Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel Combo: Nová generace vychází z Fiatu Doblo

Opel zveřejnil první informace a fotografie k nové generaci modelu Combo. Ty potvrzují již dříve publikované informace o spolupráci s automobilkou Fiat.
Zpět na článek
15. 7. 2011 15:49
15. 7. 2011 16:14
15. 7. 2011 20:22
15. 7. 2011 20:53
15. 7. 2011 21:09
15. 7. 2011 22:49
16. 7. 2011 21:40
16. 7. 2011 23:09
15. 7. 2011 15:49
Vtip?
No tak nechtěl bych soudit auto, které ještě (pod značkou Opel) nevyjelo na silnice, ale přátelství s Fiatem není podle mě zrovna dobrá zpráva. Myslím si, že Dobló je designově úplně mimo mísu Opelu a pokud i interiér bude stejně ,,lacině'' zpracovaný jako ve Fiatu, nevím, jestli prodeje budou nějak úchvatné. Když ještě připočteme cenu, která bude jistě vyšší než u Fiatu, je tu nový adept na rubriku neúspěšné modely. ;-\ Jakpak se asi zhýčkaní Němci budou tvářit na nový Opelfiat? Kooperace s VW, třeba na společném vývoji nového Comba/Caddy by byla rozhodně rozumnější.
Rozbalit vlákno
7
15. 7. 2011 16:14
Re: Vtip?
Vsechno je to otazka kseftu dvou stran a jednoduse bych rekl, ze VW proste nechtel :-) Asi to neni jen tak, ze poprosis a no tak teda jo, my vam to auto dame a bouchnete si tam znak :-)
A podle me Doblo vypada hezky v realu, fotky to auto zabiji. Interier nevim, tyhle auta me neberou, takze nemuzu soudit, ale i tak, je to proste mala dodavka, sice i pro lidi, ale porad jen dodavka, tam se na luxus hrat asi nebude
15. 7. 2011 20:22
Re: Vtip?
mě by jen zajímalo jak by se lidi tvářili kdyby naprosto totožný model se stejným zpracováním byl založen právě na caddy a vypadal takhle..to by najednou bylo řečí typu jak to je super,že to musí bejt kvalita atd...ono nic jinýho na světě než vw asi neexistuje..
15. 7. 2011 21:09
Re: Vtip?
Fiat predáva pod svojou značkou americké aj francúzske vozy, Opel preberá auto od Fiatu, väčšie dodávky (Vivaro) sú zase Renaulty...
Všetk je len obchod a de-facto podfuk na zákazníkoch. Je len na nás, dokedy im to budeme trpieť.
Nové Dobló som šiel s najmenším dieslom 1.3, a to je fakt len na posúvanie po meste. Ale do mesta by som si vybral radšej menšie auto, Dobló svojimi rozmermi - hlavne šírkou a rázvorom úspešne konkuruje vozom strednej triedy a motať sa s ním v hustej premávke a úzkych uličkách zaprataných zaparkovanými autami nie je nijaká slasť. A jeho dizajn - rozhodne najškaredšie auto v triede, vyjavený ksicht, podivné čelné sklo, ktoré vyzerá byť dole pri kapote užšie ako hore pri streche...
Tiež si myslím, že toto je v podaní Opla ďalší krok vedľa...
15. 7. 2011 22:49
Re: Vtip?
francouzský už prodává fiat pouze scudo..ulysse skončilo,ducato je originál fiat to naopak psa pouze přeprodává jako jumper a boxer a to samé fiorino a qubo ty sou na podvozku pandy a nemo a bipper sou pouze přeznačený fiaty,stejně tak corsa je postavená na platformě z punta a částečně používá i jeho motory
16. 7. 2011 21:40
Re: Vtip?
podla teba dalsi krok vedla, pre ostatnych prvy krok vedla v ramci modelovej rady ,kedze si zobrali asi to najskaredsie co sa dalo. :no:
16. 7. 2011 23:09
Re: Vtip?
trpiet im to nemusime, kazdy i kupi to co uzna za vhodne. Narast velkosti tohoto fiat comba je oproti minulej generacii pomerne maly, kludne by som ho oznacil ako zanedbatelny (razvor, dlzka). S minulou generaciou comba som hodne najazdil (z toho cca 50% mesto) a ani v mestkej hustej premavke (centrum, pesie zony a pod.) som nikdy problem nemal. Mozem to zrovnat aj s dobovou konkurenciou v podobe kanga a berlinga. Voci obom uvedenym bol na tom opel vyrazne lepsie v v jazdnom komforte a v spracovani interieru sa to nedalo uz vobec zrovnavat. Combo neskripalo vnutri ani po 100k km, zatial co kangoo vrzgalo ((fakt otrasne) uz po 30k km. Berlingo vydrzalo o kusok dlhsie. Vyraznym hendikepom comba boli dlhsiu dobu naftove motory - kultura chodu studeneho 1.7 dti bol ozaj smak. Po zahriati to bolo radikalne lepsie, ale na francuzov stracal. Doba ale pokrocila a teraz je combo najstarsie a vsetko co som napisal vyssie je uz len minulost

Ten najmensi dizel ja sice len na motanie sa po meste, ale ked si spomenies (a to nie je az taka davna minulost) na atmosfericke naftaky typ 2.0 sdi, 1.9sdi, 1.7di a alebo 1.9 d, tak tato steroidovana 1.3 ti bude pripadat ako z ineho vesmiru (v dobrom slova zmysle)
16. 7. 2011 12:37
predchadzajuce generacie nielen z Corsy!
Tusi autor, ktoru generaciu Comba na tejto strankach predstavuje? Vsetci (az na autora clanku) dobre vieme, ako prvy Opel Combo vyzeral a od akeho auta bol odvodeny... 2 fotky a blablablabla....
Rozbalit vlákno
0
17. 7. 2011 17:55
Logický krok
Já bych Opelu tenhle krok příliš nezazlíval, z pohledu značky je i celkem logický. Když se koukneme na né až tak velkou prodejní důležitost Comba, tak zjistíme, že se Opelu zkrátka nevyplatí jít vlastním vývojem (navíc tento koncept aplikuje drtivá většina konkurentů)... Snad jediné, co bych Opelu zazlíval, je to, že si alespoň trochu nepohrál s designem, aby více zapadal do portfólia značky. Zkrátka aby Opel přidával něco víc než jen jiný znáček na přední masce výměnou za cca 10-20 tisíc (můj předpoklad)... Jinak prodejní úspěch/neúspěch je celkem lehce předpovídatelný - v Německu budou jezdit Comba, ve zbytku Evropy Dobla...
PS: Souhlas s Chrudošem, Doblo vypadá v reálu mnohem líp než na fotkách :-)
Rozbalit vlákno
0