Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nezničitelná Toyota Tundra s osmiválcem míří k hranici 1,5 milionu kilometrů

Jistý Američan dokázal na japonském pick-upu pro severoamerický trh nakroutit téměř 1,5 milionu kilometrů. S předchozí generací přitom zvládl ještě o něco více.
Zpět na článek
4. 1. 2024 16:30
4. 1. 2024 23:39
5. 1. 2024 01:13
5. 1. 2024 07:15
5. 1. 2024 07:26
5. 1. 2024 07:38
5. 1. 2024 10:20
5. 1. 2024 15:41
5. 1. 2024 18:23
5. 1. 2024 19:19
5. 1. 2024 19:44
5. 1. 2024 21:10
10. 1. 2024 14:00
Avatar - Barrichello
4. 1. 2024 10:43
800 000 km na Lincoln Towncar V8
no a co, kámošův kamarád co žije v USA má na Lincolnu TownCar 800 000 km, na na Fordu Expedition 650 000 km, oboje má původní motory.
Rozbalit vlákno
4
4. 1. 2024 13:30
Re: 800 000 km na Lincoln Towncar V8
No ale tady se píše o téměř dvojnásobku. Kdyby jsi napsal 2M km, tak to beru ;-)

Dodnes nemůžu zapomenout na patagonský speciál Topgearu, kde měl Richard starého Mustanga V8 a jako jediný měl s motorem problémy. ;-)
Avatar - Barrichello
4. 1. 2024 13:49
Re: 800 000 km na Lincoln Towncar V8
Ono záelží co s tím motrem kdo dělal víš.

Ono když to někdo opravoval, spadly mu do motoru 3 matičky a nevšiml si toho, tak ten motr už bez genrálky celého motoru (v čr cca 90-150 tis kč u V8 - pokud si to neděláš sám) už ten motor nikdy nebude šlapat jak má.
A další podobné story jako uvařené V12 od Jaguaru které už nikdy nefungují tak jak V12 co nebyl uvařen atd atd.

Optej se na to pár mechaniků....
4. 1. 2024 16:16
Re: 800 000 km na Lincoln Towncar V8
Jsem zvědav, jak na tom budou s životností nové motory od Toyoty, t.j. 2.4/3.4 turbo. Předchozí V8 je opravdu nesmrtelný motor. Sice milion mil je trochu extrém, ale 300-400 tis. je normál.
U těch Fordů už to neplatí, od přechodu na turba je to celkem bída.
Věřím, že Toyota vyrobila nové kvalitní motory další generace, ale na odpověď si budeme muset chvíli počkat.
Avatar - wakantanka
5. 1. 2024 09:12
Re: 800 000 km na Lincoln Towncar V8
A to znamená čo? Pred 20 rokmi kamoš ťahal autá z Nemecka a prišiel mu pod ruky Passat B5,5 1,9 TDI čo mal 850 tisíc km s pôvodným motorom, turbom, čerpadlom aj vstrekami. Komplet doložená história z autoriz. servisu. Jedine niektoré miesta v interiéri niesli známky opotrebenia, inak nič.
4. 1. 2024 12:11
benzinak kluci benzinak
vsimli ste si toho?
a vy ste cpali chrochta i do fabie
Rozbalit vlákno
4
Avatar - KANKUNEN
4. 1. 2024 12:48
Re: benzinak kluci benzinak
Toptene, jestli chceš ať motor vydrží, použiješ nafťák. Tundra to odjezdila po prázdnu, kamiony a traktory to zvládají i se zátěží.
4. 1. 2024 12:51
Re: benzinak kluci benzinak
nenarazim na vydrz, ale na to, ze takhle velky auto je benzinak a najizdi tak velkou porci kilometru
a u nas dunihlavove kvici, ze naftak neni v polovicni nebo tretinovy fabii
4. 1. 2024 13:24
Re: benzinak kluci benzinak
Kde vidíš kvičení kvůli absenci nafťáku ve Fabii?
6. 1. 2024 09:33
Re: benzinak kluci benzinak
kdyz pred 5 lety fabia skoncil s chrochtem, kvikotu po ceskych luzich a hajich bylo neurekom
4. 1. 2024 16:30
Ideal
Idealne auto na dialnice... :-O
Rozbalit vlákno
0
4. 1. 2024 16:43
No to je toho,...
...za chvili se tady objevit DonVito a rekne Vam,jak Tesla odjezdila taky to samy...;) S 15 motory a 6 bateriemi,ale odjezdila!
Rozbalit vlákno
4
4. 1. 2024 17:42
Re: No to je toho,...
Na takovehle clanky EV labuznici neklikaji :D
Avatar - apoho
4. 1. 2024 20:57
Re: No to je toho,...
dokonce i Franta Dobro alias Frnda Dobro se zatím nevyjádřil :-[]
Avatar - Barrichello
5. 1. 2024 00:30
Re: No to je toho,...
ještě se nerozhodl jestli je žena nebo muž a jestli má použít nick Franta Zlo nebo Lenka Čížková :-)
Avatar - Barrichello
5. 1. 2024 00:31
Re: No to je toho,...
soudruh Donviták dokonce tvrdí, jak EV plečky vydrží dýl jak spalováky, sem zvěda na tu 60 let starou Teslu, jak bude drandit :-) :-) :-) :-) :-)
4. 1. 2024 23:39
3 mil. Km
Tak nějak nevím? 520 km denně každý den 16 let? Kam asi jezdil?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 01:13
Nevieme
V článku som nenašiel, či jazdil naložený, alebo prázdny, KANKUNEN (predpokladám) niekde čítal, že jazdil s Tundrou prázdny. Ostatné údaje sú dohľadateľné a urobíme radosť tým, čo sa dožadujú porovnania s EV-čkom a hodím sem údaje o TM3 LR:

Čas
*****
- Toyota strávi v servise (x4hod.) a tankovaním (x10min.) 711 hodín, ak tankuje vždy pri rozsvietení kontrolky
- Tesla strávi nabíjaním 1165 hod. ak jazdí v cykle 80-10, rozdiel je teda 454 hod. za 10 rokov,
t.j. cca 1 prac. týždeň ročne v neprospech Tesly

Peniaze
**********
- Toyota má N na pravidelný servis (t.j. bez opravy prevodovky a alternátora uvedených v texte) a tankovanie cca $189.571
- Tesla má N na nabíjanie cca $73.350,
odhadovaný rozdiel je teda cca $116.221 v prospech Tesly

Vydrží?
********
Dobrá otázka je, či Tesla Model 3 LR vydrží takú porciu km, nenašiel som takú, čo má porovnateľné km, ale s istotou vieme povedať, že po svete jazdia TM3, ktoré odjazdili viac ako 500.000 km a keby EV-čkar menil auto každé 3 roky / 500.000 km, tak ho to cenovo vyjde podobne. Vlastne nie, stále by bol v zisku cca $45.000.

Baví ma, ako sa petrolheadi v rôznych diskusiách tvária, že porcia 1 mil. km je všedná a že na 1,5 mil. chlap len trochu dlhšie posedel v aute. Nie chlapci, tento rekord nie je norma, ktorú dáš aj Ty, to ani náhodou, z 1,5 miliardy všetkých áut na prstoch rúk spočítame tie, ktoré dali 1,5 mil. km. Norma a priemer populácie je menej ako štvrtina, takže nielen EV, ale ani tú super-cuper-duper káru, ktorú sedláš medzi rekordérmi veľmi pravdepodobne nenájdeš.
Rozbalit vlákno
21
5. 1. 2024 07:15
Re: Nevieme
Tak toto je totálne optimistický výpočet v prospech Tesly. Keď zoberieš, že nabijaš 10-80 %, prejdeš max 400 km, tzn že nabijaš 3750x a keď každé nabíjanie trvá 40 min, vychádza to 2500 hodín! Tzn 104 dní nonstop nabíjania!!
5. 1. 2024 07:26
Re: Nevieme
A nedalo mi to, tak som vyratal aj tankovanie Toyoty a nie je to 700 hodín, ale 150 hodín. A to je kuwa rozdiel oproti tvojim výpočtom.
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 07:38
Re: Nevieme
Chcelo by to vedieť čítať, počítať a trochu premýšľať.
- Je to presne naopak, výpočet je silne pesimistický v neprospech Tesly. Nabíjanie Tesly je postavené na reálnej prevádzke a počíta s tým, že ten chlap musí spať. A keď spí, tak sa ráno zobudí a má plnú. Neviem, či spí po moteloch, alebo jazdí z domu, oba scenáre umožňujú s trochou snahy nočné nabitie. Takže som počítal, že prejde 640 km denne a stačí mu nabíjať raz po dobu 30 min. (ale na zostávajúcich 200 km by mu stačila aj polovica času). Silný pesimizmus je aj v tom, že počítam s 30 min. nabíjania, ale chlap to môže spojiť s obedom, ktorý ako šofér Tundry potrebuje tiež. Ak by som mal byť silný optimista, tak poviem, že nabíjanie mu "zabije" nula minúť času a to číslo by bolo ďaleko bližšie realite ako mnou uvedených 1.165 hodín.
- Tankovanie Toyoty máš tiež zle, chýba Ti tam druhá polovica výpočtu. Musíš prečítať celú moju vetu, ktorá znie: "Toyota strávi v servise (x4hod.) a tankovaním (x10min.) 711 hodín, ak tankuje vždy pri rozsvietení kontrolky"
5. 1. 2024 08:43
Re: Re: Nevieme
Takže Toyota musí ísť do servisu a Tesla nie? Nebavme sa o tankovani a nabijani, lebo to nieje pointou článku. Ide o to, koľko km vydrží klasické auto a to žiadne el.auto nedá bez výmeny kľúčových častí, takže ten tvoj výpočet úspor v prospech Tesly je tiež úplne mimo.
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 10:24
Re: Re: Nevieme
Ja som v mojom texte vymenil 3 kusy TM3, aby som dosiahol to, čo chlapík rekordér a z môjho pohľadu je to predovšetkým o preferenciách, obe tie možnosti sú plne funkčné v realite a dajú sa pomerne dobre porovnať aj z prevádzkových a nákladových hľadísk. Ak mi tu už potrebuješ dokazovať, že môj výpočet je mimo a v prospech Tesly, tak nám tu určite predložíš vlastný, nech sa páči, rád sa na to mrknem.
5. 1. 2024 12:36
Re: Re: Re: Nevieme
O čom točíš? Keď kúpiš 3 Tesly po 50 000 a s najazdom 500 000 ich predáš za 5 000, tak len na tom si stratil 135 000!!!
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 12:46
Re: Re: Re: Nevieme
Toto je ten Tvoj výpočet nákladov a porovnanie s Tundrou? V tom prípade to dáva zmysel - všetko čo píšeš tak nejako do seba zapadá...
Avatar - Barrichello
5. 1. 2024 22:50
Re: Re: Re: Nevieme
SOUDRUHU!!!!!!!!
Která Tesla zvládne jezdit v roce 2070?????

S původním moteem a původní kabeláží, baterkama atd


Protože spalováky to běžně dávaj a spousta LIDÍ MÁ TKAOVÉTO VOZY DOMA.

BLBÝ CO, NEOSTALINISTICKY UTIPISTO!!!!!!!!!
5. 1. 2024 08:39
Re: Nevieme
Vzdy rikam, ze chci mit jako klienty EVckare...Moc toho neumi spocitat a jeste jim naseres do rukou a presvedcis je, ze je to cokolada.

Ale k veci: nejak v tom vypoctu nevidim naklady na 13 motoru a 3 baterie, ktere spotreboval ten Gemmingen na sve Tesle u nejakeho podobneho najezdu...To do sekce "Peniaze" nepatri? Motory a baterie dava Tesla zdarma ? :)
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 10:20
Re: Nevieme
Vidíš, aj na ľudí ako Ty som myslel, venoval im posledný odstavec a viem, som optimista, ak predpokladám, že to dočítajú až tam. Tak ešte raz - po svete behá 1,5 mld. spaľovákov a ak niektorý z nich prejde milión, tak o tom píšu vo všetkých novinách. Že práve Ty s Tvojou károu dosiahneš 1,5 mil. km je rovnako pravdepodobné, ako že vyhráš prvú cenu v Eurojackpote, 1:120 mil. Tak sa nám tu netvár, že to dávate so spaľovákmi bežne a neporovnávaj s tým nejakú Teslu, ktorá to - ako správne vravíš - dala s opakovanou výmenou všetkých podstatných častí. Keď tu bude po cestách behať 1,5 mld. EV-čiek a tie budú mať 100-150 kWh LFP baterky, tak bude nájazd 1,5 mil. km tak všedný, že o tom nebude hovoriť nikto.
5. 1. 2024 13:12
Re: Nevieme
Nikdo neříká, že běžně jezdí 1,5 mil., takže si ten poslední odstavec, klasický straw man argument, můžeš odpustit.
Jen píšu, že KDYŽ už takovou nálož někdo najede se spalovákem, pak k tomu nepotřebuje 13 motorů a 3 nádrže. Na rozdíl od EV.
Ad LPF: jistě. A až se vymyslí studená fúze, až se lidé naučí využívat červí díry, až…až bude Tobě, pionýre, 50 let…Proboha, držme se reality.
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 15:41
Re: Nevieme
"KDYŽ už takovou nálož někdo najede se spalovákem, pak k tomu nepotřebuje 13 motorů a 3 nádrže. Na rozdíl od EV."
Chápem. Takže máš silnú štatistickú bázu, ktorá to dokazuje. V tej báze máš koľko - dva? spaľováky a jedno EV a to je dôkaz Tvojho tvrdenia. Navyše tých spaľovákov, čo sa o to pokúšali je 1,5 miliardy a tých EV-čiek koľko - 10 miliónov a z nich sa 2/3 vyrobili v posledných 3 rokoch?
Takže ešte raz - 1,5 mil so spaľovákom je zázrak rovnajúci sa výhre v Eurojackpot a Ty si na tomto zázraku postavil svoje presvedčenie. Gratulujem.
Ad LFP - asi si nepostrehol, ale LFP už tu pár rokov s nami je, držíme sa reality, v Teslách sa používa od 3 kv. 2021. Pokojne sa s Tebou stavím o významnú čiastku, že na trhu budú naskakovať EV-čka prekračujúce miliónovú hranicu km ku koncu tejto / začiatku ďalšej dekády. Chlap rekordér z článku potreboval takmer 10 rokov, dopraj rovnaký čas aj elektromobilom. A nie, nemusíš čakať na studenú fúziu, tá technológia je tu, len vravím, že pri kapacite 100-150 kWh bude takúto porciu km zvládať toľko áut, že o tom nebudú písať už ani včerajšie noviny.
5. 1. 2024 17:35
Re: Nevieme
Ne, ICE, co se o to pokousely, skutecne neni 1,5 mld...Tech, co se o to skutecne pokousely, je par - presne jak u EV. Na to totiz musi byt clovek trochu blazen a zit v auta a to vetsina ridicu nedela. Jestli z poctu vyrobenych dovozujes pocet, co se o to pokousely, pak Te statistika evidentne nikdy nepolibila. Ale jak rikam,u EVckara typicke.

A ne, neni normalni menit motor 13x na 1,5 mil. km. Mel jsem par aut a na zadnem se nemenil motor v prumeru co 115 tis. km. A ani nikdo ze znamych a ze znamych znamych. A to maji nekteri auta s dobre pres 350 tis. na hrbu.

A ne, LPF neni nic, co by to melo zmenit: je to porad obycejna hloupa baterie, ktera mozna vydrzi ne 2000 (jako NMC) ale 3000 cyklu v typickem (nikoliv laboratorn optimalnim) uziti. Ja ale u LPF nenarazel ani tak na tu baterii, ale spise na to Vase Evckarske "Jen pockej, zajici"...
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 18:23
Re: Nevieme
Máš pravdu, spaľovákov, ktoré podľa tej vašej teórie, ako to vydrží a len vymeníš pár vecí a fachčíš ďalej nebolo 1,5 miliardy, ale odhadom dvojnásobok. Ak už som počítal všetky vyrobené EV-čka, tak je fér počítať aj všetky vyrobené spaľováky, nie len tie, ktoré sú aktuálne na cestách. Chlapci v mojich štatistikách to ohýbam smerom k spaľovákom ako sa len dá, ale stále vám nestačí...

"A ne, neni normalni menit motor 13x na 1,5 mil. km." - súhlas, tú Teslu by som ani do klubu milionárov nerátal, to bola paródia.

Jen počkej - viem, to sa tu nenosí, ale čo tak používať rovnaký meter na všetkých? Chlap 10 rokov krútil volantom, ale Ty chceš dtto od EV-čka, ktoré je na trhu 2,5 roka. Dočkáš sa, neboj, len potom tu nechoď do diskusií s plačom, ako tie úžasné spaľováky vykapali a ako to bolo to najlepšie, čo ľudstvo kedy postihlo.
A počítať určite vieš, 3.000 cyklov po 420 reálnych km aj s tými 60 kWh batériami nám dá koľko? Vieš to, vidíš to, len si zakrývaš oči pred realitou.
5. 1. 2024 18:43
Re: Nevieme
Stale nechapes statistiku., to je pak tezky.

Mnozina A nebo A*= vsechna vyrobena ICE resp. EV. Mnozina B nebo B*= vsechna ICE resp. EV, ktera se pokusila najet milion km. Mnozina C nebo C* = vsechna ICE resp. EV, ktera najela milion km bez 13 vymen motoru a 3 vymen nadrzi. B resp. B* je podmnozinou A resp. A*, C resp. C* je podmnozinou B resp. B*. Mnozina B bude asi pocetnejsi nez B*, ale ani zdaleka ne v pomeru vyrobenych ICE k EV. Obe mmoziny totiz maji jen velmi malou hrstku blaznu - 99,99999% pouzivatelu se nikdy nepokusi 1 autem najet co jen 400 tis. C je neprazdna mnozina. C* je prazdna mnozina.

Ad cykly: i stare NMC baterie mely dle Ev fanatiku najet 800 tis. km, nenajede to zadna. Uz to, ze zaruka na baterku je vsude snad 100 tis. km (mil) naznacuje, jak tomu ti vyrobci "veri".
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 19:19
Re: Nevieme
Za mňa je jediná množina - všetky vyrobené autá. Ak sú prevádzkyschopné, tak ich snáď nebudeme po miliardách vyraďovať z prevádzky, nie? Pokúsili sa najet co to dá, nevydalo, koniec príbehu. Či Ty ako myslíš, že sú na svete ľudia, ktorí si povedali, že "hurá, idem 10 rokov jazdiť osobákom, aby som svetu niečo dokázal"? Tak hlúpi predsa nemôžu byť ani majitelia spaľovákov. Buďme realisti a predpokladajme, že sú také povolania, kde sa veľa jazdí. Ak by bolo na svete auto, ktoré by milión dávalo s prstom v nose, nemyslíš, že by to auto mali všetci obchoďáci sveta? Ale nie je, ako som opakovane povedal, je to skôr lotéria ako pravidlo. A pre EV-čka len nemáme dostatočný počet áut a nie sú na trhu dosť dlho, aby dali milión bez výmeny podstatných častí. Opäť Ti ponúkam - stavme sa o čiastku, ktorá bude dostatočne vysoká aby motivovala o to, že do 10 rokov tu budú miliónové EV-čka bežnejšie, ako spaľováky. Ideš do toho, alebo utečieš?
5. 1. 2024 19:27
Re: Nevieme
Ne, tak hloupi aby jezdili pro jizdu jsou jenom majitele EV, ti si potrebuji neco dokazovat.
Mas recht, kdyz nad tim tak premyslim, B* bude mozna stejne velka jako B, nebot EVckari chteji svetu dokazat, jak jsou EV srovnatelne s ICE.

Auta se nemeni kvuli tomu, ze uz vice nenajedou, ale primarne kvuli moralnimu zastarani.

Klidne se vsadim: rekni, jak to budeme merit. Statistiky najezdu aut mas? Budou povoleny 13-nasobne vymeny motoru? 10-nasobne? 4 nasobne?
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 19:44
Re: Nevieme
A potom že ja tu neovládam štatistiku, s tými konštrukciami čo predvádzaš len potvrdzuješ ľudové pravidlo "verím len štatistike, ktorú si sám sfalšujem", to ale nemá so štatistikou nič spoločné :-)

Autá sa šrotujú primárne kvôli morálnemu zastaraniu - tomu naozaj veríš? Takže podľa Teba nebude primárny dôvod vysoké náklady na servis, resp. nemožnosť to opraviť? Zaujímavé. Do toho mi ale nesedia tie náreky ľudí, ako sú autá drahé, veď stačí pozbierať pár takýchto dobrých pred zošrotovaním a chudoba má auto vrátane náhradných dielov zadarmo. To sa ale nedeje, prečo asi? Moc mi to nesedí, ale určite máš zdroj, ktorý potvrdí Tvoj názor.

Sorry, vyššie som vynechal časť o zárukách. Keď už si vytiahol tie z EV sveta, tak nám prosím povedz aké sú bežné záruky na spaľováky, nech môžeme porovnávať, ktorý výrobca si ako "verí".

Tak a stávka - ako vravím, o miliónových autách sa píše v novinách, môžeme rátať tie. Alebo môžeme pohľadať nejaké verejné údaje z STK-čiek, privítam akékoľvek verifikovateľné zdroje informácií, ak niekto viete, dajte sem podnety. Máš lepší návrh?
5. 1. 2024 20:03
Re: Nevieme
Tak jak rikam, dej rozumny zdroj (aby to nebylo z InsideEV...), ktery postihne svet a nemam namitek.

Jen pro Tve info, takto to vypada dle BusinessTalk na samotnem vrcholku rebricku dnes:

https://businesstalkmagazine.com/…rs-in-the-world/
Avatar - Ondore
5. 1. 2024 21:10
Re: Nevieme
Pekný zoznam, ale aj z neho cítiť, že to nie je obvyklé. Pri tom poslednom aute píšu, že: "The Power Stroke 7.3-liter turbo diesel V8 from Ford is one of the most dependable and durable engines ever made. The same engine, which was jointly developed by Ford and Navistar International, was used in numerous business machines, including buses and delivery trucks, two vehicles with estimated lifespans of hundreds of thousands of miles."
Takže jeden z najspoľahlivejších motorov sa používa v nákladných dodávkach a autobusoch a aj ten typicky vydrží "len" niekoľko stoviek míľ, ani tu nie je bežný milión.
Otázka - uznávame aj tieto kategórie? Lebo F250 ani Chevrolet Silverado moc osobné ne sú. Ha, jednoduché, limit nech je vodičák B, 3,5 tony, ok? :-)
Ďalšie detaily dohody cez SZ, ok? A na acz môžeme zverejniť na čom sa dohodneme kvôli verejnej kontrole, ok?
Avatar - Barrichello
5. 1. 2024 22:52
Re: Nevieme
V8 moto lze mít krom pikapu i v SUV nebo sedanu nebo kupé, zkus se dozvdělat. Mám kámoše co má 440 000 na V6 300C a auto pořád jezdí.

Natož V8 :-)
Avatar - Fomax
10. 1. 2024 14:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0