Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Baterie zlevňují, lithium zlevňuje, elektromobilům se ale pořád moc nechce

Cena kilowatthodiny u li-ion akumulátoru za posledních deset let klesla více než sedminásobně. Přesto se elektromobily ekonomicky ani tak nedostávají na dohled uživatelsky příjemnějším konkurentům se spalovacími motory.
Zpět na článek
29. 11. 2023 09:17
29. 11. 2023 09:41
29. 11. 2023 14:25
29. 11. 2023 14:36
29. 11. 2023 20:16
29. 11. 2023 09:52
29. 11. 2023 14:48
29. 11. 2023 16:13
Avatar - Franta Dobro
29. 11. 2023 09:15
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - KANKUNEN
29. 11. 2023 09:26
Re: Oblíbená mantra
Redakce, opravdu tady potřebuje mít takového šaška? Váš Petr Čížek.
29. 11. 2023 09:30
Re: Oblíbená mantra
Proti takovému c*oc*otu se dá bránit jen ověřením přes bankovní identitu a následným zabanováním. Jenže to by vyžadovalo investice a redakce je chudá.
Avatar - Barrichello
29. 11. 2023 10:59
Re: Oblíbená mantra
Jsi nahlášen, multinickový fejku Hammuno :-) Kolikátý máš ted aktivovaný nick? 17 958 nebo 20 311? :-) :-) :-)
Avatar - del42sa
30. 11. 2023 16:12
Re: Oblíbená mantra
https://www.autoforum.cz/…i-vsechno-zmeni/

Šéf Stellantisu říká, že firma je připravena vrátit se ke spalovacím autům, jedno politické rozhodnutí vše změní


:yes: :yes: :yes:

tomu říkám zajímavý obrat
30. 11. 2023 19:25
Re: Oblíbená mantra
Dnes automotiv svet žije jiným odkazem
https://www.tesla.com/cybertruck
Avatar - del42sa
1. 12. 2023 07:31
Re: Oblíbená mantra
Nadešel den D, namísto vylodění spojeneckých vojsk v Normandii ovšem budeme moci v nočních hodinách sledovat slavnostní předání vůbec prvních produkčních Tesel Cybertruck. Jde nicméně o pouhé divadlo, které má zřejmě uchlácholit investory a fanoušky značky, že se alespoň něco pozitivního děje. Ve středu dění totiž bude pouhých deset aut, jichž se navíc nedočkají regulérní zákazníci. Místo toho je Tesla předá svým zaměstnancům, kteří za elektrický pick-up ani nemuseli platit. Mají jej pouze zapůjčený, neboť je třeba odladit spoustu zbývajících problémů


:D :D :D :D takže jdeš do něj, jako ukázkovej fanatik :yes:
1. 12. 2023 09:39
Re: Oblíbená mantra
Kouknul jsem se. Trochu jine nez u klasických automobilek.
Jiste Tesla muzes ignorovat. Ignoruje ji krome clickbait nadpisu i auto.cz.
Ale aktualne je to top co v automotiv sledovat. Udávají smer, kdo se chce orientovat nemuze Tesla ignorovat.
29. 11. 2023 09:17
Preco by mali
Mne to zlacnovanie nedava zmysel. Koli ev podstatne zdrazili ice, takze aspon maju z coho davat zlavy a aj tak fajne zarobia, ev nevyzeraju potom take drahe. A aj keby boli ev lacnejsie predajom to vyrazne nepomoze. Stale tie parametre su slabe a dobijacia siet zalostna. A hlavne, mozno by dotacie stratili vyznam a to by politici prisli o jednoduchy/rozumej bez prace/nastroj na boj za zelensiu planetu.
Rozbalit vlákno
0
29. 11. 2023 09:36
Nehodlam se dale zapojovat
Do zdejsich flejmu, ktere zapaluje redakce hned uvodnikem.

"Přesto se elektromobily ekonomicky ani tak nedostávají na dohled uživatelsky příjemnějším konkurentům se spalovacími motory." :no:

Muj elektromobil ma velmi nizke TCO a setrim desetitisice rocne ve srovnani s mym predchozim fosilem.
A je obzvlast v zime, kdyz si ho vytopim predem a nemusim ani skrabat okna mnohem, mnohem uzivatelsky prijemnejsi.
To, ze nemusim dychat smrad studenyho motoru (na ktery nevyzraje ani zmirnena EU7) je skoda slov.

HOWGH
Rozbalit vlákno
59
29. 11. 2023 09:40
Re: Nehodlam se dale zapojovat
LOL ale opravdu. To nemusím ani v P406 r.v. 1996 a v Priusu už vůbec ne. Jmenuje se to Remote Engine Start.
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 10:55
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Není legální stát na místě s nastartovaným motorem :no: ;-)
29. 11. 2023 11:08
Re: Nehodlam se dale zapojovat
:-[] :-[] :-[] :-[]
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 11:13
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Směj se, jak chceš, je to pravda. A upřímě u některých diesedezolátů (kteří touto nemocí trpí nejvíc) je to skoro o přesdržku :-[]
29. 11. 2023 11:19
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Bohužel, ale dnes už opravdu musím říct bohužel, nemám dieslová auta. Dřív jsem ty diesel desoláty právě nesnášel. Chování zdejších elektrofanatických ekodobytků mě přivedlo k myšlence, že si pořádný čmoudící diesel musím pořídit a čmoudit s ním pro radost.
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 11:26
Re: Nehodlam se dale zapojovat
tak třeba tady: https://zpravy.aktualne.cz/…24be41ad553a49d/
Zákon o provozu na pozemních komunikacích říká: "Řidič nesmí obtěžovat ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích ani jiné osoby zejména nadměrným hlukem, znečišťováním ovzduší, rozstřikováním kaluží, bláta nebo zbytečným ponecháním motoru stojícího vozidla v chodu." Delší stání se motorem na volnoběh je tedy výslovně zakázáno.
"Na místě může policie za porušení tohoto předpisu udělit pokutu až 2000 korun, ve správním řízení se pak postih pohybuje ve výši 1500 až 2500 korun," varuje tisková mluvčí Ministerstva dopravy Lenka Rezková.
Podobné předpisy platí i v okolních zemích. "V Rakousku se běžně pokuty za takový přestupek pohybují mezi 75 až 150 eury (tedy asi 1900 až 3800 korunami, pozn. aut.)," upřesňuje právník rakouského autoklubu ÖAMTC Alexander Letitzki. Jedná se přitom o obecné porušení zákona, které může znamenat postih dosahující až pěti tisíc eur.
29. 11. 2023 11:41
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Chyť mě když to dokážeš. :-! :-! :-! :-[] :-[] :-[] :-[]
Jo a jak vlastně chceš toto vymáhat když se to děje na vlastním pozemku, kde Zákon co uvádíš neplatí?
29. 11. 2023 21:45
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Přesně tak, mám to stejně. :-)
Avatar - JirkaVejrazka
29. 11. 2023 11:30
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Kazda spolecnost musi mit sveho obecniho blba ;-)
29. 11. 2023 11:36
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Tak jsem ten dálkáč zmáčkul, už čmoudíme :-[] :-[] :-[] :-[]
29. 11. 2023 11:59
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Tak to asi není úplně ideální řešení. ;-\
29. 11. 2023 21:27
Re: Nehodlam se dale zapojovat
:-[] :yes:
Avatar - Barrichello
29. 11. 2023 11:30
Re: Nehodlam se dale zapojovat
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Než přijede první policajt s jejich rychlostí, bude 99,9% lidí dávno v čudu
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 12:52
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Taky může jít kolem, nicméně nemyslím si, že by cokoliv řešil, bude to nejspíš stejný diesedezolát volící Bureše jako onen přestupce. :no: :-!
29. 11. 2023 13:10
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Ahahahahaha jít kolem policajt tady, v Jablonci nad Nisou LOOOOOL
Bureše si vol sám, budeš to mít s Pávkem do tandemu ahahahahahaha.
Avatar - Barrichello
29. 11. 2023 13:31
Re: Nehodlam se dale zapojovat
V horních kotěhůlkách jít kolem policajta neviděli tak posledních 25 let :-)
29. 11. 2023 10:18
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Ono nejen spalovaci auta, ale i stránky o autech pomalu umírají.
Svet uz je jinde. Par stariku tady je potreba udržet pomoci kontroverze😀
29. 11. 2023 10:19
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Ještě větší pablb než jsme si uměli představit.
29. 11. 2023 10:25
Re: Nehodlam se dale zapojovat
No obcas teda zaperli 🤣
29. 11. 2023 10:28
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Doporučuji rozhovor se šéfredaktorem sveta motoru.
O umírání auto časopisu a o tom ze musi psat spatne o EV protoze to čtenáři chteji mluvi docela otevřene.
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 10:58
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Většina Čechů jsou dieseldezoláti. 35% chce vlit Bureše a Pitomio už je na druhém místě... Národ lokajů a služek v ryzí podobě :D .
Avatar - Barrichello
29. 11. 2023 11:34
Re: Nehodlam se dale zapojovat
A co ti co volí Bureše a Tomia a diesel nemaj? To ti nějak nezapadá do škatulky :-) :-) :-)
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 20:40
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Nemaj, ale určitě by ho mít chtěli :D :D
Avatar - Barrichello
30. 11. 2023 13:17
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Proč jako? Jízda s moderním dieslem je nákladově dražší jak s benzínem, o LPG vůbec nemluvě :-)
A nejde jen o spotřebu ale i o servis.

Benzín z roku 2023 stále nemusí mít turbo, dpf, přímý vstřik, nemusí se do toho lejt longlife vody s výměnou po 30 tis km = karbon všude už mezi 80-120 tis km, a další perly co maj moderní sazomety. :-)
30. 11. 2023 17:35
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Nepleť. Aspoň 90% benzínov má turbo, o niečo, ale predsa len vyššiu spotrebu ako diesel, ani rozdiel v cene dieslových a benzínových áut už nie je taký markantný. Čo píšeš o karbóne alebo oleji u niekoho môže byť pravda, u mnohých nie. Turbobenzíny tiež nemusia byť a nie sú na 100% spoľahlivé, takže o nákladoch to je skôr len tvoj názor, nie fakt.
Avatar - Barrichello
30. 11. 2023 22:56
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Každýho boj co si koupí, stále jde koupit atmosféra bez turba. I fungl nová.
Avatar - twistedTSD
29. 11. 2023 12:39
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Jak to souvisí s ICE?
Avatar - lyon667
29. 11. 2023 12:35
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Co je na tom, že čtenáři chtějí realitu, a ne politické a marketingové kecy?
29. 11. 2023 13:00
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Maly priklad.
Tesla Y se nejspis stane nejprodávanější auto planety roku 2023.

Je na auto.cz test?
30. 11. 2023 17:38
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Nerozumiem, čo to má spoločné s preferenciami a záujmom našincov? Ľudstvo nie je globálne stádo, to máš mylný pohľad. To, že je niečo v globále najžiadanejšie predsa neznamená, že je to najlepšie a najzaujímavejšie pre všetkých.
Avatar - KANKUNEN
29. 11. 2023 10:32
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Máš pravdu, mladí už nemají auta jako symbol. Plakáty nad postel nevěší.
29. 11. 2023 10:37
Re: Nehodlam se dale zapojovat
A proč tedy pořád lezeš mezi ty ubohý staříky na umírající stránky o autech, když je svět už jinde, ty náš velký vizionáři?
29. 11. 2023 10:41
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Chce nás vzdělat, vychovat, převychovat a machrovat, jaký je progresivista. Chudák.
29. 11. 2023 10:47
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Protoze mam auta rad.
Avatar - Barrichello
29. 11. 2023 11:32
Re: Nehodlam se dale zapojovat
HAHAHA, vtip roku :-) :-) :-) :-)
Avatar - twistedTSD
29. 11. 2023 12:39
Re: Nehodlam se dale zapojovat
:D :D :D :D
29. 11. 2023 21:50
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Tak ten byl dobrej! :-[] :-[] :-[] :yes:
29. 11. 2023 11:04
Re: Nehodlam se dale zapojovat
To je pravda. Z aut se pomalu stává "bezejmenné" spotřební zboží a procento populace, které je schopno pochopit technické záležitosti, klesá rychle dolů. Weby a časopisy o autech čeká složitá budoucnost.
Ale tak jako existují ti, kteří dnes chovají koně, budou i za 100 let existovat ti, kteří mají rádi "vůni benzínu" a radost z jízdy i ovládání auta.
Avatar - Barrichello
29. 11. 2023 11:31
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Svět je tam kde je, na silnicích je 99,8% aut se spalovacím motorem.

jediný kdo je jinde jste Vy - zelená úderka a sekta elektrofanatiků :-)
Avatar - twistedTSD
29. 11. 2023 12:38
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Tak hlavně, že máš potřebu sem pořád chodit vysírat ty
29. 11. 2023 10:18
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Pri fosile si si mal priplatit za vyhrievanie skiel a nemusis nic skrabat. A nehovor mi, ze nemas garaz?
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 11:00
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Skel? U jakých aut je možné připlatit vyhřívání bočních oken?
29. 11. 2023 11:32
Re: Re: Nehodlam se dale zapojovat
Kto hovori o bocnych :-D
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 12:56
Re: Re: Nehodlam se dale zapojovat
Narážím na tel plurál. Zadní má snad každé auto ve standardu... ;-)
Avatar - Mokrous
29. 11. 2023 21:45
Re: Nehodlam se dale zapojovat
No, hochu, dneska mi trvalo skoro čtvrt hodiny odjet z parkoviště a to mám funglovku s přídavným vytápěním spirálou v klimě a výhřev skla fólií.
Jenže když máš 12 čísel na autě a všechno je dokonale přimrzlý a potřebuješ otevřít přední i zadní vrata i kufr a nejde se prosekat ke škvíře mezi střechou a zadníma dveřma atd...

Dneska bych snad bral i to EV na jeden den. Trasa pod 100 km a to odmrazení byla teda zábava. Samozřejmě jsem ztratil škrabku, zapomněl smetáček a jako frajer bez rukavic.
Jak já byl dnes poprvé rád za výhřev volantu :D
Avatar - JirkaVejrazka
29. 11. 2023 10:23
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Jojo, podobne "kvalitni" je clanek o vodikovem tahaci od Mercedesu. Tam uz se autor nekontroluje vubec a je to cista nenavist k cemukoli novemu. Podepsano "redakce AUTO.cz" - jen v textu je nejake jmeno.
29. 11. 2023 10:24
Re: Nehodlam se dale zapojovat
No ale to je ze strany ACZ jen pouhe konstatovani faktu, ze se ti realita nelibi je tvuj problem. :D Az budou EV cenove o pulku levnejsi nez ted, tak se muzeme bavit. Do te doby je volba jasna.
29. 11. 2023 10:56
Re: Nehodlam se dale zapojovat
A) Jaké máš, respektive jaké očekáváš TCO v Kč/km?
B) Vytopit předem lze i spalovací auto. Buď nezávislým topením, nebo elektrickým ohřevem bloku motoru či chladicí kapaliny.
C) Smrad studeného motoru souhlas. Mně docela dost překvapuje, jak moderní motory (Euro6) po studeném startu docela dost smrdí, někdy dokonce i nespáleným benzínem. Nejlepší (=nejméně smradlavý) studený start jsem měl u Fabie z roku 2005.
Avatar - Barrichello
29. 11. 2023 11:29
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Taky nemusí škrábat okna, ty boční moc nenamrzaj a na čelní stačí dát večer folii.... letos sem ještě neskrábal ani jednou :-) :-) :-)
A nemusím mít EV.

Jo a vytopit si vnitřek umím taky, jmenuje se to dálkový start, v zimě to automaticky pouští vyhřívání sedačky, volant a když si nastavíš topení i to.
A ještě existuje nezávislé topení a garáž :-)

To sou vymoženosti co :-)
Avatar - Mokrous
29. 11. 2023 22:15
Re: Nehodlam se dale zapojovat
No, někdy se to sejde a na pár minut máš zábavu... Viz já vejš.
I když je to nový auto se vším možným, tak remote start to nemá a nezávislý jsem kvůli pár podobným dnům nepřiplácel. Folie nepoužívám a garáž nemám.
A přes noc to prostě vyšlo. Mokro krásně zmrzlo na celým autě a na to namrzal postupně i sníh přes 10 centimetrů. Do dopoledne luxusní iglú kolem celýho auta a bylo to.

Ale v 99% času nemám problém a i v zimě se dá fungovat v pohodě. Ono je často jen mokro a nad nulou, nebo naopak sucho a holomráz, nebo nachumelí na suchý a zmrzlý auto a to taky nevadí. Nejhorší je, když mrzne a chumelí a ty odstavíš teplý auto venku a nebo přejde déšť a následná ledovka do sněžení a mrazů. To pak stojí ty starty za prd. Jinak je to pohoda.
Když máš topnou spirálu ve ventilaci a výhřev všeho, tak ani nevíš, že je zima.
Avatar - Barrichello
30. 11. 2023 13:20
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Já mam remote start taky jen na Chargeru, ale já v zimě taky ničím jiným nejezdím, pokud je teda sníh, nasoleno atd.

Pokud je +10 a sluníčko a sucho, tak jezdím všim samozřejmě. Pokud teda něco není na servisu.

Dřív sem taky škrábal, ale už na to jebu, maximálně odmetu sníh když napadá a ta folie se fakt vyplatí. Doporučuju.
30. 11. 2023 13:51
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Patlat se s mokrou fólii a cpát si namrzlou fólii do auta za komfortní fakt nepovažuju..
Avatar - Barrichello
30. 11. 2023 14:23
Re: Nehodlam se dale zapojovat
večer jí tam dam sucho, ráno jí oklepu a hodím před zadní sedačky nebo do kufru. Když je mokrá moc, nechám jí uschnout doma. Lidi dřív používaly i kartony, ale ta stříbrná folie je lepší.

No problém :-)
30. 11. 2023 14:40
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Rano oklepes? Jako tu namrazu na ni?..
Házet namrzlou fólii do interiéru kde rozmrzne a teče z ni voda je teda fakt super….
30. 11. 2023 17:48
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Hľadáš problém tam, kde nie je.
Avatar - Barrichello
30. 11. 2023 22:53
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Samozřejmě, ta námraza logicky na té folii nedrží
Víš vůbec jak to vypadá?
https://www.autodoplnky-prodej.cz/…m-aluminium.html

to není igelit
1. 12. 2023 09:35
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Tak to je asi nejaka super spesl. Protoze normalne tyhle folie namrzlou stejne jako sklo a stejne to na nich drzi. Takze mas ciste sklo, ale mokrou fólii v aute.
Avatar - Mokrous
30. 11. 2023 17:52
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Já na doplňky k autu peču. Vím, že to občas někdo na parkovišti má. Ale já jezdím nepravidelně a jen jedním autem. Nebaví mě cokoli kupovat, sledovat a pravidelně instalovat a deinstalovat atd... Tentokrát nic odmetat nešlo. Prostě to bylo iglú. Tvrdý a kompaktní obal celýho auta a já potřeboval na zadní sedačky i nakládat do kufru.
I s tou fólií bych měl problém otevřít dveře a kufr a musel bych škrábat boční okna atd...
Ve finále to přední sklo jsem měl nejsnazší díky výhřevu. Jen jsem musel prosekat kraje u střechy, sloupků a kapoty a pak to šlo celý dolů samo. Na tenhle brutus by fakt ani ta fólie nepomohla. Ta je dobrá na ty tenký námrazy, ale ty mě netrápí. To rozpustím během chviličky. A s mým stylem bych měl tejden folii zbytečně na autě a pak jel a tak 5x dokola a jednou bych zapoměl a nebo nestihl a jako napotvoru by to omrzlo a zapadalo.
29. 11. 2023 21:24
Re: Nehodlam se dale zapojovat
Tak prima, strč si ho třeba do pr..le, to by ti mohlo být ještě příjemnější! :-[]
29. 11. 2023 09:41
Zisk / ztráta
Současné elektromobily jsou vyráběné s velkou ztrátou (která se dotuje jak to jde = z prodeje zdražených "normálních" aut, z dotací na vývoj, z dotací na koupi,...). Prostě teď čekáme jak bude fungovat Čína ohledně výroby a dovozu do Evropy (EU automobilky končí...) a jak dokáže (asi jako první) stáhnout výrobní cenu pod prodejní. Případně co vymyslí Elon = jestli vytvoří takový tlak na produktivitu a nízkou kvalitu, že bude Tesla konkurenceschopná.
Rozbalit vlákno
6
29. 11. 2023 10:02
Re: Zisk / ztráta
Odvážně tvrzeni v dobe kdy Tesla jede zisk…
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 11:10
Re: Zisk / ztráta
Protože Tesla vyrábí dost jinak. Tesla 3 je Ford T dnešní doby, proto může být o x set tisíc levnější. Tesla šetří jak na autě jako takovém, tak na výrobním procesu. Šetří i na páčkách stěračů. Než aby tam dali HUD, tak radši členům Tesla sekty vsugerují, že není potřeba... Cokoliv je drahé (třeba lidar), to se snaží Tesla vyřešit jinak..

Na druhou stranu má Tesla 3 nově laminovaná okna i vzadu, konečně vyladěný podvozek a oproti modelu Y (který je ZATÍM dost hrozný) hlučnost nižší o 6 (6!!!!) decibelů (to je obrovský rozdíl), takže jo, zlepšují se rychleji, než bych čekal...
29. 11. 2023 14:25
Re: Zisk / ztráta
Tesla nešetří. Nová TM3 má tak bytelný a rozhodně ne levný podvozek. Celkově se na interiéru nešetřilo. Zvukovou aparaturu má jen málo automobilů tak dobrou. Už základní model má 9 reproduktorů a subwoofer, LR pak 17 reproduktorů a 2 subwoofery. Tak schválně, který auto má 17+2 a stojí 1,25 milionu?

Na páčkách Tesla nešetří. Je to další ujetá muskovina. Páčky pod volant stojí *** nula nic. HUD nemají ani mnohem dražší EV a nebo za tučný příplatek. Opět, HUD je levný, ale Tesla resp Musk to neuznává. Nemá ho ani v drahém TMS nebo TMX a tam by se pár tisíc ztratilo jak nic.

Obecně platí, že co je drahé, to tam paradoxně je a co chybí a mělo by tam být, to je levné. Nejde o prachy, ale o praštěné nápady, protože nakonec vždy rozhoduje Musk. Proto na absenci nějakých prvků pyskují zákazníci, protože vědí, že by to nic nestálo.
29. 11. 2023 14:36
Re: Zisk / ztráta
Naprostý souhlas. Že má Tesla výborný podvozek potvrdí každý servisák, který ho viděl. Že má Tesla super Audio potvrdí každý, kdo ho slyšel. A zbytek je taky pravda, včetně toho že ten hnusnej šulin do toho pořád nějak hází vidle.
29. 11. 2023 20:16
Re: Zisk / ztráta
Ten "hnusnej šulin" to ale celé vybudoval. To se mu musí nechat. Ať je jaký chce, tak od píky vytvořil regulérní velkou automobilku. Za méně jak deset let vyrostla Tesla tak rychle, že 2023 bude skoro dvoumiliónový. To prozatím nedokázal nikdo. Ani pazgřivci v Číně, kde mají mnohem lepší podmínky pro start než v USA. Osobně jsem Highland neřídil, ale třeba ten týpek z Akcelerace Electric nemá Tesly rád, ale Highland obecně chválil a s tlačítkama místo páček neměl problém a to ani na kruháči - ukazuje to přímo ve videu jak točí volantem a jak mu krásně do ruka padne místo, kde jsou "blinkry" umístěné.
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2023 15:27
Re: Zisk / ztráta
Protože Musk je pošuk a tvoří vozidlo do půjčovny autonomních vozidel. Tomu ten interiér, kde je sotva volant a pedály, přesně odpovídá... (včetně elektricky nastavitelných výdechů klimatizace a pod.). Akorát pochybuju, že se té autonomie model 3 dočká, i kdyby ho ještě pětkrát faceliftovali...
29. 11. 2023 09:52
Jak jinak
Pozéři, nadšenci už nakoupili a ostatní umí počítat.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - eLzyx
29. 11. 2023 14:48
Re: Jak jinak
a co když umí počítat i ti pozéři a nadšenci?
29. 11. 2023 16:13
Re: Jak jinak
Ano je zlomek lidí, kterým to může dávat smysl. Ale jejich počet je velmi omezen.
29. 11. 2023 12:34
nákupy fungují jinak
To si jako fakt myslíte, že baterkárna nakupuje lithium každý den na druhej den. Jsou nasmlouvané odběry na nějakou cenu na měsíce až roky dopředu. Navíc baterie fakt neobsahuje pouze lithium. Cena kadmia roste, cena niklu je spíše vyšší, mangan stojí stejně.
Rozbalit vlákno
0
30. 11. 2023 01:58
Nejvyšší čas vzít rozum do hrsti!
https://www.newstream.cz/…atickem-tryzneni#…
:-O
Rozbalit vlákno
0