Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz C 220 d All-Terrain – Opravdu potřebujete SUV?

Elegantní kombík s prostornou kabinou, lehce zvednutým podvozkem, stylovým oplastováním a standardním pohonem všech kol opět vyvolává otázku, proč vlastně všichni tak moc touží po SUV? Vždyť tohle je tak parádní svezení…
Zpět na článek
15. 7. 2022 13:03
15. 7. 2022 13:27
15. 7. 2022 13:53
15. 7. 2022 15:25
15. 7. 2022 18:25
16. 7. 2022 05:56
16. 7. 2022 07:56
17. 7. 2022 09:01
17. 7. 2022 10:11
18. 7. 2022 08:57
15. 7. 2022 13:03
Opravdu..
Potrebujeme par plastov naviac nez normalne kombi?
Rozbalit vlákno
33
15. 7. 2022 13:27
Re: Opravdu..
ma to o 4cm vyssi svetlou vysku, coz je pro me zasadni
ja sem za takovyhle auta rad
suv je pro me znak idiocie
ten plast castecne chrani lak od odletujicich kaminku na polnacce
15. 7. 2022 13:31
Re: Re: Opravdu..
Prepac, v mojom pripade ten narast ceny mi nepride adekvatny k par plastom a 4cm
Avatar - Emel
15. 7. 2022 13:53
Re: Re: Opravdu..
Kolik je teda ten nárůst ceny proti stejně specifikovanému céčku?
Nějaké změny na podvozku tam jsou...
"Třída C All-Terrain totiž dostala také kola s větším průměrem ráfku, čtyřprvková náprava vpředu má uložení s „o trochu většími“ čepy a zadní náprava s prostorově uspořádanými rameny je uložena v pomocném rámu."
...a 1.5 za slušně specifikovanou střední prémii mi nepřijde jako nějakej úlet.
15. 7. 2022 14:09
Re: Re: Re: Opravdu..
All t. Benzinova 1.5ka 4x4 je od 60k, zakladne kombi 1.5ka bez vsetkeho zacina na 50k. Konecny rozdiel bude taky aku vybavu dohodis a ci potrebujes 4x4.
Avatar - Emel
15. 7. 2022 14:27
Re: Re: Re: Opravdu..
No tak srovnával bych 220d 4x4 Avantgarde vs. AllT... a 220d 4MATIC Avantgarde je v ČR 1,396... takže "těch pár plastů" a změny na podvozku vyjdou řádově na 30t... to je skoro zadarmo, ne?
Jasně, pokud nechceš 4x4... no, tak asi nechceš ani AllTerrain, tohle celkem beru že mají AllTerrain jen jako čtyřkolku.
Avatar - speedfred
15. 7. 2022 15:08
Re: Opravdu..
“suv je pro me znak idiocie“
….a ešte s dizlom k tomu, však pán chytrolín. Ešte že sa nemusíme riadiť podľa teba.
15. 7. 2022 15:25
Re: Opravdu..
Oplastovane kombi typu Outback je o cca 5-10 cm v kohoutku nižší, než povoz zvaný SUV. Kde je ta tenká červená linie? :-) :-) :-) Která dělí zrno od plev?
Avatar - WinDiesel
15. 7. 2022 16:01
Re: Opravdu..
Ty nám jistě poradíš, dude.
Avatar - Roland Von Wagen
15. 7. 2022 16:53
Re: Opravdu..
Záleží, co kdo považuje za SUV. Najdou se pacienti (a není jich málo), co si myslí, že SUV je třeba arona nebo kamikve.
Avatar - twistedTSD
15. 7. 2022 18:11
Re: Opravdu..
5-10 cm nad Outbackem.
15. 7. 2022 18:25
Re: Opravdu..
Takže o 1 cm vyšší Kodiaq je ok :yes:
15. 7. 2022 18:30
nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
V tejto triede vozidiel (prémiových) kupujúci často minie peniaze len preto, že niečo stojí viac, je väčšie a tým pádom je jeho ego spokojnejšie. Celkovo je táto klientela (v ČR i SR) nie štandardná a má svoje požiadavky. Neriešil by som, čo je tu racionálne a čo nie, keď človek vyhodí kopec peňazí (pre neho nie až taký kopec) za nejakú pre 95% iných zákazníkov zbytočnú vec. Títo zákazníci majú na to plné právo, lebo to je právo každého z nás a nenazýval by som ich idiotmi. Tak ako niekto potrebuje SUV len kvôli svetlej výške a nerieši jazdné vlastnosti, či spotrebu.
Idiot je ten, čo na to nemá, nepotrebuje to a kúpi si SUV len kvôli tomu, že je to "in" lebo to počul a majú to všetci jeho známi ... chcel si kúpiť kombi, lebo nepotrebuje 4x4, je väčšie vnútri, lepšie jazdí, má menšiu spotrebu a za tie iste peniaze je v lepšej výbave. Ale je idiot a kúpi si SUV predokolku pomaly v základe, hodí na to najväčšie disky aké sa dajú, lebo to je vidieť a robí to dojem a machruje pred susedom... a ešte mu i predajca povedal, že to je najlepšie :D ... takže trošku tolerancie ;-)
Osobne ale fandím tejto kategórii vozidiel - za mňa top racionálna kúpa, prejdem s tým na lyžovačku, zaparčím i na relatívne vysokom obrubníku, vnútri dostatočne veľké (ako kombi), jazdí to parádne (nie ako dodávka) a za menej... týchto aut by mohlo byť podstatne viacej na trhu, práve voči kategórii SUV, nech je z čoho vyberať. V automobilkách vedia čo robia, lebo väčšie auto neznamená automaticky vyššie výrobné náklady a prečo by sme netlačili na predaj toho produktu, na ktorom viac zarobíme ?! ;-\
Avatar - xxc
15. 7. 2022 22:01
Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
To je fakt racionálna kúpa, dôjde s tým na lyžovačku, v lete niekde k moru a po ostatné dni v roku bude lepšie eqc.
16. 7. 2022 07:47
vlastne elektroauta sú tie najlepšie
V čom je lepšie EQC? Na chodenie do obchodu alebo okolo "komína", aby som mal vždy zaručený dojazd a parkovanie v garáži so zásuvkou? Auto mám na to , aby mi slúžilo - dotankujem za 10min, sadnem a idem a nemusím riešiť, či a ako prídem, keď ho nechám stáť pri chate pri -15 °C. A reči o spotrebe v tejto kategórii vozidiel sú absurdné (lebo ak máš opicu, na banány musíš mať :D ) vzhľadom na vstupné a servisné náklady. Elektrické autá sú dobré tak na jazdenie po meste, kuriérovi do dodávky, ak vie, že v noci ho hodí do zásuvky, ale nie niekomu, kto jazdí hocikde, hocikedy, lebo žije aktívne a auto má ako dopravný prostriedok a nie modlu, ktorá mu vytvára image. ...á zabudol som, majitelia elektovozidiel nechodia na chaty, v zásade bývajú iba v hoteloch s vykurovanými garážami a na dlhšie trasy (nad 300km) iba letecky. Nemám proti elektovozidlám nič, ale ešte nejakú dobu potrvá, kým budú vo využiteľnosti schopné konkurovať klasickému spaľovaciemu motoru. Čo sú ostatné dni v roku - chodenie do roboty? Či ty máš firemné EQC? Asi netráviš na lyžiach 40 - 50 dní v roku? K moru nejazdíš 2 - 3 x počas leta na predĺžený víkend? Ale beriem, keď je práca zmyslom tvojho života, tak je to i priorita a tá lyžovačka nie je ergument 8-s A zabudol som... letecky, Chorvátsko je pre socky 8-s. Elektro SUV s obrovskou čelnou plochou - odporom krabice a váhou slona - to nie je ego (kúpenie si nejakého sociálneho statusu lebo na to mám) presne to je tá racionalita, ktorú tu všetci chceme :yes:
Avatar - xxc
16. 7. 2022 09:08
Re: vlastne elektroauta sú tie najlepšie
Toľko textu, ani čítať sa to nedá 🙂 treba si vyskúšať ten komfort, nie je všetko iba o dojazde a ten po väčšinu roka stačí. Spaľovacie autá sú dobré na dlhé a rýchle presuny, inak už nejaký zmysel nemajú. Možno ekonomický, ale o tomto mercedes nebude.
Avatar - xxc
16. 7. 2022 09:17
Re: vlastne elektroauta sú tie najlepšie
A áno, presne také využitie má moje spaľovacie auto, v zime každý víkend na lyže, potom cez týždeň stojí a v lete na dovolenku. Toto leto iba raz, druhú sme zrušili. To je celkom otázka, či kvôli tomu kupovať spaľovací mercedes C, to lyžovanie by sme dali na jedno nabíjanie, aj keď pomalšie a nejaké Chorvátsko asi tiež nejak, aj západnú Európu, tam bude dosť nabíjačiek. Aj keď to určite nie je také rýchle a komfortné. A na chatu dôjdem elektrickým, je tam normálne elektrika, nabije sa. Ale každý má iné priority a pre každého je racionálne niečo iné, ale dosť pochybujem, že takýto mercedes na bežné použitie bude ono.
16. 7. 2022 06:02
Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
Strašně se mi líbí tyhle rozbory o egu a racionalitě. ;-)
16. 7. 2022 07:01
Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
áno, zbytočne som to rozpisoval ;-\ ...len som tým chcel povedať, že pri mnohých produktoch na trhu je ťažké vysvetliť naozaj racionálny dôvod k vlastneniu vzhľadom na jeho užívanie - že prevládajú emócie. A keď sa majiteľa takéhoto C-éčka spýtajú, prečo nekúpil SUV za tie isté peniaze, tak odpovie a prečo áno? - to by som chcel počuť ;-)
Avatar - xxc
16. 7. 2022 07:13
Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
Prečo áno? Asi najväčší rozdiel, že v suv sa väčšinou sedí ergonomicky, vzpriamene a v nízkych kombikoch sa väčšinou leží. To je podľa mňa najväčší rozdiel. A ešte suv má väčšiu svetlú výšku, čo sa niekedy hodí. Preto je tam tá obľuba, veď si stačí do toho sadnúť niekde v predajni a nie filozofovať.
16. 7. 2022 07:51
Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
Ja dokážu ležet v SUV a sedět v kombiku. Naučil jsem se totiž ovládat nastavení sedačky. Byla to fuška, ale stálo to za to :-)
Avatar - xxc
16. 7. 2022 09:03
Re: Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
Ja v každom kombi sedieť nedokážem, väčšinou je nízka strecha 🙂 predsa len suv bývajú vyššie, aj keď generalizovať sa nedá
16. 7. 2022 09:20
Re: Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
tak potom máš 198:)
Avatar - xxc
16. 7. 2022 10:05
Re: Re: Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
Ani nie, práveže som nízky, ale to, čo predvádzajú automobilky, je niekedy neuveriteľné. Existujú nejaké zásady ergonómie, popísaný je správny posed za volantom a aj tak mám hlavu v streche :-) to je podľa mňa tiež nemalý dôvod obľuby suv
16. 7. 2022 10:40
Re: Re: Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
Tak správně máš mít sedačku co nejníž, ale samozřejmě, abys viděl. Kdybys měl dva metry, tak bych to chápal. To já byl spíš zklamaný v SUV, že ačkoliv to vypadá, že se bude sedět jako na židli, je to prakticky totéž co v sedanu. I když tak to má asi správně být. V dodávce sedím jak na židli. A občas z toho dost bolí tělo.
Avatar - speedfred
16. 7. 2022 10:55
Re: Re: Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
On buďto nevie sedieť v aute alebo má postavu nejakého trolohobita.
Nech si kúpi Karosu a tam sa môže aj postaviť za volantom.
Avatar - xxc
16. 7. 2022 11:27
Re: Re: Re: Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogant
Sedačku nemám mať čo najnižšie, sedačku mám tak, aby som mal podopreté kolená a vedel dobre ovládať pedále. Doma tiež nesedím na zemi so stoličkou čo najnižšie. Samozrejme, keď autom bežne jazdím a nepretekám. Sedačka až taký problém nie je, horšie je, keď v nízkych autách nútia jazdiť vodičov zaklonených a to nemám rád a nie je to ani ergonomické, ani zdravé. Viac ani nemá cenu komentovať, auto má byť pre všetkých, aj toho trolohobita má zvládnuť. Pokiaľ to časom chcú predávať napr. cez internet.
16. 7. 2022 12:45
Re: Re: Re: Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogant
spíš bych to viděl na individuální ergonomické nedostatky, než že by nutně muselo být SUV lepší než osobák...
Avatar - xxc
16. 7. 2022 14:46
Re: Re: Re: Re: Re: Re: nazval si to nevhodne a zbytočne aro
Stačí na to pozrieť lepšie a trošku rozmýšľať. Také subjektívne laické hodnotenie máme vyššie 🙂
Avatar - speedfred
16. 7. 2022 07:39
Re: nazval si to nevhodne a zbytočne arogantne
Ja si tu rád prečítam takéto rozbory v osobnosti aby som vôbec vedel čo som za človeka podľa obsahu garáže.😀😀😀
16. 7. 2022 05:56
Re: Opravdu..
Pro mě je znakem idiocie takovéto vyjádření. Škoda mluvit, jen se vždy děsím, aby některý z podobných pindalů nedostal důležitou funkci.
16. 7. 2022 07:56
Re: Opravdu..
idiocie je nevidět potřeby ostatních...

C All terain bržděný přívěs 1800kg
GLC 2,5t
Kodiaq 2,2-2,5t
X3 2-2,6t
17. 7. 2022 09:01
Re: Opravdu..
vetsina tech SUV zadnou kouli nema, takze zadnej karavan nebo lod, ani vozejcek netahaj
podobne vetsina tech SUV nikdy nevyjela ani na polnacku

znakem idiocie je koupit si neco jen proto, ze to maj ostatni a je to v mode
samozrejme, sou lidi, pro ktery je SUV to pravy orechovy, ty na mysli nemam a tem se omlouvam,
ale aby silnice byla zaplaveny tretinou SUV, to mi hlava nebere, navic kdyz vsichni vedi, ze provoz vysoky a tezky kozy je drazsi a pak breci jak maj hluboko do kapsy a ze benzin je o par korun drazsi

par znamejch co hodne jezdi a muzou si mnohe dovoilit se uz davno vratili treba k temhle allterainum, allroadum, alltrackum...
17. 7. 2022 10:11
Re: Opravdu..
jsem silně proti SUV, ano, ve většině případů je to móda
ale nemyslím si, že by nějaká forma Allroadu byla o moc levnější na provoz, než stejně velké SUV, velký rozdíl to není, hlavně v naftě
bohužel už je to dnes tak, že X5ka stojí téměř totéž co pětka touring... spotřeba plus minus litr... při tom nájezdu, co ty auta většinou udělají, to není nic podstatného

a představa že někdo s Allroadem jezdí do terénu víc... je to stejná image-ovka akorát
Avatar - Machýrek
16. 7. 2022 08:56
Mercedes V All-Terrain
Tohle auto není pro mě, potřebuji MB V all-terrain. Tak co Mercedesi? Bude někdy?
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Machýrek
16. 7. 2022 09:46
Re: Mercedes V All-Terrain
Jj úpravy od třetích stran jsou asi jediná cesta.
16. 7. 2022 09:54
Re: Mercedes V All-Terrain
však toho Travelera máš taky vylepšovanýho ne?
Avatar - Machýrek
16. 7. 2022 12:26
Re: Mercedes V All-Terrain
Přesně tak. Ale ty dodatečný úpravy mi vždy přinesly spíš strarosti.
Když mi na Travelleru odešel setrvák, tak se muselo tejden čekat na dodání speciálního z Francie a to borci v servisu dva dny řešili z Peugeotem, kterej konkrétní tam patří, protože nikde v dokumentaci ani v systému to nešlo najít.
Nebo třeba dodatečně načipovaná Q7 mě pak na opravách stála 170k, protože jak jsem se všema závodil, patrně jsem tím na motoru a převodovce dojebal pár věcí…
Raději bych to měl přímo od výrobce.
16. 7. 2022 12:47
Re: Mercedes V All-Terrain
Tak to já jsem zase typ, co rád všechno zblastlí a nenechá kámen na kameni:) A problémy zatím - musím zaklepat - nebyly. 50-60 koní navíc a nebyl problém.
Avatar - Machýrek
16. 7. 2022 14:43
Re: Mercedes V All-Terrain
Na to nemám nervy :-)
18. 7. 2022 08:57
4Matic
....systém pohonu všech kol 4Matic (pro modely All-Terrain součást standardní výbavy), který dokáže posílat až 45 % hnací síly na přední nápravu a až 55 % na nápravu zadní....

Zjevně to takhle s tím "až" být nemůže. Kdyby například předek dostal jen 30% a zadek dle textu nemůže mít víc než 55 %, kam by se ztratilo do stovky zbývajících 15 % ?
Rozbalit vlákno
0