Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Citroën DS3 Racing - Pálivý citrónek

Ostrý Citroën DS3 sice slibuje, že bude hodně peprný, nakonec jsme se však tvářili spíš kysele.
Zpět na článek
20. 1. 2012 10:18
20. 1. 2012 10:42
20. 1. 2012 14:28
21. 1. 2012 15:47
21. 1. 2012 16:04
21. 1. 2012 16:56
20. 1. 2012 11:41
20. 1. 2012 14:26
20. 1. 2012 21:37
20. 1. 2012 20:03
20. 1. 2012 21:33
20. 1. 2012 23:31
21. 1. 2012 10:13
21. 1. 2012 09:40
21. 1. 2012 16:45
21. 1. 2012 16:58
21. 1. 2012 18:39
22. 1. 2012 11:34
23. 1. 2012 06:15
23. 1. 2012 19:20
23. 1. 2012 20:20
7. 2. 2012 12:49
20. 1. 2012 10:18
JEHLA
Tlustá, tupá jehla :-) Zajimavá asociace :-) :yes: U aut už to bylo dávno vymyšleno - koně musí být vždy nenápadné, a pokud má jít o nápadnost, pak vždy v rámci stylu, a musí se jednat navíc pouze o rafinované markanty. Rozklepanej kanárek nad tím, zda se za ním na ulici otáčí dost puberťáků je ideálem než povrchních cest prosťáčků, cest, které rozhodně nevedou do garáže s nadpisem - ikona.

Čím to je, že kolem proletí MINI a člověku se sbíhají sliny, ví přesně jak přesně to designéři a motoráři uměli nadefinovat, a citroen (ačkoliv by mu člověk tu sportovní mutaci sakra věřit měl a mohl) ne a ne zabrat?

Třeba test. Auto pro jeho čtení tedy motivem nebylo. To je to zvláštní, člověk zpravidla otevře stránku, pohlédne na model a těší se na text testu. Zde ne, nebýt ten test napsaný tak čtivě, odborně a poučně, ani bych se neobtěžoval číst druhý a další odstavec. Ano, test je pro mne lepší než auto samotné.

No dobrá, řekneš si, kecy v garážový kleci, bejt ti dvacet, defloruje ti tohle auto i mozkovou blánu. Fakt? Tedy se ptám, jak na tohle nahlíží silniční potěr? Chceš to tak - silniční papoušek kakadu? Nebo miluješ tu pasáž ze Tří kamarádů, jak to tam tomu panákovi nandal hlavní hrdina v obouchaným, ale motorově dokonale poladěným drakovi?

Chtěl bys takovéhle auto?
Rozbalit vlákno
8
20. 1. 2012 10:42
Re: JEHLA
Pro 20ti letého kluka celkem dobré auto, jenže kolik takových kluků má na kkontě zbytečných 800 000tisíc za takového nářitka? To auto bych viděl v plné výbavě tak za 500-550 000, více ani ránu. Zvláš´t,když clio i MCW nebo i abarth jsou lepšími vozy, ikdyž JCW je na našich silnicích nesnesytelně tvrdé. Citroen je stylové vozidlo, nepraktické a jestliže je opravdu tak nudné, jak se píše v testu, tak je vyloženě k ničemu...
20. 1. 2012 14:28
Re: JEHLA
Mě právě přijde, že i ta stylovost je za hranou...
21. 1. 2012 15:47
Re: JEHLA
Pro 20ti letého kluka je to hlavně příliš silné auto...
21. 1. 2012 16:04
Re: JEHLA
To si myslím, že úplně pravda není...
Já jsem v osmnácti začínal na AR155 s 2.0TS a 2.5 TD, nafťák byl vytažený na nějakých 180 kobyl. Když si uvědomíš, že ta auta neměla ani ABS a rozhodně neodpouštěla zaváhání, o moc lehčí než krocení DS3 to rozhodně nebylo.
A pořád jsem tady, ve 155 mě nepotkal ani škrábanec.

Je to jen o tom, co má řidič v hlavě...a podle mě je lepší začít rovnou na silném autě, než z Faka přesednout do šestiválce a označkovat první strom...
Mezi svátky známé přizabil syn, koupil si právě po Favoritu Omegu MV6 a cestou z bazaru dal v zatáčce plný kotel, rovnou přetáčivý smyk, strom a potok...to se třeba v té DS3 stane těžko.
21. 1. 2012 16:56
Re: JEHLA
Co to je za nesmysl. Jak již poznamenal Cara Binieri, je to hlavně o tom, co má řidič v hlavě.
20. 1. 2012 11:41
Re: JEHLA
Pro takovy auto mam jednu prezdivku od matikare ze stredni: sasek pocmaranej...

Nevim, jestli je to stejny motor jako v Peugeotu 308GTi, ale jestli ano, tak na nem museli udelat nejakou zmenu, nebot to 308GTi je nejpomalejsi 200konove auto, se kterym jsem kdy jel. Na stovku se doplazil za necelych 8 sekund, i Fabia RS kombi (!) se tremi lidmi na palube byla vzdy rychlejsi - a to ma pairove o 20 koni a 25 Nm mene.
Avatar - dr.biker
20. 1. 2012 14:26
Re: JEHLA
Mě se DS3 Racing líbí, ale ta cena je fakt vysoká, 800 tisíc je moc. Chápu, že se tobě takovéto auto nelíbí, protože ty dáváš přednost trochu konzervativnějšímu designu, jak píšeš, prostě máš rád nenápadná ale přitom silná auta, podle tvého nicku jsou to vozy GTI…
Pro mě je pořád král HH v této velikosti Clio RS a kdo se chce předvádět i v Cliu nejen díky technickým vlastnostem auta ale i po designové stránce, tak má možnost koupit Clio Gordini RS za 600 tisíc, což je pořád o 200 tisíc míň, než za DS3 Racing.
Avatar - Bristol
20. 1. 2012 21:37
Re: JEHLA
přesně tak...Gordini je po čertech dobré auto a levnější než toto DS...co jsem ale slyšel tak Gordini nemá tak dobrý motor...(zvuk) ale to tuten DS taky ne
20. 1. 2012 10:48
cilovou skupinou tohoto vozu
..je omladina a mlade sportovne zalozene damy, takze ten test je jaksi mimo... >:-[]
Rozbalit vlákno
3
20. 1. 2012 11:26
Re: cilovou skupinou tohoto vozu
Test je napsaný dobře...jak uvedl GTI..nebýt toho, že je ten test dobře napsán, tak bych jej taky nečetl až do konce
20. 1. 2012 12:27
Re: cilovou skupinou tohoto vozu
..ja netvrdim ,ze je test napsan spatne ,ja tvrdim ,ze je mimo , at to necha otestovat nejakou zenskou... >:D
21. 1. 2012 23:07
Re: cilovou skupinou tohoto vozu
Ten test je napsaný s jasným předsudkem, že tohle musí být silniční reinkarnace Loebova WRCčka (a buďme upřímní, kdo z nás by se nechtěl tím autem někdy projet, byť třeba na sedačce navigátora). Pak samozřejmě totálně propadl ve všech směrech. Mně se více líbí náhled J. Clarksona, který to auto bere jako rádoby WRCčko, se kterým občas o víkendu zablbneš a po zbytek roku budeš v pohodě jezdit pro rohlíky, zatímco sousedům se bude pravidelně blokovat krční páteř. A v tom je to auto podle mého velmi dobré, i když s trochu přehnanou cenovkou...

A to si myslím i když jsem konzerva a oranžovou barvu bych nechal jen na těch kolech, polepy by letěly úplně... ;-)
20. 1. 2012 14:27
Příliš tlaku
Tady mám pocit, že Citroen příliš zatlačil na pilu a navíc ještě u nesprávného kusu dřeva. Standartní DS3 považuji za výbornou stylovku. Jako alternativu k Mini. Zde ale stylovost spadla do úrovně kýče a navíc není vyvážena plnohodnotným protikladem nadšení. Jako výborný příklad může sloužit již zmíněné Clio RS. Ano, má agresivní bodykit poplatný agresivně sportovní době. Ale tento dojem je podpořen řidičskou zábavou bez kompromisů. U DS3 Racing bych si bez výčitek dovedl představit méně ultimativní nastavení a ne tak výrazný důraz na řidičské emoce (což se vlastně i koná). K tomu bych ale čekal vyváženější design, který by se více hodil k řadě DS. Tedy luxusnější, stylovější TOP od Citroenu. Ne prvoplánovité strhávání pozornosti okolí.
Faktor ceny je jen třešnička na dortu od pejska a kočičky. Kdo by měl být zákazník ? Dobře situovaná mladá dáma ? Možná tak Šárka Pančochová, ale seriózní dáma ? Mladý "bejček", který chce stylovost a jezdit pro zábavu ? Když je zde JCW, Clio RS, Scirocco.... Pro jedince opravdu zaměřené na jízdu ani radši nezmiňuji Genesis Coupe V6 (který mi mimochodem připadá 100x vyváženější a stylovější).
Troufnu si předpovědět, že i ten Genesis by mohl mít větší úspěch než tento pestrobarevný galský kohoutek.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Bristol
20. 1. 2012 21:40
Re: Příliš tlaku
o tom nepochybuj...auto jako Genesis nikdo v dané cenové relaci nevyrábí...od Hyundai to by mohlo být trefa do černého...ovšem: subaru a toyota jsou na cestě :yes: :yes:
21. 1. 2012 09:37
Re: Příliš tlaku
Já ten Genesis hodnotím hlavně v kontextu předmětného DS3 Racing. "Samostatně" ho vídím více jako image maker značky než jako hráče, který nějak zásadně zamíchá těžko definovatelnou kategorií, kde se pohybuje.
Avatar - Bristol
21. 1. 2012 10:11
Re: Příliš tlaku
každé auto podobného ražení je pro dotyčnou automobilku image maker... ;-) stojí na obrovských kolech uprostřed autosalonu...zákazník se rád podívá...a pak putuje směrem k i30 >:D stejnou funkci má například suzuki kizashi...alespoň u nás...co vím tak v japonsku i USA se relativně dobře prodává...aby ne jde o celkem praktické a schopné auto...u Genesisu nevím neměl jsem možnost se svést takže spoléhám jen na testy...kteří ho ukazují v relativně dobrém světle...zákazník co uvažuje o podobném autě do milionu, chce náhon na správná kola a nechce HH tak moc možností nemá... :yes:
21. 1. 2012 15:33
Re: Příliš tlaku
Jistě. Jízdně a řidičsky se Genesis zdá opravdu dobrou volbou.
Avatar - Bristol
21. 1. 2012 18:41
Re: Příliš tlaku
...rozhodně lepší než ten paskvil veloster...takovej levnej wow efekt jsem nikdy neviděl...na pohled vypadá brutálně...ale jezdí to jak trakař... :no:
Avatar - gld
20. 1. 2012 20:03
Nie pre každého
S tou cenou prestrelili. Zvlášť za auto, ktoré akoby samé nevedelo na ktorú kartu to hrať. V oblasti hot-hatch ho rozstrelí výpredajové clio rs, v oblasti štýlu zase mini.

Ale v západnej európe si to kupcov nájde, zvlášť ak je to limitka. Rozumne uvažujúci jedinec v tunajších zemepisných šírkach by bral klasické DS3 a potom si ho podľa vlastného vkusu nechal ovešať. Alebo tiež nie.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Bristol
20. 1. 2012 21:33
DS3
v této kombinaci je dle mého hloupost...stejně jako ostatní DS...dle mého citroen šlápl vedle...postavil drahá auta...ale bohužel nenabízej vůči svým obyčejným dvojníkům tolik navíc aby ospravedlnilo tu nehoráznou cenovku...trochu mi to připomíná marže za audi A1...a hlavně S1...příliš nudné auto za příliš mnoho peněz...ale audi má alespoň jméno a premiový nádech...DS3 racing je jen kýčový vánoční stromeček pro exotunery
Rozbalit vlákno
6
20. 1. 2012 23:31
Re: DS3
Přesně tak. Ta oranžová by mi v exteriéru nevadila, ale v interiéru? Přijde mi to extrémně nevzhledné, působí to strašně levně. Takže jednoznačně Mini, Clio RS a nebo je tu Astra GTC, která je podle testů zatraceně dobrá, i když se tak úplně o HH nejedná, ale svým projevem se mu GTC blíží. Navíc se lze domnívat, že za podobnou cenu jakou chce Citroen za DS 3 Racing tu brzy budou Subaru BRZ a Toyota FT-86, a to bude trochu jiná liga, podle toho co jsem četl v TG, tak zejména Subaru by mělo být vynikající.
Avatar - Bristol
21. 1. 2012 10:13
Re: DS3
na toyotu FT-86 jsem četl test v autocaru a prý jde o mimořádně schopný vůz...je jedině dobře že se automobily podobného ražrní vrací i do produkce mainstreamových automobilek... :yes: škoda ale relativně malého výkonu(204hp)
21. 1. 2012 09:40
Re: DS3
Řadu DS nevidím tak kriticky. Je to prostě TOP od Citroenu. Na druhou stranu TOP pro koho a proti komu.... (?) Ale tato mutace dle mne totálně sestřeluje to luxusní zaměření kýčovitostí a prvoplánovitostí.
Avatar - del42sa
21. 1. 2012 16:45
Re: DS3
škoda že to nemá motor 1,9 TDI >:-[]
21. 1. 2012 16:58
Re: DS3
Proč ? Tuto poznámku opravdu nechápu.
Avatar - Bristol
21. 1. 2012 18:39
Re: DS3
nestraš s 1.9TDI... >:D >:D ten motor patří do taxiků... ;-) nesmrtelný...u nás na firmě má jeden exemplář najeto 450tkm >:D ale už s tim nechce nikdo moc jezdit
Avatar - Emel
22. 1. 2012 11:34
Stylovka (?)
Z nadpisu testu by se zdálo, jaký to byl průšvih... ale je to tak opravdu? Dobrý podvozek, velmi účinné brzdy (byť trošku jedovaté), trošku odtažité řízení, výborné řazení. Výborný a silný motor, který ale postrádá sportovní charakteristiky (gradace výkonu + zvuk). Sečteno a podtrženo... auto se tváří sportovněji než jaké ve skutečnosti je, ale.. není to náhodou tak, že přesně tohle dnešní společnost žádá?

S DS3 Racing nevíš úplně na čem jsi... myslí to ten Citroën vážně, nebo je to taková nadsázka? Na první pohled je to takový bobek olepený karbonem, tak by se chtělo usmát se... ale pokud by ho někdo bral až moc na lehkou váhu, nejspíš narazí. Jsem přesvědčený, že bych z něj většinou vystupoval s úsměvem na rtech :-).

Škoda je, jak nepřiměřeně si za to Citroën nechává zaplatit...
Rozbalit vlákno
0
23. 1. 2012 06:15
DS3
Že Citroen s DS3 určitě nešlápl vedle a ani s její cenou dokazuje to, že limitovaná série tisíce kusů byla ihned rozprodána. Jako další důkaz je možné brát to, že DS3 byla zvolena v pořadu Pátá rychlost(obdoba TopGear) zvolena jako nejlepší vůz v této kategorii pro rok 2011 a byli z ní doslova nadšeni.
Rozbalit vlákno
0
23. 1. 2012 16:45
Oranžový ďábel...
... i kdyby to bylo extra zupr vozítko... tak z těch oranžových detailů bych se osypal... 8-s
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Martin911Turbo
23. 1. 2012 19:20
DS3
Mě osobně se DS3 Racing líbí, jak na denní ježdění, tak na víkendové blbnutí!
Barevně u mě ok, mám rád odvážné a extravagantní barvy, viz má Porsche a toto je perfektní kombinace!
Co to vše zabíjí je šílená cena všech DS verzí...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - dr.biker
23. 1. 2012 20:20
Re: DS3
Souhlasím s tebou, parádní auto, které bohužel zabila vysoká cena...
7. 2. 2012 12:49
Moze byt
Pripada mi uplne zcestne vyhladavat u turbomotora gradaciu vykonu, ked turbomotor je principialne navrhnuty tak, aby slapal podla moznosti rovnomerne v celom pasme otacok.

Na gradaciu si treba kupit atmo.
Napr. koncernovy 1.4 100k, ten je v gradacii uplne prikladny, do 3000ot. hluchy ako 100rocny dedo a nad 5500 ide vypluvnut dusu., nad 6200 reve ako formula.
Mne take spravanie motora lezie akurat na nervy.
Rozbalit vlákno
0