak mi nesedla…
Avatar - xxc
28. 5. 2023 06:27
Re: Re: Benzinové motory?
Tu by som namiesto osobných útokov riešil, že hľadá dostatok výkonu pre svižnejšiu jazdu a jeho touran má dostatok výkonu pre pohodovú jazdu. Preto sa tak trošku pýtam, či tých 132 kW by už bol dostatok. Takže prosím naučiť sa čítať aj s pochopením, čo údajne veľa deťom po skončení školy chýba.
Avatar - xxc
27. 5. 2023 23:34
Re: Benzinové motory?
a 110 alebo 132 kw je dost?
Avatar - xxc
27. 5. 2023 17:29
Re: A lze vlastně objednat?
Ano, mal som Renault a aj ine auta, takze nieco viem posudit :-) Mame nieco k teme?
Avatar - xxc
27. 5. 2023 08:19
Re: A lze vlastně objednat?
Mozno takto chrania ludi pred Renaultom, este dajme tomu v nakladnej verzii to tak nevadi, ked fuka pri jazde cez dvere, ale ked si to kupi niekto sukromne pre rodinu a zacne to riesit, tak to zamrzi. Mozno niekto z vedenia na Renaulte uz jazdil a ma trosku sudnosti :-D