Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Guma stěrače za 1688 Kč? Ceník náhradních dílů pro Teslu Cybertruck předčasně vyzrazen

Ceny náhradních dílů pro elektrický pick-up Tesla Cybertruck se předčasně objevily na internetu. Jak se náklady na opravy jeví ve srovnání s tradičními americkými pick-upy?
Zpět na článek
18. 12. 2023 08:07
18. 12. 2023 09:08
18. 12. 2023 09:17
18. 12. 2023 09:44
18. 12. 2023 10:01
18. 12. 2023 10:04
18. 12. 2023 10:12
18. 12. 2023 11:24
18. 12. 2023 13:10
19. 12. 2023 07:42
19. 12. 2023 09:33
18. 12. 2023 08:07
WTF?
“ To však nemusí být pro kupce Tesly odrazující, protože s nákladnějšími náklady na servis počítají.”

Auto novinář. Prace snu pro fanouška aut.
A misto toho pise nejvetsi *.*.*.
Rozbalit vlákno
10
18. 12. 2023 09:08
Re: WTF?
Snizuje cetnou nutnost vymeny.
Je talentovany :-!
18. 12. 2023 09:17
Re: WTF?
Neskutecnej zvast.

Tesla nemusi na servis vubec a servisni naklady jsou minimalni.

Je to jeden z duvodu, proc si ji lidi kupuji.
Takze realita je presne opacna, nez pise autor.

Posledni dobou se zde autori prekonavaji.
:no:
18. 12. 2023 09:44
Re: Re: WTF?
Prekonavaju sa autori, prekonavas sa ty. Vzdy si tam kde ta treba a das vsetko na pravu mieru. Esteze mas tolko casu to vsetko citat a trpezlivo argumentovat. Cela nasa dedina sa za teba kazdu nedelu v kostole modli, aby si mal dostatok sil a energie bojovat nadalej s obmedzenostou a spiatocnictvom. 🫡
Avatar - Mokrous
18. 12. 2023 10:01
Re: Re: WTF?
:D :D :D :D :D :D :D
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2023 10:04
Re: Re: WTF?
To si snad ani nezaslouží, ten elektrický prorok :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
18. 12. 2023 10:12
Re: WTF?
Podle portálu RepairPal činí průměrné náklady na údržbu vozu Tesla 832 USD ročně. To je vyšší částka ve srovnání s průměrnou částkou 652 USD ročně u všech modelů automobilů prodávaných ve Spojených státech...
18. 12. 2023 11:24
Re: WTF?
Vazne je slovo "repair" udrzba?

Posles nam odkaz?

Zajimalo by me, co na Tesle udrzujes za 800$ rocne.

Edit: Aha, tak uz jsem to nasel. Takze problemem jsou caste vymeny pneumatik. No, tomu rikam problem. Koupis si silny auto a pak si stezujes, ze hrabe. :D
19. 12. 2023 07:42
Re: WTF?
Jaky mas na to vlastne nazor kdyz sem das odkaz na to, ze EV ma podle odhadu servisni naklady mensi nez spalovak?
Avatar - Barrichello
19. 12. 2023 09:33
Re: WTF?
Sem zvěda až bude tabulka servisní náklady na spalovák vs EV po 10-15 nebo 25 letech. To budou cifry, výměna sběrnica jednotek 250 000 Kč, baterka 200-500 000 Kč, elektromotor 150 000 atd atd :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
18. 12. 2023 09:28
Offorad CyberTruck
na facebooku koluje krásný video, jak CyberTruck není schopný vyjet zasněžený kopeček a tahá ho na laně Ford F150 :-) :-) :-) :-)


Prostě Tesla, naprostá zoufalost ve všech směrech
Rozbalit vlákno
7
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2023 10:07
Re: Offorad CyberTruck
Mnoho Cybertrucků bylo potupně odtaženo dieselovými full size pick-up trucky po jejich poruše při testování. Já myslím že to bude bžunda, až jich začne (ne)jezdit víc :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
Avatar - eLzyx
18. 12. 2023 11:57
Re: Offorad CyberTruck
na silničních pneumatikách se nevyhrabeš ani s géčkem.
Avatar - Barry Lyndon
18. 12. 2023 12:12
Re: Offorad CyberTruck
Myslíš to jak Ford stojí nahoře na cestě a táhne tu Teslu pomocí navijáku? Jinak zasněžený kopeček (v daném případě docela krpál) je primárně otázka pneumatik...
Avatar - Barrichello
18. 12. 2023 12:17
Re: Offorad CyberTruck
Přesně to.

Pneumatiky sou každýho věc co si na to dá.

Ale Wrangler, Defender, Ineos, UAZy, Niva atd by ten kopeček daly s prstem v nose.
Avatar - eLzyx
18. 12. 2023 12:38
Re: Offorad CyberTruck
jasně, i na slickách
Avatar - 3_diamanty
18. 12. 2023 16:19
Re: Offorad CyberTruck
:yes: :yes: :yes:
Avatar - 3_diamanty
18. 12. 2023 16:19
Re: Offorad CyberTruck
Nekvalitne a nespolahlive auto ... a fanusikovia ju tiez nebudu vecne zivit... ale tak kazdy ma na vyber ... ja v tomto aby bolo jasne nikomu nic nezavidim ... mne sa stejne aj scala paci viac a posluzi mi lepsie ako akekolvek drahe elektro tesla netesla... ale inak fakt je to pekne video ... zahrialo pri srdiecku :yes:
18. 12. 2023 10:11
Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
... když zrovna tahle součástka bývá dostupná prakticky okamžitě v různých variantách a cenových relacích od různých externích výrobců a aftermarketů skoro na každé benzínce.

A sakra, vono to ale na benzínky nemusí - :D No tak nic.

Teslafans dneska nějak trochu z formy, když dosud nezazněl argument, že je zase potřeba ta gumička jenom jedna. :D
Rozbalit vlákno
10
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2023 10:22
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
Teslafans jsou dnes v šoku, protože včera v Hemutstánu došly peníze na dotace těch elektrických nádher. Bez varování, v neděli, konec a basta !!! :-[] :-[] :-[]
18. 12. 2023 10:26
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
:D :D
Avatar - eLzyx
18. 12. 2023 11:57
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
jako by tu někdo kupoval za německé dotace. Nebo co měl ten tvůj výplod znamenat?
18. 12. 2023 12:07
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
Že prodeje zkratowozů v Dojčlandu půjdou do hajzlu ještě mnohem výrazněji a rychleji!! :-[] :-[] :-[]
Avatar - eLzyx
18. 12. 2023 12:37
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
vážně ti dělá problém slušná diskuze? Jaký zkratowůz? Nadávám tvému křápu "rakovinomet"? Ne, respektuji volbu každého jedince
Avatar - kari.laz
19. 12. 2023 09:55
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
Ty jsi se se svou Teslou oženil? Reaguješ, jak kdyby nadával tvé manželce.
Avatar - eLzyx
19. 12. 2023 10:53
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
jo, a naštěkal jsem ji do vejfuku. Oh, wait. Nemá, to je evidentně kratochvíle zatvrzelých spalovačů dinosaurů.
Avatar - Barrichello
19. 12. 2023 12:49
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
Musíme hodně spalovat, je zima :-)

Diesel fuel Gas, aby nebyl mráz :-) :-) :-)
Avatar - Barry Lyndon
18. 12. 2023 12:14
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
To je dobře. Třeba německá EV konečně nasadí reálné ceny (a ID.5 GTX nebude za dva mega plus)
Avatar - eLzyx
18. 12. 2023 12:48
Re: Asi nemá úplně smysl řešit zrovna gumičku stěrače, ...
také si myslím, že dotace akorát pokřivovaly ceny automobilek.
Pokud je pro Němčoura mezní užitek nového auta třeba 40k€ a vláda mu dá dotaci 9k€, tak je pro automobilku nesmysl prodávat to, co zákazník chce, za 40k€. Z toho má automobilka marži třeba jen 2k€.
Když nastaví cenu 50k€, tak automobilka dostane jak tu dotaci, tak ještě navíc 1k€ protože si Němec řekne "mám o dost lepší auto, dostal jsem 9k€ zadarmo, ten těch 1k€ navíc klidně dám". A ještě navíc vydojí i ty okrajové trhy jako je východní Evropa, kde se pár trumberů ochotných utratit tyhle prachy taky najde.
Avatar - Helle2
18. 12. 2023 10:12
Myslím, že kupec toho auta není sociální případ
Myslíte, že ten kdo si ho koupí ( určitě asi na něho má ) musí řešit takové prkotiny jako ceny stěračů ?
Rozbalit vlákno
3
18. 12. 2023 10:18
Re: Myslím, že kupec toho auta není sociální případ
Jako kdybys to neznal, čím větší boháč, tím větší škrt... :-)
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2023 10:21
Re: Myslím, že kupec toho auta není sociální případ
Určitě by to nevadilo, pokud by byl dobrý servis a v případě poruch byly tyto rychle techniky Tesly odstraňovány.
Boháči chtějí mít všechno hned, a v tom tedy Tesla nevyniká :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
Avatar - eLzyx
18. 12. 2023 12:35
Re: Myslím, že kupec toho auta není sociální případ
nějaká zkušenost? Jenom tak pro porovnání ...
Tesla - cvaknu do appky požadavek na servis, hned vidím nejbližší autorizáky (Praha, Drážďany a myslím, že mi tam vyskakuje i Berlín) a vidím na kdy se do každého z nich mohu objednat. Do druhého dne mám diagnostiku nebo odhad na základě mého popisu, plus cenový odhad. Ten potvrzuji, VŠECHNY POTENCIONÁLNÍ díly jsou ten den objednány, pokud nejsou skladem. Termín servisu jsem měl zatím pokaždé cirka do týdne. Opravu v rámci dne. Je v servisu plno? Můžeš si objednat rangera. Ne toho Walker Texas, ale Tesla Rangera. Přijede týpek a provede opravu v tvé garáži. Nebo v kryté garáži OC. Nebo když je hezky, tak klidně venku na ulici. Nespotřebované/nepotřebné objednané díly ti neúčtují (to dá rozum).
Ostatní?
Dobrý den, chtěl bych se objednat na servis. Přepojíte mě? Dobrý den, chtěl bych se objednat na servis, klepe to, bouchá to, plave to. Asi od přední nápravy. Až za 14 dní? Ale s tím se nedá jezdit. Tak já zkusím ještě kolegy z Ústí. Dobrý den ... tři týdny? Aha. Já už volal do Chomutova, tam mají dřívější termín, tak se jim ozvu. Dobrý den ... všude mají plno, tak já tedy za 14 dní přijedu k Vám. Takže domluveno. Tak milej pane, jsou tam vytlučené spodní čepy, utržené silenbloky a teče tlumič, to jste musel vymést pěknou díru. Jo no, znáte to české silnice. Takže je to opravené a co jsem dlužen? Nooo, my se na to zatím jen podívali, díly teprve budeme objednávat a tady máte rozpočet. Aha, tak to objednejte a kdy budete mít čas to udělat? Až v pátek? No dobře. Pátek - jdu si vyzvedout opravené auto. Ještě není? Jak to? Jaké horní uložení, to jste na to nepřišli hned? Proč jste ten díl pro jistotu neobjednali, když Vám muselo být jisté, že to dostalo ránu a asi to nevydrželo? To mě nezajímá, že se Vám tu kupí díly. Tak to objednejte a dejte to dohromady. Kdy to bude? Cože, jak až za týden? Prostě to udělejte. Další pátek - jdu si vyzvednout snad už opravené auto. Proč je tu účtována dvakrát demontáž a montáž tlumiče a kol? To mě nezajímá, že jste to museli složit, aby Vám to nezaclánělo na heveru. To horní uložení jste tu měli mít. Nevydáte auto? Co to je za praktiky? ... reálná zkušenost se služebákem.
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2023 10:19
Dnes je ten den, kdy donu Vitovi jebne :-)
V Německu jim došly dotace na podporu nákup elektroprdů.
S okamžitou platností konec dotací jak pro soukromníky, tak pro firmy.
Sbohem a šáteček, done, teď už se musí elektroprdy o své prodeje postarat samy, ale to jistě nebude problém, když jsou tak skvělé, že? :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
Naše vláda utrácí tam, kde Helmutům došly peníze, to hodně o naší vládě vypovídá.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Dinar
18. 12. 2023 10:44
Re: Dnes je ten den, kdy donu Vitovi jebne :-)
Já určitě nejsem příznivcem jakékoliv dotace, resp. dotačního principu "podpory" jako takového, ale to, co píšeš, není pravda. EU má dotační titul na podporu EV, z kterého ČR zatím nečerpala, tyto peníze z fondů EU "leží" v Bruselu a kvůli principu na jakém dotace fungují, se nedají čerpat na nic jiného, než právě na podporu EV. Naše vláda utnula odpis DPH nad 2 mil., to asi každý ví, takže teď říká firmám, aspoň trochu vám to změkčíme tím, že můžete dostat dotaci, když si pořídíte EV. Znova opakuju, vím, že je to křivení trhu, nevidím pro dotace na EV důvod, ale naše vláda je nevymyslela, a tak proč ty peníze nevyužít, když se nabízejí. Jinými slovy, naše vláda peníze (pokud myslíš peníze českých daňových poplatníků, protože ČR je stále čistým příjemcem) neutrácí...
Avatar - Barrichello
18. 12. 2023 10:45
Re: Dnes je ten den, kdy donu Vitovi jebne :-)
co bys chtěl po vládě, kde ministra financí dělá ajták Stanjure a ministra zdravotnictví totální imbe*il Válek, který o tom neví ani tolik co zdravotní sestra :-) :-) :-) :-) :-) :-)
18. 12. 2023 12:15
Zas tak drahé to není
Na Hondu mě stojí gumičky cca 800, u Volva 1200 nebo 1600, teď nevím. Honda vydrží 3-4 roky (40k km), u Volva 2 roky (40-50k km) tak to až tak drahé není ne? a kdo chce šetřit, druhovýroba pojede rychle...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Fomax
18. 12. 2023 18:43
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.