Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Poprvé za volantem omlazené Mazdy CX-5: Velké změny? Netřeba

Nejžádanější model značky Mazda v ČR prošel faceliftem a na zkoumání jeho inovací potřebujete pořádně bystrý zrak. První svezení nám ale ukázalo, že víc vlastně ani nebylo potřeba.
Zpět na článek
1. 3. 2022 16:50
Avatar - Amaterasu
1. 3. 2022 13:11
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
19
Avatar - Emel
1. 3. 2022 16:32
Re: Ne špatný ALE
Nemá Outback jen 124kW a 252Nm?
Nevidím důvod dát mu přednost před 2.5G 143kW 258Nm...
Avatar - Amaterasu
1. 3. 2022 17:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
1. 3. 2022 21:54
Re: Ne špatný ALE
Nevím nevím... třeba boxery v Toyobaru zrovna moc povedené motory nejsou, Mazda se svými SkyG pokud vím žádné problémy nemá (měla problém se SkyD a s převodovkami v MX-5)... a parametry má ta Mazda taky lepší... a i když ten Aisin není žádný zázrak, tak pro mě pořád lepší než CVT.
No - pro mě když už, tak dost jednoznačně ta Mazda... ale každému dle jeho gusta.

Ravka jde mimo mě... pohon asi dobrý, ale jinak bída. Za mě Sorento, pokud ho tedy považuješ za stejnou třídu... pětka je menší než Kodiaq a Kodiaq je menší než Sorento... mezi Sorentem a CX-5 už je asi pomalu rozdíl třídy. Akorát teda holt asi v naftě... ne že bych byl fanoušek, ale ty benzíny jsou podle testů nepřesvědčivé.
Avatar - Amaterasu
1. 3. 2022 22:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
1. 3. 2022 23:39
Re: Ne špatný ALE
Ne takhle obecně.
Boxer v STi byl ok, boxery v Porsche jsou taky ok.
Ale 2.0 v GT-86 není žádný zázrak ani co do projevu, ani co do spolehlivosti - praskaly ventilové pružiny, proběhla svolávačka, po ní motory klekají taky... krom toho se objevuje klepání... jo, asi pomůže nelejt tam 0w20 vodičku, měnit olej po 5t a třeba namontovat chladič oleje, nejezdit krátký trasy... ale ani to někdy nestačí.

Nevím jestli už to vychytali, RAVka měla úplně tragický jízdní vlastnosti vč. losího testu... no, budu citovat klasika - Krysa z kanálu taky možná chutná jako jahody, ale to ja nezjistím...
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 08:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 08:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
2. 3. 2022 10:49
Re: Ne špatný ALE
Poslední test z 2021 pořád žádná sláva... ale PHEV se chová líp, než HEV
https://www.youtube.com/watch?…
Nemám zapotřebí zkoušet každý auto. SUV jdou obecně mimo mě, možná bych zkusil pár kousků který považuju (na základě testů a ohlasů) za to nejlepší ve třídě (třeba to Sorento, pokud bych potřeboval o číslo větší auto)... Rav4 naopak považuju (zejm. jízdně) za to horší (myslím že ani Mikesus se zrovna nerozplývá)... tak ji prostě zkoušet nepotřebuju.
Nemám ani potřebu "být jako někdo"... ale pokud bych měl, tak webpaja - jo, proč ne, to by mi asi nevadilo.
Boxer - 2.4 turbo se 190kW fajn, to klidně. Ale 2.5 se 124kW a CVT mě nijak neláká, ani dynamikou ani ničím jiným... nemám pocit, že by ten motor měl být v čemkoli lepší, než 2.5G od Mazdy. Tu 2.4 v GR-86 bych risknul (nicméně kvóta pro letošek je vyčerpaná).
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 10:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
2. 3. 2022 11:31
Re: Ne špatný ALE
Obecně bych radši Mazdu než Subaru, radši evropské auto než neevropské (a nejraději české), raději kombík než SUV, raději benzín než naftu, dvoulitr než jednašetku, víceprvek než torzku... ale realita je pak mnohem pestřejší a víc o tom, jestli je to udělané dobře nebo špatně.

Proti boxeru nic nemám, ale ani to pro mě není nějaká velká přidaná hodnota, vybral bych prostě lepší motor. Lepší = lepší parametry, případně očekávaná životnost. Lepší parametry má ta Mazda.
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 11:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
2. 3. 2022 11:52
Re: Ne špatný ALE
Outback 194kW možná, Mazda 6 2.5G by šla, nová 6 se těším a uvidíme.
Hybrid klidně, ale ne nutně. V Corolle proč ne, v Ravce ne.
Jestli ti vadí jahody i vysvětlení rozdílu mezi dotací a subvencí, asi bude lepší mě nečíst.
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 12:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
2. 3. 2022 17:15
Re: Ne špatný ALE
No protože nemám tolik času, abych zkoušel cokoli, co sjede z výrobního pásu... a RAV4 mě nezaujala vůbec ničím - ani designem, ani interiérem, ani jízdními vlastnostmi (dle tesů), ani dynamikou - možná s výjimkou té 300k verze. Jak už jsem říkal - SUV obecně nemusím a výjimku z toho pravidla bych udělal pro pár vyvolených.

Možná máš zkušenosti s testováním a porovnáváním... ale asi ne aut, což? :-)
Avatar - woody-alien
2. 3. 2022 11:01
Re: Ne špatný ALE
ad poslední závorka...Fakt už je to pryč ? Ani jsem se nestihl dojít zeptat. Tak třeba to s tím dvouletým prodejem nebude tak horký.
Avatar - Emel
2. 3. 2022 11:21
Re: Ne špatný ALE
Údajně se budou v květnu přijímat objednávky na rok 2023.
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 11:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
2. 3. 2022 14:45
Re: Ne špatný ALE
Že ty se poohlížíš po něčem s kardanem a bez pohonu předních kol? ;-)
Avatar - Tielman
1. 3. 2022 13:19
Především zůstává analogová
...normální tlačítka... alespoň že ti konstruktéři a designéři Mazdy nejsou padlí na hlavu. A tak to má u high-endu být. Protože dotykáče a šmejdění v rozmanitých menu mi fakt neskutečně leze krkem.
Rozbalit vlákno
5
1. 3. 2022 13:56
Re: Především zůstává analogová
Za týden je tu CX-60 s primárním pohonem RWD, nejsem si jistý vizuálem, ale pohon je prémiový. Bez ohledu na sebe sama kopírujícího diskuzního vometáka :-)
Avatar - Ji/Ri
1. 3. 2022 19:44
Re: Především zůstává analogová
:-[] :-[] :-[]
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 11:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ji/Ri
2. 3. 2022 14:03
Re: Především zůstává analogová
:-[] :-[] to je pruda, viď, pepku vod pirátstva... ať křičíš sebevíc, ať kopeš nožičkama sebevíce, že vypadáš jak kolibřík, furt se ti všichni smějou....
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 14:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Verny_2013
1. 3. 2022 15:23
opěvovaný 2,0 Skyactive 121 Kw
Má dle tabulky stejné zrychlení jako 1,0TSi 85 Kw v Karoqu. Něco mi tady neštimuje o 36KW vyšší výkon a tahá se s litrovým tříhrnkem na 100 Km o 0,1s. A to mám atmosféry rád, sám s jednou teď jezdím.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Amaterasu
1. 3. 2022 16:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - WinDiesel
1. 3. 2022 16:50
Koukám ...
.. že se srovnání spotřeby dieselů a benzínů nekoná :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
a proto se celosvětově Mazda dieselů nevzdává.
Nicméně, protože české zastoupení zcela rezignovalo na podporu prodejů dieselových verzí, prodávají se benzíny. (Nic proti benzínům Mazdy.)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Amaterasu
1. 3. 2022 17:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - WinDiesel
1. 3. 2022 18:42
Re: Koukám ...
Klídek si dej ty, elektroblázne. :-!
Na ruských švábech se shodneme. :yes: :yes:
Avatar - Amaterasu
1. 3. 2022 19:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Jerry.Gunman
2. 3. 2022 19:15
Re: Koukám ...
Jeden z mých zákazníků tuhle CX-5, v naftovém provedení, měl
Bohužel, i u něj se projevilo to, že japonské dízl motory si nepříliš dobře rozumějí s naftou, dostupnou ve střední Evropě. Údajně došlo i na výměnu motoru :(
Avatar - KANKUNEN
1. 3. 2022 18:13
Kde bere Mazda
Námět na barvy, oblíbená je červená a tak udělají sýr Niva edition. Jedná je taková žlutá kolem plísně a druhá je přímo plíseň.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ji/Ri
1. 3. 2022 19:49
Five star dělo...
Tady aby jeden hledal důvody, proč to nebrat. :yes:
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Amaterasu
1. 3. 2022 20:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
2. 3. 2022 04:44
Re: Five star dělo...
Jistě ;-) Navíc to vypadá a má interiér narozdíl od ostatní japonské konkurence.
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 09:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ji/Ri
2. 3. 2022 10:09
Re: Five star dělo...
bolševický noku, opět lžeš nebo jen máš tolik krve v očích, že nejsi schopný vidět? ... Pája píše o japonské konkurenci. A tenhle mazel od Lexe začíná cenově zhruba kde? ... někde, kde Mazda ani nekoukne? Co ty jsi za kreaturku prolhanou.... Když srovnám srovnatelné, tak Mazda je v interiéru proti Ravce o galaxii jinde... a to se mi Ravka líbí po všech stránkách.. než do ní nastoupím. Ale proti gustu... takže ses opět střelil do kolene, matlo.
Co máš dalšího? ... nějakou kreaturu z Vídně?
Avatar - Emel
2. 3. 2022 10:53
Re: Five star dělo...
NXko bylo jednu dobu pod milion... 300h 4x4... za ty peníze proč ne.
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 11:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
2. 3. 2022 11:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ji/Ri
2. 3. 2022 14:04
Re: Five star dělo...
nejsi nějaká zapadlá spermie od Andyho Bejbiše? to by tak odpovídalo....
Avatar - Jerry.Gunman
2. 3. 2022 19:19
Re: Five star dělo...
Haňůňa / Kylie / Armaturasu není Endyho spermija :D
Před pár lety se tu přiznala, že je psychicky nemocná, že má Aspergerův Syndrom
Před pár lety to přiznala - a dodnes to všemi příspěvky dokazuje ;-)