Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: USA: Průzkum kvality přinesl překvapivě body značce Hyundai

Američtí řidiči, kteří si v loňském roce koupili nový vůz, byli nejvíce spokojeni s automobily Hyundai. Vyplývá to z průzkumu kvality, který zveřejnila americká analytická společnost Strategic Vision.
Zpět na článek
9. 6. 2007 09:57
neregistrovaný "SUPERB"
9. 6. 2007 15:05
neregistrovaný "yaroukh"
9. 6. 2007 15:09
neregistrovaný "yaroukh"
9. 6. 2007 16:59
neregistrovaný "skl"
9. 6. 2007 18:45
anonym
9. 6. 2007 18:49
anonym
9. 6. 2007 20:08
neregistrovaný "yaroukh"
10. 6. 2007 10:18
anonym
10. 6. 2007 08:25
neregistrovaný "andy"
10. 6. 2007 10:21
anonym
11. 6. 2007 08:16
neregistrovaný "andy"
9. 6. 2007 10:58
anonym
9. 6. 2007 14:01
neregistrovaný "ve3"
9. 6. 2007 14:08
neregistrovaný "LEXUS"
10. 6. 2007 03:17
neregistrovaný "pepa"
9. 6. 2007 13:39
neregistrovaný "patrik"
9. 6. 2007 15:02
neregistrovaný "yaroukh"
10. 6. 2007 08:31
neregistrovaný "patrik"
9. 6. 2007 23:00
neregistrovaný "tom"
10. 6. 2007 01:32
neregistrovaný "luboš"
11. 6. 2007 15:46
neregistrovaný "patrik"
neregistrovaný "SUPERB"
9. 6. 2007 09:57
A Ford sa nám zlepšil, Hyundai zase "domíľoval"
Alebo nie? Veď Fordové modeli nepatrili k tým najlepším-80.-90.roky.Rovnako ako napr. Chrysler.Ale možno, že ten dali v90.rokoch ako, že sú s ním skpokojný.Takže kto vie či sa Ford nejak zlepšil.
Na druhej strane povedali, že veľmi rozhoduje kvalita tak asi ano.

A Hyundai? Ten snáď už "domíľoval" s tou kvalitou.Veď napr. GETZ to potvrdzuje.

A čo myslíte prečo nebola TOYOTA 1.???
Asi preto, že sa stále rieši problém s kvalitou.To totiž také množsvot aut, to nieje jednoduché. Proste kvantita alebo kvalita.
Rozbalit vlákno
11
neregistrovaný "yaroukh"
9. 6. 2007 15:05
Re: Ad Ford
[odkaz]
neregistrovaný "yaroukh"
9. 6. 2007 15:09
Re: a ještě jedna
[odkaz]
neregistrovaný "skl"
9. 6. 2007 16:59
Re: a ještě jedna
No ako na to pozeram, VW sa moc nevytiahol... :-O ;-)
anonym
9. 6. 2007 18:45
Re: a ještě jedna
Veď má predsa v nižšej strednej tride prvého Golfa, teba zajaca. :-O
anonym
9. 6. 2007 18:49
Re: a ještě jedna
To je hrôza, katastrofa!!! :-| ;-\ ;-\ :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( Prečo je LAND ROVER NA POSLEDNOM MIESTE?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!… :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-O :-O :-O :-O :-O :-O :'-( :'-( :'-( :'-(
neregistrovaný "yaroukh"
9. 6. 2007 20:08
Re: a ještě jedna
Má nejvíc "things that went wrong" ze všech hodnocených; nebylo to zřejmé?
anonym
10. 6. 2007 10:18
Re: a ještě jedna
ČO UŽ!!! :-( :'-( :-O
9. 6. 2007 15:31
Re: a ještě jedna
Ty ses teda znalec... "Proste kvantita alebo kvalita" >:D >:D >:D
neregistrovaný "andy"
10. 6. 2007 08:25
Re: a ještě jedna
Co to trepes o kvalite Hyundai? A specialne Getz - pozri si vysledky testu na 100 000 km v nemeckom Auto Bilde, pozri si ako ako dopadol hyundai v J.D.Power rebricku za rok 2006 a hlavne si zisti ako su spokojni majitelia znacky Hyundai. To, ze Hyundai pred 15 rokmi robil jednoduche, lacne a niekedy aj poruchove auta, to este neznamena, ze to tak aj dodnes zostalo. Kvalita aisla rapidne hore a ti ktori do toho trochu vidia maju jasno - Hyundai dnes patri medzi spolahlive znacky. Myslis si, ze by sa znacka dostala na 6.miesto na svete vp vyrobe aut len vdaka nizklej cene svojich produktov? Ak si si vsimol, Hyundai casto kopiruje Toyotu(Toyota to tak robila preda 20 rokmi a ucila sa od europskych znaciek) a Toyota je dnes absolutna svetova spicka vo vyvoji, kvalite a v technologiach. Doporucujem Ti chod k najblizsiemu predajcovi na skusobnu jazdu s Getzom alebo Santa Fe a potom nieco rozpravaj.
anonym
10. 6. 2007 10:21
Re: a ještě jedna
No veď já som práve povedal, že HYUNDAI išiel s kvalitou rapídne hore!!!Veď preto mám nick (teraz niesom prihlásený)GETZ.Len som myslel, že tak sa rapídne zvýšila kvalita, že už ani nemúsi ísť hore trotle!!!ČÍTAJ ANDY POZORNEJŠIE.Ja som práveže priaznivec HYUNDAI!!!
neregistrovaný "andy"
11. 6. 2007 08:16
Re: a ještě jedna
Sorry, som to nepochopil.
anonym
9. 6. 2007 10:58
Môže mi to niekto vysvetliť???
Ako môže CIVIC patryť medzi "small cars" a GOLF už medzi nižšiu strednú triedu. A já, že aj CIVIC patrý mezi nižšiu strednú triedu.
Rozbalit vlákno
8
anonym
9. 6. 2007 11:24
Re: Môže mi to niekto vysvetliť???
Taky moc nerozumim zarazenim aut do americkych trid. Napriklad v kategorii Vozy na pomezí luxusní třídy je BMW 3. Dalsi uz je jen luxusni trida a tam je Mercedes S.
anonym
9. 6. 2007 12:20
Re: Môže mi to niekto vysvetliť???
M3 patrý do stednej triedy.Ale je to luxusný automobil.To vieš niekde označujú:"kategória prémiových značiek streddnej treidy".E-sko je tride luxusných aut.Ako je napr. trieda malých aut. ;-)
anonym
11. 6. 2007 06:28
Re: Môže mi to niekto vysvetliť???
co tak naucit sa pravopis?
neregistrovaný "ve3"
9. 6. 2007 14:01
Re: Môže mi to niekto vysvetliť???
Ja napr nechapem preco Lexus RX patri medzi Near luxury SUV a ML je uz Luxury SUV...??? ja som si myslel ze je to naopak...maju to tam divne podelene :-O
neregistrovaný "LEXUS"
9. 6. 2007 14:08
Re: Môže mi to niekto vysvetliť???
To vieš MERCEDES-BENZ
9. 6. 2007 14:17
Re: Môže mi to niekto vysvetliť???
Lexus je v usa spotrebak s priaznivou cenou. MB je tam povazovane za modlu. takze preto. :)
Avatar - Falco
9. 6. 2007 21:09
Re: Môže mi to niekto vysvetliť???
Přesně tak :-)
neregistrovaný "pepa"
10. 6. 2007 03:17
Re: Môže mi to niekto vysvetliť???
kdyz jsem tu psal ze lexus je v usa neco jako v CZ octavie, hodne auta za malo penez, ale nikdy nepatri mezi luxus jako mercedes, tak mi nikdo neveril. Staci se podivat vcem jezdi prominenti nebo super bohaci.
neregistrovaný "patrik"
9. 6. 2007 13:39
Zas tak velké překvapení to není
Hyundai pravidelně boduje velmi dobře v US nárazových testech, v Kalifornii stojí Design Center, o kus dál testovací ovál, auta jsou pojmenovaná po notoricky známých místech v USA, s US vládou jsou vyjednané velmi výhodné dovozní podmínky a marketing Hyundaie i Kie na plné obrátky pracuje na zlepšení "akceptace" značek už celou řadu let, takže např. i hodnocení v renomovaných US motozinech (Edmund's)začalo být stabilně příznivé (zhruba od předchozí generace Elantry). Takže tenhle aktuální průzkum je prostě jenom další vzkaz o pokračujícím globálním tažení skupiny. Těžko potom překvapí, že v květnu byl v ČR v evropském C segmentu nejprodávanější cee'd a že Accent byl třetí.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "yaroukh"
9. 6. 2007 15:02
Stálo by za doplnění
Čekal bych odkaz na zdroj, kde by se čtenář mohl mimojiné dočíst i to, že SV do výsledků nezahrnuje pouze kvalitu:
[odkaz]
Rozbalit vlákno
2
9. 6. 2007 15:29
Re: Stálo by za doplnění
Pekne. Hlavne 'Emotional Attachment to Vehicle' je prukazny a velmi objektivni soucast hodnoceni..
neregistrovaný "patrik"
10. 6. 2007 08:31
Re: Stálo by za doplnění
Díky :yes: Ta jejich metodika "feel of the car" jen potvrzuje můj předchozí názor, že výsledky nejsou primárně obrázkem kvality, ale slouží jako svého druhu top ten, který má příznivě naladit budoucí kupce ve stylu "většina Američanů je spokojená se svým XY, proto i já si ho koupím a budu také spokojen". Škodovka podobně dobrým způsobem pracuje s průzkumy v Británii.
neregistrovaný "tom"
9. 6. 2007 23:00
.
v aktualni americke jd power studii, ktera vysla minuly tyden dostal nejlepsi znamku sklasse a audi a8. Je videt ze mercedes se po rozlouceni z j.schremppem dostava do starych koleji -nejlepsi a hlavne nejkvalitnejsi znacka na svete. na blizkem vychodu jezdi i 50roku stare mercedesy, asijske auta se rozpadnou po 10letech
Rozbalit vlákno
6
neregistrovaný "luboš"
10. 6. 2007 01:32
Re: .
:yes: :yes: :yes: :yes:
neregistrovaný "yeretnom"
10. 6. 2007 17:54
Re: Ano, v poušti jezdí spousta kvalitních ML a žádné nespol
A pak jsi se vzbudil...
Máš pravdu, v každé poušti a bahně pralesa jezdí spousta kvalitních a spolehlivých ML a žádné špatné a rozpadající se LandCruisery a Hiluxy.
V JD Power 2007 se Mercedes akorát dokázal po létech kvalitativní bídy trochu přiblížit špičce - :yes: LEXUSU :yes:
neregistrovaný "jozef77"
10. 6. 2007 23:04
Re: Ano, v poušti jezdí spousta kvalitních ML a žádné nespol
>:-[] :yes:
neregistrovaný "jan"
11. 6. 2007 14:32
Re: Ano, v poušti jezdí spousta kvalitních ML a žádné nespol
do pouste ml podobne jak ostatni suv nepatri nato ma mercedes uz od roku 1970 nejlepsi jep na svete - G class. jeho jediny konkurent je hummer
neregistrovaný "..."
11. 6. 2007 08:48
Re: Ano, v poušti jezdí spousta kvalitních ML a žádné nespol
neregistrovaný "."
11. 6. 2007 14:56
Re: Ano, v poušti jezdí spousta kvalitních ML a žádné nespol
tu se muzes podivat na novou jd power studii ww.jdpower.com/ corporate/news /releases/pdf /2007088.pdf (smaz mezery)ve vsech modelech je mercedes pred lexusem! ls 460 je dokonce za a8!
11. 6. 2007 13:53
Body prekvapivo pre Hyundai....
...to kto prisiel na takyto nazov clanku? Preco by mali byt body pre Hyundai prekvapenim? Je uz vseobecne zname, ze korejske auta za poslednych par rokov dobehli to, co si europski vyrobcovia budovali desatrocia a ich image velmi rychlym tempom takmer priamou umerou k zvysujucej sa kvalite rastie. Myslim si, ze Hyundai dosahuje vysledky poctivou pracou a ocenenie ziskava zasluzene, a najma, uz som to pisal vyssie, sa to rozhodne dalo cakat....takze ziadne prekvapenie, ale logicky vysledok dobrej roboty, ktoru odvadzaju. Ano, Hyundai robi kvalitne a spolahlive auta.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "patrik"
11. 6. 2007 15:46
Re: Body prekvapivo pre Hyundai....
:yes: Není to překvapení, aspoň ne pro toho, kdo korejská auta trochu sleduje, v tomto případě Hyundai-Kia. Kdyby si redakce dala aspoň trochu práce při přejímání materiálů z agentur, musela by k tomu dopsat aspoň takovouhle poznámku: Koncem minulého tisícíletí zveřejnil Hyundai svůj plán dosáhnout během pěti let výrazného zvýšení kvality, přičemž za svůj vzor a přímého konkurenta prohlásil Toyotu. Oznámil kompletní přebudování své modelové řady a cíl dostat se mezi největší světové výrobce osobních aut. Následovalo v rychlém sledu uvedení nového Accentu, Elantry, Matrixu, o něco později přišlo první SantaFé. V r. 2005 se Hyundai v J D Power umístil na 3. místě v minivanech (Matrix) a SUV (SantaFé), v globálních prodejích byl 7. a předstihl Hondu a Nissan. V roce 2004/05 vyhlásil plán 24/7, tedy uvedení 7 nových modelů během 24 měsíců (v podstatě do fotbalového mistrovství v Německu). Svůj plán zahájil Tucsonem (2004), pokračovala Sonata, Azera, SantaFé, Accent, Elantra. Nynější i30 je vlastně také výsledkem stejného plánu (jelikož vychází z projektu nové Elantry, která se ale prodává pouze v USA). Kvalita a modernizace se netýkala jen samotných vozů, ale i pohonných jednotek. Jako příklad bleskové vývojářské reakce lze uvést 1,5 CRDi, který původně Hyundai "vyrobil" ubráním jednoho válce z 2,0 CRDi. Po zjištění, že přes 3-válec cesta nevede, velmi rychle motor přepracoval na 4-válec, dnes v provedení 1,5 CRDi VGT jeden z nejlepších malých dieselů na trhu. O překvapení z Hyundaie jsme tedy opravdu mohli mluvit ještě tak před 3-4 roky, ale ne dnes. Dnes na něj naopak musíme brát nepřísnější metr - kdo chce být hodnocen v rámci nejlepších, musí to stále prokazovat. Takže můj osobní vzkaz pro Hyunda-Kia: udělejte, co je třeba, s podvozky a řízením, a taky nám dejte víc šestikvaltů.