Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota GR Corolla prozrazena únikem! Podívejte se nejen na netradiční výfuky

Slavnostní premiéra ostré Corolly se má uskutečnit až za několik hodin. Podobu nasupeného hatchbacku se ale uhlídat nepodařilo.
Zpět na článek
31. 3. 2022 13:51
Teším sa na zajtra
Auto vyzerá veľmi dobre. Dá sa predpokladať, že sa jazdnými vlastnosťami priblíži k Yaris GR, takže by to mohla byť pecka. Ale nečudoval by som sa, ak by Európy neprišlo. Tým dizajnom mi príde viac americké - väčšie zadné krídlo, nafúknuté blatníky sú hranatejšie ako na Yaris GR, pripomína mi to Suraru WRX. Okrem toho ak pozriete koniec videa s naštartovaním, tak neverím, že taký zvuk by prešiel v EU - aj v súvislosti s tým, aký zvuk má Yaris GR.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - iudex
31. 3. 2022 14:47
Re: Teším sa na zajtra
Jj, posledné informácie hovoria, že GR Corolla do EU nepríde (my máme Yaris, Amíci budú mať väčšiu Corollu). Hoci emisie by nemali byť problém, ak si to niekto môže dovoliť, je to práve Toyota ako svetový líder v najmenších emisiách.
Inak rovnako verím, že jazdné vlastnosti budú špička, ale ten dizajn som čakal trošku menej tuzingový. Hlavne ten zadný hranatý blatník, ako aj tri výfuky, dva rovnaké po stranách a tretí úplne iného tvaru v strede, taký optický chaos.
A napokon v nižšej strednej má Toyota podstatne silnejšiu konkurenciu ako v B segmente; tam to má TYGR sám pre seba. V C segmente je kopec výborných hothečov, aj štvorkoliek, aj o hodne výkonnejších, tu by to mala Corolla s trojvalcom pomerne ťažké.
Za mňa by teda bola principiálne škoda, ak by GR Corolla neobohatila ponuku HH v EU, ale ak namiesto Corolly príde nový type R, bolo by to napokon lepšie.