Diskuse

Češi stále upřednostňují bílá a šedá auta. Čím to je?

19.11.2018

Podíl bílých vozů mezi nově prodávanými auty za deset měsíců letošního roku byl 29 %, pro šedou barvu se rozhodlo 24 % zákazníků.

 

 • 27 Reagovat !

  foto KANKUNEN

  KANKUNEN 19.11.2018  09:27

  Bílá jak pračka

  Postav si vedle sebe Arteon ve žluté a bílé, Q7 v modré a bílé a CX5 v červené a bílé. Bílá je jak chudý příbuzný. Bílá je hezká, když na auto pošleš aspoň za 100t doplňků.
  • 61 Reagovat !

   foto traveldrive

   traveldrive 19.11.2018  10:22

   « Re: Bílá jak pračka

   Nemáš pravdu. Môžeš postaviť desať bielych áut vedľa seba, a každý lak bude iný. Zväčša je to tak, že každému autu nejaká farba, alebo aj viac farieb dokonale sadne, a tie ostatné až tak dobré nie sú. A je dosť modelov, ktorým správny odtieň bielej v kombinácii s chrómom a s čiernymi doplnkami neskutočne sekne.
  • 50 Reagovat !

   foto clippyRS4

   clippyRS4 19.11.2018  13:06

   « Re: Bílá jak pračka

   Presiel som si ciernou, sedou, modrou, bordovou aj striebornou, ale moje posledne 2 auta su biele. Jedina farba, pri ktorej ma netrapi ako natesno zaparkujem v uzkych parkovacich boxoch vedla susedneho auta. Pri vsetkych ostatnych autach som casom skoncil s obuchanymi dverami. Pri bielej nic nevidno a moj zivot je hned spokojnejsi a kludnejsi :-) Ta otrava a vecna paranoja, ked musim s RS4 s Audi Exlusive lakovanim parkovat na opacnej strane parkoviska kde nikto nie je, ale zaroven nie moc daleko aby bolo auto trosku na ociach verejnosti ako ochrana pred vandalmi. Biela mi konecne priniesla ten stav mysle, ze auto je len spotrebna vec, o ktoru sa nemusim strachovat ci mi ju niekto obehne klucom, tukne do mna pri parkovani alebo otrieska dverami :-) Inu farbu uz doma ani nechcem. Je to oslobodenie... aspon pre mna.
  • 00 Reagovat !

   foto Barrichello

   Barrichello 20.11.2018  10:40

   « Re: Bílá jak pračka

   hodně záleží na dostínu bílé a na typu auta.
   Jinak můj táta měl dvě bílé škodovky už za totáče, předběhl dobu >:D
 • 44 Reagovat !

  foto rackycz

  rackycz 19.11.2018  09:28

  A je barva důležitá?

  A je barva důležitá? ... pokud kupuju obyčejný auto řekněme do 500tis kč, což je jistě případ drtivé většiny lidí, tak pro mě barva není rozhodující a nikdy by mě nenapadlo za ni připlácet. Dražší barva není lepší, není kvalitnější, nemá přínos pro životnost auta (tedy pokud nejde o nějaký super mnohavrstvý lak, což u obyč aut nehrozí) a když v něm sedím, stejně ji nevidím. Navíc mi ji někdo dřív nebo později poškrábe.

  Proto bych vždy volil jakoukoli barvu, která je zdarma a vzhledem ke snadnému lakování bych chtěl barvu nemetalickou, obyčejnou. Většina automobilek má zdarma bílou nebo modrou, což mě osobně na cestu do práce bohatě stačí. To si radši připlatím za lepší motor nebo za LED světla.
  • 06 Reagovat !

   foto Wolfalack

   Wolfalack 19.11.2018  09:45

   « Re: A je barva důležitá?

   Jenže metalickou barvu většinou dá dealer zdarma. A někdo prostě od auta čeká víc, než jen, aby jej odvezlo do práce a zpátky. A barva jsou emoce a o ty taky jde...
   • 60 Reagovat !

    foto Nonsens

    Nonsens 19.11.2018  10:05

    « Re: Re: A je barva důležitá?

    väčšinou díler metlu zdarma nedáva, možno v nejakých top špecifikáciách, kde si ju zaplatíš 5x vo výbave.
    • 00 Reagovat !

     foto jhamil

     jhamil 20.11.2018  09:00

     « Re: Re: Re: A je barva důležitá?

     No když jsme kupovali v roce 2001 Fabii classic tak stříbrnou metalízu jsem opravdu zdarma dostali. To bylo taky jediné co dealer dal navíc. Tehdy za ni chtěli příplatek asi 8500. Auto ovšem bylo skladem, pokud by šlo auto do výroby těžko říct. Tehdy byla bílá candy bez příplatku, dnes je to barva módní a už za ni chtějí zaplatit.
  • 11 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 19.11.2018  09:51

   « Re: A je barva důležitá?

   To by mě zajímalo jak v autě sedíš = já teda barvu vidim ;-)

   Proč k snadnýmu lakování? To kupec novýho fakt neřeší = jestli myslíš ojetinu a[odkaz] a průměrná ojetina má dneska 9,7 roku tak to jo = tam to může míst smysl. U novýho auta = je metalíza v reálu většinou zadarmo. Příplatek možná za nějakou perleť
   • 30 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 19.11.2018  10:10

    « Re: Re: A je barva důležitá?

    V mainstreamu moc zadarmo metla nebývá, leda ve vyšších výbavách.. Jiné je to u skladovek, tam to často už nějakou barvu má a většinou, alespoň z mé zkušenosti, pak může stát stejně metla i obyč, když je to ve stejné výbavě.
    • 01 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 19.11.2018  12:12

     « Re: Re: A je barva důležitá?

     V mainstreamu s kterym mám zkušenost já docela jo. U skladovky RAVky byl zadarmo motor. Plus trochu příslušenství >:-[]
     • 00 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 19.11.2018  12:20

      « Re: Re: Re: A je barva důležitá?

      K Ravce je ale taky příplatek za barvu - 15 tisíc Kč ;) Mrkni se do konfigurátoru.
      • 00 Reagovat !

       foto webpaja

       webpaja 19.11.2018  12:44

       « Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

       To je všude, je otázka, zda-li ti ho budou reálně opravdu účtovat. Fabriky pracují s cenami, kdy jde o totálně přestřelenou položku ;-)
       • 00 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 19.11.2018  12:53

        « Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

        :yes: :-!
       • 00 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 19.11.2018  12:54

        « Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

        Já vím.. jednou to je tak, podruhé jinak, jak se to hodí konkrétnímu prodejci do cenotvorby. Prodejce udělá nabídku a pak je kolikrát jedno, jakou barvu auto má, zkušenost Ford i VW. Ale i ta slavná Toyota tam má položku barvy jako příplatek >:D
        • 00 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 19.11.2018  12:56

         « Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

         Toyota je slavná? :yes: >:D

         Tohle je přece všude přibližně stejný = je to hra. Vždycky něco ukecáš = nějakou slevu dostaneš. Na skladovku ve správný době = i docela velkou :-)
         • 02 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 19.11.2018  13:00

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

          No cpeš jí sem častěji, než redakce články o Škodovce >:D

          Jo, souhlasím s obojím, byť nejsem tak dobrý obchodník jako Ronault >:-[]
          • 00 Reagovat !

           foto Barrichello

           Barrichello 20.11.2018  13:12

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

           Tak už nebude ani Euro 5, možná ani v Euro 6 v rajchu. Helmuti jedou bomby Jako by to naftové motory neměly v Německu už dost složité, chce je tento muž dostat ze silnic zcela. Jürgen Resch z DUH chce od roku 2020 zakázat i diesely plnící Euro 6. A může uspět.

           Německá organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) vyhlásila totální válku dieselovým motorům. Nikoliv však pouze těm starším, jejichž výfuky mnohdy skutečně připomínají rouru od kamen, ale kupodivu i těm moderním. Dle šéfa organizace Jürgena Resche bude v příštích dvou letech „zakleknuto“ i na motory, jež plní normu Euro 6. Ta byla zavedena v roce 2014 a platí dodnes. Nicméně organizace DUH je přesvědčena, že podvodné softwary jsou součástí i těch aut, jež byly homologována dle normy Euro 6d-TEMP, a proto je nutné je dostat ze silnic.

           „V roce 2019 zavedeme zákaz dieselových aut plnících maximálně normu Euro 5 ve více než třiceti městech. A tam, kde to nebude stačit, tedy třeba ve Stuttgartu, Berlíně či Mnichově, bude následovat zákaz i pro dieselové vozy plnící normu Euro 6,“ uvedl Resch. Zároveň dodal, že vláda se staví na stranu řidičů a hodlá navýšit emisní limity. Ty ale budou „částečně ilegální“, neboť horní mez byla stanovena Evropskou unií. Ve výsledku tedy Německo nemá sílu je zrušit - samozřejmě pokud nepohrozí tím, že EU přestane financovat nebo cokoli podobného.

           To se ale nedá předpokládat, stejně tak nelze očekávat, že by německou vládou přestala být financována také samotná organizace DUH, třebaže si obě dvě strany jdou po krku. Němci tedy víceméně mohou počítat s tím, že v příštím roce bude zaveden zákaz minimálně dieselů do kategorie Euro 5 také v Dortmundu a Bochumi. Tato dvě města jsou již na seznamu podaných žalob a jelikož je DUH zatím ve svých sporech stoprocentně úspěšná, omezení je nemine. Stejně jako Freiburg, který je rovněž další na řadě.

           Je třeba podotknout, že DUH prozatím ve svém tažení nenarazila na pomalu jakýkoliv odpor. Jejím posledním „zářezem” je zákaz starších dieselů Essenu, který se přelomově týká i některých úseků klíčové dálnice A40. Podle příspěvkové organizace totiž také v této části Německa bylo překračování emisních limitů neúměrné, třebaže limit EU činí 40 miligramů NOx na metr krychlový a na samotné dálnici bylo loni v průměru naměřeno 50 miligramů.
           • 00 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 20.11.2018  14:03

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

            Jen cituješ jednoho aktivistu = ne rozhodnutí Německa jak se to snažíš prezentovat ;-)

            Bohužel Resch má pravdu v tom = že existujou Euro5 motory který sou v reálu tak Euro3 přinejlepšim Euro4

            Ale nasratej máš bejt na ty podvodníky = co místo Euro5 prodávali Euro 3-4

            Ne na někoho kdo na to poukazuje
            • 00 Reagovat !

             foto Barrichello

             Barrichello 20.11.2018  16:10

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

             umáš číst?

             Je třeba podotknout, že DUH prozatím ve svém tažení nenarazila na pomalu jakýkoliv odpor. Jejím posledním „zářezem” je zákaz starších dieselů Essenu, který se přelomově týká i některých úseků klíčové dálnice A40.

             Já tady čtu, že DUH všechno prochází, nějak není důvod že by jim neprošlo ani toto.
             • 00 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 20.11.2018  17:04

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

              No nenarazila = jestli narazí teď neb až příště = nikdo neví ;-)

              Co s jakoeuro5 nafťákama který sou v reálu spíš 3-4 = fakt nevim. Chápu že nedělat nic a nechat je 15 i víc let jezdit = neni to pravý ořechový. Ale co s tim = to je taky složitý

      • 00 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 19.11.2018  12:54

       « Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

       No a my dostali navíc slevu = motor zadarmo :-)
       • 02 Reagovat !

        foto webpaja

        webpaja 19.11.2018  12:56

        « Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

        Jasně, Toyota je soudná, za ten spalovací vrak by měla ještě peníze vracet >:-[]

        U Supry si to s BMW engines nedovolí >:D
        • 00 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 19.11.2018  13:01

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

         Tak sice mu dala elektromotor zdarma, ale zase mu sebrala půlku kufru... "nechci slevu zadarmo", chápeš ne? >:D
         • 00 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 19.11.2018  13:08

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

          To si vem jak by byl velkej = kdyby byl celej >:D

          Když ta půlka je 1735 litrů >:-[]

          U hybridu 1633 litrů ;-)
          • 00 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 19.11.2018  13:09

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

           Vím, že to zní líp udávat prostor i nad roletkou, ale takhle po roletku to taková sláva není, zvlášť když není rovná podlaha >:D
           • 00 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 19.11.2018  13:11

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

            Ale ona je rovná = to jen ty to furt opakuješ :-)

            A to je to jak si řek = těch 1633 litrů nad baterkou a elektromotorem = navíc jen ta půlka >:-[]

            Že sme nekoupili Land Cruiser = větší kufr to má, větší motor to má + Ádovi by udělal radost používanym palivem = samý plusy >:D
            • 10 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 19.11.2018  13:16

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

             Je tam baterka, nenaložíš objemnou věc na celou podstavu kufru, jako u konkurence, takže rovná není, ale ty jsi schopný se tady přít dva dni o tom, že budeš tvrdit opak. Oba to víme, ty s tim autem jezdíš, ja ho zkoušel na salonu, oba víme o čem mluvím, můžu sem dát i tuhle fotku [odkaz] kde je ten schod vidět, takže 99 % čtenářů mi dá za pravdu, ale i tak tady budeš dál omílat magické číslo 1633 litrů. Takže asi na to radši ani nereaguj ;)
             • 00 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 19.11.2018  13:34

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

              Tak znova = je rovná [odkaz] ;-)

              Snad to radši nečti: "..potěší královský prostor.." >:-[]

              Co furt řešíš? Nám oběma vyhovuje = i když ta volba byla na základě fakt super nabídky. Po roce spokojenejch zkušeností s Aurisem. A že to neni jedinej hybrid v oboru = si moh vidět na výstavě [odkaz] holt lidi od hifi techniky = vnímaj techniku jinak než ty :-)

              Nevim co taháš v kufru ty = my krabice = od zesilovačů po bedny. A slušná nálož si nedávno udělala výlet až do poloviny Británie.

              Takže sem radši reagoval ;-)
              • 00 Reagovat !

               foto Ozzman

               Ozzman 19.11.2018  13:41

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

               Jsi lhář, je tam schod díky baterce (sám si to tak psal minule), fotka je důkaz, víc se nebudu s tebou bavit na toto téma, navíc si to i sám napsal. To jestli to stačí, je věc jiná. Nechápu, proč máš za potřebí to takhle převracet a slovíčkařit :/ . Fakt by mne zajímalo proč to děláš...
               • 00 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 19.11.2018  14:06

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

                A nebude to spíš jak řikám já a je v odkazu v testu? :-)

                Když řikáš že kufr nemá rovnou podlahu = působí to..
                Rozumíme si? ;-)

                Pro lidi i věci co tam občas vozíme je to pohoda a my tam nevozíme denně hory čehosi = čemu by asi v tvym případě vadilo že "v královskym zavazadlovym prostoru si baterie vyžádaly jistý schůdek za zadní lavicí" = abych citoval text testu

                Jestli ti to vadí = snadný = nekupuj to. Počkej na novou generaci = je za dveřma
                [odkaz] :-)
        • 00 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 19.11.2018  13:09

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

         Definuj spalovací vrak = tos skoro přehnal. V cenově dostupnym mainstreamu je 197 koní použitelnejch a 2,5 litr benzín je naopak těžkej držák

         I rus to ví [odkaz] >:-[]
         • 00 Reagovat !

          foto webpaja

          webpaja 19.11.2018  13:40

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

          Nedalo mi si nešťournout >:D
  • 31 Reagovat !

   foto traveldrive

   traveldrive 19.11.2018  10:26

   « Re: A je barva důležitá?

   Tak to ani omylom. Farba je nedôležitá pre málokoho, a skôr na firemnom aute ako na súkromnom. Naopak, farba často hrá pri výbere dosť dôležitú rolu. Beztak základ bez príplatku je max. nejaká obyčajná biela a červená, metalízu priplácaš alebo nepriplácaš rovnako, bez ohľadu na odtieň. Špeciálnych lakov, ktoré sa priplácajú ešte o čosi drahšie, býva v ponuke menej a skôr vo vyšších triedach.
  • 20 Reagovat !

   foto eLzyx

   eLzyx 19.11.2018  10:39

   « Re: A je barva důležitá?

   tak to se pleteš. Barva je sakra důležitá. Metalická barva zásadně zvyšuje hodnotu vozu, protože proti pastelové pomaleji či vůbec nevyšisuje.
   Tmavost/světlost barvy má i vliv na klimatizování vozu.
   A nelze popřít ani efekt "jsem lépe vidět na silnici" a z toho plynoucí nižší šance stát se obětí nezaviněné autonehody. Když jsem měl auto s grafitovou metalízou, tak jsem byl párkrát přehlédnut. Teď mám zářivě zlatou metalízu a zatím se mi to nestalo.
   • 10 Reagovat !

    foto twistedTSD

    twistedTSD 19.11.2018  11:24

    « Re: Re: A je barva důležitá?

    Zajímalo by mě, nakolik je to pravda s tím vyšisováním. Pokud vím, dnes se i na základní laky dává clearcoat.
    Jinak já byl nekompromisně sestřelen v sytě rudém autě. Dříve jsem jezdil šedivým a v pohodě...to si nevybereš.
    • 10 Reagovat !

     foto -Karel-

     _Karel_ 19.11.2018  15:24

     « Re: Re: Re: A je barva důležitá?

     Vzhledem k tomu, jak snadno jsem se prolestil svrchni vrstvou laku metalizy na nove skodovce, a vzhledem k tomu, co mi o novych mainstremovych lacich povidal kamarad lakyrnik( ze je dnes pro lakyrniky velmi tezke napodobit origo lak, protoze v takovych mikrovrstvach je temer nemozne strikat), bych vetsi zivotnosti neveril.
     • 00 Reagovat !

      foto twistedTSD

      twistedTSD 19.11.2018  20:48

      « Re: Re: Re: Re: A je barva důležitá?

      Hmm...nerad bych se znovu dočkal časů, kdy je auto po 10 letech zralé na celolak.
 • 50 Reagovat !

  foto Ozzman

  Ozzman 19.11.2018  09:46

  Bílá liga je bílá bílá..

  vyčisti si boty, v nich je tvoje síla.... Protože jsme národ rastitických prasat, co se bojí všeho s jinou barvou kůže, protože by nám to mohlo vzít práci, kterou sami nechceme dělat... >:D Ehm, nechal jsem se unést >:D

  Barva je důležitá, dělá auto !

  Bílá dnes už není taková ta obyč barva, kterou mívala v 90. letech auta lidí, co chtěli jen social výbavu bez příplatků. Působí luxusně, hlavně když jde o perleť a třeba taková bílá nejtypyčtější Octavia mi dnes příjde hezčí bílá, než červené, nebo modré základní odstíny, zvláště s černými doplňky. Bílá třeba SUV dodává na majestátnosti, protože narozdíl od černé přidává kila... Na silnici je dobře vidět, tedy do té doby, než nastanou podzimní mlhy...

  Šedá barva už v sobě nese to synonymum průměrnosti - šedi, neurazí, nenadchne, ale když se umyje a naleští, umí udělat hodně parády.Navíc odstíny šedi jsou velmi vděčné na údržbu, což je i jeden z důvodů, proč mám šedé auto (a taky proto, protože modré nebylo k mání >:D ).

  Osobně mám rád modré barvy, sluší většině aut, ale je mi sympatické, že dnes se zase začínají objevovat i jiné odstíny na autech mnohdy luxusnějších a dražších značek, než když to byly dříve třeba žlutá Twinga.

  Zlatý Arteon, Golf či Superb vypadají skvěle, Golf také obléká nově tmavě zelenou, která se mi hodně líbí [odkaz]

  Zelenomodré BMW 3/4 a možná ještě kopa dalších (nemám nastudovány barevné odstíny této automobilky napříč modelovou řadou) je nádherné, ale třeba i Hamunasakrův oblíbený Auris, který jsem aktuálně viděl ve vínové s černými doplňky vypadal o dvě třídy lépe, než běžná modrá či bílá verze.

  Barva a kola dělají auto a stejně jako u lidí, né každé auto si může dovolit nosit stejné barvy a stejná kola ;)

  P.s. největší peklo je černá ! Ta je špinavá už při výjezdu z myčky !

  • 00 Reagovat !

   foto Bubaq

   Bubáq 19.11.2018  09:56

   « Re: Bílá liga je bílá bílá..

   Ještě jeden aspekt, o kterém kupující možná neví: bílá barva auto opticky zvětšuje, tmavé barvy jej opticky zmenšují. Pokud se jedná o nákup ovlivněný podvědomou reakcí, pak se volbě bílé barvy nedivím.
   • 40 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 19.11.2018  10:00

    « Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

    Však jsem to psal, bílá kila přidává ;) U některých aut je to plus, jiným to naopak nesluší.

    Krásný příklad neslušivosti je bílé auto na malých černých kolech.
    • 00 Reagovat !

     foto Londonbridge

     Londonbridge 19.11.2018  10:27

     « Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

     Bila nepekna na Fabia Monte Carlo s ciernymi diskami nepasuje mu. Ja mam bielu perlet na E a moze byt s ciernou sklenenou strechov to nevyzera zle. mal som aj cierne auto + cierne disky ale to uz bolo velmi davno a bol to velky fesak na tu dobu...
     • 00 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 19.11.2018  10:36

      « Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

      Na velké limuzíně typu Eklasse je bílá velmi vhodná, už i starší modely v bílé perleti vypadají dodnes lépe, než černé verze. Pokud máš i další optické prvky za příplatek, je to jen plus.

      Měl jsem 7 let černé auto, když se naleštilo, bylo nádherné, perleťový lak, ale stačilo pár km a už bylo zaprášené, kapky vody zaschlé na kapotě, hmyz, prostě vše bylo vidět a většinu času vypadalo zašle a špinavě :/
      • 00 Reagovat !

       foto Londonbridge

       Londonbridge 19.11.2018  11:02

       « Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

       Mam este predch model s AMG doplnkami tak to ujde....Na tej ciernej je vidiet naozaj vsetko to mozem potvrdit. Toto je moje druhe bile auto a moze byt ,netreba moc spekulovat ak je na to auto vhodne biela je OK... Bila nesekne vsetkym modelom napr. Fabia, Duster ,Fiat 500 by som nebral v bielej.
       • 00 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 19.11.2018  11:04

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

        Jde hodně i o ty doplňky, kamarád má třeba obyčejnou Octavii III kombi, akorát Greenline, takže má černé doplňky + černý spoiler a to auto prostě vypadá líp, než sto dalších obyčejných bílých Oktávek :-)
  • 00 Reagovat !

   foto traveldrive

   traveldrive 19.11.2018  10:29

   « Re: Bílá liga je bílá bílá..

   Biela je skrátka v móde, a móda príde aj odíde. Podobne je to s interiérmi - nová móda je celočierne čalúnenie, vrátane stĺpikov a stropu, čo donedávna okrem športiakov nemal naozaj nikto. Tiež hliníkové disky - najprv dôsledne prírodný hliník, neskôr prišla do módy čierna, dnes sa stále viac objavujú dvojfarebné, zväčša hliník a čierna.
   Dnes letí biela, zajtra to môže byť iná.
   • 00 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 19.11.2018  10:38

    « Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

    Bílá ani černá nikdy nevyjdou z módy, to je prostě klasika. Černá i v oblečení nikdy nevyšla z módy a pořád má své místo na světě. Bílá tu bude taktéž pořád.

    Stejně je to i u kol, bílá (tedy ta leštěná stříbrná kola) jsou pořád skoro nejlepší volbou, která odolává zubu času. Černá kola jsem zavžoval, stejně jako tmavě šedá (pouze na zimáky) a nakonec jsem zvolil tmavší stříbrnou, radši.. :-)
    • 00 Reagovat !

     foto traveldrive

     traveldrive 19.11.2018  10:42

     « Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

     Úplne nie, ale ešte pár rokov dozadu nebola biela taká populárna ako dnes. Hlavne začali viac laborovať s odtieňmi a štruktúrou, dnes už nie je metalíza ako metalíza, perleťových lakov je už tiež viac typov.

     Na kolesách čiernu farbu nemusím, splýva s pneumatikami a vyzerá to ako čierna machuľa...zaujímavé by to bolo možno s bielobokými pneumatikami. Dvojfarebné, teda základ šedý a čierne niektoré plochy, vyzerajú zväčša dosť dobre. Osobne by sa mi páčil farebnejší dizajn ako bielo-šedo-čierny.
     • 00 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 19.11.2018  10:49

      « Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

      Dnes máš možnost zvolit jakou barevnou kombinaci chceš, když máš dost peněz i hodně automobilek ti vyjde vstříc :-)

      Bílý bok bych tedy na svém autě nechtěl >:D Ale černá už mi nepříjde tak špatná a mít světlé auto, tak na zimu bych to možná i zvolil (poslední zimu na minulém autě jsem nechal černé plechy a nevypadalo to tak zle jak jsem čekal >:D )
      • 00 Reagovat !

       foto traveldrive

       traveldrive 19.11.2018  10:56

       « Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

       Tak zašpiní sa každá farba, na kolesách zvlášť. V dnešnej čierno-bielej dobe by nejaké to farebné osvieženie potešilo.
       Čo sa laku týka, mám šedé auto, lebo bolo zrovna k dispozícii, keby som si vyberal, bola by to vínová červená. Vzhľadom na súčasné silné letá by bola fajn svetlá strecha, napr. ako biela na Škode Fabia, len trochu citlivejšie zakomponovaná a zladená s lakom karosérie.
       • 00 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 19.11.2018  11:03

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

        Na kolech je mi to asi jedno, na černé nebude černý ten povlak , co se dělá z destiček, tak vidět, ale zase to musí ladit k autu :-)

        Mne se u auta, které mám nejvíce líbí tmavě modrá metalíza, pak vínová a nebo taková zeleno černá, kterou jsem viděl asi 2x a vůbec nevím, jestli se to v ČR prodávalo. Když jsem kupoval já, tak k dispozici byly akorát černá (tu jsem míval a nechtěl sem skoro stejné auto ve stejné barvě), zlato-stříbrná (ta byla hodně slabá) a tmavší šedá, což byla asi nejlepší volba.. takový jednooký mezi slepými >:D
  • 00 Reagovat !

   foto webpaja

   webpaja 19.11.2018  11:46

   « Re: Bílá liga je bílá bílá..

   Už máš doma svého uprchlíka? ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 19.11.2018  11:51

    « Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

    Ne, ale kebab si klidně dám >:D A Orlík si taky někdy poslechnu >:D
    • 10 Reagovat !

     foto webpaja

     webpaja 19.11.2018  12:41

     « Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

     Na Orlík s kebabem :yes: >:D
   • 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 20.11.2018  10:47

    « Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

    to bylo na komoru. Nejvíc kecy o rasistickém česku maj ti, co by si domů sami uprchlíka nikdy nevzali a když by si dcera přitáhla černocha, pomalu jí vydědí.

    Zajed si do švédska do zon kde už původní svédi nebydlí, nebo do francie a británie. Tě přejde humor...
    • 01 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 20.11.2018  10:49

     « Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

     A tyhle řeči mají právě ti, kteří nikdy v té NoGozoně nebyli, muslima znají jen z vyprávění a jen vše četli na Aeronetu a Parlamentních listech >:D

     • 10 Reagovat !

      foto Barrichello

      Barrichello 20.11.2018  11:13

      « Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

      Tak to fakt nečtu, stačí si pustit pár vidí na youtube kde vidíš jak se ti lidi chovaj a kolik jich tam je. jaké mají zvyky a úctu k těm co jim pomohli.
      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 20.11.2018  11:14

       « Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

       Jo, určitě toho víš z videí více, než lidi, co tam byli, já třeba v takové čtvrti byl v Bruselu několikrát, maj tam super kebab :-) A není muslim jako muslim, uprchlík jako uprchlík, ale to je asi ztráta času, že ? :-)
       • 00 Reagovat !

        foto Barrichello

        Barrichello 20.11.2018  11:26

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

        Brusel není švédsko a británie a francie. Z Bruselu sem žádný hezký videa neviděl.

        Jo není cikán jako cikán. Někteří sou moc fajn lidi. Ted jde o ty % - těch moc fajn je 15%, těch co ujdou 30% a zbytek je tragédie.

        U muslimů je to asi tak podobný >:D
        • 00 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 20.11.2018  11:31

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

         Muslimů tady žije už stovky let mnoho, na západě, ti co se neumí chovat jsou dost často právě ta náplava z Afriky, které vlastně ani moc o islám nejde, je to nejnižší vrstva. Navíc i většina z nich, kteří opravdu tu pomoc potřebují, ti se začlení, jde jim o život.

         Nejsem pro plošné nabírání všech uprchlíků, ale nemůžeme se ke všem stavět zády. Důležitá je ta míra regulace a prověřování a to i směrem k migrantům z východu, vybírat si, kdo je přínosem a kdo ne. Je to hrozně těžká otázka, kterou tady my nevyřešíme.
         • 00 Reagovat !

          foto Barrichello

          Barrichello 20.11.2018  11:35

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

          Nemůžeme - musíme jejich problémy řešit v místě vzniku - tedy u nich doma. Ne je řešit tím, že je nataháme všechny sem.

          A řešit tím nízkou prodnost evropanů je taky nesmysl. Tase musí řešit tím, že maldý lidi budou mít na dostupný bydlení a ne splácet 35 let hypotéky nebo dávat polovinu výplat za podnájmy a pronájmy a taky tím, že lidi se musí probrat a nebýt mimo, jako některé slečny >:D
          • 00 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 20.11.2018  11:42

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

           Hypotéky máme proto, protože nejsme zvyklí bydlet moc v cizím, na západě takto bydlí lidi i celý život. Souhlasím, že není sranda dnes sehnat bydlení, zvláště v Praze a okolí, kde jsou ceny šponované do nesmyslných výšin, ale my nejsme ani ochotni se stěhovat kvůli práci a finanční situaci.

           Porodnost je nízká hlavně díky tomu, že lidem na rodině tolik nezáleží, říká se tomu druhý demografický přechod.
           • 00 Reagovat !

            foto Barrichello

            Barrichello 20.11.2018  11:52

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

            tak on se bude určitě někdo, kdo je 30 let zvyklej v Praze stěhovat kvůli bydlení na šumavu nebo do ústí, jenom proto, že tady nastoupaly ceny do nesmyslu a jen podle bydlení bys musel mít 30x větší výplatu než za totáče, aby ses měl líp, což má tak 25% lidí >:D

            tím že se odstěhuje 20 km daleko si nepomůže, protože drahý baráky sou až za Rudnou, do mělníka, za Kolín a k Benešovu....to už sou vzdálenosti 50 km jedna cesta
            • 00 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 20.11.2018  11:54

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

             Tak si nekoupíš barák, ale byt... Viděl si v čem žijí lidi ve vyspělé západní bohaté Evropě, nebo v USA? Kolikrát jsou to menší bytečky, než má průměrná česká rodina.

             Je to jen a jen o tom pohodlí, nejsme ochotni vyměnit luxus za jiné věci, jako je třeba i ta rodina.
           • 00 Reagovat !

            foto Barrichello

            Barrichello 20.11.2018  11:56

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

            A kde chceš bydlet v cizím? V pronájmu? za 12-15 při vejplatě 25-30?
            To je o tom, že necháš za bydlení půl výplaty.
            Něco stojí jídlo, oblečení, doprava.

            A jak teda chceš svbodně cestovat a vychovávat rodinu? Za co? za těch 5-6 táců co ti zbydou měsíčně?
            HAHAHA

            A kde stojí pronájem místo 12-15 jenom 7, tak není výplata 25-30 ale 16-19. Takže v podstatě to samý, navíc tam chípnul často pes a když tam nemáš auto, si totálně v loji
            • 00 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 20.11.2018  12:05

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

             A ty si myslíš, že každý může cestovat ? Mít auta, spotřební elektroniku ? To je to, že nejsme ochotni dát do placu ten luxus a radši oželíme finance na rodinu.

             Nájmy jsou vysoké, ale za 12-15 už je celkem slušný byt, jen nesmíš hledat v centru Prahy, pokud jste dva, utáhnete to, pokud jsi sám, nepotřebuješ přeci tak velký byt a ceny jsou nižší. To je prostě kapitalismus. V USA to takto funguje, když na to nemáš, nemůžeš žít v NY, LA, ale jdeš jinam a pracuješ jinde.. Já to neobhajuji, ale nechápu proč se tomu tak divíš ?

             Dříve se také hodně žilo vícegeneračně, v jednom bytě 2 rodiny... to je pro naší generaci už skoro nemyslitelné... ale hodně z nás si tohle neuvědomuje.

             • 00 Reagovat !

              foto Barrichello

              Barrichello 20.11.2018  12:38

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

              Já ti jen ukazuju, proč ty lidi nemaj rodiny a víc dětí. Protože na to nemaj....

              Navíc všichni zblbli z Instagramu a sociálních sítí vůbec a jak tam čumí na celbrity co tam dávaj 20x měsíčně nový šaty a líčidla (neuvědomují si že jim to dávaj firmy zadarma jako propagaci) a sou furt v Dubaji a jezdí v Mercedesu tak z toho blbnou a chtěj to taky...

              A třetí věc je ta, že jak do toho furt čumí už ani nekoukaj kolem sebe a seznamují jen přes tohle. Nebo do toho spíš jen čumí a vlastně ani neví jestli na to rande chtěj jít.
              • 00 Reagovat !

               foto Reco

               Reco 20.11.2018  12:45

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

               A to je snad tvoj problem? Kazdy sa ma tak, ako si zariadi. Nic viac, nic menej. Vyhovoriek ma na pockanie kazdy milion.
              • 00 Reagovat !

               foto Ozzman

               Ozzman 20.11.2018  12:47

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

               Ne, když si odmyslíš co lidi všechno mají a vzdali by se toho (dříve to taky nemívali), tak na tu rodinu mají.

               Musíš mít každý rok nový mobil ? Nemusíš, novou televizi? Tablet? Auto ? Počítač ? Restaurace, Biožrádlo, výlety, internetové balíčky na mobilu aby si mohl koukat na videa,tisíce zbytečností ? Nemusíš... Pokud opravdu chceš rodinu, jste na to předpokládejme dva, tzn i v průměrné domácnosti máte příjem minimálně 30-40 tisíc čistého. Na domácnost padne tak polovina (15-20tis) dle velikosti bytu a to počítám i s jídlem ( ve dvou se dá uživit v pohodě do 4 tisíc za měsíc, spořivější lidé to zvládnou i za polovic), pak si k tomu přidej náklady na dopravu do práce a pořád ti zbývá 10-15 tisíc měsíčně v rodině a neříkej, že se z toho nedá uživit dítě >:D

               Jenže lidi se nechtějí vzdát těchto požitků, nasčítej si ty věci, co stojí každá z těch položek za rok, tarify, nafta/benzín, povinné ručení, pořízení auta, pořízení telefonu.... o tom to celé je. Takže buď musíš vydělat hodně peněz, nebo dlouho šetřit, nebo děti nemít.

               To co píšeš dále je přesně o tom, že každý chceme ten "luxus", který je vlastně dostupný, ale pak brečíme, že nemáme na děti a na nic jiného.

               Že lidi nechodí ven a čumí jen do počítačů/mobilů, je strašný...
              • 00 Reagovat !

               foto Hammunasakra

               Hammunasakra 20.11.2018  14:30

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

               Ale maj = jen dneska směj a můžou i jiný věci = tak utrácej za ně

               A my zdaleka nejsme po socialistickym propadu v hodnotě nějakýho čtvrt trilionu korun = v pohodě. Bude to trvat minimálně eště jednou tak dlouho = než zas budeme tam kde sme byli než to tu začal ovládat komunsita

               Tak nehledej chyby všude jinde = než kde sou :-)

               Na co kdo čumí a co dělá je jeho věc = tim že lidem 90% věcí nedáš neumožních zakážeš jako komunista = tim nic nevyřešíš

               Zajistíš leda zaostání která se pak musí dávat desítky let dohromady. Tohle si pouštěj denně před spanim [odkaz]
       • 00 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 20.11.2018  11:26

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

        Dost dobrý :yes: :-!
  • 12 Reagovat !

   foto -Karel-

   _Karel_ 19.11.2018  15:27

   « Re: Bílá liga je bílá bílá..

   To ses nechal hloupe unest. Nejsme o nic vic rasisti, nez jine rasy. Ze mame s nekterymi etniky/rasami realne a spatne zkusenosti, neni ani rasizmus ani xenofobie.
   Musel jsem ;-)
   • 20 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 19.11.2018  17:02

    « Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

    Ale nenechal :-) Spatné zkušenosti jistě máme, ale soudíme i ty, s kterými nemáme a radši tu uvítáme kopu východoslovanů ( s kterou máme hodně špatnou zkušenost neustále viz statistiky kriminality) místo malé hrstky arabů a to jen díky politickým manipulátorům. Sám jsem taky do jisté míry rasista (preferuji společnost bílých středoevropanek :D, narozdíl od kupy černochů nebo romů :D), jsem Čech, jen ta xenofobie už začíná probublávat v místech, které nás ohrožují méně, než ta, která reálně působí škody na našem území :-) Jako všude se neřeší opravdový problém ale jen ten společensky exponovaný a zajímavý.

    Ale nechci se tu pouštět do téhle debaty, to fakt ne :-)
    • 00 Reagovat !

     foto -Karel-

     _Karel_ 19.11.2018  17:12

     « Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

     Ok, zustanme u toho, ze s tebou zcela nesouhlasim, ac nejsem zdaleka volic Pitomia a spol.
     Souhlasim, ze to sem nepatri, ale jen jsem reagoval. :-)
     • 10 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 19.11.2018  17:19

      « Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

      V pořádku, každý máme svůj názor ;) Pitomio je extrém, který dle mne nemá v politice co dělat >:D
      • 00 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 19.11.2018  17:30

       « Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

       Bohužel nějakýho Pitomia maj všude = po žvástech je poptávka = on jen dává lidem co chtěj. Kdyby tak věděli = že on sám se = neznalosti abych to řek slušně = svejm voličum leda směje = jak sou neznalý >:-[]

       Blbý je když tyhle extrémy získávaj počet hlasů který je posouvá skoro do vlád nebo prezidentský posty = to už je hodně v nepořádku

       Oceňuju jak to stáčíš na názor co já nedělám a nese to svý ovoce = bohužel oba víme že to neni o názoru = ale spíš o těch = neznalostech ;-)
       • 00 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 19.11.2018  17:43

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

        Já si na rozdíl od tebe nemyslím, že Karel je blb a těžko někomu vyvracet jeho názor a zkušenost. A ještě těžší je zachovat si i přes špatnou zkušenost střízlivou mysl. Já jsem si zažil jaké to je být v epicentru teroristického útoku, takže bych asi měl být největší bojovník proti IS, ale když tam jsi a vidíš, kdo je doopravdy oběť a kdo útočník, tak je to jiné. Od té doby jsou místa, kam mi není příjemné jít, ale vím, že to není vírou ani etnikem, ale jen skupinou lidí. Je to útok na civilní obyvatele, bez rozdílu barvy a náboženství.

        Takže někdo bojuje z neznalosti, ale někdo si třeba taky něčím prošel. Já osobně nemusím východní národnosti a romové, protože se jich většina neumí chovat, ale někdo zase má takovou zkušenost s araby, nebo třeba s bílými rasistickými burany z české vesnice.. ;) Co člověk, to názor...

        • 01 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 19.11.2018  17:56

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

         Já nenapsal že je blb = spíš že je = oblbnutelný

         Soudit jen podle vlastní zkušenosti = to je nesmyl. Já naštěstí nezažil epicentrum a to ti fakt nezávidim = ale mám na to stejnej pohled. A myslim že to neni o názoru = je to útoku na civilní obyvatele bez rozdílu = a buď k tomu dojdeš = nebo dáš spíš na toho Pitomia a jemu podobný.

         Já za to co mý zemi udělali fakt nerad rusáky = ale to neznamená že nežije mraky slušnejch inteligentních rusáků

         Vtipný že rusáci sem poslali tu vlnku migrantů na odvedení pozornosti od Krymu = a hoaxama Karlum vysvětlili.. >:-[]
         • 00 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 19.11.2018  18:03

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

          Mne spíš vadí, že se akcentuje hrozba araby, přitom nejen z úst Pitomia, ale i našeho velkoprezidenta zaznělo několikrát, že z východu ta hrozba není, přitom se ruskojazyční členové organizovaného zločinu podílí na kriminalitě jasně nejvíce.

          A bohužel arabská mentalita jim dává za pravdu, pokud si někdy jednal déle s arabem, tak víš o čem mluvím, znám ale i muslimy, evropany (BiH) a i když jsou to muslimové, díky jejich etniku jsou o dost mírnější. Takže pravda je někde na polovině cesty... daleko od té pravdy SPD ;)
          • 00 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 19.11.2018  18:12

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

           Mě taky = ocenil sem :yes: :-!

           Kolaborant na Hradě bohužel ve styku s východem zcela selhává. Nevim jestli víš o pastičce kterou na nás připravili s dostavbou jadernejch elektráren = je horší než udělali maďarum [odkaz] Zeman samozřejmě [odkaz] + [odkaz]

           SPD a jim podobný by totéž řikali o marťanech = kdyby jim to něco přinášelo [odkaz] Za Tomia se jeho rodina právem stydí [odkaz]
           • 00 Reagovat !

            foto Ozzman

            Ozzman 19.11.2018  18:29

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

            Jojo vím, bohužel hradní pán dělá rozhodnutí tak, aby to uchlácholilo jeho ego, je dost inteligentní na to, aby sledoval jeho zájmy a to je právě ten obdiv a uznání, což se mu u velké části obyvatelstva daří. A dělá mu velkou radost nas.at zbytek :-) Pár mých kolegů ho pamatuje jako svého kolegu či podřízeného a jeho povaha tím byla už tehdy proslulá o prachy mu nejde a příživníci kolem něj se na tom akorát napakují, takže je ideální symbióza... ;) tedy pro ně...
            • 00 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 19.11.2018  21:19

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

             Pěkně sto napsal :yes: :-)
         • 00 Reagovat !

          foto -Karel-

          _Karel_ 19.11.2018  19:29

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

          Ty mně nazýváš oblbnutelným? To ty se tady vždycky potřebuješ opřít o názor někoho jinýho. Já jsem jasně napsal, že nejsem zdaleka volič Pitomia, a už dřívě - ani Babiše a Zemana. Poslední dva považuju za tragédii pro ČR.
          O tom, že je Islám existenční hrozbou pro Evropu je přesvědčeno i dost chytrých lidí. I když papeže, Merkelové ani Hawkinga jsem se neptal.

          P.S. to s těmi rusy, co nám poslali migranty - tos četl v diskuzích na novinkách? To je tak deb.ilní, jako už dlouho nic od tebe, a to je co říct. Většina migrantů sem jde z Afriky, donedávna z Turecka. Ale poslali je rusi. :yes:
          • 00 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 19.11.2018  19:55

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

           Jen tě poupravím, do ČR většina migrantů míří z východu a nejsou zdaleka islámského vyznání, mrkni na statistiku cizinecké policie, s ostatním souhlas :-)
           • 20 Reagovat !

            foto -Karel-

            _Karel_ 19.11.2018  20:11

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

            Tím "sem míří" jsem myslel do Evropy. Řeším muslimy a ti k nám (do ČR) nejdou. :-)
           • 00 Reagovat !

            foto Barrichello

            Barrichello 20.11.2018  11:09

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

            muslimského vyznání jsou i někteří z bývalého SSSR - typicky kazaši, uzbeci atd
            Těch je tu taky dost.
            • 00 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 20.11.2018  11:28

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

             Ne někteří = největší zastoupení týhle víry je z nemuslimskejch zemí = právě v Rusku a bylo v SSSR

             Takže možná největší koncentrace muslimů u nás = byla když jich sem vrazily desítky tisíc v ´68 >:-[]
             • 00 Reagovat !

              foto Barrichello

              Barrichello 20.11.2018  11:31

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

              Ty si z toho 68 totálně zblbnul......je to 50 let stará věc, navíc sem vtrhly i spřátelení poláci, enderáci, madaři a nevím kdo ještě.
              SSSR už 27 let neexistuje, nevím že tě to ještě baví
          • 00 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 19.11.2018  21:15

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

           Ne opřít ale respektovat závěry celejch oborů případně špiček oboru = to je něco úplně jinýho :-)
           Nerespektovat je = to je spíš blbost ;-)

           Že nejsi volič Pitomia ani oligarchova hnutí po posílení jeho vlivu nebo kolaboranta na Hradě = je určitě plus :yes:

           Nojo dřív to byl judaismus dneska islám = vono se dycky něco najde = a podlehnou tomu i nějaký chytrý :-)

           ad PS: No je to závěr tajnejch služeb prezentovanej našim ministrem zahraničí = takže jo = určitě to bylo i na Novinkách >:D
           Mimochodem stejně na to reagoval i ryccardo >:-[]
           K tvýmu dobru = on je volič Zemana a brání Babiše a zvažoval volit Pitomia :-)
        • 00 Reagovat !

         foto Barrichello

         Barrichello 20.11.2018  11:07

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

         tu skupinu lidí ovlinivlo to náboženství a zvyky jeho původní země a lidem kolem něj, které jsou na úrovni středověku. A pokud tito lidi neumí přijmout zvyky a pravidla nové země, nemaj tu co dělat...
    • 02 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 19.11.2018  17:18

     « Re: Re: Re: Bílá liga je bílá bílá..

     :yes: :-!
 • 03 Reagovat !

  foto Nonsens

  Nonsens 19.11.2018  10:09

  jasné

  1. väčšina chce vyzerať nenápadne, preto preferuje nenápadné farby
  2. biela nemetalická býva často zadara, takže není vočem
  3.váčšinou kupujú chlapi, tak kupujú chlapské chladné
  • 10 Reagovat !

   foto traveldrive

   traveldrive 19.11.2018  10:37

   « Re: jasné

   1. Biela nie je nenápadná. Z pohľadu bezpečnosti ide o jednu z najlepších volieb, lebo je proti tmavšiemu pozadiu výborne viditeľná. Takže nie nenápadná, ale naopak nápadná.

   2. Ani nemetalická nie je zadara, zaplatíš ju tak ako celé auto, len za ostatné si musíš priplatiť. Ak dokúpiš pár doplnkov, dajú ti metalízu bez príplatku, a stále častejšie vidieť na autách práve veľmi pekné biele metalické laky.

   3. Do firiem snáď kupujú väčšinou chlapi, súkromne už nie tak jednoznačne. Chlapská chladná farba - tak to som ešte fakt nepočul, niektoré auta si priam pýtajú červenú, napr. Mazdu vidím najčastejšie v červenej metalíze a vyzerá super, často vídam červené aj Renaulty alebo Mercedesy.
   • 00 Reagovat !

    foto Nonsens

    Nonsens 19.11.2018  11:44

    « Re: Re: jasné

    1 nemyslel som neviditeľná ale nenápadná alebo decentná alebo neutrálna.
    2 biela býva často bez príplatku, samozrejme nie zadara
    3 do firiem chlapi a väčšinou aj domov, doma občas dajú na názor manželky
    4 červená je už za hranicou neviditeľnosti a nenápadnosti, naopak je nápadná. Neznamená to škaredá alebo ženská, ale je fakt, že autá s výraznejšími veselými farbami častejšie žiadajú ženy
  • 00 Reagovat !

   foto Reco

   Reco 19.11.2018  11:23

   « Re: jasné

   Kupil som si auto s cervenou perletou. Metaliza bola lacnejsia a v danom vybavovom stupni dokonca v zaklade. Akosi to nepasuje co pises :-)
  • 10 Reagovat !

   foto ikoptak

   ikoptak 19.11.2018  18:08

   « Re: jasné

   Bílá barva, vzhledem k tomu jak je oblíbená, je nyní většinou za příplatek. Třeba u Toyoty za 3500Kč. U Peugeotu 5.000Kč.
 • 02 Reagovat !

  foto Michal220

  Michal220 19.11.2018  10:15

  B.je líp

  vidět mimo situaci že je kolem sníh.I na parkovišti s minimem světla dost velký rozdíl.
 • 00 Reagovat !

  foto Zetti

  Zetti 19.11.2018  10:17

  Bila je krasna a prakticka

  Bila barva krasne kontrastuje s tmavymi doplnky, ale hlavne se bila nemusi otirat dosucha pri myti studnicni vodou, vapenite skvrny na bile nejsou videt. Takze bila ano a priplatkova perlet urcite.

  Kdyby moje auto nebyla skladovka s nehoraznou slevou, nikdy by cerveny nebylo.
  • 00 Reagovat !

   foto traveldrive

   traveldrive 19.11.2018  10:38

   « Re: Bila je krasna a prakticka

   Asi tak. Ale, ako som už písal, je to aj móda. Po čase sa zmení, a budeme riešiť zase iné farby.
 • 22 Reagovat !

  foto KANKUNEN

  KANKUNEN 19.11.2018  10:39

  Jak čtu diskuzi, tak někde je prý metalíza zdarma

  To kde? Řekl bych , že bez příplatku jsou barvy , které se spíše hodí na plot.
  • 01 Reagovat !

   foto traveldrive

   traveldrive 19.11.2018  10:47

   « Re: Jak čtu diskuzi, tak někde je prý metalíza zdarma

   Tak ani tie základné farby nie sú zdarma.... ;-)
   Ale metalízu bez príplatku dostať môžeš, prečo nie? Niekedy chcú tak silou-mocou predať auto, že dostaneš bez príplatku aj iné veci ako metalízu, nie? :-)
   • 02 Reagovat !

    foto KANKUNEN

    KANKUNEN 19.11.2018  12:42

    « Re: Re: Jak čtu diskuzi, tak někde je prý metalíza zdarma

    Z tebe dneska padají moudra, že bílá má více odstínů a že na ležák ve skladu dostaneš slevu.
    • 02 Reagovat !

     foto Dinar

     Dinar 19.11.2018  13:03

     « Re: Re: Re: Jak čtu diskuzi, tak někde je prý metalíza zdarma

     >:D :yes:
    • 00 Reagovat !

     foto traveldrive

     traveldrive 19.11.2018  15:14

     « Re: Re: Re: Jak čtu diskuzi, tak někde je prý metalíza zdarma

     Ale prd ležák, kedy si naposledy kupoval auto? ;-)
  • 10 Reagovat !

   foto Krabatt

   Krabatt 19.11.2018  13:07

   « Re: Jak čtu diskuzi, tak někde je prý metalíza zdarma

   Třeba u Mazdy, kde jsme dostali tu nejdražší červenou Red Crystal bez příplatku. >:D Jenže u Mazdy je červená takový běžný základ. :-) Podotýkám, že se nejednalo o skladovku, ale o auto do výroby. Přesto nám cenu příplatkového laku odečetli od koncové ceny.
 • 30 Reagovat !

  foto Missouri

  Missouri 19.11.2018  10:57

  Opravdu?

  Záleží na tom, odkud informace o barevných preferencích motoristů pochází. Protože jestli je zdrojem registr vozidel, nedivím se tomu. Moje auto má podle katalogu výrobce barvu "platinová bronzová", její odstín určitě nepřipomíná šedou, přesto mi úřednice na magistrátu zapsala do velkého technického průkazu barvu vozidla šedou. Prostě si usnadňují práci. Takže statistika věda je, má však mylné údaje... ;-\
 • 02 Reagovat !

  foto topten

  topten 19.11.2018  10:57

  seda x cerna

  seda ma vyhodu, ze spina neni tolik videt, s sedym autem jezdim do mycky tak ob mesic a rozdil pred/po mycce moc velky neni
  s cernym kdyz vyjedu z mycky, tak uz je spinavy...
  • 20 Reagovat !

   foto Londonbridge

   Londonbridge 19.11.2018  11:05

   « Re: seda x cerna

   Zase bila bude seda ak do mycky nezajdes par mesiacov tak mas barvy 2 za cenu jednej >:D
 • 20 Reagovat !

  foto webpaja

  webpaja 19.11.2018  12:43

  Bílou mám nejradši...

  ...u starších dýzlů s nefunkčním nebo vykuchaným DPF. Pak má zadní nárazník konečně náboj ;-)
  • 10 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 19.11.2018  12:57

   « Re: Bílou mám nejradši...

   Někdy i kufr a zadní okno >:-[]
 • 00 Reagovat !

  foto Aoyagi

  Aoyagi 19.11.2018  14:34

  Hm.

  Asi protože bílá je defaultní barva pro firemní auta?
 • 01 Reagovat !

  foto 3-diamanty

  3_diamanty 19.11.2018  17:22

  kazda farba ma nieco do seba

  cierna opticky auto zmensuje a zneviditelnuje a zakryva aj krivky ... naopak biela auto oticky rozsiruje a zvacsuje a akoby zelegantnuje.... cervena zase posoby na mna dynamicky a sportovo...... modra a tmavozelena luxusnejsie a aristokratickejsie .... zlta je vzdy funny a proste napadna na kilometre .... seda a jej dalsich 50 odtienov to je proste praktik a univerzal na kazde auto obzvlast firemne kde sa ziada nanapadnost ..... takisto nie kazdemu autu sadnu uplne vsetky farby.... defender je urcite krajsi biely ako cierny .. alfa je zase vzdy krajsia cervena ako tmavomodra ... jaguar je najkrajsi tmavozeleny a nie zlty to je jasne atd... prikladov je spusta :yes:

  ja osobne mam biele auto a som nakoniec spokojny ( studena farba mi tu nakoniec k tom autu sedi ) .... povodne som ale chcel cervene ale vzdy lepsia biela ako cierna alebo nejka tmava na malom aute .... ale ono stejne farba nie je prvorada u auta ( aspon u mna nehra prve husle ) .... a sam viem ze mnoho ludi aj znamych si farbu zase az tak moc nevyberalo .... ani ja som si nevyberal... ani bracha ( ten ma zase cierny voz )... ani kolega na focuse ( biela ako moja ) .. ale brali sme vzdy taky kusok aky bol hned k dispozicii v danej vyhodnej cene a danej farbe ... :yes:
  • 12 Reagovat !

   foto xxc

   xxc 19.11.2018  17:42

   « Re: kazda farba ma nieco do seba

   Biela je najlepsia, vacsinou je bez priplatku a v lete sa tak auto nerozohreje. Preto asi vyhrava. Zase druhe auto ma ciernu strechu a modru farbu a tam je asi jedina vyhoda, ze ked na lyzovacke v zime svieti slnko, tak je v aute prijemne teplo :-)
   • 01 Reagovat !

    foto 3-diamanty

    3_diamanty 19.11.2018  17:51

    « Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

    no ja mam tiez nejaku zakladnu pure bielu bezpriplatkovu ale vw ponuka na polo este aj nejaku perletovu bielu metlu ale to je uz je tam pekna palka za nu.....

    biela sa nerozpali v lete suhlas... za to brachove cierne auto je v lete vzdy horuce ako upecena spekacka ... ale co mi este viac vyhovuje .... je to ze biele auto proste "svieti" ... ja hned to svoje auto si zbadam na parkovisku aj z kilometra a to aj v zaplave dalsich 10 inych kuskov... toto je fajn.. pritom petrol tmavozelenu feldu som vzdy hladal a hladal kde je furt docerta skryta medzi autami ;-)
    • 01 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 19.11.2018  18:02

     « Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

     Taky sem pro příplatek za barvu [odkaz] [odkaz] :-)
     • 01 Reagovat !

      foto 3-diamanty

      3_diamanty 19.11.2018  18:08

      « Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

      mne sa paci ta arteonacka zlatozlta... tusim taku ma aj superb neviem .. ale k arteonu mi brutalne sedi :yes:

      napriklad taka nejaka matna oranzova co by outdoorova farba na modeli XV od subaru vyzera doslova super.. ale uz na nejakom rapide by to asi moc pekne nevyzeralo ... takze kazde auto ma nejake tie "vhodnejsie" a "menej vhodne" farby .....

      len si spomenme na hraskovu zelenu fabiu I...... dodnes ma z tej farby doslova napina... absolutne sa mi k tomu autu nehodi ( v dobrom ) ;-) .. uz ale napriklad zlta felicia fun bola pekna aj prave preto ze bola zlta :yes:
      • 00 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 19.11.2018  18:15

       « Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

       Tak já [odkaz] a 15 let vyvíjenou barvu a ty vytáhneš Arteon :-)

       Když Fabia = a u mě je jasný že fakt nejsem fanoušek = kolem domu mi jezdí červená na černých kolech = maximálně dotažená = a teď mi to teda nejde přes klávesnici = vypadá dobře :yes: ;-)
       • 00 Reagovat !

        foto 3-diamanty

        3_diamanty 19.11.2018  18:17

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

        ved taku nejaku ma aj mazda 6 ci nie >:D .. bordova jak bordova .... biela jak biela.. no nie... ale uz ta arteonacka zlatozlta je ozaj zaujimava a napadna :yes:

        PS zrovna cervena je ok snad na kazdom aute ;-)

        PS: kedysi frcali aj taketo dnes uz retro farby [odkaz] ... skoda lebo mozno aj dnes by taketo kremove kdejake farby mnohym autam sedeli... len ich uz moc nevidno...
        • 00 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 19.11.2018  18:26

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

         Červená mě moc nebere = Ozzy tenhle vtípek jistě ocení >:D

         Víš že s tou krémovou souhlasim? Teoreticky = jak by vypadaly na současnejch tvarech nevim ale je fakt že skoro nikde nejsou k vidění

         • 00 Reagovat !

          foto 3-diamanty

          3_diamanty 19.11.2018  18:27

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

          captur tusim taku kremovu aj ma nejaku podobnu... a vyzera to fajn :yes:

          [odkaz] nie je to uplne bila vsak ze ne---- uz som slepy z toho :*)
          • 00 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 19.11.2018  18:49

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

           Tahle barva je hezká tak akorát na Stratocasteru... >:-[] To by zase možná mohl pochopit Hamunasakra >:D
           • 00 Reagovat !

            foto 3-diamanty

            3_diamanty 19.11.2018  19:24

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

            na captur v pohode.... a hadam by sedela aj na superbe ;-)

            kremove farby raz pridu opat do mody.... ked sa uz znudi biela seda a par dalsich ;-)
            • 00 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 19.11.2018  22:16

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

             Nevím, jak říkám, tahle barva se na auta podle me moc nehodí, na Captura radši Nějakou barevnější, třeba oranžovou. A Hamuna to asi nepochopil, škoda >:D
         • 00 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 19.11.2018  18:48

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

          Vínová a červená je rozdíl, vínová ale Ravce sluší, to zase jo ;)
          • 00 Reagovat !

           foto 3-diamanty

           3_diamanty 19.11.2018  19:26

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

           mne sa pacila kedysi na felicii ta ostra relly cervena.... kamarat ju mal.... fakt na felde pekna bola... potom bola taka ta klasicka este malinova matna cervena ale ta uz nebola pekna tu vidno casto ... rovnako nasa tmavozelena petrol za vela nestala... mala ju v podsatte kazda druha felda ... ale relly cervena bola fakt supa.... dodnes krasna :yes:
          • 00 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 19.11.2018  21:24

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

           Co potřebuješ? ;-)
           • 00 Reagovat !

            foto Ozzman

            Ozzman 19.11.2018  21:57

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

            Vínovou na Mondeo >:D Ale to mi nesplníš >:D
            • 00 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 19.11.2018  22:04

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

             Nojo koukám že maj jen červenou [odkaz] >:D
             • 00 Reagovat !

              foto Ozzman

              Ozzman 19.11.2018  22:09

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

              Ta je fajn, ale ta nebyla v té konfiguraci, co jsem sháněl. Ravka má ale tmavší :-)
              • 00 Reagovat !

               foto Hammunasakra

               Hammunasakra 19.11.2018  22:18

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

               [odkaz] vs [odkaz] :-)
               • 00 Reagovat !

                foto Ozzman

                Ozzman 19.11.2018  22:24

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                Vždyť říkám, Ravka má hezčí tmavší ;) Já skončil s tímhle [odkaz]
                • 00 Reagovat !

                 foto Hammunasakra

                 Hammunasakra 19.11.2018  22:29

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                 Nojo klasika [odkaz]

                 Já bych auto klidně zkusil nějaký krémový = teda potřeboval bych to nejdřív vidět = teoreticky ale jo :-)

                 Tu kytaru klidně červenou >:-[]
                 • 00 Reagovat !

                  foto Ozzman

                  Ozzman 19.11.2018  22:36

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                  Jenže já měl na výběr ze 3 barev reálně, aby to nebyl social edition. Tohle, + černá perleť ( Měl sem MK4 a super barva asi 10 minut po výjezdu z myčky + zlatá (řečí Fordu stříbrná Difused).. takže spíš volba nejmenšího zla. Když to naleštíš, vypadá dobře, není tak tmavá, jako v konfigurátoru, ale jsou hezčí barvy.

                  P.s. červené mám SG model 1961, to je krásný nástroj a Vínového Stratocastera H-S-S (tmavšího, než Ravka, myslím, že se nejvíce podobá nedávno testované 7er, jen se mu tak neleskne lak >:D ), ale kytary mám rád bílé (Mám pouze jedno LP - ZW + EMG), nejvíc ale hraju na GoldTop Gibson Lespaul , ta zlatá na kytaře vypadá líp, než na autě >:D
                 • 00 Reagovat !

                  foto Ozzman

                  Ozzman 19.11.2018  22:46

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                  [odkaz]

                  Tady máš fotku jak ta barva vypadá v reálu
                  • 00 Reagovat !

                   foto white-label

                   white label 19.11.2018  23:04

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                   Tak na téhle fotce vypadá určitě líp, než v tom konfigurátoru.
                   Vidím tam takový nepatrný nádech do temně zelené..., nádech do hněda u Camry se mi líbí o poznání víc.
                   • 00 Reagovat !

                    foto Ozzman

                    Ozzman 19.11.2018  23:08

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                    Ta zelená je asi jen odraz od místních stromů :/ Je fotogeničtější, než vypadá v reálu.

                    Ford umí taky hnědou, ale jen pro Vignale..
                    • 00 Reagovat !

                     foto white-label

                     white label 19.11.2018  23:11

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                     Stromy v odrazu nejsou, takže to asi dělá spíš odraz fasády z těch bytovek.
                     • 00 Reagovat !

                      foto Ozzman

                      Ozzman 19.11.2018  23:13

                      « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                      Barva bytovek je hrozná >:D Já to už tak koupil >:D Co naděláš >:D
                      • 00 Reagovat !

                       foto white-label

                       white label 19.11.2018  23:40

                       « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                       Tak to už jsem viděl i horší barvy na fasádách podobných bytovek.
                  • 00 Reagovat !

                   foto Hammunasakra

                   Hammunasakra 20.11.2018  11:30

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                   :yes: :-)
                 • 00 Reagovat !

                  foto white-label

                  white label 19.11.2018  23:01

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                  Tak zrovna tenhle odstín (šedohnědý antracit) se na Camry hodí skvěle. Nebude sice moc praktický, ale když bude lak čistý, tak není co řešit. :yes:
               • 00 Reagovat !

                foto white-label

                white label 19.11.2018  23:07

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                RAVka má lepší odstín, ale za mě ani jeden odstín není můj šálek kávy. Dobře trefená červená ano (např. karminrot od Porsche), ale zpravidla ne. Čest vzácným výjimkám.
                • 00 Reagovat !

                 foto Hammunasakra

                 Hammunasakra 20.11.2018  11:30

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kazda farba ma nieco do seba

                 To byla neodmítnutelná nabídka = mě ta barva nebere = ale ani nijak zvlášť ne.ere ;-)
 • 10 Reagovat !

  foto Ernesto01

  Ernesto01 20.11.2018  08:53

  Preference

  A co je zdrojem údajů ? Vyškrtl někdo ty, co to auto ani nevlastní ? Skoro 80% nových aut jsou firemní. U některých značek to jde i hodně přes 90%.

  Aby se tenhle výsledek dal brát vážně, je potřeba vyloučit ty, co nové vlastní auto nemají a řídí pouze firemní, které jim prostě někdo pořídil. Tohle je v ČR velký faktor a vyřadí to de-facto většinu lidí.

  Co tak pozoruju já, tak lidi co si koupí nové auto za vlastní peníze si ho podstatně méně často koupí bílé. Mnohem častěji se pak kupují různé vrstvené laky, které lépe odolají kamenům nebo tolik neprozrazují špínu.

  To že někdo místo části platu dostal firemní bílou ledničku (typicky Rapid, Octavia, hodně je také vidět i30) či jinou základní barvu (firemní Superb v základních barvách nebývá tak často bílý) neznamená, že by si sám takovou barvu vybral, kdyby se náhodou zmohl a to auto si koupil.

  Dobře je to vidět u dražších firemních aut, kde si už kdekdo může barvu zvolit - tam si málokdo vezme bílou.
 • 00 Reagovat !

  foto Beefcake

  Beefcake 20.11.2018  20:58

  Nuda

  Lebo maju radi nudu a u vacsiny aut je biela stale bezpriplatkova ?
  • 00 Reagovat !

   foto Barrichello

   Barrichello 21.11.2018  20:20

   « Re: Nuda

   bílou jde nejlépe dozdobit doplnky, jde k tí totiž úplně vše >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Kytarový mág Pavlíček skončil v nemocnici: Vážná operace páteře!

Kytarový mág Pavlíček skončil v nemocnici: Vážná…

Skladatel a kytarový bůh Michal Pavlíček (63) má za sebou dost nepříjemné chvilky. Kvůli vážným problémům musel…

Místostarosta z ANO kasíroval tučné úplatky. Švachula přihrál zakázky za 180 milionů

Místostarosta z ANO kasíroval tučné úplatky.…

Bývalý místostarosta městské části Brno-střed Jiří Švachula (dříve ANO), který je ve vazbě kvůli obvinění z…

 

iSport.cz

Inter stanovil cenu za trucujícího Icardiho. Už má nakročeno do Realu

Inter stanovil cenu za trucujícího Icardiho. Už má…

Argentinský útočník Mauro Icardi (26) je pravděpodobně na odchodu z Interu Milán. Italský velkoklub už dokonce…

Fotbalistou roku je Vaclík! Sesadil Daridu, vyhrál jako čtvrtý brankář

Fotbalistou roku je Vaclík! Sesadil Daridu, vyhrál…

Brankář Tomáš Vaclík byl poprvé v kariéře zvolen českým Fotbalistou roku. Gólman Sevilly vyhrál v 54. ročníku…

 

Reflex.cz

Potřebujeme novou vlasteneckou stranu? Položme si spíš otázku, komu to bude hrát do karet

Potřebujeme novou vlasteneckou stranu? Položme si…

Odchod tří poslanců z klubu SPD a vyloučení jednoho z ODS oživilo oblíbenou debatu, zda by tu měla vzniknout…

15 slavných staveb, jak je neznáte: Eiffelovka, Tower Bridge nebo Opera v Sydney, když ještě nestály

15 slavných staveb, jak je neznáte: Eiffelovka,…

Eiffelova věž, Golden Gate Bridge nebo Tower Bridge – to jsou všechno stavby, které každý zná. A málokdo si…