Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jeep představil první plug-in hybridní modely, Renegade a Compass 4xe

Dvojice hybridních SUV nenabízí pouze hospodárnější a zelenější provoz, ale také lepší vlastnosti při jízdě v terénu.
Zpět na článek
22. 7. 2020 00:24
Avatar - twistedTSD
21. 7. 2020 19:44
I ty, Jeepe?
Sice chápu, že plug-in přijde automobilkám jako skvělé řešení, jak se vyhnout prodělečné elektromobilitě a přesto vykázat minimální emise, ale z pohledu zákazníka je jejich vnucování idiotským trendem. Kdo nemá podmínky k nabijení, nebo to vyfasuje a nabíjet nechce, stejně neušetří ani korunu. Ale ke 4x4 se jinak nedostane.
Rozbalit vlákno
0
22. 7. 2020 00:24
Hybridy nebrat!
Pro městká autíčka, kde hybdiní pohon má jakýs takýs význam, je tato technika příliš složitá a nákladná, a u větších aut, pohybujích se většinou mimo město a na dálnicích se jedná jen o zbytečná balast navíc.... :-( :no:
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Zetti
22. 7. 2020 06:45
Re: Hybridy nebrat!
vubec nema cenu otevirat diskuse, .....stale kvoka....stale kvokaaaaa
Avatar - JirkaVejrazka
22. 7. 2020 08:51
Re: Hybridy nebrat!
Ja jsem s tim "zbytecnym balastem navic" prijel minuly tyden z Chorvatska. Trasa cca 2500 km bez dobijeni, spotreba rovne 4 litry (podle tankovani). Moje auto je sice trochu extrem, ale uz bys mohl zacit akceptovat fakt, ze ten "balast" funguje i jinde nez ve meste...
Avatar - Barrichello
22. 7. 2020 11:34
Re: Hybridy nebrat!
Co za zázračné autíčko to je? Něco velikostně Fabii v kombajnu s motůrkem 1,5 R4?

To je super spotřeba :-) Trasu 2500 km ti běžným tempem odjede nějaká sazometová 1,9tdi z roku nebreč za 4,5-5 litrů taky, nepotřebuješ hybrid.

a kdybych po trase byly dostupné lpg stanice, odjedu to svojím Chargerem za 15 plynu, jenže 15*x9,90= 149 Kč, takže 1,49 kč na km.

Ty si to měl za 4x30= 120, takže 1,20

Jenže je rozdíl je hybridní kára ala faba a jet V8 :-) Milerád si ten třicetník na kilometr připlatím.

Takže si hybridy můžete nacpat do zádele.

Akorát sem ráno tankoval 81 litrů za 802 Kč :-) :-) :-)
Avatar - JirkaVejrazka
22. 7. 2020 11:55
Re: Hybridy nebrat!
Chargerem V8 bych se nekdy rad svezl. Bez legrace. Jel jsem jen V6 a ten mel nejaky problem, ze se obcas vypnuly dva valce a zacal za jizdy cely skakat (volant cca o 1-1,5cm nahoru a dolu), resenim bylo zastavit a vypnout a zapnout auto.

Jinak si troufam tvrdit, ze by to 1,9TDI za 4,5-5 nedala, protoze jsme se trochu projizdeli i po Alpach, ale to je spis na diskusi u piva.

Jo a auto mam na MACZ, muzes se tam podivat. Fabie to neni ;-)
Avatar - Barrichello
22. 7. 2020 12:05
Re: Hybridy nebrat!
To měl někdo nějaký rozjebaný no, většinou když to hlásí cylinder missfire tak sou v tahu svíčky nebo cívky.

Mě je to jezdí OK jak na LPG tak na benzín. Taky sem si to LPG nechal dělat u borce kterýho mam 160 km od baráku, ale kterej vím že to opravdu umí a dělal tehle aut asi 60.
Juknu se :-)
22. 7. 2020 13:23
Re: Hybridy nebrat!
Kdyby se ti u V8 vypnuly dva válce tak si možná ani nevšimneš :-)
Avatar - Barrichello
23. 7. 2020 20:19
Re: Hybridy nebrat!
Mě se vypínaj 4, má to MDS - MultiDisplacement System

Když to jede na 4 válce, svítí kontrolka ECO :-) :-) :-)
Avatar - Martin911Turbo
22. 7. 2020 15:36
Takže pravou 4x4 odpískali
Jak jsem koukal, tak moji 4x4 Limited s 9st. automatem ZF, 2.0 Mulijet odpískali....
Auto bude mít 3 válec, obyčejný 6st. automat a na zadku bude jen elektromotor, takže jak dojde baterka tak mi na sněhu auto ze 4x4 přejde na 4x2 . boží... A to se nebavím o váze auta, kdy teď má moje auto bez řidiče 1580kg
Takže si Renegade nechám a doplním garáž Dodge Chargerem nebo Challengerem Hemi, ceny začínají být zajímavé a dolar půjde dolů :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barrichello
23. 7. 2020 20:20
Re: Takže pravou 4x4 odpískali
dolar možná půjde dolů, ale ceny ojetin v USA stoupaj a stupaj ceny kontejnerové dopravy, tak se moc netěš...