Diskuse: GP Turecka – Pešek na dobrém 6. místě

Třetí závod MS motocyklů na Turecké půdě přinesl vynikající souboje ve všech třech třídách. Z vítězství se radovali Simone Corsi ve 125, Andrea Dovizioso ve 250 a Casey Stoner v MotoGP.
Re: Ducati jede..
Jsem rád, že se Ducati vyšvihlo do čela :-) A hlvně, že se našel Capirossi.

Jen nechápu, co se stalo s Rossiho motorkou, že mu to nejelo 8-s
23. 4. 2007 10:31
Možná při tom výletu z trati v prvním kole se mu do motorky opravdu něco dostalo... Jinak bravo Ducati, bravo Luky (i když to nebyla taková palba jako ve Španělsku), i Kájovi :yes: . P.S. OJ, koukej se z toho vylízat, ať Tě zase vidíme na trati..... Ten pád byl hooodně nepříjemnej...
Valentino neměl s motorkou vůbec žádný problém. Jeho problémem byla zadní guma. Situace byla přesně taková, jak jsem uvedl ve svém příspěvku do diskuze ke kvalifikaci. Ve snaze dotáhnout ztrátu na Bridgestone u Yamahy zariskovali a obuli Rossimu měkčí směs Michelinu na zadní kolo. Tento tah jim vycházel 14 kol, potom pneumatika odešla a s sebou stáhla i Rossiho. Vzhledem k tomu, jak zadní guma po závodě vypadala, je Valentino borec, že vůbec dojel.
Bravo Bridgestone
První okruh, na kterém se před sezónou netestovalo a Bridgestone naprosto deklasoval Michelin. Osm jezdců z první desítky obouvá pneumatiky Bridgestone, nejlepší Michelin na Hondě Nickyho Haydena na 7. místě. Nicky Hayden mě celkově velmi překvapil, po všech těch problémech ve volných trénincích zajel až neuvěřitelně dobře, klobouk dolů. To, že se Casey na Ducati utrhne od zbytku pole se dalo celkem očekávat, jako jedinný jezdec byl schopen zajízdět časy pod 1:54 na závodních pneu. Jsem velmi šťasten za Lorise Capirossiho, je plnohodnotně zpět ve hře a bude se určitě nadále zlepšovat. Celkově to pro Ducati vypadá velmi, ale opravdu velmi dobře. Na rovinkách nejrychlejší, závod od závodu zlepšují ovladatelnost v technických pasážích a mají dva naprosto špičkové jezdce plus prozatím lepší pneumatiky v podobě Bridgestonů. Další závod se jede na okruhu v Šanghaji, který disponuje nejdelší rovinkou v celém seriálu. Nevím, ale já bych si netroufnul vsadit proti Ducati. :-)